Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Рентиери, обединявайте се!

Публикувано от jikev 
Re: Рентиери, обединявайте се!
12-04-2010 - 23:11:15
Quote
valsodar
Quote
valio1900


От къде ги вадиш тези изводи? 50 работника си изкарват заплатата при мен и си я заслужават оплаквания нямам.

Радвам се, че поне при теб има изключения.

Около мен има и от двете категории.

Може би в София има различен манталитет. Изгонените от провинцията ви се лепят като мухи на мед.
Re: Рентиери, обединявайте се!
12-04-2010 - 23:18:27
avatar
Ами, наблюденията ми не са от година или две от доста по-продължителен период.
Не бих делил на София и провинция, въпреки че в столицата основният поминък е в сферата на търговията и услугите, където реалното производство е далеч по-слабо засегнато.

Едно по-сериозно социологическо изследване би разкрило една не съвсем обнадеждаваща за бъдещето ни картина, защото в нея ще влязат и катастрофалният спад в опразованието ни, ниският ценз на работната ръка и посредственото ниво на средният мениджмънт, което в повечето случаи е плод не на проявени качества, а на доказани заслуги.

Както и да е - мисълта ми винаги е била една и съща през всичките тези години - Прави това, с което се занимаваш, така че да се гордееш със свършеното, а един ден когато станем повече, може би ще можем да се гордеем и с държавата си.
Re: Рентиери, обединявайте се!
12-04-2010 - 23:25:30
Quote
valsodar
Ами, наблюденията ми не са от година или две от доста по-продължителен период.
Не бих делил на София и провинция, въпреки че в столицата основният поминък е в сферата на търговията и услугите, където реалното производство е далеч по-слабо засегнато.

Едно по-сериозно социологическо изследване би разкрило една не съвсем обнадеждаваща за бъдещето ни картина, защото в нея ще влязат и катастрофалният спад в опразованието ни, ниският ценз на работната ръка и посредственото ниво на средният мениджмънт, което в повечето случаи е плод не на проявени качества, а на доказани заслуги.

Както и да е - мисълта ми винаги е била една и съща през всичките тези години - Прави това, с което се занимаваш, така че да се гордееш със свършеното, а един ден когато станем повече, може би ще можем да се гордеем и с държавата си.

Не се сърди но това звучи като Ленински постулати. Доста са обърканите мислите и нищо не казват. Имаш ли някакъв опит с управление на повече от 5 човека? Моляте честно. Не се заяждам.
Re: Рентиери, обединявайте се!
12-04-2010 - 23:29:14
Quote
sobstvenik 31
Увеличение на наемното ниво с 10% ще е справедливо, еднакво понесено от наемодатели и наематели, защото доколкото си спомням данъка е около 20%.

sobstvenik 31,данъка на кое е 20% че,не разбрах?
Не знам защо... но, май точно ти пишеше,че даваш имоти под наем а....?
Re: Рентиери, обединявайте се!
12-04-2010 - 23:46:58
avatar
Quote
regataco
Quote
sobstvenik 31
Увеличение на наемното ниво с 10% ще е справедливо, еднакво понесено от наемодатели и наематели, защото доколкото си спомням данъка е около 20%.

sobstvenik 31,данъка на кое е 20% че,не разбрах?
Не знам защо... но, май точно ти пишеше,че даваш имоти под наем а....?[/quote
.........................
Да данъка някък странно се изчислява и излиза около 12-14%, но ако сложиш допълнителни разходи по ремонти при официален договор при това нотариално заверен и вписан в агенцията по вписванията плюс обявен в НАП , бях го сметнал грубо че е около 20%. Поне на мен така ми излизаха калкулациите.
Re: Рентиери, обединявайте се!
12-04-2010 - 23:57:09
Собственик, май си надплатил. Отивай да си искаш паритеwinking smiley
Re: Рентиери, обединявайте се!
12-04-2010 - 23:59:35
Quote
sobstvenik 31
Quote
regataco
Quote
sobstvenik 31
Увеличение на наемното ниво с 10% ще е справедливо, еднакво понесено от наемодатели и наематели, защото доколкото си спомням данъка е около 20%.

sobstvenik 31,данъка на кое е 20% че,не разбрах?
Не знам защо... но, май точно ти пишеше,че даваш имоти под наем а....?[/quote
.........................
Да данъка някък странно се изчислява и излиза около 12-14%, но ако сложиш допълнителни разходи по ремонти при официален договор при това нотариално заверен и вписан в агенцията по вписванията плюс обявен в НАП , бях го сметнал грубо че е около 20%. Поне на мен така ми излизаха калкулациите.

Данъка не се изчислява странно!
Има точно зададени данни за него.
Договора не е необходимо да бъде заверен нотариално / никак даже /,чети ЗЗД
Договора за наем не е необходимо да бъде обявен в НАП,но си задължен да плащаш данъците по него.
Със сигурност мога да кажа,че ти само мечтаеш...., да отдаваш имоти под наем.
Re: Рентиери, обединявайте се!
13-04-2010 - 00:09:59
avatar
Аз не съм казал, че е задължително, а от точно зададените критерии има % разходи, които варират и затова аз давам пример с това аз какви изчисления съм си правил. Закона за зъдълженията и договорите много добре съм го прочел, май ти не си го прочел. Я ми кажи с един устен договор или не нотариално заверен как ще изгониш некоректни наематели? Ще ги изгониш след сума ти съдебни баталии.
Относно последното ти изречение както и на друг участник предложих пиши ми на лични да те разведа из имотите си и тогава да направиш извода си дали си мечтая и за какво си мечтая? Ако и ти ми откажеш това за мен е признак, че само търсиш под вола теле и стремежа ти е да докажеш обратната теза на това което аз пиша. Според мен болни амбиции!
Re: Рентиери, обединявайте се!
13-04-2010 - 00:11:10
avatar
Да, имам подобен опит.
Re: Рентиери, обединявайте се!
13-04-2010 - 00:20:29
Радо, напълно споделям тезата ти.
Относно НАП, данъци и други "Моля другарко, пък този ме..." за наемите, нямам думи. Като студент съм сменил 10-ина квартири и на нито една не съм подписвал договор за наем. Масово и до ден днешен договори за квартири няма. Такива има само за търговски помещения, защото ги наемат фирми и държат да отчетат разход. Другото са "шменти-капели". Мое некой софиянец да са е минал с договор, но целото черноморие не е...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход