Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

когато всички чакат некакви ЧУДЕСА , се случват само ЧУДЕСИИ , демек ОБРАТНОТО *ok*

Публикувано от мерЪклия за еФтиния 
Re: Кога ще излезем от кризата?
09-02-2010 - 09:09:48
avatar
Никой играл срещу тренда не е спечелил ... Цунамито идва и ще помете всички измислени участници на тоя пазар / алчни предприемачи, нагли брокери, па-па банкери и Пунди /
Re: Кога ще излезем от кризата?
09-02-2010 - 09:12:51
Quote
paio
Quote
Imotko
Светльо, не се хаби, те никога няма да излязат от кризата. Мухите живеят върху лайна.
Как пък за толкова години /чета форума всеки ден/ едно нещо хубаво не казаха. Не ме разбирайте погрешно, нямам нужда от вашия или от чиито и да било оптимизъм или съвети. Не че форума го четат кой знае колко хора, но не може да се насажда само песимизъм и страх, просто не е обществено отговорно.
А за информация моля /моля Куку, Валсодар, бай Пешо, г-н Спиридон, Дивал и др. от техния отбор/ да ми посочите някой богат да е станал беден в България поради кризата. Ей така, например един строителен предприемач да се е върнал да живее в панелата в Люлин или в Младост, или на село, откъдето /както правилно предполагате/ е тръгнал. И да е сменил GL-а с Опел.
Хайде да ви видя?
Мога веднага да ти дам конкретни примери с риск да изложа хора които са доста известни и мои приятели и познати.Джиповете са им най-малкия проблем. Когато си инвестирал над 10милиона в тухли от които 40% са кредит и всеки път когато минеш край огледало виждаш глупак , нощем ставаш пушиш поредната пура , пиеш си хапчетата за кръвното и решение няма и няма!Следиш тренда и виждаш как потъват твоите пари (банката ще си вземе нейните).Алчността тласка прогреса! Но не сляпата алчност а тази на банките. Новият смъртоносен вирус ИК17НЛ4 ще измори стадото! ( Ипот. Кред. лихва 17% + Нак. Лихва предсрочно пог. 4% ) Аз самия бях доста напред допреди 6 месеца. В момента освобождавам пари от където мога-защото имам вземания които може и да не видя никога . За всичко това трябва и смелост . Не започвам отначало. Отървам се от излишни разходи. В моя сектор съм над средното ниво. Не мисля да бягам. Смятам да оцелея тук в БГ . Но ако ликвидирането продължи след лятото - изчезвам! Усещам , че ситуацията с бедността и безработицата излиза извън контрол. Искам нормална бизнессреда - оттам насетне знам какво се прави . Песимизъм и страх? Точната дума много скоро ще е " паника" !
Имотко ,аз се опитах да ти отговоря, но ти май не си разбрал собствения си въпрос - нали искаше да знаеш някой сменил джипа с опел кадет вследствие на кризата. Това не е толкова важно! Опре ли работата до джипа мача е свършил. Нали от това най ги е страх и банкерите. По-важното е , че аз от 86 работника в момента мога да осигуря работа на 16 човека. Въпросните милионери даваха хляб на 250 до 400 човека . Сега са около 50 - 60. Нито те карат опел кадет нито аз.Не е функционално. Трябват ни бързи и сигурни коли. Не да закъсваме с тях и да мислим дали ще стигнем ,а да си вършим работата.Проблема е че НИЕ ПРОИЗВЕЖДАМЕ БЕЗРАБОТИЦА! Не бъди на плебейския принцип: важното е такива като Пайо да са зле! Това не е добре за всички и за тебе косвено. И ако видиш големите индустриалци ,,строители ,фармацефти и др. с опел кадет 87год. вземи карта на света, намери БГ и внимателно я изтрий без да засегнеш Румъния Сърбия и Гърция !
Re: Кога ще излезем от кризата?
09-02-2010 - 10:30:54
Като чета всичко това по форумите си мисля че има и мислещи хора в тази държава, въпросът който си задавам и на който немога да си отговоря вече 6 месеца е ......кой тогава гласува за този тарикат на дребно наречен ББ.......?
Та той трудно съставя прости изречения на български език .....(е ...не като Стоичков разбира се...) а ние искаме да управлява икономиката ни....как да стане....?
Re: Кога ще излезем от кризата?
09-02-2010 - 10:40:05
Quote
Marcha
Като чета всичко това по форумите си мисля че има и мислещи хора в тази държава, въпросът който си задавам и на който немога да си отговоря вече 6 месеца е ......кой тогава гласува за този тарикат на дребно наречен ББ.......?
Та той трудно съставя прости изречения на български език .....(е ...не като Стоичков разбира се...) а ние искаме да управлява икономиката ни....как да стане....?

Ти да имаш по-добро предложение? Защото ако ББ е тарикат на дребно, другите са БАШ тарикатите. Та ако успееш да дадеш по-приемлив кандидат, те тогава можеш да плюеш сегашният избор.
Re: Кога ще излезем от кризата?
09-02-2010 - 10:43:34
:} Ето кой е гласувал за ББ !
Re: Кога ще излезем от кризата?
09-02-2010 - 10:49:43
Quote
Cepcem
Quote
Marcha
Като чета всичко това по форумите си мисля че има и мислещи хора в тази държава, въпросът който си задавам и на който немога да си отговоря вече 6 месеца е ......кой тогава гласува за този тарикат на дребно наречен ББ.......?
Та той трудно съставя прости изречения на български език .....(е ...не като Стоичков разбира се...) а ние искаме да управлява икономиката ни....как да стане....?

Ти да имаш по-добро предложение? Защото ако ББ е тарикат на дребно, другите са БАШ тарикатите. Та ако успееш да дадеш по-приемлив кандидат, те тогава можеш да плюеш сегашният избор.

Ами то това е най-големият ни проблем - така и толкова години на "преход" не успяхме да изберем едно свястно правителство, което наистина да мисли за България и за нас, а не само за собственните си джобове и тези на родата си *tired*
Оптимизма ми почва да се изчерпва вече, а предполагам и на повечето хора. Това е тъжното. Това и ще е основната причина която ще доведе до още по-голямо задълбочаване на кризата. Защото за нас българите кризата не е само икономическа, тя е повече морална. Поне в политиците ни да имаше мааалко повечко морал - това може би щеше да даде кураж и на останалите - но не би. Говоря за всички политици досега, не ги деля на цветове и партии.
Re: Кога ще излезем от кризата?
09-02-2010 - 12:19:33
Ей, поне в тази тема без политика, моля. И ББ, и ГЗ, все тая.
Пайо, за Опела си напълно прав, просто така го казах, образно.
Просто се опитвам да кажа на злобните и бедни глави в тоя форум да намалят малко черните краски. Вуте е бил с 5 или 10 милиона, сега най-лошото е да стане с 1 или 2. Нане си е бил цървул и пак ще си бъде цървул. Кризата ще мине и ще замине, е, малко ще поостане преди това. Всеки производителен и умен човек ще има шанс да успява.
Но по два тристайни за всеки "лихвар" от форума няма да има smiling smiley
Re: Кога ще излезем от кризата?
09-02-2010 - 12:21:20
P.S. От кризата ще излезем до края на тази година, като просто ще престанем да му викаме "криза". Така излизат от кризата и другите държави.
Re: Кога ще излезем от кризата?
09-02-2010 - 13:14:58
avatar
Quote
Imotko
P.S. От кризата ще излезем до края на тази година, като просто ще престанем да му викаме "криза". Така излизат от кризата и другите държави.

Ще може ли да го цитирам като виц? winking smiley
Re: Кога ще излезем от кризата?
09-02-2010 - 13:23:49
Излизането от кризата е като Restart на PC с WIN98 нещата започват от начало а не от там до където са стигнали.

Начало за моя град Стара Загора 2001г. 250 EUR
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход