Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Рентиери, обединявайте се!
12-04-2010 - 19:11:49
Как би се отразило върху нивата на наемите, желанието на властта за осветляване на доходите от тях?
новината
Re: Рентиери, обединявайте се!
12-04-2010 - 19:15:50
"От приходното ведомство препоръчват сигналите да бъдат придружени от копия от договори за наем или документи, удостоверяващи сумите, платени за наем, тъй като това значително ще улесни доказването на нарушението. "

Тия у ред ли са?!
Re: Рентиери, обединявайте се!
12-04-2010 - 20:06:42
Ами...аз като получавах такива доходи,си ги декларирах...Скоро мисля пак да се включа и пак ще ги декларирам,защото се оказа,че да декларираш малко страничен доход има предимства в БГ.
Re: Рентиери, обединявайте се!
12-04-2010 - 20:12:39
Аз съм за. Българинът е убеден че държавата трябва да му осгигури място за паркиране на 10 метра от входа, че правилника за движение по пътищата само другите не го спазват и че данъците са само за богатите. Лека по лека може би ще стане. Дано.
Re: Рентиери, обединявайте се!
12-04-2010 - 20:16:39
Quote
Dimitar.
Тия у ред ли са?!

Достатъчно е да прочетеш изречението
Quote

Почти всеки имот в страната се отдава под наем с писмен договор.
, за да заключим, че не са у ред. Съвсем отделен е въпросът как би се отразило върху нивата на наемите, желанието на властта за осветляване на доходите от тях. Моят отговор на този въпрос е, че би се отразило в значително намаление на сумата, която се вписва в договора за наем. Нещо като разликата в цените на сделките и тези, на които се изповядват.
Re: Рентиери, обединявайте се!
12-04-2010 - 20:16:41
Quote
jikev
Как би се отразило върху нивата на наемите, желанието на властта за осветляване на доходите от тях?
новината

Ама нима някой до сега не е декларирал тези доходи?
Дали не е време наемателите да свалят наемите си. Та те държат намодателите в ръцете си, ако същите не са плащали данъци!
Re: Рентиери, обединявайте се!
12-04-2010 - 20:44:29
А откъде ще знаят дали не са си плащали? Могат да са сигурни, когато са участници в симулативната сделка... Т.е. ако има 1 договор за пред данъчните и анекс, който остава скрит за данъчните.
Re: Рентиери, обединявайте се!
12-04-2010 - 22:19:40
avatar
Тия неща ще ги бъдат, когато се уредят законово наемните отношения между двете страни.
А така, да се чуди човек вече на какво разчитат, за да си напълнят продънената хазна

Новият рекламен слоган на Дянков явно ще е - Отмъсти си на хазяите, декларирай си наема! winking smiley
Re: Рентиери, обединявайте се!
12-04-2010 - 22:27:21
Quote
valsodar
Тия неща ще ги бъдат, когато се уредят законово наемните отношения между двете страни.
А така, да се чуди човек вече на какво разчитат, за да си напълнят продънената хазна

Новият рекламен слоган на Дянков явно ще е - Отмъсти си на хазяите, декларирай си наема! winking smiley

За мен това е поредната индикация, че приходната част на бюджета е доста под заложеното.
Re: Рентиери, обединявайте се!
12-04-2010 - 22:27:49
Вероятно ще се появят абсурдни договори като 50лв. , 80лв. , 90лв. и по тях ще се плаща данък. те го знаят,но все нещичко ще влиза....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход