Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение

Публикувано от sobstvenik 31 
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
17-03-2010 - 19:19:54
avatar
Quote
kopan
Quote
sobstvenik 31
Единият ми твърдеше че е от "Фритьоф Нансен" и пишеше "Фритьов"/ ако е отраснъл там и ритал топка , щеше подне да запомни името на табелите, които тогава бяха задължителни, ............


Душко, никъде не съм твърдял, че съм отрасъл на Фритьоф Нансен (сори за грешката). Отрасъл съм в Яворов. Ако ме питаш за там, мога да ти отговоря. Не, че за теб има някакво значение. Ама ето ти един лек пример - на Иван Асен близо до Сладкарница Пчела има един пиано-клуб (джаз-клуб) направен в двоен гараж - навремето там ни оправяше колелата един бай. Главната сграда на Райфайзен на Гогол и Иван Асен беше построена на мястото на къщата в която ходех на детска градина. Стига ли ти толкова?

И понеже продължаваш с простотиите, хайде да те попитам чувал ли си нещо за отчуждаване на слатински земи в началото на миналия век? Дали тогава слатинските шопи не са мразели софиянци, с които ти сега се идентифицираш.
Понеже беше писал, че между Слатина и Горубляне има 10км, може да провериш докъде е било землището на едното село и докъде другото.

Бях се отказал от заяждането, ама ти като един шоп явно не можеш да се успокоиш. Ама то шопска глава не увира. Всъщност рецептата за варене на шопска глава е една единствена:
Слага се в казан и се затиска с паве, 30 минути след като се свари павето, се е сварила и шопската глава.

Не знам за землищата, защото сега няма такива, сега къщите ми в Редута са на четиристотин метра от SERDICA CENTER / мола разбира се:] / Сега се качи на селския рейс дето ходи в горубляне и измери разстоянието и на последната спирка си хвани твоя за ваше село!
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
17-03-2010 - 20:05:56
Момчета, не виждам за какво спорите след като и двамата сте аристократични семки-Редута, Слатина, Иван Асен...все места отсам линията. Преди 100 и повече години софиянци са се делели на такива "отсам" линията и такива "оттатък"линията . Става дума за ж.п. линията Ц. гара-гара Подуене. Пра-пра г-н Тепавичаров е населявал двуетажна къща оттатък линията-на "Ильо Войвода", когато се заоглеждали с много мерак с мома "отсам" линията. Когато бащата на момата разбрал това , веднага раздал шамарите със съвети към момата да внимава с какви се събира, а всъщност той бил бозаджия, а пра- г-н Тепавичаров-попски син. На последния му станало много тъжно от това и в пристъп на непоносима тъга забравил за един ден Евангелието и отишъл при бозаджията да му обясни с няколко шамара джентълменските обноски. Резултата от това бил че момата се омъжила за учител от 2-ра Мъжка гимназия по музика и вероучение, който за 2 години й избил 4 зъба , та се налагало да минава отвреме навреме оттатък линията за едната блага дума , надявам се, колкото за утеха. Такива ми ти работи ставали едно време в София.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-03-17 20:13 от Спиридон Тепавичаров.
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
17-03-2010 - 20:18:46
avatar
Quote
Спиридон Тепавичаров
Момчета, не виждам за какво спорите след като и двамата сте аристократични семки-Редута, Слатина, Иван Асен...все места отсам линията. Преди 100 и повече години софиянци са се делели на такива "отсам" линията и такива "оттатък"линията . Става дума за ж.п. линията Ц. гара-гара Подуене. Пра-пра г-н Тепавичаров е населявал двуетажна къща оттатък линията-на "Ильо Войвода", когато се заоглеждали с много мерак с мома "отсам" линията. Когато бащата на момата разбрал това , веднага раздал шамарите със съвети към момата да внимава с какви се събира, а всъщност той бил бозаджия, а пра- г-н Тепавичаров-попски син. На последния му станало много тъжно от това и в пристъп на непоносима тъга забравил за един ден Евангелието и отишъл при бозаджията да му обясни с няколко шамара джентълменските обноски. Резултата от това бил че момата се омъжила за учител от 2-ра Мъжка гимназия по музика и вероучение, който за 2 години й избил 4 зъба , та се налагало да минава отвреме навреме оттатък линията за едната блага дума , надявам се, колкото за утеха. Такива ми ти работи ставали едно време в София.

Това мисля, че е подходящ момент да изпушим лулата на мира! Ако това изказване никой не го одобрява, нека някой комплексар пак се изцепи! Аз повече на персонални нападки няма да отговарям!

П.П. За апартамента ми в Слатина споделих, че е на топ локейшън в рамките на квартала, а не, че Слатина е топ локейшън квартал. Моля не изопачавайте думите ми!
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
17-03-2010 - 21:45:38
avatar
Quote
sobstvenik 31
Quote
OwnerBG
Quote
sobstvenik 31
Quote
Joan
Quote
granit
Ставаше въпрос за Коручешме, за му покажа къде се намира,че не е в Бургас или там каквото твърдеше господина постнах статията в която има грешка (не съм я чел,защото знам) а на 30 метра от Св.София имам имот,мислиш ли ,че незнам къде е ?

Останах с впечатление, че спориш коя църква е Св. София и къде е. Иначе и идея си нямам къде имаш имот, пък и си е лично твоя работа това. Но тогава би трябвало да знаеш къде е гробът на Иван Вазов smiling smiley

Джоан, благодаря, че някой разсъждава по-същество, за разлика от дивите пейзани / повтарям, че селянин не е обида/.
Въпреки това задавайки мненията си под формата на въпроси, означава, че или си дипломатична или малко наивна за да не прозреш, че зад тези постове стоят едни от най-мизерните комплексари в родината ни!!! Единият ми твърдеше че е от "Фритьоф Нансен" и пишеше "Фритьов"/ ако е отраснъл там и ритал топка , щеше подне да запомни името на табелите, които тогава бяха задължителни, а другият, че е от географският център на София /сега той ще тича в Гугъл/. Правилно намекваш, че той не знаейки къде е гроба на Иван Вазов и неправейки разлика между тези две емблематични църкви на гр. София, може да означава, че те са едни псевдософианци - комплексари.
Сигурен съм, че те никога нищо не са притежавали! Ако аз трябва да влизам на нивото им , ще кажа, че Дядо ми по майчина линия- с македонски произход е притежавал хлебозавод на "Пиротска", само, че предците на тези безимотни наследници от "Центъра" на София, са му го национализирали и са го направили просто управител!?

За подписът си напълно права, но аз съм го направил, не само защото се чувствам горд като Столичанин, но и защото си обичам града и знам кой го съсипа и окепази! Константин също е обичал и харесвал града, макар и малък и незначителен за времето си! Затова е останал в историята и този израз!
Ако интересите са ти в областта на Историята и Етнологията, може в друга тема да си поговорим за Император Константин и връзката му със соларните култове в България. Но аз се га искам да видя кой тук отбира от икономика и стопанска история ? Сигурен съм - единици!!!

А бре, адаш.
С две ръце те подкрепям за здравите нерви при ограмотяването на преснопристигналите и скорозамогналите се.
Само дай някоя близка пряка на хлебозавода на Пиротска, че вдигнах кръвно от притеснение че остарявам и не помня.*beer*

Малко нетотчно се изразих! По-скоро фурна. Още си спомнам баничките които ми носеше направени със истинско бяло саламурено сирене и мандраджийко масло! мммм! Несравнимо със сегашните!

П.П. Аз тогава живеех като малък лятото при тях - Красна поляна близо до "Факултета".

Супер.
Успокоих се.
Ако е същата, имаше един майстор пекар с невероятната песен която пееше на Гергьовден.

ИМААА И ГОТОВИИИИ, ИМАААА И СУРОВИИИИ

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
17-03-2010 - 21:49:13
Г-н Тепавичаров, поклон*bow*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-17 21:50 от gogolcho.
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
17-03-2010 - 22:01:38
avatar
Quote
OwnerBG
Quote
sobstvenik 31
Quote
OwnerBG
Quote
sobstvenik 31
Quote
Joan
Quote
granit
Ставаше въпрос за Коручешме, за му покажа къде се намира,че не е в Бургас или там каквото твърдеше господина постнах статията в която има грешка (не съм я чел,защото знам) а на 30 метра от Св.София имам имот,мислиш ли ,че незнам къде е ?

Останах с впечатление, че спориш коя църква е Св. София и къде е. Иначе и идея си нямам къде имаш имот, пък и си е лично твоя работа това. Но тогава би трябвало да знаеш къде е гробът на Иван Вазов smiling smiley

Джоан, благодаря, че някой разсъждава по-същество, за разлика от дивите пейзани / повтарям, че селянин не е обида/.
Въпреки това задавайки мненията си под формата на въпроси, означава, че или си дипломатична или малко наивна за да не прозреш, че зад тези постове стоят едни от най-мизерните комплексари в родината ни!!! Единият ми твърдеше че е от "Фритьоф Нансен" и пишеше "Фритьов"/ ако е отраснъл там и ритал топка , щеше подне да запомни името на табелите, които тогава бяха задължителни, а другият, че е от географският център на София /сега той ще тича в Гугъл/. Правилно намекваш, че той не знаейки къде е гроба на Иван Вазов и неправейки разлика между тези две емблематични църкви на гр. София, може да означава, че те са едни псевдософианци - комплексари.
Сигурен съм, че те никога нищо не са притежавали! Ако аз трябва да влизам на нивото им , ще кажа, че Дядо ми по майчина линия- с македонски произход е притежавал хлебозавод на "Пиротска", само, че предците на тези безимотни наследници от "Центъра" на София, са му го национализирали и са го направили просто управител!?

За подписът си напълно права, но аз съм го направил, не само защото се чувствам горд като Столичанин, но и защото си обичам града и знам кой го съсипа и окепази! Константин също е обичал и харесвал града, макар и малък и незначителен за времето си! Затова е останал в историята и този израз!
Ако интересите са ти в областта на Историята и Етнологията, може в друга тема да си поговорим за Император Константин и връзката му със соларните култове в България. Но аз се га искам да видя кой тук отбира от икономика и стопанска история ? Сигурен съм - единици!!!

А бре, адаш.
С две ръце те подкрепям за здравите нерви при ограмотяването на преснопристигналите и скорозамогналите се.
Само дай някоя близка пряка на хлебозавода на Пиротска, че вдигнах кръвно от притеснение че остарявам и не помня.*beer*

Малко нетотчно се изразих! По-скоро фурна. Още си спомнам баничките които ми носеше направени със истинско бяло саламурено сирене и мандраджийко масло! мммм! Несравнимо със сегашните!

П.П. Аз тогава живеех като малък лятото при тях - Красна поляна близо до "Факултета".

Супер.
Успокоих се.
Ако е същата, имаше един майстор пекар с невероятната песен която пееше на Гергьовден.

ИМААА И ГОТОВИИИИ, ИМАААА И СУРОВИИИИ

Наистина ли го помниш това или се бъзикаш? Забравих да спомена, че фурната е била в близост до Константин Величков или Опълченска но не съм много сигурен, а Баба ми и дядо ми живееха във Красна поляна. Моля те кажи ! Знаеш ли името на майстора? Ако го помниш ? То е особено име - македонско.!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
17-03-2010 - 23:11:40
avatar
Quote
sobstvenik 31
Quote
OwnerBG
Quote
sobstvenik 31
Quote
OwnerBG
Quote
sobstvenik 31
Quote
Joan
Quote
granit
Ставаше въпрос за Коручешме, за му покажа къде се намира,че не е в Бургас или там каквото твърдеше господина постнах статията в която има грешка (не съм я чел,защото знам) а на 30 метра от Св.София имам имот,мислиш ли ,че незнам къде е ?

Останах с впечатление, че спориш коя църква е Св. София и къде е. Иначе и идея си нямам къде имаш имот, пък и си е лично твоя работа това. Но тогава би трябвало да знаеш къде е гробът на Иван Вазов smiling smiley

Джоан, благодаря, че някой разсъждава по-същество, за разлика от дивите пейзани / повтарям, че селянин не е обида/.
Въпреки това задавайки мненията си под формата на въпроси, означава, че или си дипломатична или малко наивна за да не прозреш, че зад тези постове стоят едни от най-мизерните комплексари в родината ни!!! Единият ми твърдеше че е от "Фритьоф Нансен" и пишеше "Фритьов"/ ако е отраснъл там и ритал топка , щеше подне да запомни името на табелите, които тогава бяха задължителни, а другият, че е от географският център на София /сега той ще тича в Гугъл/. Правилно намекваш, че той не знаейки къде е гроба на Иван Вазов и неправейки разлика между тези две емблематични църкви на гр. София, може да означава, че те са едни псевдософианци - комплексари.
Сигурен съм, че те никога нищо не са притежавали! Ако аз трябва да влизам на нивото им , ще кажа, че Дядо ми по майчина линия- с македонски произход е притежавал хлебозавод на "Пиротска", само, че предците на тези безимотни наследници от "Центъра" на София, са му го национализирали и са го направили просто управител!?

За подписът си напълно права, но аз съм го направил, не само защото се чувствам горд като Столичанин, но и защото си обичам града и знам кой го съсипа и окепази! Константин също е обичал и харесвал града, макар и малък и незначителен за времето си! Затова е останал в историята и този израз!
Ако интересите са ти в областта на Историята и Етнологията, може в друга тема да си поговорим за Император Константин и връзката му със соларните култове в България. Но аз се га искам да видя кой тук отбира от икономика и стопанска история ? Сигурен съм - единици!!!

А бре, адаш.
С две ръце те подкрепям за здравите нерви при ограмотяването на преснопристигналите и скорозамогналите се.
Само дай някоя близка пряка на хлебозавода на Пиротска, че вдигнах кръвно от притеснение че остарявам и не помня.*beer*

Малко нетотчно се изразих! По-скоро фурна. Още си спомнам баничките които ми носеше направени със истинско бяло саламурено сирене и мандраджийко масло! мммм! Несравнимо със сегашните!

П.П. Аз тогава живеех като малък лятото при тях - Красна поляна близо до "Факултета".

Супер.
Успокоих се.
Ако е същата, имаше един майстор пекар с невероятната песен която пееше на Гергьовден.

ИМААА И ГОТОВИИИИ, ИМАААА И СУРОВИИИИ

Наистина ли го помниш това или се бъзикаш? Забравих да спомена, че фурната е била в близост до Константин Величков или Опълченска но не съм много сигурен, а Баба ми и дядо ми живееха във Красна поляна. Моля те кажи ! Знаеш ли името на майстора? Ако го помниш ? То е особено име - македонско.!

Георги се казваше и затова ставаше шоу на Гергьовден.Викаха му Герги.Не знам дали е бил собственика.Една година може би 1972 или 73, така и не можа да го изпече нашето и след това ме пращаха на пост да не ни подмине.Фурната беше между Средна гора и Антим 1.
И сега да видя агне веднага припявам.
При козунаците всичко си беше наред, ноооо за Гергьовден.
Друга фурна имаше на Кирил и Методий и Брегалница.И тя вадеше хляб и баници.
И една на Христо Ботев между Сливница и Кирил и Методий но тя само печеше.
Абе невероятни хора имаше.
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
17-03-2010 - 23:18:32
avatar
Не знам точно къде на Пиротска е била фурната на дядо ми, но той не се казваше Георги а Левко! Той беше от Битоля. Той и казваше Битола. С много любов ме гледаше като бях малък - между 1973-1976г. Благодаря ти за инфото адаш!!!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
17-03-2010 - 23:55:24
Я, какво стана!? Аз пък живеех (от малък до към то....средно голям пишлигар) на "Пело Пеловски", сега "Осогово". Та всички фурни ги знаех, щото ако не вземех "ръчен" имаше със "заводския" :g: по тиквата. И така ако на едната нямаше, бегом до другата и така с прибежки и припълзявания по някой път чак до кино "Аура" при баба ми. За да няма бой по тиквата!winking smiley
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
18-03-2010 - 09:53:05
Собствник31, аз томахавката я зарових миналата седмица. Просто на 16-ти нещо лекинко ме жегна.
Оунъре Фурната при 18-то отдавна я няма. Тази на Брегалница и Кирил и Методи оцеля до преди 4-5 години. После се настаниха цигани-цветари. Сега е за съжаление е развалина.
Bludniqt Sin Помниш ли вторичните суровини на Симеон до Осогово, които преди това бяха някакво трудово. А още по-преди са били къща на едни македонци, не им знам имената, последно имота беше реституиран на 60-годишният им син Мито Димовски.... абе искам да кажа, че понастоящем сме комшии (евентуално) smiling smiley
ето специално една снимка smiling smiley която изрових в нет-а smiling smiley

г-н Тепавичаров, Копан-а е виден селянин smiling smiley и никога не го е крил. Дори името му го подсказва.
Хайде лек ден на всички
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход