Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни

Публикувано от SAHIB 31 
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
04-05-2010 - 11:13:32
Естесвено, че растеж ще има. Икономическите цикли в Европа траят между 8 и 12 години ...
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
04-05-2010 - 11:23:41
И SAHIB и Пунди а и всички прекупвачи разбраха по трудния начин какъв е основния недостатък на имотите – тяхната ЛИКВИДНОСТ . Така че нека бъдем по-снизходителни и жалостиви .Не е лесно хем да си OWNER хем да си неплатежоспособен .
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
04-05-2010 - 11:30:15
avatar
Quote
SAHIB 31
Досега единствено 1.9 ми е отговорил нещо по същество. Не е обоснован обаче с това за кое и защо не е съгласен с мен?
Ако имаш влог в $, това е много добре защото, ако играеш на къси позиции само за един месец си спечелил 18-20%. Ако си такъв тип инвеститор, Браво!
Благодаря на Кокоекс за забележката. Аз обаче чакам влогарчетата да се аргументират в ползата на влога при отново зараждаща се инфлация. Аз вече виждам ползата от нея. Икономиката прави обратен завой. Бавно и трудно маневрира, но ще се завърти. Строителството тръгна леко. И това не съм го прочел от Др. Иванов, а го наблюдавам навсякъде където обикалям. Най вече имам впечатление от "Слатина", "Редута" и "Надежда". Има строежи където работата въобще не е спирала.
Ако чакате някой строител да дойде да ви покани да купите без пари няма да се получи. Вече отново се чува и за продажби на зеленко.
Това означава - КРЕДИТИРАНЕ, КРЕДИТИРАНЕ, КРЕДИТИРАНЕ. А кредитирането означава КУПУВАНЕ, КУПУВАНЕ, КУПУВАНЕ.
Вече само идиоти не са разбрали, че сега е подходящия момент за покупка.
Прав е ПрУфесУра, като говори за форумната фауна. Ако се движиш и реагираш като масата винаги си губещ и ще купиш на баснословни цени. Пример : Аристотел Онасис. Вижте кога е направил най голямата си придобивка на активи.
.........................
Апостол Петър е казал: "ETIAMSI OMNES EGO NON". Хайде тичайте за речника. Да не забравя - на латински е, не на английски.

--------

в пустинята има два типа търговци :


едните са купили ВОДА и я препродават
другите са купили ВОДА от ПЪРВИТЕ ............и те опитват
---------
Първите НЕ са СЛУШАЛИ никого , просто са гледали какво се харчи!
Вторите са слушали профендури/педерони/говорони , че ВОДАТА ще поскъпва и са купували........и ЩЕ купуват пак

---------
*ok*:]

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-04 11:33 от прУфесУр тъпарон.
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
04-05-2010 - 11:39:34
avatar
Quote
razbivach
И SAHIB и Пунди а и всички прекупвачи разбраха по трудния начин какъв е основния недостатък на имотите – тяхната ЛИКВИДНОСТ . Така че нека бъдем по-снизходителни и жалостиви .Не е лесно хем да си OWNER хем да си неплатежоспособен .

-----------
кво ще ме "посъветваш" ,
след като съм купувал през 2001 год за ххх $ , ДАЛИ да чакам за Х 15 - или при нужда да продам - Х 10 сещаш ли се winking smiley "умньооо"

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
04-05-2010 - 11:57:23
Аре да погледнем от къде идва така нареченото оживление ..
Имаме ръст единствено в добивната промишленост - метали, копане на въглища и некои строителни материали.
И каква е причината? Не се мъчете ще ви кажа - вдигане на цените ДВОЙНО. Но продължаваме да имаме спад в КОЛИЧЕСТВЕНО изражение - тонове, литри и т.н. само в СТОЙНОСТТНО има ръст.
Още е твърде рано да говорим за отлепяне от дъното. Да не говорим, че може да започнем да копаем.
А без отлепяне - няма инвестиции, няма свежи кинти, ВЛОГАРИТЕ - като мен щракат с пръсти smiling smiley
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
04-05-2010 - 12:04:42
Quote
кво ще ме "посъветваш" , след като съм купувал през 2001 год за ххх $ , ДАЛИ да чакам за Х 15 - или при нужда да продам - Х 10 сещаш ли се winking smiley "умньооо"


На практика обаче ще намериш купувач за най - много Х3 , но пак е по-добре отколкото да чакаш още и да продаваш панически на по - малка ЗАГУБА .
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
04-05-2010 - 12:11:14
avatar
Quote
razbivach
Quote
кво ще ме "посъветваш" , след като съм купувал през 2001 год за ххх $ , ДАЛИ да чакам за Х 15 - или при нужда да продам - Х 10 сещаш ли се winking smiley "умньооо"


На практика обаче ще намериш купувач за най - много Х3 , но пак е по-добре отколкото да чакаш още и да продаваш панически на по - малка ЗАГУБА .
.........................................................
Абе, "разбирач", ти да не искаш да кажеш, че имотите ще станат по евтини от 2001г.? Та нали тогаз целия 500млн. ЕС ще си купи тук по едно имотче и няма да остане стръкче трева непродадено!

"TO ACT LIKE AN OWNER"
Warren Buffett
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
04-05-2010 - 12:17:27
Quote
SAHIB 31
Quote
razbivach
Quote
кво ще ме "посъветваш" , след като съм купувал през 2001 год за ххх $ , ДАЛИ да чакам за Х 15 - или при нужда да продам - Х 10 сещаш ли се winking smiley "умньооо"


На практика обаче ще намериш купувач за най - много Х3 , но пак е по-добре отколкото да чакаш още и да продаваш панически на по - малка ЗАГУБА .
.........................................................
Абе, "разбирач", ти да не искаш да кажеш, че имотите ще станат по евтини от 2001г.? Та нали тогаз целия 500млн. ЕС ще си купи тук по едно имотче и няма да остане стръкче трева непродадено!

Нали това е целта да се компенсира обезлюдяването.
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
04-05-2010 - 13:44:22
avatar
Бавно и неусетно за потребителите цените започнаха да се увеличават. Това показа репортерска проверка на в. "Черно море". Цените на хранителните продукти се покачват с всеки изминал ден с по няколко стотинки. Има осезаемо увеличение на цените на едро на млечните продукти, призна собственичка на малък магазин в кв. "Младост". При млеката увеличението е с по няколко стотинки. При българските сирена и кашкавали скокът през последните дни е с от 50 стотинки до левче. Търговците на едро и производителите обясняват, че причината за увеличението е по-високата цена на петролните продукти. Тя оскъпявала транспорта на храните. Други търговци пък подозират, че причината за плавното повишение на цените са предложенията за повишаване на данъка добавена стойност. Заради лансираната от правителството идея за увеличение на ДДС с 2 - 4% търговците на едро са започнали да се презастраховат с плавно увеличение на цените, предполагат собственици на малки магазинчета. Увеличението е засегнало не само хранителните стоки, научи репортер на в. "Черно море". Малко по-скъпо се продават стоки за бита, дрехи и обувки.

Айде, пак се почна ...............
1.9
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
04-05-2010 - 13:45:11
Quote
SAHIB 31
Досега единствено 1.9 ми е отговорил нещо по същество. Не е обоснован обаче с това за кое и защо не е съгласен с мен?

Съгласен съм с теб, ако говориш за депозит в дългосрочен план като алтернатива на инвестиция в недвижим имот.
В този смисъл депозита си е глупост, но аз не съм депозитар. В депозит отиват излишъците от приходите ми и те годишно са доста повече от лихвата. Честно казано не се сещам колко точно е тя.
Имам и недвижими имоти, които няма да продам и депозирам парите от тях. Пак по горната причина.
Освен това инвестиция в недвижим имот не значи непременно апартамент в голям град.

Моята мисъл е, че покупка на апартамент на тези цени, т. е. сега не е инвестиция, а чисто набутване.
Вярно, че се строи. И нека! Вярно е, че се купува и на зелено - зелени тикви колкото щеш (аз съм с ранг жълта, по класацията на Пунди).
Когато станат жълти, ще е късно. А 300е на квадрат не е никак малко.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход