Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ако ДДС стане 22% обезценяват ли се автоматично депозитите с 2%, а?

Публикувано от tuomas 
Re: Ако ДДС стане 22% обезценяват ли се автоматично депозитите с 2%, а?
24-03-2010 - 03:38:53
Мъка, мъкааа... +2% ДДС = повишаване на обема покупки от развитите държави в ЕС (безмитни и с местно ДДС) през Интернет за сметка на БГ търговците, всичко освен храни, режийни сметки и горива, а най-добре преместване в държава с 5 до 13% ДДС (тогава ставката се избягва тотално. smiling smiley
Re: Ако ДДС стане 22% обезценяват ли се автоматично депозитите с 2%, а?
24-03-2010 - 11:44:32
avatar
Quote
gogolcho
Quote
palamud
Ей много рабирачи в тоз форум...

Първо влог отдавна наяма, казва се Депозит smiling smiley
Второ - депозита се обезценява САМО при инфлация!
Ако вдигане на ДДС увеличи инфлацията с 2 %, тоагава се обезценява. Ако ОБАЧЕ довед до дефлация от 5%, все едно си получил на всеки 1000 лв. 50 за една година...

Според мен при обезценяване, на коли имоти, мебели, суровини, цена на труда, и т.н. имаме реално дефлация и увеличаване на ДДС ще я засили - ГОРЯТ ПАК ИПОТЕКАРИТЕ... smiling smiley

Не знам за хората с депозити, но на ипотекарите ще им стане още по-скъп живота, щото на стоките от първа необходимост ще им се вдигне цената автоматично. Т.е. почти за всичко, което си купуват ежедневно ще плащат с по два процента повече.


Е, тогава за каква дефлация говорим / мечтаем /? Доколкото знам това положение се нарича инфлация! Май нещо с лекота каламбуркате икономически принципи чакайки заветната ефтиния / комунизъм /.

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Ако ДДС стане 22% обезценяват ли се автоматично депозитите с 2%, а?
24-03-2010 - 13:27:01
При хиперинфлацията по Виденово време какви бяха цените на НИ, ако някой въобще се интересуваше от тях по това време?! С това не казвам, че ще се стига до хиперинфлация, но е показателно, че може да има едновременно инфлация и цени на НИ да са надолу. Давам го като прост пример, който дано да не се случва.

edit: Само да допълня, че сегашната криза доста се различава от Виденовата.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-24 13:38 от gogolcho.
Re: Ако ДДС стане 22% обезценяват ли се автоматично депозитите с 2%, а?
24-03-2010 - 13:31:04
Quote
sobstvenik 31
Quote
gogolcho
Quote
palamud
Ей много рабирачи в тоз форум...

Първо влог отдавна наяма, казва се Депозит smiling smiley
Второ - депозита се обезценява САМО при инфлация!
Ако вдигане на ДДС увеличи инфлацията с 2 %, тоагава се обезценява. Ако ОБАЧЕ довед до дефлация от 5%, все едно си получил на всеки 1000 лв. 50 за една година...

Според мен при обезценяване, на коли имоти, мебели, суровини, цена на труда, и т.н. имаме реално дефлация и увеличаване на ДДС ще я засили - ГОРЯТ ПАК ИПОТЕКАРИТЕ... smiling smiley

Не знам за хората с депозити, но на ипотекарите ще им стане още по-скъп живота, щото на стоките от първа необходимост ще им се вдигне цената автоматично. Т.е. почти за всичко, което си купуват ежедневно ще плащат с по два процента повече.
И двамата сте прави- инфлация при храни и горива , дефлация при всичко което не става за ядене и горене най грубо казано.Нов спад на доходите. Скок от 2 до 10% на стоки които минават през няколко икон. субекта до крайния потребител.Не са за завиждане хората с кредити.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-24 13:32 от paio.
Re: Ако ДДС стане 22% обезценяват ли се автоматично депозитите с 2%, а?
24-03-2010 - 13:34:39
страноно тук всичко се гледа откъм НИ
Не всичко са имоти...При хиперинфлация (пази Боже) на всеки ме у ясно как купчината пари се превръща в ненужни хартийки...
А пределно ясно е, че при хоперинфлация на никой няма да му е до имоти. То по това две мнения няма.
Май само златото и скъпоценните камъни са единственото спасение. Имотите само в адски дългосрочен план според мен са читава инвестиция, не и в кратко и средносрочен план.

Направо падам от смях как при въпрос дали наистина ако ддс се вдигне с 2% депозитите се обезценяват всички скочиха, че това е провокация )))))



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-03-24 13:39 от tuomas.
Re: Ако ДДС стане 22% обезценяват ли се автоматично депозитите с 2%, а?
24-03-2010 - 13:40:43
Quote
tuomas
страноно тук всичко се гледа откъм НИ
Не всичко са имоти...При хиперинфлация (пази Боже) на всеки ме у ясно как купчината пари се превръща в ненужни хартийки...
А пределно ясно е, че при хоперинфлация на никой няма да му е до имоти. То по това две мнения няма.
Май само златото и скъпоценните камъни са единственото спасение. Имотите само в адски дългосрочен план според мен са читава инвестиция, не и в кратко и средносрочен план.

Направо падам от смях как при въпрос дали наистина ако ддс се вдигне с 2% депозитите се обезценяват всички скочиха, че това е провокация )))))

Еми така прозвуча smiling smiley

Иначе този ти пост го споделя изцяло
Re: Ако ДДС стане 22% обезценяват ли се автоматично депозитите с 2%, а?
24-03-2010 - 14:12:13
avatar
Някои хора май никога няма да разберат, че парите в държавата ни са крайно число.
Re: Ако ДДС стане 22% обезценяват ли се автоматично депозитите с 2%, а?
24-03-2010 - 14:50:45
Чак крайно е смело изказване.
Ами депозитните и кредитните мултипликатори или тях кучета ги яли ))))

А и парите не са само и винаги ватериализирани в купчина хартия )))))))))))))))))))
иначе хартиената купчина сигурно е крайна )



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-24 14:56 от tuomas.
Re: Ако ДДС стане 22% обезценяват ли се автоматично депозитите с 2%, а?
24-03-2010 - 16:45:30
avatar
Инфлацията е на прага ни, почти всичко ще се увеличи.
Животът на обикновения човечец ще става все по-труден.
Ще поевтиняват стоките "втора ръка" - имоти, коли, техника, мебели, ..........
Поевтиняването ще е заради продажба с цел оцеляване.
Важно е колко дълъг ще е този болен период.
Докато родната икономика не заработи добре, имотите ще падат.
Re: Ако ДДС стане 22% обезценяват ли се автоматично депозитите с 2%, а?
24-03-2010 - 16:49:35
Quote
valsodar
Някои хора май никога няма да разберат, че парите в държавата ни са крайно число.

Друже Радостни - нито парите, нито Глупостта сред народеца ни са крайно число.
Доказателство ? Прочетете по-горе!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход