Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Професия брокер на имоти – как се промениха нещата

Публикувано от dedepene 
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
30-03-2010 - 11:51:46
Quote
Въртоглав
Отговор на въпроса - Не приемам лично точка 3-"Без да Ви питам искате ли или не "????

1. Сключваме посреднически договор с изключителни права;
2. Разполагам с изрично пълномощно да извършвам действия по договора от Ваше име и за Ваша сметка;
3. Аз определям кой ще е Вашия контрагент, цената и условията на сделката - без изобщо да Ви питам искате или не!
4. Текущите разходи са за моя сметка - риска го нося аз!"

Работя само със сключени Договори ,изключение ..се правят от "стари" клиенти.Не работя с аванс от продавачите.
Не работя с пълномощно, освен при изключение -Примерно продавача е в чужбина .Упълномощаването е да сключа предварителен Договор.-за цялото плащане по сделката -НЕ!!
Контрагента КУПУВАЧА се определя сам -устройва го имота и купува..НЕ ПРОМЕНЯМ ЦЕНА БЕЗ СЪГЛАСИЕ НА ПРОДАВАЧА!!!Задължително УВЕДОМЯВАМ ПРОДАВАЧА ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ИНТЕРЕСА!
Разходите за реклама са на за моя сметка!!-ТОВА ПРИ ПРОДАЖБА .!!

При търсене ЗА покупка -Задължително Договор и аванс!!!Прави се "ресто" при сделка.!!!
Това че някой се е обаждал да ме попита как вървят цените в Хиподрума ,не е достатъчно да ми стане клиент!!!!

Разходите ВИНАГИ са за сметка на посредника.
Въпросът е КОЙ РИСКУВА да плаща предварително за намирането на контрагент и сядането на масата за преговори!
*black eye*
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
30-03-2010 - 12:14:56
avatar
Аз, когато взема аванс, очаквам след две седмици и заплата, а вие ?
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
30-03-2010 - 12:23:25
Quote
jores
Quote
Брокеръ
Quote
iciltd
Quote
dicho
В сегашната схема на бизнес отношенията има фундаментален дефект - посредника носи риска за вероятността на дадени събития, без изобщо управлението на процеса да е в негова власт, т.е. той се явява "заложник на риска" (което е абсолютно недопустимо).
--------------------
Така е, не прочетох внимателно предния пост, но след по - задълбочен прочит не разбирам какъв риск носи посредника и защо се явява заложник на този риск, разбира се, че е недопустимо.

"dicho"
Ако няма сделка, ангажимента + всички разходи на посредника по търсенето (част от маркетинга), се дължат от клиента на посредника.
С други думи клиента е длъжен да обезпечи финансово посредника!
Пример: Представете си юрист, който е ангажиран и работи по дадено дело. Работата на юриста + всички такси се финансират авансово от клиента! Не може юриста сам да си плаща и да плаща такси! Дали делото ще приключи в полза на клиента - това решава съда! Изхода от делото не е във властта на юриста. Ето защо на юристите предварително се плаща, а при спечелено дело се премират с процент!
АБСОЛЮТНО СЪЩАТА СХЕМА Е И ПРИ ПОСРЕДНИКА НА НИ! *black eye*

Иска ти се нали.
Наемам те, ти ходиш и си пиеш кафето някъде, а аз ти плащам независимо от резултата. Я слез на земята

Важи в обратната посока с абсолютна сила: днес търся "Х" утре търся "У", вдруги ден "май сега не е време за покупка", и някой обичайно няколко работят залуду докато друг гледа сеира /безплатно/. Аз за себе си съм решил, не си мърдам пръста без договор и аванс, нямам никакво намерение да инвестирам време, пари и знания в бити каузи.
При ясно зададени критерии от страна на клиента няма проблем да се реализира поръчка, а кои клиенти са наясно със себе си - тези които са готови да се ангажират реално с даден изпълнител, по собствено желание осъзнавайки, че имат нужда от него, за мен останалите не са в графа "клиент", залагайки и този подход си спестявам адски много време съответно пари в отсяването на "клиента" от "неклиента".
Темата е много дълга, за това дадох линк на предходната страница към едни стари мои писания мисля, че имаше към 160 коментара.

Правилно "jores"!
По-добре един клиент с договор + аванс, отколкото петдесет "обадили се" на списък!
*black eye*
Анонимен потребител
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
30-03-2010 - 12:32:22
Quote

Като искаш да не плащаш, питай из село и в кръчмата, не гледай снимки в нета.[/qoute]

Като искаш да не ти гледат снимките - не ги публикувай.

Кога най-сетне ще направите разлика между това човек да дойде и да ви наеме и това човек да види обява.
В обявата се продава стока - плащаш цената на стоката и - пито платено.
Човек като ви наеме иска услуга - плаща си за нея и - пито платено.

Не може да обвиняваш хората, че ти гледат рекламата, при положение ,че ти за тях си я сложил.
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
30-03-2010 - 12:35:00
Quote
2010
Аз, когато взема аванс, очаквам след две седмици и заплата, а вие ?

Аванса е за бизнес, а заплата няма!
Когато приключи сделката, посредника получава разликата от аванса до договорения процент!
*black eye*
Анонимен потребител
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
30-03-2010 - 12:37:04
Има и вариант:
3) След търсене в нета се спирате на желания имот (а не АНИ, защото в нета се търсят имоти не посредници) и го купувате.
Анонимен потребител
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
30-03-2010 - 12:44:36
Ами ако не я приключи щото си е клатил краката какво правим?

Реално няма начин възложителя да контролира изпълнителя.
Аз навремето предлагах следното:
1) уговаряме критериите
2) плаща се аванс
3) всеки ден ми се праща отчет за свършената работа
4) ако аз намеря нещо в "големите" медии, което брокера не го е намерил - връща ми в двоен размер аванса задето си е клатил краката.

Е никой не ще да работи при тези условия.
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
30-03-2010 - 12:54:33
Quote
Тинки Уинки
Ами ако не я приключи щото си е клатил краката какво правим?

Реално няма начин възложителя да контролира изпълнителя.
Аз навремето предлагах следното:
1) уговаряме критериите
2) плаща се аванс
3) всеки ден ми се праща отчет за свършената работа
4) ако аз намеря нещо в "големите" медии, което брокера не го е намерил - връща ми в двоен размер аванса задето си е клатил краката.

Е никой не ще да работи при тези условия.

Приключването на сделката НЕ ЗАВИСИ ОТ ПОСРЕДНИКА!
Ако клиента (или контрагента) не пожелае да сключи сделка - няма кой да го накара.
Посредника има интерес да приключи сделката. Само тогава има смисъл от неговата работа.
*black eye*
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
30-03-2010 - 13:42:15
avatar
Въпросът е, ако аз съм купувач, как ще ме свържеш с продавача за да се спазарим. Това не е магазин (с фиксирани цени) а пазар, където човек може да се пазари
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
01-04-2010 - 20:13:50
Професията брокер на имоти се трансформира във
професия форумен оптимист антисривлец и антивлогар

Тази професия е нископлатена, но подържа духа буден*angel*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход