Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

kakва е цената на този парцел

Публикувано от nearvana 
kakва е цената на този парцел
25-03-2010 - 12:05:26
Здравейте съфорумци,

може ли някой да ми каже каква е началната цена на ето този парцел

[www.sales.bcpea.org]

начална цена на търга е 41000лв, но имота е ипотекиран за 65000евро. с придобиването на парцела купувача става ли и страна по ипотеката? Ако да, то цената е 85000евро, което е повече и от най-злостните цени там през 2008ма и затова ми се струва нереално да е така. Ако ли пък не цената от 20000евро е съвсем прилична за Св. Никола.

мерси предварително и хубав ден
Re: kakва е цената на този парцел
25-03-2010 - 12:49:37
Quote
nearvana
Ако ли пък не цената от 20000евро е съвсем прилична за Св. Никола.

мерси предварително и хубав ден

Да прилична е цената, но все пак е начална тръжна цена winking smiley ако парцела е атрактивен, ще има наддаване ...

Не ставате "страна по ипотеката" най-добре, както е написано в обявлението да се обърнете към съответния частен съдебен изпълнител, срещу такса от 20 лв. ще получите всичката информация, която ви е необходима ...
Re: kakва е цената на този парцел
25-03-2010 - 16:11:29
nearvana,
Откровено казано, странен въпрос задаваш.
Ако си купиш имот от принудителна продажба при ЧСИ и след акта на покупко-продажбата имотът продължава да е ипотекиран в полза на кредитора, какъв е смисълът на целия акт?!

Каква е целта :
Имотът да се продаде,
Кредиторът да се удовлетвори (пълно или частично) от получени от продажбата пари,
Кредиторът да заличи ипотеката,
Купувачът да получи чиста собственост.

В самото обявление има едно изречение, което би следвало според мене да звучи по по-различен начин :

Имотът е ипотекиран в полза на ...... за целите на обезпечаване на предоставен кредит от ..... на ....... в размер 65975 Евро.

Вероятно те вкарва в залуда, че купувайки имот за 41 000 лв., очевидно остават да се дължат още някакви пари, които ти приемаш, че продължават да "тегнат" върху същия този имот.
Не е твоя работа да се "бъркаш" в отношенията кредитор-длъжник и да "смяташ", кой, кому и колко дължи!
Не ти и трябва да знаеш какво пише в договора за кредит и как е обезпечен той. Може да има още 5 допълнителни обезпечения. Това не е твой проблем !

Подходящо е да се съсредоточиш върху имота и да си помислиш какви пари си струва да се платят за него.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-25 16:15 от nacheff.
ss7
Re: kakва е цената на този парцел
25-03-2010 - 16:48:04
Там има нещо, което ме притеснява - "Горният имот без постройката е ипотекиран..." - това значи ли че след евентуално придобиване ще започнат едни дела заради постройката - ще има искания да се осигури достъп до нея - път и т.н....
Re: kakва е цената на този парцел
25-03-2010 - 16:48:14
Мерси за отговорите. Разбирам че ипотеката не се прехвърля върху купувача.
В такъв случай цената е в пъти по-ниска от минималната цена на подобен парцел според обявите в сайтове за имоти.

за да си изясня това и пуснах темата - сори, лаик съм в тази област.


Допусках че е възможно собственика да има и друг заем - да кажем потребителски - и продажбата да цели удовлетворяването на кредитора по този заем. След продажбата когато бившия собственик не си плаща вноските и по ипотечния заем да дойде банката и да си поиска обезпечението.



обясненията ви са логични, и си мислех че е така, но ниската цена (3 пъти под най-евтините обяви в нета) ме накара да се замисля.

поздрави
Re: kakва е цената на този парцел
25-03-2010 - 16:49:37
@сс7
все пак се продава целия имот, тоест купувача придобива и постройката
Re: kakва е цената на този парцел
25-03-2010 - 20:46:03
Аз чета, че се продава ПОЗЕМЛЕН ИМОТ, в който се НАМИРАТ описаните постройки. Никъде не прочетох, че се пордават постройките, а щом не са ипотекирани заедно с имота, то не трябва ли да се разглеждат като отделен обект :ami:
Re: kakва е цената на този парцел
26-03-2010 - 11:29:57
*xxx* да наистина, обявлението може да се разбере и по този начин. Все пак следващото изречение след "поземления имот" описва постройките, но не са казва изрично, че и те се продават.

Какъв е интереса на собственика да си запази постройките и да се съди с купувача за достъп? Да не говорим че ако наистина има проблем това натиска цената надолу а продавача има по-скоро интерес от висока цена.
ss7
Re: kakва е цената на този парцел
26-03-2010 - 11:41:44
Интерес няма
В България обаче народа мн обича максимата "Не на мен да ми е добре а на Вуте да му е зле" Може да дойде след това при тебе и да каже "Дай да ти продам постройките за 15 000 евро инъче ше се съдим до до второ пришествие"
Re: kakва е цената на този парцел
26-03-2010 - 15:15:02
avatar
Quote
ss7
Там има нещо, което ме притеснява - "Горният имот без постройката е ипотекиран..." - това значи ли че след евентуално придобиване ще започнат едни дела заради постройката - ще има искания да се осигури достъп до нея - път и т.н....

Това значи, според мен, че постройката е временна, тъй като е построена за обслужване на ПИ, който, по всяка вероятност, е със статут земеделска земя. Затова и не е ипотекирана.
Актът е съставен неграмотно, описанието- също, правописа никакъв го няма.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход