Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Качват ли се цените на новите жилища в София?

Публикувано от kupuvach1 
Hun
Re: Качват ли се цените на новите жилища в София?
19-04-2010 - 23:11:20
Не липсва предлагане, Липсва търсене!

И не защото няма пари, а защото всичко живо се набълбука, а някои са се с по 2,3 и повече имоти - алчност.
Да не говорим че има на пазара всеки да се набълбука по още веднъж - ей така за спорта.

Та кой ще ви купи копторите - така и не разбрах.
Re: Качват ли се цените на новите жилища в София?
19-04-2010 - 23:20:49
avatar
Quote
Imotko
,,,,,,,,,,,,,просто липсва достатъчно качествено предлагане.

А защо липсва? И не трябва ли предлагането по принцип да е "достатъчно качествено"?
Re: Качват ли се цените на новите жилища в София?
19-04-2010 - 23:24:58
Quote
Hun
Не липсва предлагане, Липсва търсене!

И не защото няма пари, а защото всичко живо се набълбука, а някои са се с по 2,3 и повече имоти - алчност.
Да не говорим че има на пазара всеки да се набълбука по още веднъж - ей така за спорта.

Та кой ще ви купи копторите - така и не разбрах.

Ромите ! Само че те не купуват , ами се самонанасят в изоставени сгради ....и ако си забелязал след като се нанесат тези сгради стават неузнаваеми само след 2 седмици
Не забравяи че при акт 16 веднага тръгват данъци , следователно на един строител може би му е изгодно да плаща данъка на 50 апартамента , 10 магазина и тн...

Дано...дано да скочат цените на имотите ...дано ...ама надали......
Re: Качват ли се цените на новите жилища в София?
19-04-2010 - 23:26:51
avatar
Quote
Imotko
Затова казвам-на добрите места. И печалбата никога не е била 300%. А ако някой е продал с такава, значи е пълен с пари и ще има да чакате да продаде останалите апартаменти без пари. Защо?
И защо "малкото останали кандидати". Кандидатите за хубави апартаменти и на сегашните цени никак не са малко, просто липсва достатъчно качествено предлагане.

От тук следва, че всичко качествено би трябвало да е изкупено, а това не е така. Още повече, че цените наистина паднаха под 1500 евро и би следвало да се избият, а те си седят така. А се завършват нови и нови.
Re: Качват ли се цените на новите жилища в София?
19-04-2010 - 23:38:34
Първо, Дивал да си гледа фотоволтаиците, и да не дава мнение за София от майната си. Сори, ама си доста далеч от реалния живот.
Второ, не всичко живо се е набълбукало. В една друга тема някой ви каза, че не всеки е купил 2008г. със 100% кредит. Ще ви се да е така, но не е. Иска ви се сума ти народ да е закъсал без пари и само разни влогари да имат по някой лев, но не би.
Трето - предлагането в голямата си част е "некачествено" не като качество в тесния смисъл на думата, а като локация, изложение, разпределение, изработка също, но най-вече като съотношение на тези неща с цената, която се иска от продавача. Казвам, че липсва качествено предлагане на добри цени.
Четвърто: чак пък да се избиват не е. И не се завършат нови и нови. Завършват се започнатите през 2008 и 2009, като от 2009 са много малко.

За Дивал: Харесвам много голяма част от мненията ти, ама като се намесиш с някое суперсривльовско изказване и се ок........ш на метеното. Дръж се, и аз имам познати, инвестирали в неподходящия бизнес. Ако греша, ще се радвам.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-19 23:41 от Imotko.
Hun
Re: Качват ли се цените на новите жилища в София?
19-04-2010 - 23:42:37
какви 1500 ги говориш - ти в коя година пишеш?...
Те и по 600 не могат да ги продадат.
Панелите и по 400 не се продават.

А че циганите ще се самонастанят - е само въпрос на време.
Ще има великото преселение на народите.

Re: Качват ли се цените на новите жилища в София?
19-04-2010 - 23:48:25
Това от Кабул ли е? Или го снима като ходи при мама на село последния път?
Re: Качват ли се цените на новите жилища в София?
20-04-2010 - 00:20:15
Quote
Imotko
Първо, Дивал да си гледа фотоволтаиците, и да не дава мнение за София от майната си. Сори, ама си доста далеч от реалния живот.
Второ, не всичко живо се е набълбукало. В една друга тема някой ви каза, че не всеки е купил 2008г. със 100% кредит. Ще ви се да е така, но не е. Иска ви се сума ти народ да е закъсал без пари и само разни влогари да имат по някой лев, но не би.
Трето - предлагането в голямата си част е "некачествено" не като качество в тесния смисъл на думата, а като локация, изложение, разпределение, изработка също, но най-вече като съотношение на тези неща с цената, която се иска от продавача. Казвам, че липсва качествено предлагане на добри цени.
Четвърто: чак пък да се избиват не е. И не се завършат нови и нови. Завършват се започнатите през 2008 и 2009, като от 2009 са много малко.

За Дивал: Харесвам много голяма част от мненията ти, ама като се намесиш с някое суперсривльовско изказване и се ок........ш на метеното. Дръж се, и аз имам познати, инвестирали в неподходящия бизнес. Ако греша, ще се радвам.

Изобщо ще съм много щастлив да съм далеч от реалния живот ....но съм си вътре ....
Само остан да ми кажеш "селянин " за това че не живея в София и всичко ще е ок
Аз също харесвам доста от мненията ти , но ти не разбираш, че когато се изказвам краино в едната или другата посока е просто ирония ...но както и да е ....
Re: Качват ли се цените на новите жилища в София?
20-04-2010 - 00:36:59
avatar
Quote
Hun
какви 1500 ги говориш - ти в коя година пишеш?...
Те и по 600 не могат да ги продадат.
Панелите и по 400 не се продават.

Аз пак да цитирам:

22.02.2010, Н. Василев: Ръстът идва 1-2г. след възстановяването на икономиката
"Пазарът на недвижими имоти се движи със забавяне след икономическия цикъл. Когато икономическият растеж свърши, цените на имотите се задържат още известно време, защото собствениците не искат да продават на по-ниска стойност. След това цените падат и съответно ръстът идва 1-2 г. след възстановяването на икономиката."

Нали ставаше въпрос за "качествените" - преди бяха по 3000 евро/м2, сега ги има по 1500 (и по-малко) и не свършват. Т.е. ще им паднат цените още. А иначе истинки качествени неща в БГ просто няма - и да влиза самия имот в тази категория, като излезнеш от него попадаш в нещо приличащо на Кабул, което автоматично прави и имота некачествен.

След засирането на София, подозирам че столицата на Намибия изглежда по-добре..

Там където в провинцията каките изглеждат така:



столицата изглежда така:















Re: Качват ли се цените на новите жилища в София?
20-04-2010 - 01:24:37
Как можеш да сравняваш с Намибия? Може да е в Африка, но граничи с ЮАР, била е германска колония и е световна туристическа дестинация (наистина световна и много далеч от ниския клас туристи).
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход