Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Молитва на влогаря

Публикувано от sobstvenik 31 
Анонимен потребител
Re: Молитва на влогаря
08-04-2010 - 15:48:01
Как приключваш годината зависи от цената в момента на реализиране на покупката, а не от цената след 1 година.

Затова и казах - за купувача е важна цената в момента на сделката, от там нататък - все тая. Ако останалите имоти поскъпват - и неговия поскъпва, ако поевтиняват - и неговия е надолу ама винаги 1 имот = 1 имот.

Ти се опитваш да въртиш търговия с имоти - този период според мен мина. Имоти вече ще се купуват според мен само за собствени нужди, а не за да се правят спекулации с тях. Спекулата беше преди 4-5 години. Не вярвам в близките 10-15 години пак да мине номера. Просто трябва да дойде друго поколение, дето не са го лъгали още smiling smiley
Re: Молитва на влогаря
08-04-2010 - 16:16:11
Quote
Тинки Уинки
Как приключваш годината зависи от цената в момента на реализиране на покупката, а не от цената след 1 година.

Затова и казах - за купувача е важна цената в момента на сделката, от там нататък - все тая. Ако останалите имоти поскъпват - и неговия поскъпва, ако поевтиняват - и неговия е надолу ама винаги 1 имот = 1 имот.

Ти се опитваш да въртиш търговия с имоти - този период според мен мина. Имоти вече ще се купуват според мен само за собствени нужди, а не за да се правят спекулации с тях. Спекулата беше преди 4-5 години. Не вярвам в близките 10-15 години пак да мине номера. Просто трябва да дойде друго поколение, дето не са го лъгали още smiling smiley

Вариант 1 - Купувача купува ниско, продава на върха, живее на квартира и купува отново на дъното.
Вариант 2 - Купувача купува на върха ... и до там.

Спекула с имоти винаги ще има и тя няма нищо общо с надлъгване и поколения. Много наивно разглеждаш нещата.
Ценността на един имот е не в тухлите и италианския теракот, а в локацията. И не в това, че тя е уникална, а в това, че на определено място може да има само един имот - ни повече, ни по-малко. Тоест ако някой иска да живее на жълтите павета, а не в Ботунец, трябва да се съобрази с това, че парцелите там са точно определен брой. И той ще купи само и единствено тогава, когато някой се навие да му продаде. Ама парите, ама имотите, ама златни пендари и руса циганка давам - няма тън-мън. Ако няма кой да ти продаде там - няма да живееш на жълтият паваж.

Ако си зададем въпроса - кой би искал да живее точно там - можем да стигнем до друг извод. Не че мястото е добро за живеене - смрад, шум, тълпи и никакво място за паркиране. Защо тогава някой би искал да купи там, и на всичко отгоре, да плати толкова скъпо за това?
И разумният отговор е - заради излишъците. Тези излишъци, поради които е паднал робовладелският строй и сме преминали във феодализма. А излишъците се появяват заради неправилната и несправедлива оценка на труда, която позволява един адвокат в Щатите да печели 1000 пъти повече от контрольор в автобус в Нигерия.
Та когато започнат да се трупат излишъци, те трябва да се вкарат в нещо, което да ги запази. Най сигурният начин да запазиш едни пари е като купи нещо, което всички искат. Това нещо е локация, локация, локация ...

Точно поради горната причина имоти винаги ще се продават -> следователно с тях ще се спекулира (защото когато хората с пари срещат хората с опит, хората с опит си тръгват с пари, а хората с пари придобиват опит, ако ме разбираш правилно). И цялата епопея ще продължи докато измислят телепорта или летящите къщи, при което притежателите на наземни имоти ще го духат, точно както са го духали предците им, закупили ковачница за подкови при навлизането на автомобила.
Анонимен потребител
Re: Молитва на влогаря
08-04-2010 - 16:23:05
Quote

Вариант 1 - Купувача купува ниско, продава на върха, живее на квартира и купува отново на дъното.

Тука къде видя "задоволяване на жилищни потребности"?
Re: Молитва на влогаря
08-04-2010 - 16:29:50
Quote
Тинки Уинки
Quote

Вариант 1 - Купувача купува ниско, продава на върха, живее на квартира и купува отново на дъното.

Тука къде видя "задоволяване на жилищни потребности"?
Що? Квартирата не е ли жилище? И не задоволява ли потребностите ти от такова?
Или притежанието на документ за собственост по някакъв начин се отнася към "задоволяване на жилищни потребности" по различно, от договор за наем smiling smiley
Анонимен потребител
Re: Молитва на влогаря
08-04-2010 - 16:45:49
Договора за наем е много хубаво нещо до момента, в който наема е по-нисък от вноската по кредита smiling smiley
Re: Молитва на влогаря
08-04-2010 - 16:58:52
Quote
Тинки Уинки
Договора за наем е много хубаво нещо до момента, в който наема е по-нисък от вноската по кредита smiling smiley

Тинки, момче, четеш ли изобщо какво пиша или си набрал инерция и си караш "как си знаеш"?
Какъв кредит, каква вноска, какъв наем. Къде в гореописаната ситуация с два варианта видя кредит и вноска - само ти си знаеш.
Седни, прочети какво сме изписали до тук, осмисли го - да не отива зян и чак тогава можем да поспорим. Нямам желание да пиша за хора, които дори не се опитват да разберат за какво говоря...
Приятна вечер.
Re: Молитва на влогаря
08-04-2010 - 17:00:10
И сега остава само един въпрос: имало ли е период през последните 20 години в България, когато наема е бил по-висок от вноската по кредита?
Re: Молитва на влогаря
08-04-2010 - 17:10:08
2001г - двустаен - 12000$ - наем 100 $ лихва ако намериш кои да ти даде - над 14 %
Анонимен потребител
Re: Молитва на влогаря
08-04-2010 - 17:11:19
Cepcem, айде малко по-сериозно, момче ще викаш на сина си.
Дет се вика може да съм ти и баща.

Аз отначало повтарям и вече почетворвам: хората купуват за да живеят в това, което купят.

Ти ще спреш ли с търговията, която предлагаш.

Изброй 5 човека дето са продали на върха, отишли са под наем и чакат да купят при спад и това да са го направили с единственото си жилище.
Re: Молитва на влогаря
08-04-2010 - 17:12:49
@имотенбалон
това към мен ли беше?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-08 17:13 от Panther1.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход