Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

*xxx*149 евро на квадрат топ локеъйшън..

Публикувано от kuku987 
Re: *xxx*149 евро на квадрат топ локеъйшън..
14-03-2010 - 11:30:59
Quote
Бай Пешо
Quote
kuku987
че ще имаме 149 евро на квадрат топ локейшън като че ли стана повече от ясно.

сега остана да приемаме залагание колко време ще ни отнеме да стигнем тези нива... а после? продължаваме да дълбаем... до 1 евро за къща има доста дълъг път...

П.С 30-40 процента структурна безработица не ни мърда.

за съжаление пак се оказах оптимист. за много голямо съжаление.

излишната депресия, така ще се нариа това дето го преживяваме сега след време.

Трейд марк на куку.
(®)The Unnecessary Depression

Куку, не си прав. Аз залагам на дъно 200Е/м2 за ж. павета*yes*. А що се отнася до времето, необходимо за достигане на нива от 200Е, минимум 2-3 години. Така, че който много бърза - да купува*yes*.

Бай Пешо, ако ще купуваш на паветата заради сеира, да знеш, че забраниха митингите пред парламента със закон.

Още не съм ти простил заради онова таванче на Славейков. :]
Re: *xxx*149 евро на квадрат топ локеъйшън..
14-03-2010 - 11:30:59
Професоре,може и да си прав!Провинциалният злобар ще изчака да стане софиянец-интелигент,ако Куку се окаже прав за 149-те евра!
Брокерче,благодаря за ПАЧАТА-чудих се защо вчера бях в приповдигнато настроение,а то било заради празника*bow*
Re: *xxx*149 евро на квадрат топ локеъйшън..
14-03-2010 - 11:54:42
Навремето Куку като имаше по-знаещи опоненти (Julius) се получаваха интересни дискусии. Сега имам усещането, че просто му е скучно да се занимава да пише - пуска веднъж на 2 месеца "някой фитил" и изчезва. Не, че аз споделям прогнозата му за 149 Е/м2 за най-добрите локации в София. Иначе е много интересно да се поразрови човек в архивите на форума отпреди 3-4 години (правил съм го, не знам дали още се пазят) и да се види колко налудничави са изглеждали от тогавашна гледна точка постовете на Куку и колко актуални изглеждат сега. Пак повтарям, че не споделям прогнозата му за 150Е/м2 за София, даже и за масови жилища.

Колкото до някои личностни определения на "видни" съфорумци за Куку, моето лично мнение е, че на Куку му е през онази работа дали цените в София са 150Е/м2 или 2500 Е/м2, гледа си сеира отдалеч. Е, сигурно си и "почесва егото", че е взел някои правилни решения, но човещинка...
Re: *xxx*149 евро на квадрат топ локеъйшън..
14-03-2010 - 12:11:25
avatar
Пали фитила и гледа сеира winking smiley
На фона на нервните и яростни дискусии вихрели се тук по времето на Ъп-а, какво друго да прави човек сега, когато картинката си е вече ясна?
Re: *xxx*149 евро на квадрат топ локеъйшън..
14-03-2010 - 12:23:11
Мненията на Куку също съм ги чел с интерес през годините Булкане и никога не съм отричал,че отдавна прогнозира доста бъдещи събития в икономиката ни и се е оказвал прав!Но както казваш ти,а и затова и аз се подразних на Куку,пусне някой фитил и изчезне!Е,тези фитили доста му обезсмислят предишните постове през годините,защото това не са фитили,а глупости!Подразних се за сеира,както ти казваш,сериозни прогнози преди,а сега СЕИР!!!На Професор Тъпарон му изглеждаше на злобно провинциално заяждане,но нямам ни най-малката причина да завиждам на когото и да било?!
149 е-топ локейшън в Сф-това е по-скоро злобата,отколкото реална прогноза!
Re: *xxx*149 евро на квадрат топ локеъйшън..
14-03-2010 - 20:01:35
avatar
149 евро не са невъзможни - фалит на банки, сериозна политическа криза (или политическо убийство на министър) и други подобни ще доведат до това. В България има немалко хора, които могат да предизивикат подобно нещо, стига да имат интерес и/или в определен момент ще им е по-изгодно подобно развитие на нещата отколкото да продължават както са сега (ще имат по-малка загуба).

В момента точно текат интересни процеси, затова и pkuku не е нула от няколко месеца и затова куку си е актуален сега (въпреки, че не казва нещо различно). Но е полезен, защото поне ни напомня да си имаме едно наум.
Re: *xxx*149 евро на квадрат топ локеъйшън..
14-03-2010 - 20:15:53
avatar
Quote
dodo2
149 евро не са невъзможни - фалит на банки, сериозна политическа криза (или политическо убийство на министър) и други подобни ще доведат до това. В България има немалко хора, които могат да предизивикат подобно нещо, стига да имат интерес и/или в определен момент ще им е по-изгодно подобно развитие на нещата отколкото да продължават както са сега (ще имат по-малка загуба).

В момента точно текат интересни процеси, затова и pkuku не е нула от няколко месеца и затова куку си е актуален сега (въпреки, че не казва нещо различно). Но е полезен, защото поне ни напомня да си имаме едно наум.

Напълно съм съгласен с dodo2, че е невъзможно, и всеки който е чел литература за финанси, ще му стане ясно защо ?
Ако прочетем малко стопанска история видно е, че в дългосрочен план парите се обезценявят - виште какво е означавал 1 паунд преди 300, 200, 100, 50 и 20 години. Вижте покупателната сила на $1 преди 200, 150,100 , 50 и 20години. Изказвания като 100 000 юро са си 100 000 юро са валидни само в период на кризи и дефлация, който никога не е по-дълъг от пет години.

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: *xxx*149 евро на квадрат топ локеъйшън..
14-03-2010 - 21:02:02
Здравейте,
Не знам доколко следните впечатления могат да бъдат показател за настроението на продавачите, но ще споделя моето наблюдение. В района, който ме интересува следя няколко апартамента - едните са тухлени, другите - панелни. Тухлените намалиха цената си в последните осем месеца от 52/55 000 на 47-50 000, но са недобре планирани -преходни помещения ,без асансьор, но пък на 3/4 етажа. Панелните - горе-долу в същия порядък.
В последната седмица има отчетливо повишение на цените на офертите. Особено показателен е примерът с двустайно панелно жилище, което преди 19 месеца беше обявено на 48 000 Е, строеж от 1975 година. До преди две седмици бяха стигнали до 40 000 (но вече от 1980 година). От вчера цената му е 45 000. Разбира се има и други корекции нагоре, но незначителни на фона на тази оферта. Гледала съм това жилище - няма никакви подобрения и ремонти от времето на предаване на апартамента от строителите (стоят си каретата от бели плочки около мивките в кухнята и банята), ако не се смятат сменените вертикални тръби на водопровода...
Може би това повишаване на цените е резултат на надеждите за съживяване на пазара през пролетта и лятото, а може и на друго нещо?...
Re: *xxx*149 евро на квадрат топ локеъйшън..
14-03-2010 - 21:32:38
avatar
nino от 5 или 10 случая не могат да се првят изводи (забранено е), защото може да са произволни.

За пример - имаше преди 2 седмици една статия в imoti.net, че цените на магазини/заведения във Варна са 1340 евро/м2. Това велико становище са го съставили на базата на 20-30 оферти в сайта (ако ми видиш графиките, ще забележиш, че в imoti.net има в порядки по-малко оферти сравнено с imoti.net).

Сайтът нямаше право да публикува подобна статия, защото 30 оферти не са представителна извадка. Да, може да са уцелили средната цена, но може и да не са.

И така, една седмица по-късно, средната цена за същите имоти (магазини/заведения) вече беше 1140 евро, или 15% спад за 1 седмица!

Още една седмица по-късно - цените са 1030 евро или с още 10% надолу.

Общо 23%.

Според теб верни ли са твърденията:
- цените са 1340 преди две седмици
- цените сега са 1030
- цените са се сринали с 23% за 2 седмици

Отговор - нищо от това не е вярно, защото извадката не е представителна и може да се говори какво ли не, нямащо нищо общо с цялата съвкупност - "заведения/магазини във Варна".

И да обобщим - офертните цени от няколко месеца спадат, но много плавно. Само това е вярно. Най-полезно в графиките е тъмно зеленото - медианите на обявите в imоt.bg, защото там има 23000 обяви. Вярно е, че в imoti.net има повишаване, но това се постига с много по-малко на брой променени обяви нагоре, защото тук има почти 10 пъти по-малко обяви.
Re: *xxx*149 евро на квадрат топ локеъйшън..
14-03-2010 - 21:39:08
Quote
sobstvenik 31
Quote
dodo2
149 евро не са невъзможни - фалит на банки, сериозна политическа криза (или политическо убийство на министър) и други подобни ще доведат до това. В България има немалко хора, които могат да предизивикат подобно нещо, стига да имат интерес и/или в определен момент ще им е по-изгодно подобно развитие на нещата отколкото да продължават както са сега (ще имат по-малка загуба).

В момента точно текат интересни процеси, затова и pkuku не е нула от няколко месеца и затова куку си е актуален сега (въпреки, че не казва нещо различно). Но е полезен, защото поне ни напомня да си имаме едно наум.

Напълно съм съгласен с dodo2, че е невъзможно, и всеки който е чел литература за финанси, ще му стане ясно защо ?
Ако прочетем малко стопанска история видно е, че в дългосрочен план парите се обезценявят - виште какво е означавал 1 паунд преди 300, 200, 100, 50 и 20 години. Вижте покупателната сила на $1 преди 200, 150,100 , 50 и 20години. Изказвания като 100 000 юро са си 100 000 юро са валидни само в период на кризи и дефлация, който никога не е по-дълъг от пет години.

Да кризите са по около 5 години, НО една депресия ще трае по-дълго. Защо само се захващате с 149те евро на куку? Той е написал и още нещо и го е нарекъл (сполучливо) "Ненеобходимата депресия"

Боб и картофи ще са най-продваната стока по моловете.
===========================================
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход