Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да се чуем след половин година?

Публикувано от Продавач 
Re: Да се чуем след половин година?
24-03-2010 - 22:30:41
Да, интересни неща споделяте от кухнята (Продавач) .
Може ли да се каже , че принципно малко са надути цените в интернета , или пък напротив.
Разбира се специфично е за всеки отделен имот, но може ли да се каже че по сайтовете са по-неатрактивните имоти или нещо друго сравнено с другите източници.
Въпроса ми е основно към брокерите (все пак през тях минава инфото)
И аз както и много хора се опитвам да си съставя реална представа за цените най-вече от сайтовете за недв. имоти
Re: Да се чуем след половин година?
24-03-2010 - 22:31:59
Quote
OwnerBG
Quote
dodo2
По данни от днес, 984058 = лоши жилищни кредити. Средният размер е около 35-50К в зависимост от града, значи става въпрос за около 25000 имота... което не е малко. Обявени за продан са 1000, другите 24000 (24 пъти повече) са цъкаща бомба.

Абе Додо, лоши жилищни ли пише или ипотечни с проблеми.
Щото ипотеката не са прави само на жилища.А промишлено предприятие колко по 50000 може да глътнеееееееее.
дай линк да се ограмотим
И за съм се чудил по тоя въпрос, но в статистиката пише жилищни , а не ипотечни.
Както и голяма част от кредитите за бизнеса са обезпечени с ипотека, но не са жилищни.
Re: Да се чуем след половин година?
24-03-2010 - 22:32:44
Quote
Продавач
Клиент:
Аз не мога да чакам половин година мисля до лятото с парите от продажбата да хххххххххххх


Клиент:
Ако трябва няма да го продавам, но на такава цена просто няма смисъл.

Хем не можел да чака, хем на реална цена нямал да го продава??? Интересно каква песен ще пее след 1/2 година, а дотогава още надолу.
Re: Да се чуем след половин година?
24-03-2010 - 22:39:22
Да се чуем след половин година, а ?
Чудесна тема! Поздрави за "Продавач" !
Комшията, собственик на съседен парцел 640 кв.м., в началото на
2008 г. отказа реална сделка за 100Е/кв.м., защото негов "доверен"
адвокат му бил казал да не пада под 120Е/кв.м. !
Преди 2 седмици ми подшушна, че е готов да го продаде
за 95Е/кв.м.......!!!!
Днес дойде с едно шише ракия, което никога не се е случвало,
и ми подхвърли, между другото, че му били казали за реални цени
в квартала 18-20Е/кв.м., като ги нарече откачени!
"Докато съм жив, това няма да стане"-каза той!
След това ми обясняваше колко пари давал за лекуване
на подаграта си и още 10-тина болести и как при Т.Живков
правели огромни тави с кебапчета и купували по няколко каси бира,
а сега били купували по 3 до 4 бири!
Да си е жив и здрав! Но проблема е в това, че парцела му така
избуява с бурени, че те се опрашват по целия квартал и никой не
му търси сметка за това замърсяване!
Re: Да се чуем след половин година?
24-03-2010 - 22:43:01
avatar
Quote
OwnerBG
Quote
dodo2
По данни от днес, 984058 = лоши жилищни кредити. Средният размер е около 35-50К в зависимост от града, значи става въпрос за около 25000 имота... което не е малко. Обявени за продан са 1000, другите 24000 (24 пъти повече) са цъкаща бомба.

Абе Додо, лоши жилищни ли пише или ипотечни с проблеми.
Щото ипотеката не са прави само на жилища.А промишлено предприятие колко по 50000 може да глътнеееееееее.
дай линк да се ограмотим

Ама и аз едни сметки съм направил едното лева другото евро, значи делено на две.

Пише лоши и преструктурирани, т.е. не толкова чак лоши, но за домакинства, т.е. сигурно там няма промишлени предприятия smiling smiley Идеята ми е, че ако положението с финансите в БГ се запази каквото е сега, както казва bota156, тези от "лоши и преструктурирани" ще станат "твърде лоши"..

Оня ден гледах биг брадър и така не се бях смял отдавна - освен на простаците, които са събрали - единия взел 35000 кредити за да купува ботуши на някаква кифла, другия накарал родителите на жена си да вземат кредит за да играе комар, вероятно не са единични случаи. Тия са си лоши кредити по подразбиране.

Фирмата, правила рекламата на Райфайзен "па-па-па, докато си стискам ушите", може да е горда, че ще остане в съвременната ни финансова история, като една от челните, причинила масовото изпростяване на и без това достатъчно простите селяндури, помислили че взимат кредита и започват - ботуши, плазми, комар, пък после ще му мислим, "нали сми вечи в Ивропъ" :]
Re: Да се чуем след половин година?
24-03-2010 - 22:47:43
Quote
Продавач
на няколко пъти ми се е случвало да подканям някой купувач да предложи цена, но йок като, че ги е страх да не отнесат някой пердах ли и аз им се чудя какво толкова страшно има smiling smiley))

Бре! Аз в такива случаи казвам 2 лева. Не за друго, ами защото съм с 5 лева в джоба. Като сметна, че трябват комисионни, нотариални такси, данъци, ремонти и обзавеждане...
Майтапа настрана, но кому е нужно да се правим на велики?
Всеки има правото да иска/даде колкото ще. Въпросът, който вълнува всички е при каква цена се сбъдват желанията.
Останалото е "шменти-капели".
Re: Да се чуем след половин година?
24-03-2010 - 22:52:48
И положението не е много зле smiling smiley
Един "малоумен" братовчед (3-ти ми е, не ми е жал) има кредитче от 45к евра май. А има и потребителски от 20к лв отделно кредитни карти и т.н.
От юни 2009 досега по негови думи е внесъл 1500лв - подписва договор само лихва да плаща, внася една вноска и така до след 3-4 месеца. То само майка ми му даде 1000лв (доста се поскарахме за това).
И съм сигурен, че този кредит все още не се води лош и просрочен и да е влязъл в статистиката на БНБ.
По лош от това аз не мога да си представя.
Положението ще става още по зле, с колко не се наемам.
Re: Да се чуем след половин година?
24-03-2010 - 23:06:21
Quote
bota156
И положението не е много зле smiling smiley
Един "малоумен" братовчед (3-ти ми е, не ми е жал) има кредитче от 45к евра май. А има и потребителски от 20к лв отделно кредитни карти и т.н.
От юни 2009 досега по негови думи е внесъл 1500лв - подписва договор само лихва да плаща, внася една вноска и така до след 3-4 месеца. То само майка ми му даде 1000лв (доста се поскарахме за това).
И съм сигурен, че този кредит все още не се води лош и просрочен и да е влязъл в статистиката на БНБ.
По лош от това аз не мога да си представя.
Положението ще става още по зле, с колко не се наемам.

Не се притеснявай за "роднината" си. Най-вероятно той има още 19г., за да се
оправи с кредите си. По-вероятно е, да е взел 1/4 от тези пари, срещу подписа си,
а реалната сума да е в някой друг джоб!
Re: Да се чуем след половин година?
25-03-2010 - 08:58:56
avatar
Quote
дами и господа
Да, интересни неща споделяте от кухнята (Продавач) .
Може ли да се каже , че принципно малко са надути цените в интернета , или пък напротив.
Разбира се специфично е за всеки отделен имот, но може ли да се каже че по сайтовете са по-неатрактивните имоти или нещо друго сравнено с другите източници.
Въпроса ми е основно към брокерите (все пак през тях минава инфото)
И аз както и много хора се опитвам да си съставя реална представа за цените най-вече от сайтовете за недв. имоти

"Надути" не е най-точната дума, защото за повечето продавачи това е най-точната цена...sad smiley Общо взето във всеки сегмент най-ниската цена може да бъде някаква базова отправна точка за определяне на ниво на цената.
Т.е. продавачите трябва да гледат не средните цени в нета, а най-ниските.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Да се чуем след половин година?
25-03-2010 - 11:55:49
Quote
bota156
Ще има и още толкова апартамента поне в София които ще са от фалирали строителни фирми.
Уф че се олях smiling smiley
Оля се вярно. Ти би ли купил от фалирала строителна фирма. Скоро гледах една такава сграда - някакви хора бяха успели да си сложат прозорци и да заживеят някак си. До тях друг апартамент без дограма. На партера и стени нямат и там уютно са се самонастанили семейство клошари... Идилия някаква.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход