Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прогноза: Цените в близките години лежерно и в последствие драстично - НАДОЛУ...

Публикувано от Hun 
Re: Прогноза: Цените в близките години лежерно и в последствие драстично - НАДОЛУ...
16-03-2010 - 10:55:17
В София: Продадоха апартамент за 2900 евро/кв. м eye popping smiley
Купувайте ,че не останаха Хапартаменти!!!!
Re: Прогноза: Цените в близките години лежерно и в последствие драстично - НАДОЛУ...
16-03-2010 - 11:00:39
Quote
Imotko
Абе цървулите, извинявам се за езика, да вземета да престанете с тъпите си теми. Имоти без пари няма да има и още 100 теми да пуснете.

Няма нужда да се извиняваш Imotko. Аз те разбирам, нервите са малко поопънати, но да знаеш, че с времето ще ти мине. Иначе никой не е писал че имотите ще са без пари. Ако за тебе сега 149 евро/м2 не са пари, то тогава от мен да знаеш да не се коркаш, щото от лошото сега може да има и по-лошо. Пък и времена ще дойдат да се научиш да цениш парите и тогава ще си благодарен на споманатата сума.
Hun
Re: Прогноза: Цените в близките години лежерно и в последствие драстично - НАДОЛУ...
16-03-2010 - 11:05:19
Ето че и бай ти Бойко и Масларката ще внася цигани в София... Прочети тук

Знаете ли какво значи 85 000 семейства? Че те повечето са с по 10 члена.
София ще е най-апетитна - колкото повече българи на едно място - толкова повече за крадене. (дано никой ром да не чете тук)
Но както идват Българите да се препитават, така ще има и преселение на ромите. С тази разлика че първите като не си намерят работа ще се върнат, а вторите ще се настанят и ще извикат всичките си роднини на пир.

Междувременно ще се плодят. "Преди дни в интервю за “24 часа” бившият социален министър Емилия Масларова съобщи число, което досега не е казвано официално - 80% от новородените са от ромски произход... от тук

Докато Българите се разотиват или споминват, други ще се самонастаняват.

Вече го писах някъде, но имам позната която над 5 години не можеше да изкара самонастанили се роми от къщата и. Нито прокурори, ни полиция, ни никой можеше да и помогне. Няколко кратно я заплашваха че ще я посетят в апартамента и - и ще я режат...
По чудо си взе къщата, но сега не може да я продаде - понеже е пълна руина. Ако я ремонтира за продажба - онези може да се върнат пак и т.н.
Това е в София - Слатина - българската част.
Re: Прогноза: Цените в близките години лежерно и в последствие драстично - НАДОЛУ...
16-03-2010 - 11:11:37
Да имоти без пари, няма да има със сигурност, но и през тази година ще има движение на долу, за наше всеобщо нещастие - колкото и да е трудно за много хора, че е всеобщо нещастие, за да има пазар трябва да има макар и леко движение нагоре, от там сектора заработва и започва да пълни хазната и има пари за всички - и за брокери и за строители и за лекари и за полицаи и за книжарници и за плод-зеленчуци ако щете и т.н. много е трудно да се разбере и започва вечното деление: "аз съм такъв, а ти такъв", "аз съм от тези, а ти от тези" , "сега аз ще печеля, а ти не" - няма такъв филм ...
Re: Прогноза: Цените в близките години лежерно и в последствие драстично - НАДОЛУ...
16-03-2010 - 11:11:57
Quote
Hun
Ето че и бай ти Бойко и Масларката ще внася цигани в София... Прочети тук

Знаете ли какво значи 85 000 семейства? Че те повечето са с по 10 члена.
София ще е най-апетитна - колкото повече българи на едно място - толкова повече за крадене. (дано никой ром да не чете тук)
Но както идват Българите да се препитават, така ще има и преселение на ромите. С тази разлика че първите като не си намерят работа ще се върнат, а вторите ще се настанят и ще извикат всичките си роднини на пир.

Междувременно ще се плодят. "Преди дни в интервю за “24 часа” бившият социален министър Емилия Масларова съобщи число, което досега не е казвано официално - 80% от новородените са от ромски произход... от тук

Докато Българите се разотиват или споминват, други ще се самонастаняват.

Вече го писах някъде, но имам позната която над 5 години не можеше да изкара самонастанили се роми от къщата и. Нито прокурори, ни полиция, ни никой можеше да и помогне. Няколко кратно я заплашваха че ще я посетят в апартамента и - и ще я режат...
По чудо си взе къщата, но сега не може да я продаде - понеже е пълна руина. Ако я ремонтира за продажба - онези може да се върнат пак и т.н.
Това е в София - Слатина - българската част.

Hun, поспри за малко де. Нервите на някои съфорумци и без това са поопънати. Дай им поне малко време да избягат от реалността.
Re: Прогноза: Цените в близките години лежерно и в последствие драстично - НАДОЛУ...
16-03-2010 - 11:25:22
Quote
Broker9
Да имоти без пари, няма да има със сигурност, но и през тази година ще има движение на долу, за наше всеобщо нещастие - колкото и да е трудно за много хора, че е всеобщо нещастие, за да има пазар трябва да има макар и леко движение нагоре, от там сектора заработва и започва да пълни хазната и има пари за всички - и за брокери и за строители и за лекари и за полицаи и за книжарници и за плод-зеленчуци ако щете и т.н. много е трудно да се разбере и започва вечното деление: "аз съм такъв, а ти такъв", "аз съм от тези, а ти от тези" , "сега аз ще печеля, а ти не" - няма такъв филм ...

Пазар ще има (раздвижен) когато съотношението наем-цена стигне някъква по-близка до нормалната стойност. Или наемите трябва да скочат двойно, или цените да паднат с 30-40%. При сегашните цени са нужни същите проценти повишение на доходите на населението. От нищо нещо не става. То пазар си има и сега някакъв, ама явно не ви харесва такъв какъвто е. А мантрите, че видите ли, ако няма сделки на НИ няма пари за всички ги забравете. Иконимиката не се движи на 80% от НИ. Просто сте много маймуни на клона и балона на имотите ви разглези. Една разходка из центъра на Варна показва, че всеки втори-трети офис е АНИ. Всички реклами по главната са само на НИ. Редуцирайте се с 80% и ще имате добър бизнес, иначе само си пречите едни на други.
Hun
Re: Прогноза: Цените в близките години лежерно и в последствие драстично - НАДОЛУ...
16-03-2010 - 11:36:58
Quote
Баш Брокеро

Hun, поспри за малко де. Нервите на някои съфорумци и без това са поопънати. Дай им поне малко време да избягат от реалността.


Прав си. Това за последно:

"Ромка с 28 бременности и 14 деца..." Господари на ефира

"От три бебета - едно българче..." - доц. Михаил Мирчев - Агенция за социални проучвания и анализи
Re: Прогноза: Цените в близките години лежерно и в последствие драстично - НАДОЛУ...
16-03-2010 - 11:44:46
Quote
Hun
Прогноза: Цените в близките години лежерно и в последствие драстично - НАДОЛУ...

Причини:
1. Отвратително пренаситен пазар.
Имотите които се предлагат са 100 пъти повече от тези които търсят. Подобни бомбастични твърдения се доказват статистически, а не се основават на емоционални аргументи, с каквито единствено разполагате.Забележете че не казвам тези които купуват, но тези които търсят. Обикновено 1/3 от тези които търсят се решават да купят. Това прави около 300 към едно.

Какъв е шанса на един продавач да си разкара имота? 1 на 300... да не е и повече.Отново важи горното съображение, само че - с още по-голяма сила, защото и бомбата вече е огромна. Само за сведение - дори съотношение 2:1 на предлагане спрямо търсене може да свали цените на която и да е стока повече от 2 пъти.Ако въпросната глупост за 300:1 бе вярна, равновесната точка на цените и търсенето би била под 1000 лева за средна хубост имот. На пазара излизат още и още имоти.Онова, което не може да се отрече на този текст е последователността. В натрупването на доказуемо неверни твърдения. Истината е, че палитрата на предлагането на стойностни имоти в последната година определено се сви. Масовостта на пазара е илюзия, създавана от значителния брой имоти с ниско качество, които са непродаваеми, поради кусурите и цената си. Строители довършват обекти и гледат да чистят...
Хора с инвестиционни апартаментчета и имоти ще разберат накъде вървят нещата и ще ги изкарат на пазара (ако им уврат главите) макар и вече да е късно тъй като няма на кой да ги пробутат. Сериозно? Странно - аз, например, имам в инвестиционния си портфейл няколко апартамента. Печалбата ми в абсолютна стойност до момента е над 400%, без да се броят доходите от наеми. Всъщност - последното жилище купих, като вложих парите от наеми в последните 6 години......
Излизат и ще стават все повече имоти от банки и закъсали платци...
Това чертае картинка 400, 500 към 1.Тук лееееко съм разочарован - очаквах поне 1000:1. Губите темпо, друже winking smiley

2. Умопомрачителен демографски сриф. Какво е "умопомрачителен демографски сриФ"? В твърдението виждам единствено демонстрирана неграмотност / "сриф", всъщност, се пише "сриВ" winking smiley/, но и тя е неумопомрачителна winking smiley
България за 20 години загуби 2 милиона жители. Какво ще стане след още 20 години?Наистина - какво?Икономиката все така ще крета, управлявана мафиотски от бивши партийни величия и мутрите им? Президент ще е Първанов, управляващата партия - преродената БКП, че да няма никакъв шанс за икономически растеж? ЕС ще ни търпи с по 300 евро заплати? Това ли са прогнозите ви? Ще бъдем 5 милиона?Може би - ако държавата се управлява от хора с пилешки мозъци. За щастие - не всички българи имат това качество! Колко от тях ще са платежоспособни за да закупят имот? Колко от тях ще са роми?...
„едно от 5 деца е българче“... след 20 години ще бъде едно на десет деца... но тогава населението Роми – Българи ще е 60 на 40 за ромите. На тези 5 милиона души колко от тях ще са Българи и колко ще са „застаряващо население“ и колко „платежоспособно“?
А всички тези имоти при кого ще отидат и на каква стойност?...
До кога ще се устискат Ромите преди да започнат голямото преселение... тоест самонастаняване в запустелите апартаменти?...
Продавачи къмто 1 купувач = ?000 към 1.Оппппа - връщате формата, поздравления winking smiley

3. Инфалция, дефлация, кризи, бордове, навлизане на еврото и т.н.
Каквото и да става в която и да е посока ще е с негативен ефект за населението. Т.е обедняване. Когато един народ обеднява той не мисли да купува имоти, но по-скоро да продава. Как ще намери купувач ако не намали така цената че да се отличи от останалите и така да хване купувач – дори и да е само един.
Купувач къмто продавачи = ?????? към 1.10 000 : 1? Мащабно, бравос winking smiley Ако предположим, че всичките 5 млн българи станат продавачи, при това положение купувачите ще са приблизителнооооо......мммммм......има-няма 500 души.....Ужас! Кво ше правим?!? А.......гледам туканка една малка статистика - само за миналата година една от дъщерните ни фирми, при близо 40% спад на продажбите, е успяла да направи около.......630 сделки с имоти, продадени на чужденци - основно англичани, руснаци и японци.И това е ЕДНА от няколкото сериозно опериращи фирми в този сектор на пазара.....Какво ще правим с чужденците, за да се сбъдне хубавата Ви прогноза? Огради по границата? Нова народна власт? Я кажете, щото ако не кажете - съотношенията, които халюцинирате просто няма как да се случат! Успех!

Колко ниски могат да бъдат цените – бъдещето ще покаже.
Нека се говори за себестойности, цени на земи и материали.
Няма ли купувачи, няма пазар. Няма ли пазар няма и цена.
Така безценните имоти – станаха без стойност.След като имате способност с един-единствен пост да превръщате стойността на имотите в нулева, имам една огромна молба: моля Ви, забранете и безработицата, ниските заплати и земетресенията. Пробвайте да заличите и Глупостта. Разчитаме на Вас, Вие го можете winking smiley
Re: Прогноза: Цените в близките години лежерно и в последствие драстично - НАДОЛУ...
16-03-2010 - 11:55:00
Quote
Imotko
. Ама ти Мелиса, първо се премести в София.
Моля теб, обясни ми защо аз трябва да се местя в София? С какво този град е по добър от Бобов Дол? С какво е по добър от Лондон, Виена или Прага?
Пунди, ти до сега не ми каза 5 причини защо аз трябва да си купя имот.

Единствени причини за покупка на имот кои аз научих от този форум са :
- ако купя имот Пунди ще се гордее с мен, и може да ми даде диплома на "оФФца"
- трябва да купя защото пазар трябва да се движи
- трябва да купя в София на всяка цена, по добре с 30 годищен кредит, банките и брокери трябва да живеят. Иначе ще умрат от глад.

А къде е моят интерес? За сега наем е най изгодно- хем не плащаш за ремонт и обзавеждане, хем може да се преместиш не само в друг апартамент, но и в друг град, друга держава. А имот е недвижимо нещо не може да го преместиш.
Re: Прогноза: Цените в близките години лежерно и в последствие драстично - НАДОЛУ...
16-03-2010 - 12:02:41
Те НИ и АНИ не пречат, може да са много маймуни, но не са важни ...

Ако няма сделки с имоти няма и строителство, нали така ?

Клон 1: По-малко строителство --> по-малко ДДС и корпоративен данък за хазната ---> по-малко пари за заетите в обществения сектор, които си мислят, че това не ги засяга ---> по-малка покупателна способност и от там страда цялата икономика

Клон 2: По-малко строителство ---> по-малко заети в сектора и по-малко пари за: строителни работници, подизпълнители за груб строеж, изолации, покриви, дограми, плочкаджии, железари, асансьорни фирми ако щете, дори и книжарницата на която копирах по 5 папки с по 100 листа А3 всяка седмица, вече има по-малко работа, да по-малко пари за нас брокерите, по-малко за адвокати, за нотариуси ----> по-малка покупателна способност на една голяма група от хора ---> спад в цялата икономика

Може и други клонове да има и други аспекти, но основните линии са това ...

Който не знае, строителните фирми, внасят ДДС и корпоративен данък в хазната, брокерите също внасят корпоративен данък, а някои от нас и ДДС, а както знаете хазната дава заплати на полицаите, лекарите, учителите, чиновниците и т.н. тези от брокерите които, нямат регистрирани търговски дружества и не издават платежни документи и не внасят нищо в хазната имат много малък пазарен дял - може да ви се струват много като брой, но техният дял в извършените сделки е незначителен, колкото и да не ви се вярва ...
Не съм съгласен, че строителството е незначителна част от икономиката, можете да погледнете отчети на големи фирми за да разберете и да не забравяме всички останали свързани в сектора, които пълниха хазната ...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход