Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Положителни сигнали и за пазара на имоти

Публикувано от прУфесУр тъпарон 
Re: Положителни сигнали и за пазара на имоти
12-05-2010 - 08:23:59
Quote
dodo2
22.02.2010, Н. Василев: Ръстът идва 1-2г. след възстановяването на икономиката
"Пазарът на недвижими имоти се движи със забавяне след икономическия цикъл. Когато икономическият растеж свърши, цените на имотите се задържат още известно време, защото собствениците не искат да продават на по-ниска стойност. След това цените падат и съответно ръстът идва 1-2 г. след възстановяването на икономиката."

Според мен рецесията и спада на цените настъпиха едновременно. В едно и също или съседни тримесечия.
Спада поне според графиката тук започна през средата на август 2008г. Според мен пазара спря да приема цените още през юни 2008, но два месеца продължиха нагоре по инерция нещата.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
PMP
Re: Положителни сигнали и за пазара на имоти
12-05-2010 - 13:34:57
ето го и най-ПОЛОЖИТЕЛНИЯ СИГНАЛ [dnevnik.bg]
Re: Положителни сигнали и за пазара на имоти
13-05-2010 - 23:35:28
Положителни сигнали, но за кого? Май само за купувачите /ако изобщо съществува такава категория хора в момента/ има положителни сигнали*yes*. Въпреки, че /да си призная/ 200Е/м2 за жълтите павета до края на тази година няма да видим *yes*.

[zdravbadi.com]
Re: Положителни сигнали и за пазара на имоти
16-05-2010 - 16:13:42
avatar
[www.imoti.net]
==================
Ето за този фактор ви говорех при ценообразуването. Инвеститори от ЕС. Независимо дали на катастрофиците ви харесва, те ще дойдат и ще закупят огромни офис площи. Същите ТЕ ще се настанят в тези офиси да работят. Служителите съответно ще имат нужда от жилища.
Тогава или ще тръгне пазарът на наемите или направо при по-атрактивни цени ще закупуват и жилища или цели жилищни сгради.
Тогава както съм казал изчисленията на недостигкешовиците ще излязат погрешни защото са им погрешни вЛогаритмите.
Някой пак ще излезе с излъгани мечти. Тогава да не ме обвинявате мен. Аз ви предупреждавах.

"TO ACT LIKE AN OWNER"
Warren Buffett
Re: Положителни сигнали и за пазара на имоти
16-05-2010 - 16:40:06
avatar
Quote
SAHIB 31
==================
Ето за този фактор ви говорех при ценообразуването. Инвеститори от ЕС. Независимо дали на катастрофиците ви харесва, те ще дойдат и ще закупят огромни офис площи. Същите ТЕ ще се настанят в тези офиси да работят. Служителите съответно ще имат нужда от жилища.
Тогава или ще тръгне пазарът на наемите или направо при по-атрактивни цени ще закупуват и жилища или цели жилищни сгради.
Тогава както съм казал изчисленията на недостигкешовиците ще излязат погрешни защото са им погрешни вЛогаритмите.
Някой пак ще излезе с излъгани мечти. Тогава да не ме обвинявате мен. Аз ви предупреждавах.

И ще станат знамения в слънцето, в луната и в звездите, а по земята бедствие на народите, като ще бъдат в недоумение, поради бучението на морето и вълните. Човеците ще примират от страх и от очакване онова, което ще постигне вселената, защото небесните сили ще са разклатят.
И от небето ще слязат инвеститори, ще ЗАКУПЯТ много офис площи и жилища за паството си. И ще дойде благоденствие за набълбуканите ипотекари
Re: Положителни сигнали и за пазара на имоти
16-05-2010 - 17:27:04
Quote
SAHIB 31
...Някой пак ще излезе с излъгани мечти. Тогава да не ме обвинявате мен. Аз ви предупреждавах.

Ти гледай да не убедиш някой да купи при падащи цени на пазара. Че тогава наистина някой може да се проклина, че те е послушал.
Re: Положителни сигнали и за пазара на имоти
16-05-2010 - 19:47:13
avatar
Quote
antoninus_pius
Ти гледай да не убедиш някой да купи при падащи цени на пазара. Че тогава наистина някой може да се проклина, че те е послушал.

Императоре, преди година мои клиенти закупиха апартаменти и сега, година по-късно цените на техните апартаменти са отново същите. Не трябва да се правят кардинални стратегии, кога да се купува и кога не.
Пример: Закупен двустаен тухлен апартамент с чиста жилищна площ 69 кв.м. през месец Май 2009 год. в гр.Варна район Спортна зала. Сградата е с акт 16 от 1999 год. ет.4/5, за цена 55.000 евро.
В момента търся за нови клиенти два точно такива апартамента, за такава цена - обаче няма.
Хайде сега да ударим чертата и да видим, дали тези, които са купили преди година са сгрешили.
Категорично не!
Най-важното при една покупка е да спечелиш със самото купуване.
Човек, ако спазва определени "правила", може да купува по всяко време.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-16 19:59 от TZARS.
Re: Положителни сигнали и за пазара на имоти
16-05-2010 - 21:18:19
Quote
TZARS
Quote
antoninus_pius
Ти гледай да не убедиш някой да купи при падащи цени на пазара. Че тогава наистина някой може да се проклина, че те е послушал.

Императоре, преди година мои клиенти закупиха апартаменти и сега, година по-късно цените на техните апартаменти са отново същите. Не трябва да се правят кардинални стратегии, кога да се купува и кога не.
Пример: Закупен двустаен тухлен апартамент с чиста жилищна площ 69 кв.м. през месец Май 2009 год. в гр.Варна район Спортна зала. Сградата е с акт 16 от 1999 год. ет.4/5, за цена 55.000 евро.
В момента търся за нови клиенти два точно такива апартамента, за такава цена - обаче няма.
Хайде сега да ударим чертата и да видим, дали тези, които са купили преди година са сгрешили.
Категорично не!
Най-важното при една покупка е да спечелиш със самото купуване.
Човек, ако спазва определени "правила", може да купува по всяко време.

Царю, ето една разумна приказка. И аз търся в центъра на София около Е55 000, около 60-70 м2, но рядко нещо читаво се намира. Важно е да намериш най-доброто съотношение цена-качество, където качеството е местоположение+качествено изпълнение+покриване на специфични нужди.
Re: Положителни сигнали и за пазара на имоти
16-05-2010 - 23:09:11
То в Борово няма, ти - в Центъра?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход