Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

До imoti.net: Докога?!...

Публикувано от iciltd 
До imoti.net: Докога?!...
16-04-2010 - 12:46:41
Уважаеми дами и господа,

Пиша Ви с дълбока загриженост, както за бъдещето на Вашия сайт, така й на всички други медии, посредничещи между рекламодателите и потребителите на информацията, свързана с пазара на недвижими имоти.
Сайта се настани трайно в живота и бизнеса на голяма част от обществото ни. Немислимо е да си представим успешното функциониране на посредническите услуги на фирмите за недвижими имоти и АНИ без неговата роля.
В същото време на дневен ред неумолимо остава ОГРОМНИЯ ПРОБЛЕМ с достоверността на публикуваните имотни обяви, както й със самоличността на тези, които ги публикуват (физически или юридически лица)!
Според мен, ако не предприемете радикални действия за предизвикването на широка обществена дискусия, която да покаже силата на коректните медии и да предизвика намесата на компетентните органи и институции (държавни и обществени), до голяма степен ще попречите на пазара за недвижими имоти да се отърси от гнусната плесен, която се е просмукала, тровеща конкуренцията в бизнеса и реално застрашаваща интересите на крайните клиенти!
Примерите са безкрайно много!
Дезинформиращите обяви не само изкривяват статистиката за имотите - те направо я унищожават...
Безкрайните загуби, които генерират дезинформиращите обяви (с фалшивата информация за имоти и актуалност, както й за рекламодателите) не са само проблем на посредниците за недвижими имоти. Фрапиращо е отражението, което те оказват върху съзнанието и поведението на крайните клиенти, върху културата и законността в действията на всички участници в пазара на недвижими имоти!
Несъмнено всичко това намира своето финансово изражение, което в моята скромна седемнадесетгодишна практика, довежда до там ДА ИЗПИТВАМ СРАМ И ИСКРЕНО НЕУДОБСТВО пред клиентите, които идвайки у нас (в България) от други страни изразяват открито своето недоумение от съществуващите взаимоотношения между участниците на пазара за недвижими имоти!!!...
Питам Ви, а чрез Вас и всички, които искат в Република България, на пазара за недвижими имоти да съществуват ясни, законно регламентирани правила за поведение и управление на сделките с недвижими имоти: ДОКОГА ще търпим съществуващото положение?!
ДОКОГА ще чакаме "някой друг" да оправи проблемите в собствения ни двор?
Аз мисля, че сега е преломния момент (утре ще бъде късно!!!), да се използват обективните условия от кризата и да се инициират необходимите промени!
В противен случай - за още неопределен период от време ще останем да затъваме в блатото, което сами създадохме и което преди години сполучливо един мой клиент нарече "ДИВА ОЛИГОФРЕНИЯ"!

С дълбоко уважение: инж. И. Илиев



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-04-16 19:38 от iciltd.
Re: До imoti.net: До кога?!...
16-04-2010 - 12:55:11
avatar
Фрапиращо е отражението, което те оказват върху съзнанието и поведението на крайните клиенти, върху културата и законността в действията на всички участници в пазара на недвижими имоти!

Би ли уточнил, какъв точно смисъл влагаш в подчертаното?
Re: До imoti.net: До кога?!...
16-04-2010 - 13:12:37
инж. И. Илиев , никои не Ви спира да направите собствен саит в които да си публикувате неща които отговарят на посочените от Вас критерии
Казвам го не със злоба , а като човек които си има саит , но с удоволствие посещава форума на имоти нет .
Поздрави !
Re: До imoti.net: До кога?!...
16-04-2010 - 15:48:01
Напълно подкрепям инж.Илиев........Неактуални ,измамни обяви на мними посредници и на собственици и какво ли още не ..Просто отдавна съм от.............ал Имоти нет!!!!Със извиненние.
Re: До imoti.net: До кога?!...
16-04-2010 - 15:54:49
avatar
Quote
Въртоглав
Напълно подкрепям инж.Илиев........Неактуални ,измамни обяви на мними посредници и на собственици и какво ли още не ..Просто отдавна съм от.............ал Имоти нет!!!!Със извиненние.
Защо смяташ, че сайта носи вина за "измамните" обяви.
В "другия сайт" тоже има много подобни оферти.
Пример: Все още там се подвизава оферта на апартамент, който аз съм продал през м.Октомври 2009 г.
"Изманите" обяви са плод на хитри измамници, а не на администраторите.
Не случайно всеки портал уточнява, че не носи отговорност за достоверността на офертите.
Простичко казано - Ганьо е хитрец. Това сме си ние.
Re: До imoti.net: До кога?!...
16-04-2010 - 16:09:41
Тая дива олигофрения идва от дивите олигофрени брокери. Никое ЧЛ няма да рекламира измислен имот и да плаща за тази реклама. Също така никой разумен брокер не би направил такава глупост. А останалите ДОБ (диви олигофрени брокери) пазара се надявам сам да ги отсее. А това си зависи от нас. Ако аз чуя по телефона: "Ами тази обява вече не е актуалана, ама ние можем да ви предложим други" директно им затварям. А най-вероятно бих и споменал най-близките им роднини. Също и като видя едно и също нещо да го продават 15 агенции, едната на 100м2, другата на 95, третата на 125, както и на произволни цени. Добра идея е също да могат да се съдят крадците на обяви, Не може аз да съм обявил нещо за наем или продажба и 15 души да го продават от мое име без да съм ги упълномощил. Те така могат да пуснат и колата ми за продажба и телевизора ми...
Re: До imoti.net: До кога?!...
16-04-2010 - 16:41:50
На мен пък не ми харесва идиотския дизайн (интерфейс) на форума. Нима беше трудно да се постави изборът на страница в горната част на полето за да не премотава човек с бара цялата първа страница за да стигне до него. Просто извращение и неуважение към пишештите и четящите тук. На много хора им писна вече и не са тук.

_________________
Re: До imoti.net: До кога?!...
18-04-2010 - 12:51:37
Quote
TZARS
Quote
Въртоглав
Напълно подкрепям инж.Илиев........Неактуални ,измамни обяви на мними посредници и на собственици и какво ли още не ..Просто отдавна съм от.............ал Имоти нет!!!!Със извиненние.
Защо смяташ, че сайта носи вина за "измамните" обяви.
В "другия сайт" тоже има много подобни оферти.
Пример: Все още там се подвизава оферта на апартамент, който аз съм продал през м.Октомври 2009 г.
"Изманите" обяви са плод на хитри измамници, а не на администраторите.
Не случайно всеки портал уточнява, че не носи отговорност за достоверността на офертите.
Простичко казано - Ганьо е хитрец. Това сме си ние.

Надявам се, че всеки непредубеден човек ще се съгласи, че дезинформиращите обяви представляват вид измама, а тези, които ги разпространяват - мошеници. Ако за тази медия (която не носи отговорност за съдържанието на обявата) не е от първостепенно значение ДА НЕ СЕ ПРЕВРЪЩА В ТРИБУНА на измамници и не стои въпроса КАК ДА НЕ ДОПУСНЕ публикуването на "измамни" обяви, не се ли налага извода, че тя става СЪУЧАСТНИК в тези измами!!!
НЕ СТАВА ЛИ ТАЗИ МЕДИЯ МАНИПУЛАТОР НА МАСОВОТО СЪЗНАНИЕ НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ?...
ВЪПРОСА МИ ИЗОБЩО НЕ Е САМО КЪМ imoti.net!!!
Някой ще каже: "Свобода на словото!"
А ако това "свободно" слово е ИЗМАМА!!!
Как мислите?...
*black eye*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-18 13:21 от iciltd.
Re: До imoti.net: Докога?!...
19-04-2010 - 09:44:55
Защо смяташ, че сайта носи вина за "измамните" обяви.
В "другия сайт" тоже има много подобни оферти.
Пример: Все още там се подвизава оферта на апартамент, който аз съм продал през м.Октомври 2009 г.
"Изманите" обяви са плод на хитри измамници, а не на администраторите.
Не случайно всеки портал уточнява, че не носи отговорност за достоверността на офертите.
Простичко казано - Ганьо е хитрец. Това сме си ние.


А че сме "тъпи копелета " демек хитреци на дребно спор няма.Защо да носи вина сайта или да не носи !!!???Аз доколкото съм чувал САЙТОВЕТЕ ЗА ИМОТИ са за имоти,а не за олигофрени.Ами администраторите да си взимат мерки !!!След като взимат пари за реклами не могат да не носят отговорност!!!Измамни обяви има и от брокери и от части лица ..БГ калъпа е един !!
Re: До imoti.net: Докога?!...
19-04-2010 - 10:46:34
Quote
Въртоглав
Защо смяташ, че сайта носи вина за "измамните" обяви.
В "другия сайт" тоже има много подобни оферти.
Пример: Все още там се подвизава оферта на апартамент, който аз съм продал през м.Октомври 2009 г.
"Изманите" обяви са плод на хитри измамници, а не на администраторите.
Не случайно всеки портал уточнява, че не носи отговорност за достоверността на офертите.
Простичко казано - Ганьо е хитрец. Това сме си ние.


А че сме "тъпи копелета " демек хитреци на дребно спор няма.Защо да носи вина сайта или да не носи !!!???Аз доколкото съм чувал САЙТОВЕТЕ ЗА ИМОТИ са за имоти,а не за олигофрени.Ами администраторите да си взимат мерки !!!След като взимат пари за реклами не могат да не носят отговорност!!!Измамни обяви има и от брокери и от части лица ..БГ калъпа е един !!

Тука стана интересно. Значи адвокатите, нотариусите, оценителите, агенцията по вписванията и даже администраторите в сайтовете а НИ трябвало да носят отговорност, но брокерите не трябва да носят такава. Хм, много интересно.....

Иначе по темата - обявите наистина са много фейк. Забавно е когато се обадиш на 16.04.2010 по обява от 15.04.2010 примерно и брокерката ти каже "оооо ама тя тази обява отдавна не е актуална". Според мен няма начин да се "институционализира" начинът на подване на оферти, актуализацията и коректността им, най-малкото защото този пазар не е държавно регулиран и правилата се определят единствено от участниците в него. Просто се иска малко добросъвестност от продавачите, купувачите и АНИ-тата и всичко ще бъде наред.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход