Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

На колко да продам? Защо никой не иска да купува? Отчаяни сме вече.

Публикувано от Gergana.A 
На колко да продам? Защо никой не иска да купува? Отчаяни сме вече.
03-04-2010 - 03:25:42
Здравейте,
Имам 2 апартамента които имам за продан.
Единият е в Младост. 3-стаен панел добра етажност, добри отстояния – наследство ми е от нашите. Продавам го от 4-5 години.
Другият е в Изток, 3-стайна тухла. Ново строителство – продавам го от около 3-4 години. Просторен, светъл, с изолации, врати, радиатори и т.н.

Имам чувството че не само София се извървя, но и половин България през тях.
Идваха гледаха и си заминават.
В началото агенциите бяха само 2, а до сега май са ни посещавали от поне над 20.

В началото агентите ни казваха да вдигаме и ние вдигнахме цените,...
После като падаха, ни казаха че не можело да бъде, това било само временно преди да са били скочили още повече.
Това ни подведе давайки ни лъжлива увереност, а можехме да продадем ако малко бяхме посвалили...
Сега сме под половината от цените им и пак не се продават. Вече и хората спряха да идват, а и на нас така ни е писнало че направо ги мразим. Казваме че сме готови още да отстъпим, но няма никой сериозен. Преди имаше огледи от сутрин до вечер, сега на седмица по един двама няма.

Трябва да се оправим с банката и хората от които сме взимали парите а не можем да продадем нито единият от двата.
Сега дори да продадем и двата – няма да покрием и 70% от разходите за този в Изток. Ако не се оправим смятаме да се откажем от него.
Банката да му мисли. Да си го продава да си го дава под наем – каквото иска да го прави.
Дори и да го продадем на цената искана от нас – изчислявайки всички загуби ще си върнем под 40% от всичко, което си е чиста загуба, затова мислим да спрем да погасяваме вноските. Дано да няма негативни последици.
С парите от панела ще искаме да върнем парите на приятелите и роднините – но никой не го иска.
На знам какво да правя.
Това рефлектира и на брака ни и вече не се трае. Развалихме си взаимоотношенията и с най-близките ни хора.

Като гледам кризата в България и задръстването на пазара с имоти стават все по-големи.
Всеки си има мнение. Един казва да изчакаме че нещата ще се оправят... за кога и как - никой не знае.
Други казват да държим цени – да но не се продават.
Други да сваляме драстично и да ги разкараме докато е време. Не можем – като знаем за колко можехме да го продадем – не можем да го „харизаме“ на някой.

Каква цена е реално продаваема?
Какво да направя за да се измъкнем?
Re: На колко да продам? Защо никой не иска да купува? Отчаяни сме вече.
03-04-2010 - 05:23:52
Жалко,но факт.
Не един писа още преди години за това,което се очаква а и е вече е реалност.
Гергана,в следващите дни и седмици сигорно ще се изпише доста по твоят въпрос,но ти препоръчвам,ако имаш време ,да прочетеш какво се е и писало и сама да си направиш извода.
Успех!
Re: На колко да продам? Защо никой не иска да купува? Отчаяни сме вече.
03-04-2010 - 07:23:54
avatar
Quote
Gergana.A
Здравейте,
Имам 2 апартамента които имам за продан.
Единият е в Младост. 3-стаен панел добра етажност, добри отстояния – наследство ми е от нашите. Продавам го от 4-5 години.
Другият е в Изток, 3-стайна тухла. Ново строителство – продавам го от около 3-4 години. Просторен, светъл, с изолации, врати, радиатори и т.н.

Имам чувството че не само София се извървя, но и половин България през тях.
Идваха гледаха и си заминават.
В началото агенциите бяха само 2, а до сега май са ни посещавали от поне над 20.

В началото агентите ни казваха да вдигаме и ние вдигнахме цените,...
После като падаха, ни казаха че не можело да бъде, това било само временно преди да са били скочили още повече.
Това ни подведе давайки ни лъжлива увереност, а можехме да продадем ако малко бяхме посвалили...
Сега сме под половината от цените им и пак не се продават. Вече и хората спряха да идват, а и на нас така ни е писнало че направо ги мразим. Казваме че сме готови още да отстъпим, но няма никой сериозен. Преди имаше огледи от сутрин до вечер, сега на седмица по един двама няма.

Трябва да се оправим с банката и хората от които сме взимали парите а не можем да продадем нито единият от двата.
Сега дори да продадем и двата – няма да покрием и 70% от разходите за този в Изток. Ако не се оправим смятаме да се откажем от него.
Банката да му мисли. Да си го продава да си го дава под наем – каквото иска да го прави.
Дори и да го продадем на цената искана от нас – изчислявайки всички загуби ще си върнем под 40% от всичко, което си е чиста загуба, затова мислим да спрем да погасяваме вноските. Дано да няма негативни последици.
С парите от панела ще искаме да върнем парите на приятелите и роднините – но никой не го иска.
На знам какво да правя.
Това рефлектира и на брака ни и вече не се трае. Развалихме си взаимоотношенията и с най-близките ни хора.

Като гледам кризата в България и задръстването на пазара с имоти стават все по-големи.
Всеки си има мнение. Един казва да изчакаме че нещата ще се оправят... за кога и как - никой не знае.
Други казват да държим цени – да но не се продават.
Други да сваляме драстично и да ги разкараме докато е време. Не можем – като знаем за колко можехме да го продадем – не можем да го „харизаме“ на някой.

Каква цена е реално продаваема?
Какво да направя за да се измъкнем?

------------
Герганочка , дорогая , не си никаква Продавачка ,
ти си от онези , тЕрикатите чакащи да купят без пари и само си сменаш никовете !
А добре дошЕл с поредното си ново никче !
Постът ти е пълен с противоречия , плитки опити за деструкция , ма само плитки !
Много са се изправили срещу Банките но Никой не се е справил .........
Когато ТЕ кредитират - всички Купуват !
Когато ТЕ НЕ кредитират - Никой не купува

--------------

АМА ТЕ ВЕЧЕ кредитират Пак - така че еФтините ти опити за .........не минават........ЩО не КУПИШ евтино от Частен Съдия изпълнител на търг...........нали ви обещаваха апартаменти по два за лев ???
--------
и ти пишеш в малките часове - не ви свърта , не стана далаверата , няма евтинко , а ???:]
Re: На колко да продам? Защо никой не иска да купува? Отчаяни сме вече.
03-04-2010 - 07:57:01
avatar
Много странно- да продаваш единия за 4-5години, а другия за 3-4г. и да не стигнеш до сделка! И то в Изток или Младост, който също беше атрактивен по време на възхода! Мои комшии в Слатина продадоха панелна гарсионера за 1-2 месеца в средата на 2009г.
Ако този в Изток сте го закупили с ипотека през 2006г. и сега да го продадете на реална цена няма да сте на загуба.
Ако не сте планирали със съпруга си правилно и сте очаквали големи печалби от продажба или наеми или на помощ от роднини която не се е сбъднала, по добре продавайте ипотекирания и си останете в другия. Случаят просто ще бъде като обеца за вас в бъдеще!
Със заемите от приятели и роднини някак ще се оправите като поработите на 2 места и силно ограничаване на разходите от семейния бюджет. Не мога да ви дам по-добър съвет. Безплатен обяд няма!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: На колко да продам? Защо никой не иска да купува? Отчаяни сме вече.
03-04-2010 - 08:43:52
Пундела, пардон, avram в случая е прав. Идеята на темата е подвеждащо-деструктивно-разграждащо-обезверителна и е създадена на
принципите на манипулативния макивеавелизъм. Г-н Тепавичаров не мисли обаче че Герганочка има реални цели , или си вярва в написаното-че може да манипулира цените. Ние , кешаджийте де, разчитаме на по-обективни фактори, щом сме опазили кеша досега.По-скоро поста е бил емоционалния придатък към сутрешното кафе-нещо като:

"Как спа скъпа?. Аз спах прекрасно с новия космодиск, който ми подари за Великден. Толкова съм ти благодарен.Невероятна си ! А и кейка ти е супер. Изпишка ли кучето? Не? Не се притеснявай-аз ще го изпишкам, даже и ще го изакам... С коя тоалетна хартия да го почистя?- вишнев аромат или финладска акация?"
......................................................................................................................................................................................................

Я помню чудное мгновение,
впереди мной явилос тьй,
как мимольотное видение,
как гений чистой красотой...........



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-04-03 08:47 от Спиридон Тепавичаров.
Re: На колко да продам? Защо никой не иска да купува? Отчаяни сме вече.
03-04-2010 - 09:27:29
avatar
Отговорът от векове насам винаги е бил все един и същ - продава се на цената, на която има купувач.

В останалите случаи си е гаргара от типа на - Елате ма вижте! winking smiley
Re: На колко да продам? Защо никой не иска да купува? Отчаяни сме вече.
03-04-2010 - 09:51:58
avatar
Quote
avram
А добре дошЕл с поредното си ново никче !

Кой го казва това.... :] :} :]
Re: На колко да продам? Защо никой не иска да купува? Отчаяни сме вече.
03-04-2010 - 10:00:58
avatar
Quote
Спиридон Тепавичаров
Пундела, пардон, avram в случая е прав. Идеята на темата е подвеждащо-деструктивно-разграждащо-обезверителна и е създадена на
принципите на манипулативния макивеавелизъм. Г-н Тепавичаров не мисли обаче че Герганочка има реални цели , или си вярва в написаното-че може да манипулира цените. Ние , кешаджийте де, разчитаме на по-обективни фактори, щом сме опазили кеша досега.По-скоро поста е бил емоционалния придатък към сутрешното кафе-нещо като:

"Как спа скъпа?. Аз спах прекрасно с новия космодиск, който ми подари за Великден. Толкова съм ти благодарен.Невероятна си ! А и кейка ти е супер. Изпишка ли кучето? Не? Не се притеснявай-аз ще го изпишкам, даже и ще го изакам... С коя тоалетна хартия да го почистя?- вишнев аромат или финладска акация?"
......................................................................................................................................................................................................

Я помню чудное мгновение,
впереди мной явилос тьй,
как мимольотное видение,
как гений чистой красотой...........

------------------------
Спиридончик *smiley_ahh* остроумный мой Маяк "оФФ"ский ,

Вие , кешаджийте , дето расчитате на нек'ви обективни фактори така ще ви "обективират" че свет ш'ви се завие !
тЕрикатите сте две породи - едните са като Герганчо , "завоялирани гявули" реверсиращи , демек произвеждащи възвратно/постъпателни чувства като страх/алчност и другата - такива като теб - праволинейни , обективиращи субективното , щото очевидното и Обективното са различни неща !.........Ф конце концоФ нямат значение имената ви , нито мечтите ви , само банковите ви сметки са интересни winking smiley ..............дали с шкурка или с вазелин - важен е финалЪ........е , с вазелин е по-приятно:] това ИДЕ за вас [vbox7.com]
понеже работя във фабрика за поговорки , подарявам ти няколко , беСплатно:

1-не всеки пирон е за твоя калпак ,
2-ако си с бомбе-потърси закачалка -ако не намериш , значи бомбето ти е от оФча кожа тогава внимавай с пироните!
3-боба и чушките , както и златните лъжици в детството , не дават никакви гаранции , както и при "хороскопите на бръснарите" - това,че не сте изгубили вчера не значи,че ще няма да ви се случи и утре - утре може да е зле но може и да стане още по-зле *angel*
-------
дали да не си купя и аз космодиск ?
Re: На колко да продам? Защо никой не иска да купува? Отчаяни сме вече.
03-04-2010 - 10:18:51
Quote
Gergana.A


Каква цена е реално продаваема?
Какво да направя за да се измъкнем?


Госпожо, това, което сте написали е литературна фикция.
Защо го правите, имате ли обяснение?
Хубав празникsmiling smiley
Re: На колко да продам? Защо никой не иска да купува? Отчаяни сме вече.
03-04-2010 - 11:16:18
Време е тази (този) Гергана да спомене на каква цена е продавала през този период от 3-4 години.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход