Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Рентиери, обединявайте се!

Публикувано от jikev 
Анонимен потребител
Re: Рентиери, обединявайте се!
14-04-2010 - 08:06:22
Виж sobstvenik 31:
1) търся си нещо не от 4 ами от 7 години и като се появи ще го купя.
2) плащам 400, но не евро а лева
3) досега хазяи наем не са ми вдигали. Аз сам си качвам наема защото съм "ларж" smiling smiley

Проблема е че ти тези неща ти е трудно да ги възприемеш.
Анонимен потребител
Re: Рентиери, обединявайте се!
14-04-2010 - 08:25:26
М-м-м-да, sobstvenik 31 ти май не си отдавал под наем.

При наемните отношения има една голяма разлика спрямо продажбата.
При продажбата търсиш най-изгодната цена - в случая на продавача - най-високата.
При отдаване под наем не се търси най-високата цена - търси се "най-добрият" наемател и когато се намери не му се вдига наема ами се прави всичко възможно за да остане за по-дълго. Ей поради таз причина на мен ми се налага от време на време сам да си вдигам наема че почва да ми става неудобно какъв наем плащам.

Простата сметка е, че годишно 2 месеца без наем + комисиона на АНИ си е загуба от около 20%.
Re: Рентиери, обединявайте се!
14-04-2010 - 19:18:17
avatar
Quote
Тинки Уинки
М-м-м-да, sobstvenik 31 ти май не си отдавал под наем.

При наемните отношения има една голяма разлика спрямо продажбата.
При продажбата търсиш най-изгодната цена - в случая на продавача - най-високата.
При отдаване под наем не се търси най-високата цена - търси се "най-добрият" наемател и когато се намери не му се вдига наема ами се прави всичко възможно за да остане за по-дълго. Ей поради таз причина на мен ми се налага от време на време сам да си вдигам наема че почва да ми става неудобно какъв наем плащам.

Простата сметка е, че годишно 2 месеца без наем + комисиона на АНИ си е загуба от около 20%.
============================
Ти любовни сърбежи ли имаш спрямо мен, та ми пишеш толкова на често, и то когато тръгнах за службата?!
Обикновено сключвам едногодишен договор за наем с твърда цена. След като мине годината, ако са се покачили цените- преценявям, ако е коректен наемателя, запазвам същите условия. Ако е некоректен в плащането на време и ми прави други номера, както или ми реве за дреболии - вдигам. Ако откаже- прав му път. Следващия е пред вратата за 30 минути. Давам ти пример със старата ми къщичка в Редута. Един искаше да му слагам решетки на прозорците защото щял да си вкарва нов компютър. Може би си ти! Аз го отсвирих и след това този наперен Русенец идва 2 дена по-късно. "Може ли все пак да я наема"? Отговорих му че вече съм забравил че съществува и новите ми наематели вече са пуснали 2 перални.
Не така обаче стоят нещата с магазина ми в Овча Купел! Там го наемат за ниска цена и за кратко време. За офиса който пък продавам, днес ми звънна някаква от агенция Кехлибар, брилиянт или нещо подобно.
За къщата ми в Редута, която в момента ремонтирам имам нови планове. Тъй като се намира близо до гара "Подуяне", съм решил да я правя къща за гости! Така хем няма постоянно някой наемател да ми я ползва, хем нощувката ще е на по-висока цена и част от месеца сигурно ще е празна и там ще си правя събирания с колеги и други барбекю преживявания! Така безметежно планирам да минават дните ми докато не си довърша новата къща в същия парцел.
В Радомир засега нещата съм оставил на самотек. Но в селото близо до града където имам вила, съм решил да го направя хотел "Рай"
Не си правя точни и дребнави сметки за сега. И аз и жена ми работим и се оправяме.

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Анонимен потребител
Re: Рентиери, обединявайте се!
15-04-2010 - 08:42:04
sobstvenik 31, що се хабиш в анонимен форум да разправяш басни и да изтъкваш колко си велик.
Нали се сещаш, че тука всеки може да каже, че е космонавт.

Пък за къщата в Редута не е ли по-добре вместо къща за гости да я направиш почасов хотел.
Може повече пара да падне.

P.S. и още един съвет - като разправяш врели некипели като историята с русенеца дай го малко по-реалистично. Ако не си забелязал компютрите вече струват по два за левче - все пак не живеем началото на 90-те smiling smiley
Re: Рентиери, обединявайте се!
15-04-2010 - 11:09:26
Quote
sobstvenik 31
Ти любовни сърбежи ли имаш спрямо мен, та ми пишеш толкова на често, и то когато тръгнах за службата?!

Божее, извинете не се сдържах. Ти да не си военен, че да ходиш в службата. Не се обиждай, явно си държавен служител. Ама просто не се сдържах. Хората работят, а държавните служители служат. 2 милиона служители лапат парите на 1 милион работещи...
А иначе хората ти пишат, тъй като успешно заместваш Пунди и неговите разклонения, др. Иванов, който беше забавен и лично на мен ми липсва, а също и Камелия.
Хайде лека службица.

ПП извинете за грешката, вместо милиони, бях написал милиарди... smiling smiley smiling smiley smiling smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-04-15 12:19 от kopan.
Re: Рентиери, обединявайте се!
15-04-2010 - 12:08:42
Quote
kopan
Quote
sobstvenik 31
Ти любовни сърбежи ли имаш спрямо мен, та ми пишеш толкова на често, и то когато тръгнах за службата?!

Божее, извинете не се сдържах. Ти да не си военен, че да ходиш в службата. Не се обиждай, явно си държавен служител. Ама просто не се сдържах. Хората работят, а държавните служители служат. 2 Милиарда служители лапат парите на 1 милиард работещи...
А иначе хората ти пишат, тъй като успешно заместваш Пунди и неговите разклонения, др. Иванов, който беше забавен и лично на мен ми липсва, а също и Камелия.
Хайде лека службица.

Тц тц тц, сега чак разбирам защо писарушка на държавна ясла се пише собственик, заради разавалини в Подуене и в радомирските села и панелна боксониера в слатина. И такъв нарича хората с кеш "цървули". Колко мъка има на този свят.

На собственика искам само да кажа, че на мене само караваната ми струва колкото неговите "имоти".

купувъ нищу, прудавъ сичку, нъема крупиетъ и давъ под наем почти девици
=====+++Баш Агенция.ком+++=====
Re: Рентиери, обединявайте се!
15-04-2010 - 15:44:51
avatar
Quote
kopan
Quote
sobstvenik 31
Ти любовни сърбежи ли имаш спрямо мен, та ми пишеш толкова на често, и то когато тръгнах за службата?!

Божее, извинете не се сдържах. Ти да не си военен, че да ходиш в службата. Не се обиждай, явно си държавен служител. Ама просто не се сдържах. Хората работят, а държавните служители служат. 2 милиона служители лапат парите на 1 милион работещи...
А иначе хората ти пишат, тъй като успешно заместваш Пунди и неговите разклонения, др. Иванов, който беше забавен и лично на мен ми липсва, а също и Камелия.
Хайде лека службица.

ПП извинете за грешката, вместо милиони, бях написал милиарди... smiling smiley smiling smiley smiling smiley
...................
А, ти какво работиш? Да си бъркаш в носа посред бяла ден работа ли е ?
Re: Рентиери, обединявайте се!
15-04-2010 - 15:47:16
avatar
Quote
Баш Брокеро
Quote
kopan
Quote
sobstvenik 31
Ти любовни сърбежи ли имаш спрямо мен, та ми пишеш толкова на често, и то когато тръгнах за службата?!

Божее, извинете не се сдържах. Ти да не си военен, че да ходиш в службата. Не се обиждай, явно си държавен служител. Ама просто не се сдържах. Хората работят, а държавните служители служат. 2 Милиарда служители лапат парите на 1 милиард работещи...
А иначе хората ти пишат, тъй като успешно заместваш Пунди и неговите разклонения, др. Иванов, който беше забавен и лично на мен ми липсва, а също и Камелия.
Хайде лека службица.

Тц тц тц, сега чак разбирам защо писарушка на държавна ясла се пише собственик, заради разавалини в Подуене и в радомирските села и панелна боксониера в слатина. И такъв нарича хората с кеш "цървули". Колко мъка има на този свят.

На собственика искам само да кажа, че на мене само караваната ми струва колкото неговите "имоти".
......................
Най-после се изпусна, че живееш в каравана. Аз не си представях друго, точно се надявах, че като си описвам имотите, някой друг ще го жегна и ще си каже дереджето.:]
Re: Рентиери, обединявайте се!
15-04-2010 - 16:24:08
Quote
sobstvenik 31
Quote
Баш Брокеро
Quote
kopan
Quote
sobstvenik 31
Ти любовни сърбежи ли имаш спрямо мен, та ми пишеш толкова на често, и то когато тръгнах за службата?!

Божее, извинете не се сдържах. Ти да не си военен, че да ходиш в службата. Не се обиждай, явно си държавен служител. Ама просто не се сдържах. Хората работят, а държавните служители служат. 2 Милиарда служители лапат парите на 1 милиард работещи...
А иначе хората ти пишат, тъй като успешно заместваш Пунди и неговите разклонения, др. Иванов, който беше забавен и лично на мен ми липсва, а също и Камелия.
Хайде лека службица.

Тц тц тц, сега чак разбирам защо писарушка на държавна ясла се пише собственик, заради разавалини в Подуене и в радомирските села и панелна боксониера в слатина. И такъв нарича хората с кеш "цървули". Колко мъка има на този свят.

На собственика искам само да кажа, че на мене само караваната ми струва колкото неговите "имоти".
......................
Най-после се изпусна, че живееш в каравана. Аз не си представях друго, точно се надявах, че като си описвам имотите, някой друг ще го жегна и ще си каже дереджето.:]


Не отричам, че няколко седмици в годината живея в каравана. Обичам пътувам по белия свят, да откривам и опознавам нови места.
А за писарушки на държавна ясла в годината ной-много 2дневна екскурзия в Охрид през 4-5 години.

купувъ нищу, прудавъ сичку, нъема крупиетъ и давъ под наем почти девици
=====+++Баш Агенция.ком+++=====
Re: Рентиери, обединявайте се!
15-04-2010 - 16:29:51
avatar
Значи не се различаваш много от братята роми. И те така обичат да пътуват с катуна и да опознават света!
През това време, обаче как си водиш клиентите на огледи хал хабер си нямам? Да не ги водиш на огледи из целия свят натоварени в караваната?
....................
Табора отива към небитието!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход