Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Англичаните се върнаха !!!!!

Публикувано от ilianm 
Re: Англичаните се върнаха !!!!!
26-03-2010 - 10:26:07
avatar
Quote
status
"Междувременно "Клуб Сезони" вече има акт 16 и а англичаните получават нотариалните си актове. Романов предложил негова фирма да охранява обекта, но чужденците отказали заради високата такса."

:] така и предполагах.... после да не се чудим защо БГ ще я заобикалят белите хора .

АКТ 16 от 2008г.
А те идват 2010г. пропуснали приходите от два сезона.
Колко ли струва статията.
И кой ще и повярва.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Англичаните се върнаха !!!!!
26-03-2010 - 10:29:22
avatar
Англичани, собственици на 78 апартамента в “Клуб Сезони” в Банско, разбиха входната врата и влязоха в комплекса

25 март 2010 9 коментара 1312 прочита



Чужденците пред х-л “Перун”
Журналистът от БНТ М. Гаврилов, заплашен с убийство от бизнесмен за скандала, заяви: Страх ме е за живота на детето ми, ужасен съм

Англичаните, собственици на 78 от общо 107-те апартамента на добилия скандална известност хотелски комплекс “Клуб Сезони” на фирма “Четири сезона”, собственост на Ренета Качъшка и Надя Събева, вчера в 14 часа влязоха в жилищата си с взлом. Чужденците разбиха входната врата на комплекса и смениха бравите, за да не могат досегашните окупатори от пловдивската фирма “Зеком” Роман Романов и Емил Цеков да влязат. “Зеком” е собственик само на 29 от апартаментите в комплекса, които според адвокатите на чужденците са придобити по незаконен начин с фалшификации и машинации. В качеството им на по-дребни собственици Романов и Цеков заключили вратите на комплекса и месеци наред го пазят с жива охрана, кучета и не допуснат чужденците до имотите им.
До драстичното решение вчера да разбият вратите се стигна след общо събрание на съкооператорите вчера, които минали през всякакви институции, но решение на техния казус няма. Уповавайки се на закона за етажната собственост, англичаните имат право да влязат в имотите си, тъй като са собственици на повече от 1/3.
Около 14 часа, водени от адвокатите баща и син Махлелиеви, чужденците се настаниха на шезлонги пред входната врата и издигнаха лозунги “България е в Европейския съюз, разложката прокуратура - не”. Лозунгът бе провокиран от постановление на разложката прокурорка А. Джамбазка, която отказа достъп на англичаните със смехотворни мотиви, заяви адвокат Ясен Махлелиев след общото събрание. Английските собственици с плакат поискаха помощ от премиера Бойко Борисов.
Адвокат Ясен Махлелилев разказа кратката история на безпрецедентното прецакване на чужденците в полза на Роман Романов и Емил Цеков, възмущавайки се от решенията и постановленията, издадени от Разложката районна прокуратура. Според него прокурор Джамбазка е новатор в правото с мотивите за отказ на достъп на чужденците до имота им.
Както “Струма” писа, хотелски комплекс “Клуб Сезони” бе построен от благоевградската фирма “Галчев инженеринг груп”. Инвеститор е фирма “Четири сезона” на Ренета Качъшка и Надя Събева. През август 2008 година обектът получава Акт 16. Междувременно съдружничката Надя Събева, ползвайки касовите и отчетни документи, продава с три нотариални акта 29 апартамента и няколко развлекателни търговски обекта на Роман Романов и Емил Цеков, управители на пловдивската фирма “Зеком”, след което прекратява съдружието си с Ренета Качъшка. Веднага след това Качъшка завежда дела за финансова измама в размер на 400 000 лева срещу Събева, за самоуправство срещу “Зеком” и кражба на 29 комплекта мебели, с които част от чужденците са обзавели апартаментите си. Качъшка води дело за нищожност на сделките по покупко-продажба на апартаментите, дадени на Романов и Цеков, и има заведено дело за заплаха, отправена от Роман Романов към нея.
Вчера стана ясно, че обект на заплахи е станал и журналистът от БНТ Марио Гаврилов. В началото на месеца той е бил накаран от Романов да пусне право на отговор по БНТ. На другия ден отговорът е излъчен, Романов изненадва Гаврилов в жилището на съпругата му, където той е с 6-годишния си син, и го заплашва с убийство. Почти през сълзи Гаврилов каза:
Колеги, това може да се случи на всеки от нас. Страх ме е за живота на детето ми. Този човек ме ужаси, без да имам каквото и да било отношение към хотелския комплекс и споровете около него.
За коментар на случващото се потърсихме началника на полицейското управление в Банско Атанас Кондев, който бе категоричен:
Никой не ни е казал за намерението на чужденците да проникнат в сградата, никой не е поискал съдействие и полицията няма отношение по случая.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Англичаните се върнаха !!!!!
26-03-2010 - 10:50:24
avatar
Съдружничката в “4 сезона R-N” ООД и собственик на агенция за недвижими имоти в Англия Ренета Качъшка:
Достатъчно се изложихме пред англичаните, трябва да се спре циркът с хотел “4 сезона” в Банско, а българският съд да си решава българските ни проблеми

6 ноември 2009



Ренета Качъшка
- Рени, твоя ли беше идеята да строиш хотелски комплекс “4 сезона” в Банско?
- Взехме го съвместно с Надя Събева от София. Запознахме с нея покрай работата ми като собственик на агенция за недвижими имоти. Тя пък има счетоводна къща “APF Advisors”. Разбрахме, че се продава изгодно земя в Банско - 5 дка нива в местността Свети Иван, веднага регистрирахме дружество “4 сезона R-N” ООД “R” и “N” са инициалите ни, тогава си имахме пълно доверие. Всъщност аз й имах. Разделихме си дяловете наполовина и вписахме, че можем да управляваме дружеството заедно и поотделно. Това ми беше и грешката.
- Как си разделихте ангажиментите около хотела?
- Понеже тя беше в България, върху нея падна тежестта с документите и разрешителните - като се започне от промяна статута на земята и се стигне до Акт 16 на вече готовия хотел. Аз през това време продавах на зелено апартаменти в Лондон.
ИНТЕРЕСЪТ НА
АНГЛИЧАНИТЕ КЪМ БАНСКО БЕШЕ ДОСТА ГОЛЯМ
и успях да постигна добра цена - по 1200-1500 евро на кв.м. Пътувах до България веднъж месечно. Сключихме договор за изпълнение с фирмата на Николай Галчев “Галчев инженеринг груп”, той се справи отлично и всичко вървеше добре до април 2008 г., когато извадихме Акт 15 на обекта. До този момент аз бях продала в Англия 78 апартамента за 6,8 млн. евро и тези пари заедно с мои лични 480 000 евро ги бях изпратила по банков път в България, където Надя оперираше с тях. От общо 107 апартамента бяха останали непродадени само 29, но смятах да продължа с продажбите, накрая да теглим чертата и да си поделим с Надя печалбата. Нали това е идеята на една инвестиция?
- Какво се случи през април 2008?
- Усетих, че Надя започва да ми се крие. Обясни, че е много натоварена, изчерпана, има нужда от почивка и ме посъветва
ДА СИ КОМУНИКИРАМ С ЕДНО МОМИЧЕ -
ХРИСТИНА ТАНЕВА, РОДЕНО ПРЕЗ 1982 Г.,
на което тя плащаше заплата от парите, които й изпращах. Така 10-те ми телефонни разговора с Надя дневно се преориентираха към Христина и през август 2008 г. взехме и Акт 16. Казах си - най-после. Колко съм грешала обаче.
- Имахте ли към този период задължения?
- Аз смятах, че имаме само едно - към банка “Пиреос”. През юли 2007 г. Надя ме убеди, че може да уреди добър кредит. Банката ни даде 1 млн. евро. Забелязах, че условията са много лоши - парите се даваха срещу ипотека на целия обект, чиято оценка беше 8 млн. евро, трябваше да ги върнем за 1 година и нямахме гратисен период, но уверенията на съдружничката ми бяха, че такива са условията в България и ще се справим с връщането. Казах “добре” и започнах да изпращам от Англия пари за кредита. Всъщност ние тези пари не ги видяхме - директно ги изпратихме в “Галчев инженеринг” и си покрихме строителството. В един момент между Акт 15 и Акт 16 обаче се получи по-дълъг период, вноските от англичаните, които бяха поетапни, през това време не постъпваха и проектът забуксува. Закъсахме с поредната вноска. Надя обяви, че ще предоговори кредита за още 1 година. Аз междувременно измолих от англичаните да си платят техните вноски предварително и през октомври 2008 г. изпратих 600 000 евро в банката. От заема ни останаха непогасени 476 000 евро, направих още една вноска от 116 000 евро и
СТОПИХМЕ ДЪЛГА СИ НА 375 000 ЕВРО. ТЕЗИ ПАРИ ОСТАНАХА ВИСЯЩИ И
ПРОДЪЛЖИХА ДА ТЕЖАТ С ИПОТЕКА НА ЦЕЛИЯ ХОТЕЛ.
Стори ми се странно, че въпреки предоговарянето банката не вдигна ипотеката върху по-голямата част от хотела, но тогава още не подозирах какви са измеренията на общия заговор срещу мен и англичаните, които си бяха купили апартаменти.
- Дотук няма и намек за кражба от страна на съдружничката ти Надя.
- Намекът дойде през март 2009 г., когато съвсем случайно разбрах, че останалите непродадени 29 апартамента плюс ресторанта, СПА центъра, басейна и конферентната зала са били продадени от Надя на приятеля й Емил Цеков от Пловдив.
- Кой ти каза?
- Научих го от Службата по вписванията, когато се опитах да продам един от 29-те апартамента. Адвокатите ми установиха, че има 3 нотариални акта - от юли, август и септември 2008 , с когато Надя е прехвърлила всичко това на “ЗеКом”. ООД. В актовете беше писана цена от 195 евро кв.м, което е 3 пъти по-малко от разходите по строителството. Пишеше и че парите са платени кеш.
- Как прозвуча първият ви разговор с Надя след това разкритие?
- АЗ Я ПОПИТАХ: КАК ТИ ДАДЕ СЪРЦЕ, А ТЯ МИ ОТГОВОРИ: ЗА НАШЕ ДОБРО ГО НАПРАВИХ.
И ме посъветва, ако имам някакви въпроси, да се обръщам към Емил.
- Колкото и да са малко тези пари, дадени от Цеков, поне те би трябвало да влязат в сметките на дружеството, откри ли тази сума?
- Не. Такава сума от 1,697 млн. лв. няма. Подадох в “Пиреос” декларация за разкриване на банкова тайна, не открих такъв превод. Впоследствие установих, че за точно същата сума фирмата “ЗеКом” дала консултантски услуги на “4 сезона”. Консултирала ни е 3 месеца. Голямо консултиране за по половин милион лв. на месец е паднало. Както и да е - оказа се, че
“ЗЕКОМ” Е
ПРОПУСНАЛА ДА СИ ПЛАТИ ДАНЪЦИТЕ ЗА ТАЗИ “КОНСУЛТАЦИЯ” И НАП ЗАПОРИРА СМЕТКИТЕ ИМ.
- А останалите сметки излязоха ли - по направление ли са изразходвани парите, които си изпращала от Лондон?
- Не. През август 2008 г. трябваше приоритетно да платим на Енергото за разкриване на партида 40 000 евро и аз ги изпратих парите на Надя, защото тогава още не знаех какво става. Говорих с Христина, тя потвърди, че е получила превода. Изненадващо обаче след около 4 седмици в Англия ми се обади служител от енергийното дружество, така и не разбрах как ми е намерил телефона, Сава Савов се казва. Човекът доста обидено ми заяви, че въпреки обещанията ни още не е получил парите. Веднага се обадих на Надя, тя обясни, че трябвало да даде парите за лихвите към банката. Тогава чак ми светна, че в България нещо не е както трябва. 2 дни по-късно дойдох тук, отидох в офиса на Надя и с Христина започнахме да преснимаме документите. Появи се вечерта и Надя. Поисках справка на всички разходи, защото знаех по моите документи колко съм изпратила. Оказа се, че липсват 400 000 евро.
ТОГАВА СИ МИСЛЕХ - ТОВА Е МОЯТ УЖАС, ТИЯ 400 000 ЕВРО.
Колко съм се лъгала.
- Англичаните, платили на зелено апартаментите си в този толкова хубав български курорт Банско, кога разбраха, че има проблем във фирмата?
- През есента на 2008 г. Аз свиках общо събрание на купувачите и им разказах всичко честно. Те са 74 собственици, защото някои имат и по 2 апартамента, Събраха се над 100 души на това събрание на 4 ноември. Обясних им, че през този декември хотелът още няма да е готов и те няма да могат да почиват тук. Беше ад - аз сама, бременна, срещу мен 100 гневни англичани... Хората си отидоха да мислят какво да правят. Създадоха комитет от 6 души, на който аз представих финалните сметки -
ЛИПСАТА НА 400 000 ЕВРО И ДЪЛГ КЪМ БАНКАТА ОТ 375 000 3ВРО.
Сумата трябваше да бъде незабавно събрана, защото в противен случай банката щеше да вземе хотела и да го обяви на публична продан, а англичаните да изгорят също както и аз. Това беше най-страшното. Англичаните съвсем се шашнаха и не знаеха откъде да започнат. Стана февруари 2009 г., заемът в “Пиреос” бе удължен до октомври. На 13 март 2009 г. говорителят на комитета Даран Тили и и аз дойдохме да се срещнем с банкерите - в централния им офис в София. Молбата ни бе да се вдигне ипотеката върху целия хотел. Не получихме положителен отговор, дори изгониха един от адвокатите ни от офиса с охрана.
- Говорихте ли през този период с Цеков?
- Да, но не мога да кажа какво си говорихме. Всичко бяха общи приказки, отлагания на покани за среща, криене и т.н. Отделно се оказа, че няколко месеца след прехвърлянето на 29-те апартамента лицето Роман Романов от София срещу 2500 лв. е станал собственик на 50% от “ЗеКом” заедно с целите й активи. В цифри далаверата е следната:
ЗА 2500 ЛВ. СИ Е КУПИЛ 14,5
АПАРТАМЕНТА И ПО ПОЛОВИН РЕСТОРАНТ, СПА ЦЕНТЪР, БАСЕЙН И КОНФЕРЕНТНА ЗАЛА.
Добра инвестиция.
- Познавате ли го Романов?
- Той беше помагач на Надя - придвижваше ни част от документите по строителството, а ние му плащахме за услугите. Явно обаче през цялото време е играел двойна игра. На мен първо ми обясни, че нищо не знаел за въпросните 29 апартамента и липси на пари от дружеството и дори ми обеща, че ще се опита да разбере какво става. Дадох му няколко пълномощни да движи нещата в България. Твърди, че той помогнал в “Пиреос” да бъде удължен кредитът, а той през цялото това време е бил част от “ЗеКом”. Когато го научих, съпругът ми му звънна и му каза: Роман, апартаментите са във вашата фирма, прехвърлете ги обратно на “4 сезона” и да забравим за случилото се. Тогава Роман свали картите:
АЗ НЯМАМ
АПАРТАМЕНТИ ЗА ПРОДАН.
Веднага му прекратихме пълномощните, но вече беше късно.
- Англичаните срещнаха ли се с Емил и Роман?
- Да, Даран се видя с тях и те опитали да го убедят, че са добронамерени към англичаните и да му предложат да играят заедно срещу мен. Накрая го заплашили, че ако продължава да поддържа контакт с един от моите адвокати - Ясен Махлелиев,
ЩЕ СЕ НАЛОЖИ ДАРАН ДА СИ КУПИ КОВЧЕГ,
защото ще го намерят в жилището му в Лондон и ще се разправят с него. Даран така се уплаши, че не посмя същата вечер да се върне в хотела си в София, с такси отишъл направо на летището и там чакал 7 часа да му дойде полетът. Прибра се в Лондон и обяви, че вече не може да представлява клиентите. Тогава със случая се заеха Пол Хасал и съпругата му Шарън, които се справиха отлично. Аз за 3 дни успях да им обясня какво става и да ги запозная с документите. На четвъртия ден двамата създадоха фирма, в която всички купувачи на апартаменти станаха акционери срещу сумата от 4000 евро на апартамент. Пол стана управител. За 1 месец от 64 акционери бяха събрани 420 000 евро. Идеята беше да се откупи с тази сума дългът към банката, за да спасим хотела от публична продан и хората да си спасят парите. Пол и Ясен Махлелиев дойдоха с чека в “Пиреос” и тогава стана ясно, че банката няма никакво намерение да вземе тези пари, защото на нея й трябва хотелът. Просто отказаха да си приберат парите, с които да се погаси кредитът дори и с наказателни лихви. Пол ходи в централата на банката в Атина - и там отказаха да ни дадат тази цесия. Сезирахме и клона в Лондон, понеже българският офис на банката е под английска опека - пак отказаха. Тогава по съвет на Махлелиев направихме един
ПРЕЦЕДЕНТЕН ЗА БЪЛГАРИЯ АКТ,
НАРЕЧЕН СУБРОГАЦИЯ.
Той е напълно законен, но до момента е бил само теоретично понятие. Най-общо казано се прилага, ако имаш правен интерес и застрашена собственост. Тогава можеш и без съгласието на банката да влезеш в правото на банка като кредитор. Тоест можеш да откупиш дълга с цялото обезпечение върху него. При суброгацията новият кредитор, каквито се оказаха 78-те собственици на апартаменти, могат да решат колко от апартаментите в хотела да останат в ипотеката. Естествено, те решиха това да са 29-те апартамента на “ЗеКом”, върху които и до момента има ипотека и те не могат да бъдат препродавани. Така ние покрихме в “Пиреос” всички дългове, които с наказателните лихви бяха 384 500 евро, и поне с банката се оправихме.
- Сега, като теглим чертата, ти какво имаш в “4 сезона”?
- Ами аз съм на минус 400 000 евро и към момента, както 29-те апартамента все още се държат от “ЗеКом”,
НЯМАМ СОБСТВЕНОСТ ВЪРХУ ЕДНА БАНЯ ДОРИ В ХОТЕЛА.
Нищо нямам. Клиентите ми имат нотариални актове за собственост, но не могат да влязат в апартаментите си, защото хората на Надя са поставили тяхна охрана, която държи ключовете. Даже са вързали някакво куче вътре на рецепцията, което е изяло цялата дървения и от месец ползва хотела за място, където се облекчава. Моята охрана ми каза, че вътре воняло ужасно на урина. В партера имах 107 комплекта оборудване, разбрах, че “ЗеКом” са си качили 29 комплекта и са обзавели техните стаи, но не ги ползват за нищо. На 31 октомври един от моите клиенти дошъл в хотела да си види апартамента, охраната не го пуснала вътре. Ние нямаме ключове за нашите апартаменти, защото след приключване на работата Николай Галчев съвсем нормално им дал на тях цялата чанта - откъде да знае човекът, че Надя е забъркала такава каша. Същия ден разложкият прокурор Чекански издаде постановление да ни се осигури достъп до обекта, в полунощ обаче се появи на обекта и го отмени. После разбрах, че мислел, че прави услуга на някакъв Романов от ДС - не знам дали е същият Роман Романов от “ЗеКом”. Междувременно
РОМАНОВ ИДВАЛ НА ОБЕКТА С НЯКАКЪВ ПИСТОЛЕТ, ПРАВЕЛ СЕ НА ГОЛЯМ,
добре че моята охрана се е държала доста сдържано. От няколко дни съм в България, звъня непрекъснато на Емил и Роман, или не вдигат, или ме уверяват, че ще се обадят на адвоката си и ще звъннат след 10 минути, след което си изключват телефоните. Аз водя 4 дела - за финансова измама за 400 000 лв. срещу Надя, за самоуправство срещу “ЗеКом” и кражба на 29-те комплекта мебели, за нищожност на сделката по прехвърляне на апартаментите и общите части на хотела на “ЗеКом”, и четвъртото е срещу Романов за измама и заплаха. Ако трябва да чакаме всички дела да се извъртят през всички български съдебни инстанции, не знам кога англичаните ще могат да карат ски в Банско. От няколко дни обикалям прокуратурата, полицията, съда с една-единствена молба моите клиенти да си влязат в апартаментите. За момента не искам изобщо да се освобождават другите 29 апартамента - това съдът ще го реши, но нека поне англичаните да си ползват жилищата, чиято собственост всъщност никой не оспорва.
- Какво и кому искаш да кажеш днес?
- Искам да се обърна към родината си с апела: Българийо, достатъчно се изложихме пред англичаните, спри този цирк и им позволи да си влязат в апартаментите, а ние ще си решаваме нашите, български проблеми в съда.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Англичаните се върнаха !!!!!
29-03-2010 - 13:31:18
ownerBG ,преди време ми спомена за 9-тата симфония (недовършената) Ако има финансиране може да се довърши,но момента за реализация после не е много добър.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход