Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение

Публикувано от sobstvenik 31 
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
11-03-2010 - 18:31:43
avatar
Quote
Пламен Hиколов

Защо не съм заминал е малко философски въпрос. Ама да живея в мръсотията където и да е в София и да твърдя, че е топ локейшън си е доста мазохистично. Както във вица с червейчето: "Какво да правим сине, родина...". Обиколил съм доста места и в Европа и в Америка, какво да ти кажа? В САЩ не бих могъл да живея, а пък в Белгия, Холандия и Германия трудно ще намериш място където не е топ локейшън по нашите стандарти. В Германия има един термин "жилищна зона". Това е пример за начин на живот, не е свързано с местоположението. Ако се замислите върху тази страна на топ локейшъна, много неща като супер луксозна панелка в Слатина на цената на МОЛ в Русе ще ви изглежда някак странно. Какъв топ локейшън е Лозенец, или Граф Игнатиев, или мутроселото Бояна?

С удоволствие прочетох поста ти. Накратко, живяла съм 5г. навън, живяла съм в 3 жилищни зони в София- идеален център, Хиподрума, Люлин. В центъра сега не е за живеене. Но за повечето тук, това е " топ локейшъна" им. Хиподрума остана добро място поради много високите води на бившия хиподрум. Там, където живея в Люлин, е вече и все още добро място- с големи зелени площи, градинки, дървета. До спирки на транспорта, но достатъчно изтеглено от булеварда. С магазини, банки, училища и детски градини. Близо до метрото, до църквата и басейна.
Супер лукс в София почти няма, да не кажа- съвсем. Не може жилището да е в средностатистически блок, да си сложил позлатени кранчета в банята и да се заблуждаваш, че това е лукса. Но, хора всякакви.smiling smiley
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
11-03-2010 - 18:50:29
Quote
Пламен Hиколов
Quote
BulCan
Quote
Muza


Там е истината!*ok* Мъ тукЪ кой ши устаньи, тогиз? Гражданьятъ... :]

Абе все още се намират (поне за мен) интересни хора (нищо, че много такива се отказаха), аз понаучавам това-онова, а и се спестява време да се рови из нашия и чуждия печат за свързани с темата новини. То и от другите даже се научава по нещо, ако човек им следи "поведението". Още повече ако няма досег с такива в реалния живот, може да си изгради "обобщена картинка", а не да се заблуждава, общувайки само с такива, каквито си е избрал.
BulCanе, предполагам знаеш вица за оня емигрант дето си сложил портрета на Тодор Живков. И като го питали защо - отвърнал: "Като ме налегне носталгията и си го поглеждам да ми мине". Та и ти така, ако поискаш да се връщаш прочети някоя тема от тоя форум и ще размислиш.

Пламене, знам го вица. Тодор Живков вече не е м-у живите, но мисля, че портрета на Първанов би свършил работа. Аз съм във Варна от няколко години, не знам до кога, имам семейство и дете тук от сравнително скоро. Поне детето докато не стане на 2-3 г. за да става за детска градина (скоро направи годинка) идеята ни е да сме тук, един Господ знае, може да се окаже и завинаги. Имаме няколко евентуални варианта (жена ми има предложение за работа в УК, ако пък се прибера с тях в Канада, тя трябва да учи там 3 години за да си приравни дипломата и тепърва да си търси работа без да има кой да гледа детето през това време, не е една беля, ще го мислим, живот и здраве да има само. За патриотизма мога категорично да ти потвърдя, че отдалеч е по-силен (поне за мен). Лошото се забравя, доброто остава.
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
11-03-2010 - 18:54:02
Quote
Imotko
Кой тук знае кой е Джимо?

Предположих, че Nino знае, защото навремето като я бях попитал дали е жив Дмитри Иванов, тя ми каза, че е жив и здрав и, че пише във в. "Сега". Та не него му казват Джимо.
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
11-03-2010 - 19:06:02
avatar
Quote
Пламен Hиколов
Quote
камелия
Quote
Пламен Hиколов


Защо не съм заминал е малко философски въпрос. Ама да живея в мръсотията където и да е в София и да твърдя, че е топ локейшън си е доста мазохистично. Както във вица с червейчето: "Какво да правим сине, родина...". Обиколил съм доста места и в Европа и в Америка, какво да ти кажа? В САЩ не бих могъл да живея, а пък в Белгия, Холандия и Германия трудно ще намериш място където не е топ локейшън по нашите стандарти. В Германия има един термин "жилищна зона". Това е пример за начин на живот, не е свързано с местоположението. Ако се замислите върху тази страна на топ локейшъна, много неща като супер луксозна панелка в Слатина на цената на МОЛ в Русе ще ви изглежда някак странно. Какъв топ локейшън е Лозенец, или Граф Игнатиев, или мутроселото Бояна?

Николов не си ме цитирал коректно. Казах, че притежавам нова къща в кв.Редута с изолация и стара такава в същия парцел и ще му искам цена на като на МОЛ в Русе. Но вече се замислям като гледам как намаляват клиентите в МОЛОВЕТЕ и им падат наемите.*smiley_ahh*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-11 19:08 от sobstvenik 31.
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
11-03-2010 - 19:31:28
avatar
Quote
камелия
Супер лукс в София почти няма, да не кажа- съвсем. Не може жилището да е в средностатистически блок, да си сложил позлатени кранчета в банята и да се заблуждаваш, че това е лукса. Но, хора всякакви.smiling smiley


*ok*

Винаги съм изпадал в недоумение, когато прочета обява - "Продавам тристаен маломерен, 75 кв. м., с паркомясто, супер лукс на шпакловка и замазка".....

И следват снимки на кутийките, все едно правени на тъмно с изкълчена китка, но за сметка на това снимките на стълбището могат да оставят в размисъл целия фото-форум. Излъскани стъпала, парапет от полирана неръждаема стомана и т.н.

И снимка на фасадата.

WTF?!?!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-11 19:32 от дидо.
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
11-03-2010 - 19:35:06
Моите уважения
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
11-03-2010 - 20:17:46
Quote
камелия
Quote
Пламен Hиколов

Защо не съм заминал е малко философски въпрос. Ама да живея в мръсотията където и да е в София и да твърдя, че е топ локейшън си е доста мазохистично. Както във вица с червейчето: "Какво да правим сине, родина...". Обиколил съм доста места и в Европа и в Америка, какво да ти кажа? В САЩ не бих могъл да живея, а пък в Белгия, Холандия и Германия трудно ще намериш място където не е топ локейшън по нашите стандарти. В Германия има един термин "жилищна зона". Това е пример за начин на живот, не е свързано с местоположението. Ако се замислите върху тази страна на топ локейшъна, много неща като супер луксозна панелка в Слатина на цената на МОЛ в Русе ще ви изглежда някак странно. Какъв топ локейшън е Лозенец, или Граф Игнатиев, или мутроселото Бояна?

С удоволствие прочетох поста ти. Накратко, живяла съм 5г. навън, живяла съм в 3 жилищни зони в София- идеален център, Хиподрума, Люлин. В центъра сега не е за живеене. Но за повечето тук, това е " топ локейшъна" им. Хиподрума остана добро място поради много високите води на бившия хиподрум. Там, където живея в Люлин, е вече и все още добро място- с големи зелени площи, градинки, дървета. До спирки на транспорта, но достатъчно изтеглено от булеварда. С магазини, банки, училища и детски градини. Близо до метрото, до църквата и басейна.
Супер лукс в София почти няма, да не кажа- съвсем. Не може жилището да е в средностатистически блок, да си сложил позлатени кранчета в банята и да се заблуждаваш, че това е лукса. Но, хора всякакви.smiling smiley
Kaмелия ти най после написа нещо смислено.Толкова време ти задавах този въпрос и най неочаквано прочетох нещо като отговор
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
11-03-2010 - 20:26:25
avatar
Вие и до ден днешен ли не разбрахте, че Ками е дама с нежна душа?!

Ако й спестите селяндурските нападки - тепърва ще ви очарова с доста смислени мнения....
?
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
11-03-2010 - 20:39:32
avatar
Quote
ТОРТКО
Дааааа разбрахме на кой какво му харесва. Но аз не питах за къщи на хора дето са етажи над хората и не включвах имотите им. Питах за обикновените нормални жилища. Имало ли е случай когато се обяви че някъде ще се строи зграда пред офиса на фирмата да се извие опашка да чакат да си купят и стоят на опашката 5–6 дена докато започне разпродажбата. И сега една интересна случка. Обявява се строеж, мястото е много "атрактивно" и хората си чакат реда. Идва реда на един Китаец с когото много трудно се разбират (поради сериозна езикова бариера) но схванали че иска да си купи един–ама неразбрали точно какво. И набързо намерили измежду чакаштите един който говори Китайски, а той човека се извинявал че искал да купи само един етаж от блока. Искал просто всичките му апартаменти да са на един етаж. Звучи невероятно но е факт.
http://maps.google.com/maps?ll=43.627496,-79.476444&z=18&t=h&hl=en Надявам се да се отвори. И ако вземете и драгнете малкото жълто човече дето е в горния ляв ъгъл над зума и го поставите на улицата ще можете да разгледате от улицата.

ТОРТКО, сградата е добра, обаче, как да инвестира човек мангизи в държави, където урината ти замръзва в уретера. Предлагам да изключим Русия, Скандинавите, Канада и Аляска от районите, където можем да говорим за "Топ локация". Според мен една сламена колиба на остров Таити е повече "Топ" от лъскавите стъкларии в Торонто. Това е мое мнение - аз мразя студа и обичам топлите страни. Благодарен съм на Господ, че съм се докоснал поне за малко до тропически райони (Азия, Африка и Южна Америка), и мога да сравнявам от първа ръка.

Еврото идва към България.
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
11-03-2010 - 20:52:21
avatar
Quote
batko

Kaмелия ти най после написа нещо смислено.Толкова време ти задавах този въпрос и най неочаквано прочетох нещо като отговор

Не, батко, ти най- после реши да вникнеш в това, което пиша. *drink1*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход