Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цени в селата около Мелник

Публикувано от kalin72 
Re: Цени в селата около Мелник
25-04-2010 - 20:33:47
Какви старци........въобще не Ви разбирам. Чисто и просто искам да кажа, че в селата и малките градове няма как имотите да имат голяма стойност, както и да пресмятате с вашите формули *pardon*
Изключвам обработваемата земя.
Re: Цени в селата около Мелник
25-04-2010 - 20:35:24
avatar
Quote
kalin72
Чудесно, а ти какво предлагаш? Да платя толкова, колкото им се иска ли? Аз мога да чакам, както и те, вероятно, не са на зор smiling smiley
...........................................
Имам чувството, че тук има хора които не са купили или продали и един молив през живота си. Човече просто се пазариш. Отиваш при него и му обясняваш защо не можеш да му дадеш неговите пари. Изтъкваш всички недостатъци на имота, примерно посочения от теб. След това му предлагаш твоя цена и ако той категорично я отхвърли не бързай да се предаваш! Кажи му че може да има и компромисна цена между двете, че ще си помислиш и други такива. Дори да упорства и да не желае набутай му една бележка с телефонния ти номер или адреса и името ти, ако сте на село и го остави да пасе трева. Обади му се след 2-3 месеца или изчакай може той пръв да ти се обади.
Това е изчерпателен отговор на въпроса какво предлагам. Тактиката е валидна при не много драстични и плашещи участниците в сделката маржове между желаното и реалността в ценообразуването. OK?

"L'enfer, c'est les autres"
Re: Цени в селата около Мелник
25-04-2010 - 20:37:28
Re: Цени в селата около Мелник
25-04-2010 - 20:45:26
Quote
kalin72
Чудесно, а ти какво предлагаш? Да платя толкова, колкото им се иска ли? Аз мога да чакам, както и те, вероятно, не са на зор smiling smiley

Мисля,че си отговори сам.
Колкото до имотите на село,цените така или иначе не са толкова високи,че трябва непременно да се продаде.
Например,съпруга ми наследи от леля си двуетажна къща в село до гр.Кюстендил през 2004г. та този имот не ни трябва,но и не може да се продаде на цената за която е построен.
За тези години за поддръжка сме похарчили толкова малко средства,че даже не си ги спомням.
Ходиме по 4 пъти годишно с роднини или приятели и не го продаваме.
Не се учудвам,че цените са замръзнали.
По евтини къщи може би могат да се намерят ако са наследени от повече хора,та дори и тогава не съм сигурна.
Re: Цени в селата около Мелник
25-04-2010 - 23:16:51
Съжалявам, че не успях да отговоря по-рано на Калин72, но имах проблем с интернета - повреден оптичен кабел на доставчика. Да им благодаря все пак, че се потрудиха да оправят нещата в неделя.
И така - за цените. Противно на онова, което много хора смятат, ние брокерите изобщо нямаме интерес да поддържаме високи цените, защото това ни оставя без абсолютно никакви приходи. Съвсем елементарно е да пресметнеш, че 6% от ниска цена дава ВИНАГИ резултат над нулата, а 6% от нереално висока цена резултира в една голяма, красива и отчайващо изразителна НУЛА. Но трябва да знаете, че е много трудно да убедиш чичо от малкото село, че имотът му не струва 10, 11, 12 и повече хиляди евро, а доста под тази сума. Те си оценяват нещата доста емоционално, като се почне от това, че му е наследство от бащата, дядото и т.н., мине се през къртовския труд, полаган за имота през годините, защото просто нямат техника, пари или желание да ползват такава, после се споменават съседите, които преди 2-3 г. продали на "знаете ли на каква цена?" и се стигне до това - колко пари му трябват на човека, за да си закърпи положението...
В последните месеци нашата практика е да архивираме офертите в агенцията, с чиито собственици не сме постигнали договореност за определяне на по-реална цена съобразно настоящите пазарни условия. Нямаме никаква полза от "кухи" оферти, които пълнят интернет-пространството, и за които на всичкото отгоре ние плащаме, без да имаме някаква гаранция за бъдеща реализация.
Най-новото, което лично в моята кантора прилагам от 2 месеца, е да подписвам предимно ексклузивни договори с продавачи, с което постигам две основни цели:
- имотът няма да се мотае в нета на 7-8 различни цени и представен аматьорски от не-знам-си-колко брокери, включително собственика;
- правя професионална оценка на имота и предлагам сравнително реална продажна цена на продавача. Ако той/тя не е съгласен с нея и иска по-висока, директно отхвърлям офертата и не се занимавам с нея.
С това си спестяваме време, което можем да отделим за атрактивните си оферти или за професионална квалификация, защото винаги има какво ново да се научи.

-----------------------------------------------------------
Марияна Ангелиева
АДРЕС Недвижими Имоти
кантора Сандански-2
мениджър
телефон/факс: 0746 32 500
мобилен: 0884 186 724



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-25 23:20 от address_sandanski2.
Re: Цени в селата около Мелник
25-04-2010 - 23:28:02
Re: Цени в селата около Мелник
26-04-2010 - 01:41:46
Quote
address_sandanski2

Най-новото, което лично в моята кантора прилагам от 2 месеца, е да подписвам предимно ексклузивни договори с продавачи, с което постигам две основни цели:
- имотът няма да се мотае в нета на 7-8 различни цени и представен аматьорски от не-знам-си-колко брокери, включително собственика;
- правя професионална оценка на имота и предлагам сравнително реална продажна цена на продавача. Ако той/тя не е съгласен с нея и иска по-висока, директно отхвърлям офертата и не се занимавам с нея.
С това си спестяваме време, което можем да отделим за атрактивните си оферти или за професионална квалификация, защото винаги има какво ново да се научи.

от устата на брокер на Адрес " аматьорски " звучи просто невероятно.
Незнам как е в Сандански, но в София положението с така наречаната агенция Адрес е отчайващо. Пълна некомпетентност, постоянно и огромно текучество на брокери ( предимно новодошли селяни в София, говорещи на неразбираем диалект ). Говоря за хора, които не правят разлика между удостоверение за наследници и нотариален акт. За сметка на това като Инвеститор желаещ да вземе парцел на обезщетение от тях ми искат пари предварително, преди подписване на предварителен договор и преди да съм получил документи за собственост с обяснението, че ще ми ги върнат ако не се стигне до сделка. Пълна и безочлива наглост. Аз да не съм кредитна институция та да кредитирам Адрес. Имат си техен Кредитен Център с Управител малумник, дето само бълва глупости по телевизиите, но тава е друг въпрос. От обратната страна. Продавам си аз едни апартаменти, обажда ми се някаква брокерка, че имала клиенти. Идва на оглед. До тук нищо лошо. Обаче момата ( разбирай на 50 - 60 год. ) ми идва преди клиента и ми обяснава следното. Господине вие трябва да ми платите 6 % комисионна; Защо - питам аз, при положение, че приетата комисионна е 2.5 - 3 %; Защото ние от Адрес не взимаме комисионна от Купувачите - казва ми тя; Ами дали взимате или не си е изцяло ваш проблем не мой - казвам и аз. И в тоя момент се появява клиента и. Разбран човек, който незнам как е попаднал в тази " агенция ". Качваме се, човека си гледа апартамента и пита за цената, след което " брокерката " му казва цена с 10 % над обявената от мен. Следва пак същият разговор между мен и " адресаджийката ", слек което Купувача просто си тръгва. След три дни човека ми се обажда лично на мен и сега се чувствам щастлив собственик на продаден апартамент, без да се налага да се сблъсквам с некомпетенцията на тая така наречена агенция.
Понеже съм бивш брокер и то от времето когато наистина имаше хора, които можеха да се наречат брокери и още поддържам връзка с малкото останали читави брокери в София ще спомена и следното.
Агенция Фортън, която е създадена от Адрес и се афишира като " СПЕЦИАЛИЗИРАНА АГЕНЦИЯ ЗА ПРОДАЖБА НА ПАРЦЕЛИ " ще ви кажа само, че тази " специализирана агенция " не разполага и с една лично своя оферта за продажба на парцел. Постоянно обикалят по агенциите в София и им се молят да им рекламират тяхните оферти, като свои. Обаче какво се получава за потенциалният Купувач, когато над цената има 3 % комисионна на агенцията на която е имота и после още 6 % на Адрес. Нека всеки сам си направи сметката.
Re: Цени в селата около Мелник
26-04-2010 - 08:40:06
avatar
Quote
address_sandanski2
И така - за цените. Противно на онова, което много хора смятат, ние брокерите изобщо нямаме интерес да поддържаме високи цените.
Но трябва да знаете, че е много трудно да убедиш чичо от малкото село, че имотът му не струва 10, 11, 12 и повече хиляди евро, а доста под тази сума. Те си оценяват нещата доста емоционално, като се почне от това, че му е наследство от бащата, дядото и т.н., мине се през къртовския труд, полаган за имота през годините, защото просто нямат техника, пари или желание да ползват такава, после се споменават съседите, които преди 2-3 г. продали на "знаете ли на каква цена?" и се стигне до това - колко пари му трябват на човека, за да си закърпи положението...

Правилно, две думи като напише човек и се вижда, че си разбира работата.
Добре описан профил на средностатистическия продавач.

Относно брокерите: виждал съм брокерка (юрист с више), която не различава панелен от тухлен апартамент.
То на село блокове няма, после в градъ, на квартиръ в еднъ мъзъ - по цял ден мазна чалга и сланина, къде да ги научи видовете сгради. Друга простакеса не знаеше колко кв.м. има в един декар земя.
Брокерката - юристка се пробва в занаята с имоти и видя, че нищо не става от нея.
В момета се подвизава като адвокат - Господ да ги пази нейните клиенти от некадърността и.
Какви е адвокати имала, има и ще има Българска майка юнашка!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-26 08:51 от TZARS.
Re: Цени в селата около Мелник
26-04-2010 - 09:58:44
Е, няма да тръгна да защитавам персонално когото и да било от АДРЕС - всеки отговаря за своята работа. Имаме си правила и технология на работа, защитени с международен сертификат, и всички "адресаджии" /харесва ми :]/ сме длъжни да ги спазваме. Това, че някой не го прави, говори за непрофесионализма му и липсата му на мотивация да работи тази работа, в тази агенция, на този пазар... Ами той пазарът изхвърля рано или късно такива непрофесионалисти /в която и агенция да са те/, но бедата е, че преди това те са се "потрудили" доста старателно да очернят имиджа на професията и на агенцията.
Само за сведение бих искала да спомена, че опитът ни научи да не водим импулсивно клиенти на оглед на имоти, с чиито собственици нямаме договор. Така избягваме два доста големи проблема:
- да предлагаме имот, за който не знаем всичко /включително неуредени дела, тежести, качество на строителството и т.н./;
- клиентът-купувач да ни "прескочи" най-елегантно или просташки.
Има си специална технология на работа с оферти, с чиито собственици нямаме договор за посредничество, и тя е съвсем простичка - просто се подписва договор за посредничество с клиента-купувач, че ще ни плати комисиона, в случай, че избере имот, който не е от базата данни на АДРЕС: в посочения случай - имот на собственик, който ги продава сам, без посредник. Така в никакъв случай не се "товари" цената на собственика, а и клиентът е спокоен, че брокерът работи в защита на неговите интереси

-----------------------------------------------------------
Марияна Ангелиева
АДРЕС Недвижими Имоти
кантора Сандански-2
мениджър
телефон/факс: 0746 32 500
мобилен: 0884 186 724
Re: Цени в селата около Мелник
26-04-2010 - 10:19:55
avatar
Quote
address_sandanski2
Е, няма да тръгна да защитавам персонално когото и да било от АДРЕС - всеки отговаря за своята работа. Имаме си правила и технология на работа, защитени с международен сертификат, и всички "адресаджии" /харесва ми :]/ сме длъжни да ги спазваме. Това, че някой не го прави, говори за непрофесионализма му и липсата му на мотивация да работи тази работа, в тази агенция, на този пазар... Ами той пазарът изхвърля рано или късно такива непрофесионалисти /в която и агенция да са те/, но бедата е, че преди това те са се "потрудили" доста старателно да очернят имиджа на професията и на агенцията.
Само за сведение бих искала да спомена, че опитът ни научи да не водим импулсивно клиенти на оглед на имоти, с чиито собственици нямаме договор. Така избягваме два доста големи проблема:
- да предлагаме имот, за който не знаем всичко /включително неуредени дела, тежести, качество на строителството и т.н./;
- клиентът-купувач да ни "прескочи" най-елегантно или просташки.
Има си специална технология на работа с оферти, с чиито собственици нямаме договор за посредничество, и тя е съвсем простичка - просто се подписва договор за посредничество с клиента-купувач, че ще ни плати комисиона, в случай, че избере имот, който не е от базата данни на АДРЕС: в посочения случай - имот на собственик, който ги продава сам, без посредник. Така в никакъв случай не се "товари" цената на собственика, а и клиентът е спокоен, че брокерът работи в защита на неговите интереси

Бихте ли разтълкували това болднатото, защото човек четейки подобни недоразумения се принуждава да ви прескача най-елегантно и просташки?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход