Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Молитва на влогаря

Публикувано от sobstvenik 31 
Re: Молитва на влогаря
19-04-2010 - 08:55:44
avatar
Quote
Panther1
Quote
TZARS
Налага се едно мнение, че собствениците на имоти губят всеки ден от падането на цените.
Влогарите пък печелят. Да, но влогар на квартира - това не ми го хвалете.
Имота си е имот, живееш си живота. След година - две пак ще се върнат цените, и си жус.
Ако си гол влогар на квартира и банката "хвръкне" - тогава си голям шлем.
Всъщност собствениците на имоти печелят от падането на цените, особено тези дето са купили 2008 направо са се озъбили от печалби. Влогарите пък само губят от лихви. Ако имат едно влогче от 100к евро с лихви за 2 години 15 000 (петнадесет хиляди евро) без капитализацията.
Теоретично си прав, но ти приемаш всичко само математически.
Прилагаш опорни точки взети от минимум и максимум:
Закупил имот 2008 г. на върхови цени - и в момента констатираш загубите.
Защо не приемем, имот закупен 2005 г. за база - тогава формулата става друга.
Влог от 100.000 евро и лихви за две години.
Влог от 100.000 евро е много рядко явление - влоговете у нас разделени на брой население = 1.400 евро / човек.
За четиричленно семейство = 5.600 евро, - смятай 15 % лихви за две години.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-19 08:57 от TZARS.
Re: Молитва на влогаря
19-04-2010 - 09:23:29
Quote
TZARS
[Теоретично си прав, но ти приемаш всичко само математически.
Прилагаш опорни точки взети от минимум и максимум:
Закупил имот 2008 г. на върхови цени - и в момента констатираш загубите.
Защо не приемем, имот закупен 2005 г. за база - тогава формулата става друга.
Влог от 100.000 евро и лихви за две години.
Влог от 100.000 евро е много рядко явление - влоговете у нас разделени на брой население = 1.400 евро / човек.
За четиричленно семейство = 5.600 евро, - смятай 15 % лихви за две години.

Аз само да попитам това 4 членно семейство какъв имот да си купи с 5600Е спестявания? Тук покупката на имот е самообийствена и аз си мисля, че за да не влезеш в приключение по-добре трупай спестявания и докато не събереш 70% от стойността на имота не гледай към пазара. Камо ли за 4 членно семейство??? 5600 Е само за комисионните и нотариалните и местни такси няма да стигнат
Re: Молитва на влогаря
19-04-2010 - 10:00:23
Quote
TZARS
Теоретично си прав, но ти приемаш всичко само математически.
Прилагаш опорни точки взети от минимум и максимум:
Закупил имот 2008 г. на върхови цени - и в момента констатираш загубите.
Защо не приемем, имот закупен 2005 г. за база - тогава формулата става друга.
Влог от 100.000 евро и лихви за две години.
Влог от 100.000 евро е много рядко явление - влоговете у нас разделени на брой население = 1.400 евро / човек.
За четиричленно семейство = 5.600 евро, - смятай 15 % лихви за две години.
Не схващаш smiling smiley Опорната точка в този форум е че всички са купили лято 2008 и всички със 100% кредит.
Един от най добрите ми приятели наскоро се жалва че апартамента, който му закупиха вече бил с поне 5 към 10к надолу (не за Сф).
Само че му припомних че беше купен с пари от продажба на парцел до морето в не много популярно село, който сега се е обезценил далече повече от ?сния апартамент. Така че да си свирка, балона тогава е проработил за него. В дългосрочен план не се знае, ама човека ще се жени и т.н. да чака десетилетия не виждам смисъл. smiling smiley
Re: Молитва на влогаря
19-04-2010 - 11:48:47
Собственико,

От известно време чета какво пишеш в този форум. От цялостното ти поведение, особено от цитираното по-долу, аз си правя следните изводи за теб:
- ти изпитваш почти физическа неприязън към всеки "безимотен", като безимотен е човек който няма собствено жилище;
- горното е валидно независимо от причината, поради която безимотния е такъв;

Само ще ти кажа, че не всички са се родили в златни пелени, с получени наготово достатъчно доходоносни наследствени имоти. Сигурен съм и че по-голямата част от хората тук с удоволствие биха живели в собствено жилище, вместо да държат спестявания на влог. Тук включвам и себе си. От начина ти на мислене и изразяване си правя извода, че не си роден и отраснал в относителна бедност, и не ти се е налагало да сърбаш войнишка чорбица с трохи от вчерашния хляб седмици наред. Тук има и такива хора. Старт от НУЛАТА. Хората, които презрително наричаш "влогари", в повечето случаи са точно такива - почнали от нулата, поспестили, вслушали се в съвета да не купуват на безумни цени, и правещи си много точно сметката. Те са наясно, че стъпването на "имотната стълбица" има много предимства. Но са наясно и че първото стъпало е най-трудно и хлъзгаво, и от него се пада най-лошо, особено ако родителите не те придържат поне малко, затова внимават много. И не обичат съвети от хора, които директно са се родили по-нагоре по стълбицата, и не знаят какво е да се качиш на първото стъпало.

За теб "влогарите" са цървули, защото са се родили в бедност, и поне аз имам усещането че ти ги презираш, точно така както средна класа презира работническа, в опита им да изпозлват максимално това, което са успели да постигнат след нулевия си старт.

Много ми е интересно как ти щеше да се оправиш с такъв начален старт. Но така или иначе никога няма да разберем.


Quote
sobstvenik 31
При определени условия (висок % самоучастие) може да се окаже, че лихвите, които плащаш по кредит са по-малко от наема намален с лихвата по спестените ти пари на влог.
=============================
Е, това вече е много яко! Как не бях се сетил че набучил се с ипотека ще ми е по-евтино от собствен имот!
Но това работи само като пропаганда всеки прошляк да закупи! Това ме устройва. БЛАГОДАРЯ ТИНКИ УИНКИ!
Re: Молитва на влогаря
19-04-2010 - 12:25:25
Quote
ndachev
Собственико,

От известно време чета какво пишеш в този форум. От цялостното ти поведение, особено от цитираното по-долу, аз си правя следните изводи за теб:
- ти изпитваш почти физическа неприязън към всеки "безимотен", като безимотен е човек който няма собствено жилище;
- горното е валидно независимо от причината, поради която безимотния е такъв;

Що се хабиш, ndachev. Кауза пердута, дет му се вика, е това. Когато вместо логиката играят емоциите, доводите просто не работят. Виж Горо в съседната тема. Смяташ ли, че ако преобърнеш мнението на такива хора е някаква победа на здравият разум? И смяташ ли, че има значение и си струва човек да се напъва? Просто заобикаляш и продължаваш напред. Не всяко бойно поле си заслужава...
Re: Молитва на влогаря
19-04-2010 - 12:33:13
avatar
Собственика е баннат, така че временно можем да си отдъхнем от простотиите му из форумите. winking smiley
Re: Молитва на влогаря
19-04-2010 - 12:34:46
*ok*

Quote
Cepcem
Quote
ndachev
Собственико,

От известно време чета какво пишеш в този форум. От цялостното ти поведение, особено от цитираното по-долу, аз си правя следните изводи за теб:
- ти изпитваш почти физическа неприязън към всеки "безимотен", като безимотен е човек който няма собствено жилище;
- горното е валидно независимо от причината, поради която безимотния е такъв;

Що се хабиш, ndachev. Кауза пердута, дет му се вика, е това. Когато вместо логиката играят емоциите, доводите просто не работят. Виж Горо в съседната тема. Смяташ ли, че ако преобърнеш мнението на такива хора е някаква победа на здравият разум? И смяташ ли, че има значение и си струва човек да се напъва? Просто заобикаляш и продължаваш напред. Не всяко бойно поле си заслужава...
Re: Молитва на влогаря
19-04-2010 - 15:05:34
Quote
valsodar
Собственика е баннат, така че временно можем да си отдъхнем от простотиите му из форумите. winking smiley
*beer*

Даже се чудя дали да не отворя една за благодарности към администраторите за извършеният акт, но ще е проява на лош вкус да се рита падналия собственик.
Анонимен потребител
Re: Молитва на влогаря
19-04-2010 - 15:32:28
И кое му е хубавото?
Д-р Иванов го няма, Камито пише от дъжд на вятър, Пунди каза "чао", последно само sobstvenik 31 разведряваше обстановката.
Re: Молитва на влогаря
19-04-2010 - 15:36:20
avatar
A, споко - Пунди е безсмъртен!
Само да му мине страха от Додо (че го е разконспирирал кой е наяве) и пак ще се вестне насам! То и на 4-км вече режима е по-либерален, а и провеждат някаква нова терапия за борене на тревожноста и фобиите, чрез споделяне в интернет.

Спокойно, ще се появят - просто са лекинко насрани в момента, ситуацията е коренно различна от прогозираната доскоро от тях.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход