Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Положителни сигнали и за пазара на имоти

Публикувано от прУфесУр тъпарон 
Положителни сигнали и за пазара на имоти
11-05-2010 - 17:09:42
avatar
[www.dnevnik.bg]

------------
и никакви деструктивни коментари - Вече е Факт !!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-11 17:17 от прУфесУр тъпарон.
Внимавайте какво пишете!
23-04-2010 - 11:36:35
avatar
Защото ви четат и експерти и току виж... :}

Форумците на Имоти Нет създават нови думи и анализират пазара

Пропуснали са само пундьовизацията на пазара.
Re: Внимавайте какво пишете!
23-04-2010 - 12:18:17
Quote
valsodar
Защото ви четат и експерти и току виж... :}

[
Пропуснали са само пундьовизацията на пазара.

Не са я пропуснали:
И последната група от участници на пазара за имоти у нас са заложилите изцяло на имотния бум инвеститори. Те не само са вложили всичките си средства в имоти преди 2009 година, но и имат сериозни кредити, обезпечени с ипотеки. Най-пострадалите от подобно инвестиционно поведение са ориентиралите се към сегмента на ваканционните имоти и селските къщи. Преглед на цените от 2008 година и днес показва, че една подобна инвестиция на стойност от около 100 000 евро, днес не би могла да донесе повече от 25-30 000 евро при продажба. Тук форумците са констатирали и една интересна зависимост – колкото повече имота имат тези инвеститори, толкова по-нещастни
Re: Внимавайте какво пишете!
23-04-2010 - 12:22:10
Скучаят явно хората, та пишат за експертни мнения по форумите. Ама то вярно тук могат да се прочетат по-интересни и аргументирани мнения отколкото в доста от платените статии с "прогнози" на абдал-брокери и пишман-инвеститори.
Re: Внимавайте какво пишете!
23-04-2010 - 14:45:24
avatar
Това вложили всичките си средства в имоти преди 2009г. е много общо казано. Аз съм вложил най-голямата си инвестиция в имоти през 2002г. и не виждам тези нива да бъдат достигнати. Ами какво да кажем за тези инвестирали през 1997г. в имоти, което е преди 2009г. и те ли са пострадали и изнервени от "спукването" на имотния балон? Като цяло аз не приемам този термин "спукване". За мен по-скоро балона издиша въздух временно преди ново поколение новодомци да завладее банките при почти замряло жилищно строителство. Този период - "Царството на купувача" според мен не може да продължи повече от 5 години и в момента мисля че сме по средата на U-образното дъно.
Re: Внимавайте какво пишете!
23-04-2010 - 14:59:57
Quote
proprietaire xxxІ
Това вложили всичките си средства в имоти преди 2009г. е много общо казано. Аз съм вложил най-голямата си инвестиция в имоти през 2002г. и не виждам тези нива да бъдат достигнати. Ами какво да кажем за тези инвестирали през 1997г. в имоти, което е преди 2009г. и те ли са пострадали и изнервени от "спукването" на имотния балон? Като цяло аз не приемам този термин "спукване". За мен по-скоро балона издиша въздух временно преди ново поколение новодомци да завладее банките при почти замряло жилищно строителство. Този период - "Царството на купувача" според мен не може да продължи повече от 5 години и в момента мисля че сме по средата на U-образното дъно.

А като видиш, че пазара подминава нивата от 2002, какво ще пишеш?
Re: Внимавайте какво пишете!
23-04-2010 - 15:15:26
avatar
Quote
proprietaire xxxІ
За мен по-скоро балона издиша въздух временно преди ново поколение новодомци да завладее банките при почти замряло жилищно строителство. .

И ето, сам стигна до извода, че за по-малко от 20 години няма да видим нивата на имотите от преди 3!
Браво, показваш наченки на мисъл! *bow*
Re: Внимавайте какво пишете!
23-04-2010 - 15:40:08
avatar
Quote
valsodar
Защото ви четат и експерти и току виж... :}

Форумците на Имоти Нет създават нови думи и анализират пазара

Пропуснали са само пундьовизацията на пазара.

Ха, то акъла на журналистчето не е повече от този, на измислилите думите, ама нейсе..........:]
Re: Внимавайте какво пишете!
23-04-2010 - 15:48:49
avatar
Ooo Ками ти жива ли си? Как е новия ти бизнес? smiling smiley Как са имотите скачат ли?
Re: Внимавайте какво пишете!
23-04-2010 - 16:40:22
avatar
Quote
proprietaire xxxІ
Това вложили всичките си средства в имоти преди 2009г. е много общо казано. Аз съм вложил най-голямата си инвестиция в имоти през 2002г. и не виждам тези нива да бъдат достигнати. Ами какво да кажем за тези инвестирали през 1997г. в имоти, което е преди 2009г. и те ли са пострадали и изнервени от "спукването" на имотния балон? Като цяло аз не приемам този термин "спукване". За мен по-скоро балона издиша въздух временно преди ново поколение новодомци да завладее банките при почти замряло жилищно строителство. Този период - "Царството на купувача" според мен не може да продължи повече от 5 години и в момента мисля че сме по средата на U-образното дъно.

И след тези 5 години почваме да гоним пак 2000 евро/квадрата ли? А бе човек ти вярваш ли си, питам те съвсем сериозно? Я виж какви са цените в нормалните европейски градове и какви са условията на живот и стандарта там. Я виж демографските прогнози 2050, около 5 милиона българи в България половината от които неграмотни цигани и турци... а колко ще са пенсионерите? Я свали розовите очила и слез на земята. Няма откъде да дойде това търсене вече, балона се наду и се спука.... Тирадите за безимотните голтаци и за това как мечтая за евтини имоти, за да се купя имот, ми ги спести, защото не отговарят на истината.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-23 16:44 от gekko.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход