Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение

Публикувано от sobstvenik 31 
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
15-03-2010 - 21:43:00
Г-н Тепавичаров?!
Ама може ли така грубо, моля Ви се!!!!!!!!!!!Хората тук възприемат много тежко всякакви намеци за сексуална задоволеност или липсата й и си вадят сериозни заключения за психичните отклонения, според наличието й или не. Вие съвсем ги стреснахте.
Сега как да обяснят какво търсят или какво искат?!
Как ще използват този толкова изтънчен английски израз top location, без да потрепнат в неволен спазъм, заради еувентуални съмнения в сексуалната им ориентация или потенциал?
Много лошо. Не трябваше така директно. Това се нежни, девствени души, дошли от столицата.
Но иначе, на мен ми харесват прочувствените Ви слова по повод особеностите на западно-анадолските бит и душевност.
*drink1*
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
15-03-2010 - 21:48:43
avatar
УЖ, сериозни форумни агенти, а когато се наложи да говорят по същество, те се бъзикат, когато аз се бъзикам и обиждам, те говорят по същество! Разликата е, че аз дори бъзикайки се и обиждайки винаги говоря с факти и конкретика, никога до сега не съм оборен с научни факти! Ето къде е комплексарщината!:]

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
15-03-2010 - 22:23:44
avatar
Quote
sobstvenik 31
УЖ, сериозни форумни агенти, а когато се наложи да говорят по същество, те се бъзикат, когато аз се бъзикам и обиждам, те говорят по същество! Разликата е, че аз дори бъзикайки се и обиждайки винаги говоря с факти и конкретика, никога до сега не съм оборен с научни факти! Ето къде е комплексарщината!:]

Теб само психиатър може да те обори
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
15-03-2010 - 22:32:30
Quote
Спиридон Тепавичаров
Ако може да се намеся , Господа.
"топ локейшън" се пише " top location" или "отлично местоположение".
По сила на внушението "топ локейшън" ми звучи като "крещящ оргазъм, преливащ в пищящ оргазъм"

Аха... гледам микробуси на една фирма за тавани, които са си професионално боядисани с логото и името на фирмата. На английски : " IPV Ceilings" и отдолу "Ай Пи Ви Сейлингс", с грешката тотално е променен смисъла на дейност - вместо тавани става ветроходство или морски плавания.

80% от рекламите по ефирните ТВ произнасят тотално грешно думи на английски (не става въпрос за акцент, а за невежество), сещам се за Palmolive Naturals - чули са, че "Nature" се произнася "Нейчър" и по тази логика си мислят, че "Naturals" e "Нейчъралс". Толкова ли няма кой да им каже?eye popping smiley Общо взето с цървули по дивия запад и с опиянението от това как звучи и изглежда фирмата за тавани на английски :]
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
15-03-2010 - 22:48:23
Дааа, радвам се изключително много, че тук има сродни души-с образование, култура и, може би, с един вагон книги. Поздравления за nino.
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
15-03-2010 - 22:56:58
Quote
BulCan
Аха... гледам микробуси на една фирма за тавани, които са си професионално боядисани с логото и името на фирмата. На английски : " IPV Ceilings" и отдолу "Ай Пи Ви Сейлингс", с грешката тотално е променен смисъла на дейност - вместо тавани става ветроходство или морски плавания.

80% от рекламите по ефирните ТВ произнасят тотално грешно думи на английски (не става въпрос за акцент, а за невежество), сещам се за Palmolive Naturals - чули са, че "Nature" се произнася "Нейчър" и по тази логика си мислят, че "Naturals" e "Нейчъралс". Толкова ли няма кой да им каже?eye popping smiley Общо взето с цървули по дивия запад и с опиянението от това как звучи и изглежда фирмата за тавани на английски :]

Тея са "IV Ceilings" smiling smiley На мен ми се е налагало да обяснявам на 12 годишно англичанче разликата между "roof" и "ceiling" smiling smiley Жена ми е професионален преводач, и си има лична колекция от бисери. След "Constipated potatoes" и "Fried sponges" в ресторантско меню нищо не може да ме учуди.Във Варна на хотел "Черно море" има една табела, сочеща към платения паркинг, на която пише "Open parking (cash)" smiling smiley Да бяха нарисували паркирала кола и ръка, потъркваща многозначително пръсти...
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
15-03-2010 - 23:08:01
Quote
ndachev
Quote
BulCan
Аха... гледам микробуси на една фирма за тавани, които са си професионално боядисани с логото и името на фирмата. На английски : " IPV Ceilings" и отдолу "Ай Пи Ви Сейлингс", с грешката тотално е променен смисъла на дейност - вместо тавани става ветроходство или морски плавания.

80% от рекламите по ефирните ТВ произнасят тотално грешно думи на английски (не става въпрос за акцент, а за невежество), сещам се за Palmolive Naturals - чули са, че "Nature" се произнася "Нейчър" и по тази логика си мислят, че "Naturals" e "Нейчъралс". Толкова ли няма кой да им каже?eye popping smiley Общо взето с цървули по дивия запад и с опиянението от това как звучи и изглежда фирмата за тавани на английски :]

Тея са "IV Ceilings" smiling smiley На мен ми се е налагало да обяснявам на 12 годишно англичанче разликата между "roof" и "ceiling" smiling smiley Жена ми е професионален преводач, и си има лична колекция от бисери. След "Constipated potatoes" и "Fried sponges" в ресторантско меню нищо не може да ме учуди.Във Варна на хотел "Черно море" има една табела, сочеща към платения паркинг, на която пише "Open parking (cash)" smiling smiley Да бяха нарисували паркирала кола и ръка, потъркваща многозначително пръсти...

Да, не съм запомнил добре съкращението на фирмата, но другото ти е ясно. Аз даже не знаех, че правят покриви (roofs) демек, ами си мислех, че правят окачени тавани, на което поне "ceilings" отговаря. А то грешката била даже двойна :] На една табела на плаж до "Журналист" пише "The Beach is saved", искали са явно да кажат, че плажа е охраняем (има спасители)... Абе набързо написани табели - иди дойди, ама трайно боядисани микробуси или реклами по най-гледаните телевизии...
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
15-03-2010 - 23:13:44
Да, който не знае английски, е тъпанар. Включително и аз. Айде в езиковия форум.
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
15-03-2010 - 23:17:13
avatar
Quote
sobstvenik 31
УЖ, сериозни форумни агенти, а когато се наложи да говорят по същество, те се бъзикат, когато аз се бъзикам и обиждам, те говорят по същество! Разликата е, че аз дори бъзикайки се и обиждайки винаги говоря с факти и конкретика, никога до сега не съм оборен с научни факти! Ето къде е комплексарщината!:]

Имотко, отговарям ти с мой цитат!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
15-03-2010 - 23:26:27
Quote
Imotko
Да, който не знае английски, е тъпанар. Включително и аз. Айде в езиковия форум.

Еее, ти пък. Просто се забавлявме с малко оф-топик. А и повсеместно лошият английски има нещо общо с имотите, доскоро англичаните бяха уж основни купувачи.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход