Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Времето за покупка дойде

Публикувано от Баш Брокeро 
Re: Времето за покупка дойде
28-04-2010 - 19:12:30
avatar
Quote
Баш Брокeро
Quote
ekoflex
От по-големите банки, ДСК има сравнително леки изисквания, като трябва минимум 1/3 от доказуемия ти доход да ти остава за живеене, което значи, че ако докажеш 900 лв. доход, може би ще ти отпуснат 45 000 ?, но вероятно вноската ще е около 320 - 330 ? за срок от 30 години.

Разкажи нещо повече за имота, квадратура, ново/старо, тухла/панел... ?

Имота е ЕПК 60м2 ЧЖП, преди моста Чавдар. Към апартамента имам малко таванче 5м2, мазе 7м2 и гараж.

Екстра е :], аз пък инвестирах ПОД моста Чавдар, има място за поне 10 човека *beer*
Re: Времето за покупка дойде
28-04-2010 - 19:12:47
avatar
Хвани и баджанака да изтегли един кредит и си станете взаимно поръчители - така за кредита сте в кърпа вързани.

Купувай народе, купувай че свършиха!
Re: Времето за покупка дойде
28-04-2010 - 19:16:36
Това,че вече не се говори за криза не значи ,че няма криза. Не следете медийните изяви. Наблюдавайте реалния живот.149лв. още не е актуална цена,но 250лв. за панел е! В градове като Ловеч, Троян, Плевен,Русе има оферти около15000е. за 60 -70 кв.м. и сделки на 10000 до 13000 е. за панел. Има оферти от рода на " давам 2000лв. някой да вземе апартамента и да му прехвърля ипотеката (съипотекар). Иначе нета е пълен с виртуални оферти за виртуални пари.И мен ще ме баннат. Това не променя реалността обаче! О бещавам оттук нататък да пиша само за Голямото Имотно Цунами което ще помете "dreamer 149" Ще живея под наем във все по-луксозни апартаменти (за едни и същи пари). Ако не успея да събера достатъчно пари за БГ ще си купя нещо в USA , Австрия или Германия или друго по-евтино (спрямо стандарта там) местенце.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-04-28 19:48 от paio.
Re: Времето за покупка дойде
28-04-2010 - 19:45:27
Quote
камелия
Quote
ТОРТКО
А аз чакам 149 ама в лева. Ако стане стане ако не здраве. Ох по добре да не става че тогава ще ми отворите работа.

М,да, яко си го закъсал, щом вече чакаш 149лв. на квадрат. А казваха, че западните икономики се били оттласнали от дъното............*xxx*

Огледай се, всички са го закъсали. А за западните икономики гледай сеира започва.
Re: Времето за покупка дойде
28-04-2010 - 19:55:56
Quote
Баш Брокeро
Quote
proprietaire xxxІ
И на теб са ти предписали едно холямо хапче както е видно от аватара ти.:}

Аватара ми е графика на Макс Ешер,...

Макс?
Re: Времето за покупка дойде
28-04-2010 - 20:06:52
avatar
Па-па-па кредитирането доведе до опаткване на икономиката ни, а редом с нея и на всички патрави инвеститори.
Един ден, насред Люлин ще има паметник на Инвестиралият по време на бума, а пред него всеки един ден ще се полагат свежи цветя, от брокери спомнящи си с умиление този славен и отминал завинаги момент от новата ни история. winking smiley
Re: Времето за покупка дойде
28-04-2010 - 20:44:26
avatar
Няма да е далеч още времето, в което всички собственици и брокери ще се обединят в хора на виетнамците за да почнат да скандират дружно след всеки сривльо - Ти си льош, ти си льош! Защо не купува, льош човек! Много льош!
Re: Времето за покупка дойде
29-04-2010 - 09:56:42
Quote
Баш Брокeро
След като цените се установиха на дъното, ето, че (според мене) дойде време да закупя апартамента който от доста време държа под око. С продавача сме се споразумели за цената и сега искам да ви попитам след като получавам заплата 800 лв, но се осигурявам на минималната работна заплата мога ли да тегля ипотечен кредит в размер на 45К евро от БАНКА? Собствени пари имам около 3500лв.
Имам постоянен трудов договор и съм на работа вече от 2 години. Цената за която сме се споразумели с продавача е 47К евро.
Цената мисля, че за мене е приемлива 780евро/м2 за добра локация в широк център.

П.П. Реших сериозно, че няма смисъл да чакам 149евро/м2 на жълтите павета, пък и вече ми писна все под наем да живея.

800 лв. eye popping smiley
с това как се живее?
Хайде напролет копривата е свежа и вкусна,
а когато сняг забръска, що ще чиниш ти зимъска ?!
Re: Времето за покупка дойде
29-04-2010 - 10:07:36
avatar
greenbul [ Отговор ]
Какво мога да купя за 35000 евро
22-09-2007 - 18:32:04 IP/Host: 84.21.219.---
Регистриран: преди 2 години
Мнения: 1 133

Разполагам с около 22000 евро и имот в провинцията за около 13000 искам да си купя един от тези смешните апартаменти дето са гарсониери, а тука ги пишат двустайни (хол с кухненски бокс и стая). Естествено ми стана ясно, че това може да стане само ново строителство в Люлин. Аз обаче още имам спомени от зората на демокрацията и си спомниям как инвеститори бягат с парите на наивни купувачи. Накратко моля, ако някой знае за сериозна фирма с цени 555-600 евро на която може да се разчита да пише.
=======================
Ти си бил разполагал с цяло състояние и си искал да купиш "огромен палат на топлок"! Сега разбрах защо се подиграваш на Баш брокеро за размера на неговата заплата. Събуди се преди да си бръкнал в контакта!*angel*

"L'enfer, c'est les autres"
Re: Времето за покупка дойде
29-04-2010 - 15:54:02
Quote
paio
Това,че вече не се говори за криза не значи ,че няма криза. Не следете медийните изяви. Наблюдавайте реалния живот.149лв. още не е актуална цена,но 250лв. за панел е! В градове като Ловеч, Троян, Плевен,Русе има оферти около15000е. за 60 -70 кв.м. и сделки на 10000 до 13000 е. за панел. Има оферти от рода на " давам 2000лв. някой да вземе апартамента и да му прехвърля ипотеката (съипотекар). Иначе нета е пълен с виртуални оферти за виртуални пари.И мен ще ме баннат. Това не променя реалността обаче! О бещавам оттук нататък да пиша само за Голямото Имотно Цунами което ще помете "dreamer 149" Ще живея под наем във все по-луксозни апартаменти (за едни и същи пари). Ако не успея да събера достатъчно пари за БГ ще си купя нещо в USA , Австрия или Германия или друго по-евтино (спрямо стандарта там) местенце.

Много добре си го написал paio

Криза в България НЯМА, защото още не е започнала,в момента все още цари манипулацията,като дойде истинската криза тогава ще видим.Трудно (невъзможно)е да обесниш на Ганя че имота му не струва нищо.Как да го разбирам за държави с пъти по развита икономика от наща,със заплати тройно по високи от бг и имоти на половин цена спрямо тея в България как по дяволите става това*xxx*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход