Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ако ДДС стане 22% обезценяват ли се автоматично депозитите с 2%, а?

Публикувано от tuomas 
Re: Ако ДДС стане 22% обезценяват ли се автоматично депозитите с 2%, а?
22-03-2010 - 23:01:27
да но тези сметки са при номинална лихва...а ефективната колко ли е? има ли инфлация в моемнта у нас или не?

при лихва 10 процента за година това прави по около 0.9% на месец, а само за февруари инфлацията е над 1 процент и нещо, та това са ми питанията
Re: Ако ДДС стане 22% обезценяват ли се автоматично депозитите с 2%, а?
22-03-2010 - 23:16:38
avatar
Quote
zliqhui
Quote
tuomas
дали една главница от 200 000 примерно при ддс 20% има една покупателна способност, докато при ддс 22% същите тези 200 000 дали имат същата покупателна способност....

но явно питането ми е неразбрано
Деба, 200к покупателна способност без ддс (20 %) ~166.67к
200к покупателна способност без ддс (22 %) ~163.94к
Разлика ~2.73к

А сега примерно това, ако се приеме след месец, само за 1 месец лихвата ти ще е 200к * 1.075 (доста нисък процент 7.5smiling smiley) /12 = 17.92к
а да на предната сетка бях махнал и ДДС ми 17.92/1.22 = 14.69к, се си мисля че депозита е около 5 пъти по добър.

Като гледам що за глупости съм изписал, явно на тъкъв въпрос такъв отговор!

Хахаха, де да имаше такива лихви... Объркал си се с има няма 1400% (1.25*14.336=17.92)
Re: Ако ДДС стане 22% обезценяват ли се автоматично депозитите с 2%, а?
22-03-2010 - 23:40:18
avatar
Quote
tuomas
дали една главница от 200 000 примерно при ддс 20% има една покупателна способност, докато при ддс 22% същите тези 200 000 дали имат същата покупателна способност....

но явно питането ми е неразбрано

Разбрано е, както и мотивите за него и неумелия опит за манипулация.Та правилния отговор е, че при вдигане на ДДС от 20 на 22/100 покупвателната способност на тази сума ще нарастне, поради наливането на гориво в дефлационната спирала.Ако не можеш да го смелиш това, моли се да ти помогнат аналгина и вазелина.

НАЙ-ОБИЧАМ БОБА, ЛЕБА И ДА ЕБА!
:}Re: Ако ДДС стане 22% обезценяват ли се автоматично депозитите с 2%, а?
22-03-2010 - 23:46:02
абе вие тук само за вазелини и манипулации и световни конспирации:]

само питам, а ти ме уби с тая дефлационна спирала

Интересно ми е при вдигането на ддс-то колко ще е официалната инфлация, пък ти ми пиши за манипулации, дефлации е други такива разни:}

а и ми е интересно да ми обясниш ако имаш 1 200 лева и един телевизор при 20% ддс струва 1 200 лева как с тия същите 1 200 лева ще си купиш същия този телевизор, който вече при 22% ддс ще струва 1 220 лева.


а по повод дефлацията - НСИ казва следното

Индексът на потребителските цени (ИПЦ) за февруари 2010 г. спрямо януари 2010
г. е 100.6%, т.е. месечната инфлация е 0.6%. Инфлацията от началото на годината
(февруари 2010 г. спрямо декември 2009 г.) е 1.2%,

Ама ти си разбирача де



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-03-22 23:56 от tuomas.
Re: Ако ДДС стане 22% обезценяват ли се автоматично депозитите с 2%, а?
22-03-2010 - 23:54:57
avatar
Официалната инфлация по НСИ ще е колкото каже Дянков или заместилия го.Другото си го прочел по-горе, пробвай да го смелиш.

НАЙ-ОБИЧАМ БОБА, ЛЕБА И ДА ЕБА!
Re: Ако ДДС стане 22% обезценяват ли се автоматично депозитите с 2%, а?
22-03-2010 - 23:59:25
мерси за съвета, по-горе съм ти ировил какво явно е казал Дянков - казал е 1.2 % за два месеца :}

демек до тук всички депозити с проста годишна лихва под минимум 7.2% са....познай от три пъти

но пак казвам не искам да се меря с корифей като теб
Re: Ако ДДС стане 22% обезценяват ли се автоматично депозитите с 2%, а?
23-03-2010 - 00:08:42
tuomas, не каза дали купи в Долен Лозенец?

Quote

Частно лице спешно купува луксозен и обзаведен четиристаен, многостаен или мезонет в идеален център, Изток или Долен Лозенец до 200 000 евро.
Плащане в кеш, веднага.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-23 00:19 от gogolcho.
Re: Ако ДДС стане 22% обезценяват ли се автоматично депозитите с 2%, а?
23-03-2010 - 00:42:04
avatar
"Няма да се вдига ДДС с 2%, стана ясно часове след новината за вдигането" ... каза на среща с народни представители, областни управители и бизнесмени в Монтана министърът на финансите и вицепремиер Симеон Дянков.

Темата да приключи smiling smiley
Re: Ако ДДС стане 22% обезценяват ли се автоматично депозитите с 2%, а?
23-03-2010 - 00:51:06
а чул те господ ама в съседната тема....

Повишаване на ставката с 2% за една година, предвижда последната към този момент "редакция" на новите антикризисни мерки на кабинета "Борисов", алармираха по-рано през деня от "Подкрепа". Предвижданият от това ефект е 540 млн. лв.
Re: Ако ДДС стане 22% обезценяват ли се автоматично депозитите с 2%, а?
23-03-2010 - 01:03:57
avatar
Е те синдикатите се осраха последната седмица да пускат такива новини. После следват оправдания от министерството и му сриват авторитета.

"Няма да бъде осъществен нито един от екстремните сценарии за излизане от кризата, каза на среща с народни представители, областни управители и бизнесмени в Монтана министърът на финансите и вицепремиер Симеон Дянков.

Симеон Дянков посочи, че няма да има увеличение на данък добавена стойност, няма да бъде осъществена и корекция в плоския данък. По думите на Дянков до края на месец март държавата ще издължи 50 % от задълженията си към фирмите. По-трудно ще стане издължаването на общините, каза още Дянков и допълни, че най-голям проблем ще имат тези общини, които ще трябва да получат парите си от болниците.

Финансовият министър заяви, че до две седмици ще бъде взето решение къде да бъде шестата териториална дирекция на НАП в страната, подписка за която от името на Северозападна България бе връчена на вицепремиера от Искра Фидосова."


Въпреки че на това правителство всяка дума е предпоследна - кой знае. Точно това използват в последните седмици ДС активистите (в синдикатите е пълно с такива) да клатят финансовото министерство. "Храбър синдикалист от МФ предаде на свой лидер от КТ „Подкрепа" чернова на документ „Анти-кризисни мерки"." - ХА ХА храбър синдикалист!

Някой извадил от учебник по икономика списък с мерки за определена цел, а храбрият синдикалист веднага доложил където трябва, че от утре се прилагат всичките без изключение.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход