Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За какви пари би могло да се продаде....реално.

Публикувано от pepiar 
Re: За какви пари би могло да се продаде....реално.
18-03-2010 - 21:12:42
Quote
pepiar
Здравейте,имаме апартамент който би трябвало да е с акт 16 към края на годината,чиста жилищна площ 98м2 3-стаен ет. 5 изложение юг-запад на бул. Стамболийски и бул.инж.Иван Иванов.....за клоко пари бих могъл да го продам...насочили сме се към строеж на къща,вече имаме парцела*pardon*и този имот ми става излишен..така да се каже..winking smiley


Само за протокола - към днешна дата сделките с апартаменти на залено и такива с "акт 16 в края на годината" клонят към нулата. Единствен шанс да продадете / и то много трудно/ е да снижите критично цената. Т.е. - вместо очакваните около 950-1000 евро на кв.м. за читаво жилище в този район да слезета на под 600.
Вие преценявате дали си заслужава загубата на толкова пари.
Е, ако имате някакво допълнително инфо за точната дата на завършването, продайте и под 40 000.
Това, все пак, са пари, докато жилище в очакване на Годо си е само купчина тухли winking smiley
Re: За какви пари би могло да се продаде....реално.
18-03-2010 - 22:33:57
Quote
valsodar
Без Акт 16?
Я иди и виж форума за фирмите! winking smiley


Не намирам нищо за Плам 92...*smiley_ahh*
Re: За какви пари би могло да се продаде....реално.
18-03-2010 - 22:38:21
avatar
Quote
ivorad
Само за протокола - към днешна дата сделките с апартаменти на залено и такива с "акт 16 в края на годината" клонят към нулата. Единствен шанс да продадете / и то много трудно/ е да снижите критично цената. Т.е. - вместо очакваните около 950-1000 евро на кв.м. за читаво жилище в този район да слезета на под 600.
Вие преценявате дали си заслужава загубата на толкова пари.

Абсолютно вярно !
Re: За какви пари би могло да се продаде....реално.
18-03-2010 - 22:42:08
Quote
ivorad
Quote
pepiar
Здравейте,имаме апартамент който би трябвало да е с акт 16 към края на годината,чиста жилищна площ 98м2 3-стаен ет. 5 изложение юг-запад на бул. Стамболийски и бул.инж.Иван Иванов.....за клоко пари бих могъл да го продам...насочили сме се към строеж на къща,вече имаме парцела*pardon*и този имот ми става излишен..така да се каже..winking smiley


Само за протокола - към днешна дата сделките с апартаменти на залено и такива с "акт 16 в края на годината" клонят към нулата. Единствен шанс да продадете / и то много трудно/ е да снижите критично цената. Т.е. - вместо очакваните около 950-1000 евро на кв.м. за читаво жилище в този район да слезета на под 600.
Вие преценявате дали си заслужава загубата на толкова пари.
Е, ако имате някакво допълнително инфо за точната дата на завършването, продайте и под 40 000.
Това, все пак, са пари, докато жилище в очакване на Годо си е само купчина тухли winking smiley

Иската да кажете,че ще става по зле...? Имам точна дата за завършване.....нооо дали ще се спази...не мога да бъда сигурен в днешно време.*pardon* А относно цената...не мисля,а и не съм чувал камо ли виждал в този район,дори и на зелено...
Re: За какви пари би могло да се продаде....реално.
18-03-2010 - 22:44:58
Quote
TZARS
Quote
ivorad
Само за протокола - към днешна дата сделките с апартаменти на залено и такива с "акт 16 в края на годината" клонят към нулата. Единствен шанс да продадете / и то много трудно/ е да снижите критично цената. Т.е. - вместо очакваните около 950-1000 евро на кв.м. за читаво жилище в този район да слезета на под 600.
Вие преценявате дали си заслужава загубата на толкова пари.

Абсолютно вярно !

Отчайваш ме...*smiley_ahh* Но в никакъв случай не бих продал на тази цена,дори и ако ми обърка малко сметките..
Re: За какви пари би могло да се продаде....реално.
19-03-2010 - 08:16:18
avatar
Quote
pepiar
Quote
TZARS
Quote
ivorad
Само за протокола - към днешна дата сделките с апартаменти на залено и такива с "акт 16 в края на годината" клонят към нулата. Единствен шанс да продадете / и то много трудно/ е да снижите критично цената. Т.е. - вместо очакваните около 950-1000 евро на кв.м. за читаво жилище в този район да слезета на под 600. Вие преценявате дали си заслужава загубата на толкова пари.
Абсолютно вярно !
Отчайваш ме... Но в никакъв случай не бих продал на тази цена,дори и ако ми обърка малко сметките..

Не се отчайвай. Просто се моли да вземеш някога заветния "акт 16", пък после е мааалко по-лесно.
Дано да имаш документ за собственост на земя с отстъпено право на строеж и да не си само с един гол договор със строителната фирма.
"Играчите" трябва да се адаптират към пазара.
Re: За какви пари би могло да се продаде....реално.
19-03-2010 - 08:30:08
Quote
pepiar
Quote
ivorad


Само за протокола - към днешна дата сделките с апартаменти на залено и такива с "акт 16 в края на годината" клонят към нулата. Единствен шанс да продадете / и то много трудно/ е да снижите критично цената. Т.е. - вместо очакваните около 950-1000 евро на кв.м. за читаво жилище в този район да слезета на под 600.
Вие преценявате дали си заслужава загубата на толкова пари.
Е, ако имате някакво допълнително инфо за точната дата на завършването, продайте и под 40 000.
Това, все пак, са пари, докато жилище в очакване на Годо си е само купчина тухли winking smiley

Иската да кажете,че ще става по зле...? Имам точна дата за завършване.....нооо дали ще се спази...не мога да бъда сигурен в днешно време.*pardon* А относно цената...не мисля,а и не съм чувал камо ли виждал в този район,дори и на зелено...



Няма и да чуете, защото сделките на тези цени са единични и подлежат на договаряне. Причините за подобен спад за жилища без акт 16 са елементарни - хората днес се стремят не към купуването на точни дати за завършване, а на готови жилища. Защо става така?
Ами, защото значителна част от собствениците на жилища с "точни дати" си остават единствено с датите, без да имат жилище, все още. И без никаква перспектива да го заимат в следващите няколко години....
Точно в този смисъл Ви посъветвах - ако сте сигурни, че строежът Ви зацикля и няма да го бъде, а Ви трябва кеш за финансирането на друг проект - единственият изход остава продажбата на крайно ниска цена. Така ще разполагате с ресурс, а не единствено с "точна дата" + купчина тухли.
Ако не се нуждаете спешно от пари - спокойно можете да отложите продажбата. Това вероятно ще е най-скъпият тото-фиш, който сте пускали - защото ако точната дата настъпи, но жилището все още не се е случило - познайте каква ще е цената му без "екстрата" на ТД.....
Това е.
Успех в начинанието!
smiling smiley
Re: За какви пари би могло да се продаде....реално.
19-03-2010 - 11:07:18
Съмнявам се, че строителя ще закъснее повече от месед два. Преди година проверявах в този блок за апартамент и почти всички бяха разпродадени въпреки че са скъпички. Така че или чакай или предпожи много примамлива цена.
Re: За какви пари би могло да се продаде....реално.
19-03-2010 - 11:19:34
avatar
Quote
farrer
Съмнявам се, че строителя ще закъснее повече от месед два. Преди година проверявах в този блок за апартамент и почти всички бяха разпродадени въпреки че са скъпички. Така че или чакай или предпожи много примамлива цена.

1 - Не винаги информацията, относно продадените жилища от един обект, отговаря на истината
2 - Дори и при продадени 100 % , няма гаранция, че обекта ще се издаде в срок
Строителите не са задължени да влагат всички получени пари от купувачите в обекта, да не забравяме, че той може с тези пари да си купи някоя поляна и там да строи обекта на мечтите си, трябва да си обнови джипката (защото старата вече е на три години и колегите му го бъзикат, че отива към фалит), да посети семейно тихокеанските острови, защото жена му отдавна му го натяква и т.н. и т.н.
Дано при вашия всичко да е по график
Re: За какви пари би могло да се продаде....реално.
19-03-2010 - 12:30:38
В карето заключено между Константин Величков и Ботев ; Стамболийски и Сливница има няколко стотин новостроящи се сгради. В повечето от тях 2008-ма уж всичко беше разпродадено, сега висят надписи "продава се директно от строител". Цените са между 750-1200. Който има време нека пообикаля. Близо до работата построиха 2 блока - зад билата на Опълченска - 1200е/кв. Това е някакъв максимум.
Не разбирам след като някой иска да вземе някакви пари - били те 40-50 или 100 хиляди евро, защо не се вдигне и не се разходи малко. Събота и неделя - да запише 2-3 телефонни номера и да звънне директно на строителите през седмицата.
Между другото не мислете Иван Иванов и Стамболийски за добра местоположение - лееекинка миризма от канала, голям трафик и силно замръсяване. Циганите които се мотат наоколо, припечелвайки от вторичните суровини на Овчо Поле и Тодор Александров. Не забравяйте и "Центъра по Наркомании", който е на около 200 метра по-надолу по Иван Иванов. Бре що си мислех че е на Одрин?
Определено в района на 5-10 мин пеша има по-добри места.

edit: Забравих, ако не ти се разхожда в целия район отиди на следващата пряка - Одрин. Между Стамболийски и Тодор Александров има 2 строежа. Виж какви са там цените.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-19 12:34 от kopan.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход