Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Една от причините да падат цените е..*black eye*

Публикувано от valsodar 
Re: Една от причините да падат цените е..*black eye*
25-02-2010 - 19:55:32
5. "Нови сгради" са сградите:

а) които към датата, на която данъкът за доставката им е станал изискуем, са с етап на завършеност "груб строеж", или

б) за които към датата, на която данъкът за доставката им е станал изискуем, не са изтекли 60 месеца считано от датата, на която е издадено разрешение за ползване по реда на Закона за устройство на територията.


Ето защо един нов имот/апартамент,офис,магазин,склад,къща и т.н./ се облага с ДДС при продажба преди да са изминали 60м/ 5 г./
Доколкото съм запозната много от строителните предприемачи са продавали сградите или части от тях като частни лица и това е довело до тези промени / които не правят разлика м/у обикновенни физически лица и икономически дейни /
Вижда се и че не се прави разлика за броя на имотите,щом е нов-плаща се ДДС.

Много би ми се искало да не съм права,наистина.
Re: Една от причините да падат цените е..*black eye*
25-02-2010 - 22:52:55
Quote
regataco

Ето защо един нов имот/апартамент,офис,магазин,склад,къща и т.н./ се облага с ДДС при продажба преди да са изминали 60м/ 5 г./
Доколкото съм запозната много от строителните предприемачи са продавали сградите или части от тях като частни лица и това е довело до тези промени / които не правят разлика м/у обикновенни физически лица и икономически дейни /
Вижда се и че не се прави разлика за броя на имотите,щом е нов-плаща се ДДС.

Много би ми се искало да не съм права,наистина.

Колежке ,въртим я и я сучим ,обаче истината е следната-ЗАВИСИ ДАЛИ ЛИЦЕТО Е ДАНЪЧНО ЗАДЪЛЖЕНО ИЛИ НЕ!
Колкото до 5-те години, това е давностен срок по Закона за счетоводството и редица други,включително и по Наказателния кодекс по отношение на някои членове!
Re: Една от причините да падат цените е..*black eye*
25-02-2010 - 23:07:16
Колега,моля не ми се карай.Лицето просто е ясно,че е данъчно задължено!!!
Не вкарвай,моля и закона за счетоводството.Още по-малко не-дай боже/ как го измисли/,че чак и НПК.Закона за ДДС,е ясен,уви,харесва ни или не това е положението,просто и ясно.
Re: Една от причините да падат цените е..*black eye*
25-02-2010 - 23:22:21
*rose*Извинявай! Не съм очаквал,че ще го приемеш така! Иначе давностния срок от 5 години е застъпен къде ли не!Не ми се рови сега,но ако държиш може да почнем от счетоводството например!

Колега,моля не ми се карай.Лицето просто е ясно,че е данъчно задължено!!! ????? все едно го няма чл.3 ал2

Ето го:

Чл. 42. (1) (Изм. - ДВ, бр. 57 от 2007 г., в сила от 13.07.2007 г.) Счетоводната информация се съхранява в предприятието по реда, предвиден в Закона за Националния архивен фонд, в следните срокове:

1. ведомости за заплати - 50 г.;

2. счетоводни регистри и финансови отчети - 10 г.;

3. документи за данъчен контрол - до 5 г. след изтичане на давностния срок за погасяване на публичното задължение, което удостоверяват тези документи;



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-25 23:32 от фло.
Re: Една от причините да падат цените е..*black eye*
25-02-2010 - 23:44:02
Фло,не ми е приятно,че аз съм тази която носи лошите новини и не мисли,че го приемам лично.Да прав си чл.3 ал.2 ,не,че я няма но не тези чл. и ал . са водещи,по важно е дали лицето принципно е данъчно задължено или не,а закона ясно го дефинира нов имот преди да минат 60м. след продажба дължи ДДС точка.
Това е положението,харесва ни или не.*huh*
Ако някой се сети как да се избегне това положение,ще черпя.*rose*
Re: Една от причините да падат цените е..*black eye*
25-02-2010 - 23:50:34
Пичове, скоро тази тема изобщо няма да е актуална. Къде ще се намерят купувачи, които да броят 50000 лв. за имотче, а и данъци да му плащат след това?*drunk*. Данъчните оценки в момента почти винаги са над реалната договорена сума за имотчето, така че в момента проблем са изключително завишените оценки на НИ от чиновниците в общините. Ако чиновниците си сверят чисовника и актуализират табличките си за оценка на НИ, двустайно в Лозенец при цена 49999 лв. за може и да намери купувач /но все пак не съм съвсем сигурен *yes*/.

[zdravbadi.com]
Re: Една от причините да падат цените е..*black eye*
26-02-2010 - 00:00:49
avatar
Quote
regataco
Фло,не ми е приятно,че аз съм тази която носи лошите новини и не мисли,че го приемам лично.Да прав си чл.3 ал.2 ,не,че я няма но не тези чл. и ал . са водещи,по важно е дали лицето принципно е данъчно задължено или не,а закона ясно го дефинира нов имот преди да минат 60м. след продажба дължи ДДС точка.
Това е положението,харесва ни или не.*huh*
Ако някой се сети как да се избегне това положение,ще черпя.*rose*

Абсолютно невярно е че дължи ДДС при първа продажба.
Нерегистриран какво ще дължи.
Просто ще трябвада се регистрира след сделката и да внимава как прави следващата.
Ако продава повече имоти е добре да го направи в един месец и след това да направи регистрация и да си трае с нулев оборот.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Една от причините да падат цените е..*black eye*
26-02-2010 - 00:04:02
Бай Пешо,ама аз съм дама,и при това ако си спомняш,ще ставаме съседи на жълтите павета......!!!!

И с Фло,расъждаваме по казус , не че ни засяга,но като разсъдливи хора търсим истината в джунглата от закони и разпоредби / според мен,съвсем колегиално/,без изобщо да споменаваме цени,пари,имоти и т.н.
Та,така мисля да ви пожелая лека нощ,момчета и момичета.*rose*
И утре е ден !!!
smiling smiley
Re: Една от причините да падат цените е..*black eye*
26-02-2010 - 00:05:52
avatar
Ето ви една от причините, нагледно показана.



Сещате ли се какво значи това в ръцете му? Кожи ще се дерат.

Ни копува ни продава
Re: Една от причините да падат цените е..*black eye*
26-02-2010 - 00:09:20
Е,последно ОwnerBG,ама моля чети закона.
При първа продажба се регистрира,плаща ДДС,лихви,глоби и т.н./ако е нов имот/
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход