Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

новина ...........като НОВИНА ,ВЕЧЕ се случи с имотите , ха да ви е чеситто ! *ok*

Публикувано от прУфесУр тъпарон 
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
11-05-2010 - 10:48:31
Quote
Тинки Уинки
Така де, всеки сам си прави сметката.
При определени положения може да се окаже, че ти е изгодно да купиш, при други да живееш под наем.
Не трябва едната алтернатива да се пренебрегва без да се направи сметката.

Апелирам точно за това-да се избягват крайните мнения, без да се имат предвид алтернативите.
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
11-05-2010 - 12:28:57
Quote
Mamsi
недей да го коментираш това, защото съм работил в тази фирма макар и преди време. просто можеш да си сигурен, че няма да удариш кьоравото с тая оферта. А и това е гарсониера(поне по снимките което виждам), а не двустаен апартамент.

Чакай сега, я си кажи мнението черно на бяло. Твърдиш ли, че в Лозенец и Иван Вазов не може да се намери апартамент в подобно състояние за 450 лв. Аз твърдя че може и още как, защото и тези за 500 ще склонят на 450, а за 500 лв. вече има супер жилища в Лозенец и Иван Вазов.
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
11-05-2010 - 13:31:27
Quote
Mamsi
ако съм ти прозвъчал грубо-извинявам се. Живота си е твой и искрено ти желая да успееш в него. Просто аз не бих избрал този вариант(аз и не го избрах, когато ми беше времето да смятам какво мога и какво не да си позволя).

Не си и следователно няма нужда от извинения smiling smiley Надявам се, че и аз не оставям подобни впечатления.

Колкото до пожеланията имам само един отговор за всичките видове - двойно да ти се връща! *beer*
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
11-05-2010 - 13:36:07
Quote
greenbul
Quote
Mamsi
недей да го коментираш това, защото съм работил в тази фирма макар и преди време. просто можеш да си сигурен, че няма да удариш кьоравото с тая оферта. А и това е гарсониера(поне по снимките което виждам), а не двустаен апартамент.

Чакай сега, я си кажи мнението черно на бяло. Твърдиш ли, че в Лозенец и Иван Вазов не може да се намери апартамент в подобно състояние за 450 лв. Аз твърдя че може и още как, защото и тези за 500 ще склонят на 450, а за 500 лв. вече има супер жилища в Лозенец и Иван Вазов.
Това твърдение теоретично е вярно, но никога няма да го докажеш на практика.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
11-05-2010 - 14:08:09
Quote
lamiata_spaska

Реално обаче не ми пука колко струват имотите. Ще купя (за собствено позване) когато мога да си го позволя (няма да си повтарям предния пост - там пише кога) без значение каква е цената.

Надявам се това е достатъчно ясно формулирано, за да успокои притесненията ти относно психическото ми здраве smiling smiley


Предположенията за евентуални мои притеснения са много мили winking smiley
За щастие - нямам такива, така че - желая и на Ламята крепко здраве!
Що се отнася до "достатъчно ясно формулираните позиции" - вероятно те са ясни само за пишещия. Защото само в първите две цитирани изречения се съдържат три , меко казано, противоречиви твърдения:
1. Първо - Ламята е съвършен непукист по отношение на цените въобще. Браво , такива са истинските Лами, над нещата са!
2. След това, обаче, се вметва крайно неламешкото "ще купя, когато МОГА да си го позволя"....Уаууу - значи и възможностите на една Ламя не са безкрайни? Оставаме удивени...
3. Накрая патетичната форма , все пак, се връща в устата на Ламята и съждението завършва с героическото "без значение каква е цената". А ние сме в лек шаш.....
......................................................

Тааа - последно, кое е истината? Ако Ламята е ограничена финансово - как така ще купува "без значение каква е цената"? Ние сме хора, а не лами, чудим се, понеже при финансови ограничения винаги ни се налага да си правим сметката....Явно Ламята не е в нашата дребна категория!
И все пак - остава интересния въпрос: а след като тя не се интересува от цените, как така ще разбере кога ще може да си позволи покупката, че да не я брида цената на имота?
Какwinking smiley
................................................................

Хе, хе - голям майтап! А най-веселото е, че цялата тази съвършено безсмислена тема има едно-единствено предназначение: поредният аутсайдер да се изпръцка облекчително във форума с пуешка изява в стил " толко съм над..., че не ми пука за..."

Честито на освободилия сеsmiling smiley
И жалко за форума, който все повече се превръща в тоалетна.......
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
11-05-2010 - 14:21:54
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
11-05-2010 - 14:46:55
Quote
ivorad
Що се отнася до "достатъчно ясно формулираните позиции" - вероятно те са ясни само за пишещия.

Явно не ми се удава да си изясня позицията. Вероятно много по-добре от това няма да се справя, но нека все пак опитам smiling smiley

Quote
ivorad
1. Първо - Ламята е съвършен непукист по отношение на цените въобще. Браво , такива са истинските Лами, над нещата са!
2. След това, обаче, се вметва крайно неламешкото "ще купя, когато МОГА да си го позволя"....Уаууу - значи и възможностите на една Ламя не са безкрайни? Оставаме удивени...
3. Накрая патетичната форма , все пак, се връща в устата на Ламята и съждението завършва с героическото "без значение каква е цената". А ние сме в лек шаш.....

1. Неслучайно споменах хоризонта си по-рано. Немислимо е за мен да обмислям покупка при тези условия преди да изминат поне 2-3 години. Изключвам (и не пожелавам на страната ни) форсмажорни обстоятелства, който да сбъднат прогнозите на куку. Не се наемам да прогнозирам за след 3 години. Оттук непукизма
2. Научил съм някои уроци по трудния начин smiling smiley Затова и ще купя когато мога, а не когато някоя кака ми вика "па-па-па"
3. Ако купувам жилище в София, то ще е за живеене. Какво значение има цената му, стига да е адекватна средствата ми и за пазара (примерно м/у 60-200% от средната цена) в него момент? Няма да "инвестирам", "спекулирам", нито пък ще ме интересува накъде ще се движи пазарът в София след този момент.

Quote
ivorad
Тааа - последно, кое е истината? Ако Ламята е ограничена финансово - как така ще купува "без значение каква е цената"? Ние сме хора, а не лами, чудим се, понеже при финансови ограничения винаги ни се налага да си правим сметката....Явно Ламята не е в нашата дребна категория!

По-нагоре си написах, че съм на заплатка. Не съм неограничен финансово, а и май не познавам някого, който да е.

Quote
ivorad
И все пак - остава интересния въпрос: а след като тя не се интересува от цените, как така ще разбере кога ще може да си позволи покупката, че да не я брида цената на имота?
Какwinking smiley
В предишен пост си написах - при тези условия на банките не бих ползвал кредит над 3 години (погасяване на мин. 2% месечно от главницата).

Quote
ivorad
Хе, хе - голям майтап! А най-веселото е, че цялата тази съвършено безсмислена тема има едно-единствено предназначение: поредният аутсайдер да се изпръцка облекчително във форума с пуешка изява в стил " толко съм над..., че не ми пука за..."

Честито на освободилия сеsmiling smiley
И жалко за форума, който все повече се превръща в тоалетна.......

За жалост си е истина, макар да бъркаш за предназначението.

Всъщност съжалявам, че въобще пуснах темата. Без да се оправдавам - по-горе писах защо всъщност я пуснах. И това за кенефа за съжаление също става в по-истина (следя този раздсеел от форума доста преди да се регистрирам в него). Извинявам се на всеки, който би могъл да се почувства засегнат (никога нямам за цел да обиждам било на живо или в интернет), както и за определено провокативната тема.


Пожелавам на всички ви успех и щастие и прекратявам участието си в тази "дискусия" ( а може би и във форума)
Re: новина ...........като НОВИНА , кво толкоС ще се случи с имотите ?
11-05-2010 - 14:54:04
avatar
Quote
ivorad

Хе, хе - голям майтап! А най-веселото е, че цялата тази съвършено безсмислена тема има едно-единствено предназначение: поредният аутсайдер да се изпръцка облекчително във форума с пуешка изява в стил " толко съм над..., че не ми пука за..."

Честито на освободилия сеsmiling smiley
И жалко за форума, който все повече се превръща в тоалетна.......

------------
Ти по-добре прочети ТУК [forum.imoti.net]. .........аз останах с впечатлението,че патетиката с която се сбогува ИнспекторатЪ на Форумната Фаума е висша форма на представата ИМ за собствена значимост а то , както казва Пундювеца си е жива Иманация на глупостта человеческая.
глупаците винаги са три породи: знаещи Го,предполагащи Го и ..........фауна :]
всъщност , на кой му пука за тъпанарите........така или иначе , през 2012 иде "Страшния съд" ...освен ако ББ не го отложи....или Емил Лещански не го ускори !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-11 15:23 от прУфесУр тъпарон.
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
11-05-2010 - 16:40:26
Quote
greenbul
Quote
Mamsi
недей да го коментираш това, защото съм работил в тази фирма макар и преди време. просто можеш да си сигурен, че няма да удариш кьоравото с тая оферта. А и това е гарсониера(поне по снимките което виждам), а не двустаен апартамент.

Чакай сега, я си кажи мнението черно на бяло. Твърдиш ли, че в Лозенец и Иван Вазов не може да се намери апартамент в подобно състояние за 450 лв. Аз твърдя че може и още как, защото и тези за 500 ще склонят на 450, а за 500 лв. вече има супер жилища в Лозенец и Иван Вазов.

Хайде, за да престанем да си губим взаимно времето, да прочетеш за какви критерии говорим и какви си предложил. Нещо има малко разминаване, защото гарсониера 65 кв.м. има само в мечтите на дадени мои колеги, а не в реалността. Това са по-скоро гарсониера и половина. Такъв апартамент (450 лв., в Иван Вазов, двустаен, в подобно състояние-чисто и приятно, последен ремонт да е бил в рамките на 5 год...или даже 2-3) няма да остане на пазара достатъчно дълго да идеш да го видиш след работния ден. А ако случайно успееш, по-добре си носи някой лев в джоба за капариране. Сега едно уточнение-има една не малка част от обявите, която какво пише и какво е наистина...абе с две думи няма нищо общо. Та да се види гарсониера пусната като двустаен и с описана квадратура ...примерно 50 и няколко или даже 60 квадрата не трябва да буди очудване.
А да не коментираме, че говорихме за обзаведен апартамент.
Не е невъзможно да видите извън средните(тук включвам и изгодните) цени оферти. Но знам каква им е ликвидността на тях...особено ако са давани от фирма като тази горе(в смисъл ако им изпадне такава оферта до края на деня вече е заета). Та-общия случай-няма да намериш такъв апартамент който говорим на този наем който говорим. И избягвай, моля те, да ми пращаш оферти, защото, можеш да се обзаложиш, че наден преглеждам огромен брой обяви, да не коментираме, че и виждан една не много малка бройка от тях на живо.

С две думи обобщено-видях, че си ми показал, че има някаква обява в Иван Вазов. Браво! Трудът трябва да се насърчава. Обаче доста недоизпипана работа според мен-направи ми представителна извадка от примерно 5 текущи оферти за двустайни обзаведени(казвам обзаведени, защото коментирахме цена на обзавеждане) в Иван Вазов(ама наистина там да са-в смисъл прозвъни ги и питай за ориентир...и квадратура и т.н....казвам звънни, защото повечето фирми, които се занимават мащабно с наеми взимат пари за огледи-та да не те набутвам) в това състояние, да не са на първи етаж(внимавай как ще подходиш към това ми изискване) и ми покажи, че ще влезем в рамките на 450-480 лв (ако ти е кеф 500...добре тавана да е 500) офертни цени. Имам едно наум за коментарите в цената, защото знам(в смисъл-виждал съм с очите си), как неподготвени хора "успяват"(говоря в масата си) да намалят цената. Ама да кажем, че ще ги намалим всичките.

Сега, малко не по темата-там(в Иван Вазов) мой, близък колега даде преди малко повече от година тристаен апартамент, в не кой знае какво състояние(и аз съм го виждал) - в смисъл нов, евтин ламинат, нови мебели, но не луксозни, просто нови, ей такава баня с плочки от 12 лева квадрата и т.н. за 800 Е. Та, идеята ми е - да не си хвърляме ей така просто манипулирана информация, защото може да минава пред някой във форума който чете за първи път, но аз твърдя, че имам идея за какво иде реч.

И понеже ме сърби, макар че не искам да използвам лични нападки - недей, моля те, да ми твърдиш нищо-най-малко, че си намерил "чук" офертата. Погледа ми върху моментния имотен пазар си го изграждам от първа ръка, а не от писания в медии/форуми.



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2010-05-11 17:55 от Mamsi.
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
11-05-2010 - 17:19:38
Quote
lamiata_spaska
Quote
ivorad
Що се отнася до "достатъчно ясно формулираните позиции" - вероятно те са ясни само за пишещия.

Явно не ми се удава да си изясня позицията. Вероятно много по-добре от това няма да се справя, но нека все пак опитам smiling smiley

Quote
ivorad
1. Първо - Ламята е съвършен непукист по отношение на цените въобще. Браво , такива са истинските Лами, над нещата са!
2. След това, обаче, се вметва крайно неламешкото "ще купя, когато МОГА да си го позволя"....Уаууу - значи и възможностите на една Ламя не са безкрайни? Оставаме удивени...
3. Накрая патетичната форма , все пак, се връща в устата на Ламята и съждението завършва с героическото "без значение каква е цената". А ние сме в лек шаш.....

1. Неслучайно споменах хоризонта си по-рано. Немислимо е за мен да обмислям покупка при тези условия преди да изминат поне 2-3 години. Изключвам (и не пожелавам на страната ни) форсмажорни обстоятелства, който да сбъднат прогнозите на куку. Не се наемам да прогнозирам за след 3 години. Оттук непукизма
2. Научил съм някои уроци по трудния начин smiling smiley Затова и ще купя когато мога, а не когато някоя кака ми вика "па-па-па"
3. Ако купувам жилище в София, то ще е за живеене. Какво значение има цената му, стига да е адекватна средствата ми и за пазара (примерно м/у 60-200% от средната цена) в него момент? Няма да "инвестирам", "спекулирам", нито пък ще ме интересува накъде ще се движи пазарът в София след този момент.

Quote
ivorad
Тааа - последно, кое е истината? Ако Ламята е ограничена финансово - как така ще купува "без значение каква е цената"? Ние сме хора, а не лами, чудим се, понеже при финансови ограничения винаги ни се налага да си правим сметката....Явно Ламята не е в нашата дребна категория!

По-нагоре си написах, че съм на заплатка. Не съм неограничен финансово, а и май не познавам някого, който да е.

Quote
ivorad
И все пак - остава интересния въпрос: а след като тя не се интересува от цените, как така ще разбере кога ще може да си позволи покупката, че да не я брида цената на имота?
Какwinking smiley
В предишен пост си написах - при тези условия на банките не бих ползвал кредит над 3 години (погасяване на мин. 2% месечно от главницата).

Quote
ivorad
Хе, хе - голям майтап! А най-веселото е, че цялата тази съвършено безсмислена тема има едно-единствено предназначение: поредният аутсайдер да се изпръцка облекчително във форума с пуешка изява в стил " толко съм над..., че не ми пука за..."

Честито на освободилия сеsmiling smiley
И жалко за форума, който все повече се превръща в тоалетна.......

За жалост си е истина, макар да бъркаш за предназначението.

Всъщност съжалявам, че въобще пуснах темата. Без да се оправдавам - по-горе писах защо всъщност я пуснах. И това за кенефа за съжаление също става в по-истина (следя този раздсеел от форума доста преди да се регистрирам в него). Извинявам се на всеки, който би могъл да се почувства засегнат (никога нямам за цел да обиждам било на живо или в интернет), както и за определено провокативната тема.


Пожелавам на всички ви успех и щастие и прекратявам участието си в тази "дискусия" ( а може би и във форума)

Като цяло подкрепям начина ти на мислене...Аз бих потърсил алтернативен финансов гръб(в моя случай бяха родителите ми, които ми казаха-ако втасаш с вноските ще ти ги покриваме известно време) и бих скочил(не казвам сега-казвам по принцип...кога-то си е твоя работа и всички които ти казват друго могат да си гледат работата). Ама пък това съм си аз. Но пък може и да няма от къде да падне тоя алтернативния гръб smiling smiley (хвани си богата жена, бе-не вярвай, че има брак по любов smiling smiley ). Но е много по тъпо да скочиш сам и утре да се обадиш на някой като мен да го продава с 30% под цената която си го взел, защото се задъхваш...така, че прав си на 100%.
Прав си, че лошо време за покупка няма-ако ти трябва купуваш/наемаш/взимаш ключове назаем от приятел и т.н.
И за мен лично най-добре да се купува само за живеене/ползване, а не за спекулации.

Какво е казал Буров-"В големите пари се влиза по три начина:с взлом, с женидба и с акъл."
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход