Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Молитва на влогаря

Публикувано от sobstvenik 31 
Анонимен потребител
Re: Молитва на влогаря
08-04-2010 - 09:16:36
Quote
sobstvenik 31
1.От февруари - март 2009г. когато беше дъното на БФБ насам има растеж не скок , но плавен разтеж.

Като гледам BGREIT се е запътил към Март 2009 smiling smiley
Re: Молитва на влогаря
08-04-2010 - 09:17:36
Quote
дами и господа
В реда на нещата е да стане така .
Аз най-отговорно искам да заявя че след като купя бих искал кризата да свърши и цените на имотите -нагоре.
Защото тогава ще имам повече пари вложени в имоти а по-малко в кеш.
Ама предпочитам аз да се съобразя с кризата , щот знам че тя с мене няма да се съобрази.
Загряваш ли, че точно ти си влогаря за който говори sobstvenik 31?
Такива като теб стават ипотекари - зомбита, продаващи се за следващите 30 години, мислейки, че с покупката на 60м2 на заем са си сменили социалния статус.
Кризата вече свърши, това си е статуквото.

Препрочитам творбата на sobstvenik 31 - самоубийства, глад, мизерия - определено е позитивно мислещ човек.
Re: Молитва на влогаря
08-04-2010 - 11:16:35
avatar
Quote
Тинки Уинки
Един човек иска да си реши жилищните проблеми - спестява пари, купува си жилище. От тук нататък какво го интересува дали цените се вдигат или падат? Той има едно жилище, в което живее, то си е негово. И два пъти да поскъпнат цените и два пъти да паднат той пак ще има едно жилище. Няма да стане нито половин жилище, нито ще станат две жилища. Така че обясни ми какво го грее един човек купил си жилище за живеене дали цените се вдигат или падат.
Съгласен
Re: Молитва на влогаря
08-04-2010 - 11:35:22
Quote
Тинки Уинки
Един човек иска да си реши жилищните проблеми - спестява пари, купува си жилище. От тук нататък какво го интересува дали цените се вдигат или падат? Той има едно жилище, в което живее, то си е негово. И два пъти да поскъпнат цените и два пъти да паднат той пак ще има едно жилище. Няма да стане нито половин жилище, нито ще станат две жилища. Така че обясни ми какво го грее един човек купил си жилище за живеене дали цените се вдигат или падат.

Добре де, то тази схема към всичко може да се приложи:

Ако си купил 1000 акции на Хим-а, примерно, и те ненадейно вземат, че загубят 80% от цената си - ти пак ще имаш 1000 акции. Няма да са нито 500, нито 2000, а ще са си винаги 1000 акции - какво ти пука колко струват.

Ако си купил 10-тина златни монети и утре златото вземе че падне на 200$ - пак ще си с10 златни монети.
Re: Молитва на влогаря
08-04-2010 - 12:15:13
Quote
айрян
Quote
дами и господа
В реда на нещата е да стане така .
Аз най-отговорно искам да заявя че след като купя бих искал кризата да свърши и цените на имотите -нагоре.
Защото тогава ще имам повече пари вложени в имоти а по-малко в кеш.
Ама предпочитам аз да се съобразя с кризата , щот знам че тя с мене няма да се съобрази.
Загряваш ли, че точно ти си влогаря за който говори sobstvenik 31?
Такива като теб стават ипотекари - зомбита, продаващи се за следващите 30 години, мислейки, че с покупката на 60м2 на заем са си сменили социалния статус.
Кризата вече свърши, това си е статуквото.

Препрочитам творбата на sobstvenik 31 - самоубийства, глад, мизерия - определено е позитивно мислещ човек.

Айрян , нека уточня щото си говориш общи приказки
Аз имам собствен апартамент , който не смятам да продавам , смятам да взема още един голям апартамент ,
имам пари в кеш (брой, на ръка) .
Никога не съм теглил кредит, пък и няма нужда да тегля.
След като купя пак ще ми останат доволно пари.
Соц. ми статус ще мръдне малко нагоре , но не смятам да се самоубивам .
А сега де ?
По скоро с право можеш да ме наречеш скъперник ( имам пък не давам)
Между другото кризата сега почва , за твое успокоение аз няма да дочакам още много да паднат цените , щот не ми се чака .
Отдаването под наем виждам че става все по-недоходоносно занимание (за мое съжаление)
Re: Молитва на влогаря
08-04-2010 - 13:16:02
avatar
Quote
sobstvenik 31
1.От февруари - март 2009г. когато беше дъното на БФБ насам има растеж не скок , но плавен разтеж.

BSE

Погледни тук графиката за една година назад. Софикс има ръст от 300 до 500 за половин година (до септември миналата година), след това е плавен спад. Последните 2-3 месеца твърдо си стои на 420. По същия начин са и останалите индекси. А оборотите са направо смешни. Сигурен съм, че в момента има порядъчно количество дългосрочни "инвеститори" набутали се през 2006-2007 на нива над 1000-1500, които чакат сега да се върне там. Ама надали ще стане скоро.
По същия начин стоят нещата и със спекулантите на НИ. С тази разлика, че някои от тях имат и ипотечни кредити...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-08 13:18 от zlostyr.
Анонимен потребител
Re: Молитва на влогаря
08-04-2010 - 14:05:44
Примерите са ти в друга сфера - инвестиция.

Аз говоря за задоволяване на жилищни нужди.
Не отричам че има значение кога купуваш - това си е личен избор на всеки. Идеята ми е, че след като купиш цената престава да играе. Примерно ако цената се вдигне два пъти да не би да може да продадеш твоя и да купиш два на старите цени или пък ако цената падне два пъти да може да продадеш твоя на старите цени и да купиш 2 на новите?
Re: Молитва на влогаря
08-04-2010 - 14:42:22
Quote
Тинки Уинки
Примерите са ти в друга сфера - инвестиция.

Аз говоря за задоволяване на жилищни нужди.
Не отричам че има значение кога купуваш - това си е личен избор на всеки. Идеята ми е, че след като купиш цената престава да играе. Примерно ако цената се вдигне два пъти да не би да може да продадеш твоя и да купиш два на старите цени или пък ако цената падне два пъти да може да продадеш твоя на старите цени и да купиш 2 на новите?

Това работи само и единствено ако купуваш, с ясната идея НИКОГА да не продаваш, а да си го потребяваш доживот. Като хляба - купуваш и ядеш. Ню-ню - нищо не остава - потребление 100% и никаква инвестиция smiling smiley
Другите ти разсъждения са крайно неясни, но ще ти напомня, че продавайки имот, ти не си задължен да купиш пак имот. Можеш с парите да вземеш акции, злато, оборска тор - каквото е евтино и изгодно по време на продажбата на имота ти.

Да обобщя - цената на придобиване винаги е важна и трябва да бъде съобразена с конюктурата - наеми, средни доходи и т.н.т.
Анонимен потребител
Re: Молитва на влогаря
08-04-2010 - 15:15:56
потретвам:
говоря за задоволяване на жилищни нужди

А иначе много ясно, че цената на придобиване е най-важна за купувача, но каква ще е цената след придобиването не играе за купувача. Те играе за продавача. Един вид от гледна точка на купувача 1 апартамент = 1 апартамент независимо то това дали цената на м2 е 149 евро или 2000 евро. Обаче от гледна точка на продавача не е така. Той има Х пари и с тях в зависимост от бъдещата цена може да си купи 1 стая или 5 апартамента. Цената играе когато имаш пари, когато имаш стока цената не играе. 1 хляб винаги е равен на 1 хляб - нито ще станат 2 нито половинка.
Re: Молитва на влогаря
08-04-2010 - 15:25:57
Quote
Тинки Уинки
потретвам:
говоря за задоволяване на жилищни нужди

А иначе много ясно, че цената на придобиване е най-важна за купувача, но каква ще е цената след придобиването не играе за купувача. Те играе за продавача. Един вид от гледна точка на купувача 1 апартамент = 1 апартамент независимо то това дали цената на м2 е 149 евро или 2000 евро. Обаче от гледна точка на продавача не е така. Той има Х пари и с тях в зависимост от бъдещата цена може да си купи 1 стая или 5 апартамента. Цената играе когато имаш пари, когато имаш стока цената не играе. 1 хляб винаги е равен на 1 хляб - нито ще станат 2 нито половинка.

Не искам да ти противореча, но не си прав...
Хипотетична ситуация:
- Купувач със 100К евро

Вариант 1: Купува 1 апартамент от 100 квадрата при 1000Е/кв.м
Вариант 2: Купува 3 апартамент от 100 квадрата при 333Е/кв.м или 1 апартамент и му остават 66К евро на депозит.

В единият вариант приключваме годината с един апартамент, в другият - с три.
Мисля, че има известна разлика.

Колкото до: "1 хляб винаги е равен на 1 хляб - нито ще станат 2 нито половинка."
Ако имаш един хляб, продадеш го, купиш четвърт кубик чам, и го продадеш след година, а с парите купиш 3 хляба - те това е търговията.
Излез от този филм, в който ако продадеш апартамент, на всяка цена купуваш апартамент. Ако продадеш акции - акции, мед - мед ...
Освен черно и бяло има сиво.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход