Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие

Публикувано от OwnerBG 
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
05-10-2011 - 17:20:40
Айде да говорим по същество, а то беше: "Опрощавали ли са ни на нас дълг?"
Според мен този факт е безспорен.
Другите обстоятелства около него не са тема на разговора и аз нямам намерение да навлизам в тях.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
06-10-2011 - 18:56:58
avatar
Има нова стратегия, предложена ни от Брюксел:
Осиновете си ГРЪК срещу само 500 EUR!
Той ще прави за вас всичко онова, за което нямате време през деня:
- ще спи до 12 наобяд;
- ще чете вестници;
- ще пие кафенце;
- ще говори за спорт и политика;
- ще спи след обяда си;
- ще стои вместо вас вечерите по барове и ресторанти;
- ще танцува

И ВИЕ НАЙ-СЕТНЕ ЩЕ ИМАТЕ ДОСТАТЪЧНО ВРЕМЕ, ЗА ДА РАБОТИТЕ ОТ СУТРИН ДО ВЕЧЕР!
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
06-10-2011 - 21:58:48
Quote
TZARS
Има нова стратегия, предложена ни от Брюксел:
Осиновете си ГРЪК срещу само 500 EUR!
Той ще прави за вас всичко онова, за което нямате време през деня:
- ще спи до 12 наобяд;
- ще чете вестници;
- ще пие кафенце;
- ще говори за спорт и политика;
- ще спи след обяда си;
- ще стои вместо вас вечерите по барове и ресторанти;
- ще танцува

И ВИЕ НАЙ-СЕТНЕ ЩЕ ИМАТЕ ДОСТАТЪЧНО ВРЕМЕ, ЗА ДА РАБОТИТЕ ОТ СУТРИН ДО ВЕЧЕР!

No1
*ok*
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
09-10-2011 - 18:49:20
[fakti.bg]

да не повярваш ???
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
12-10-2011 - 19:55:52
Бюджетен дефицит на гръцкото правителство:
1)
- от началото на 2010г. до края на септември 2010г. беше 16,650 милиона евро (лихвените плащания бяха 11,652 милиона евро)
2)
- от началото на 2011г. до края на септември 2011г. беше 19,163 милиона евро (лихвените плащания бяха 14,033 милиона евро)


Тоест дори без лихвените плащания бюджетния дефицит на гръцкото правителство се повишава:
1)
- от началото на 2010г. до края на септември 2010г. беше 4,998 милиона евро
2)
- от началото на 2011г. до края на септември 2011г. беше 5,130 милиона евро


И после гръцкото правителство се чуди защо доверието към него извън Гърция е почти нулево.


[www.minfin.gr]
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
13-10-2011 - 20:51:29
Вече два поредни месеца депозитите на домакинствата в Гърция в банковата й система се увеличават:
1)
- в края на октомври 2007г. бяха 151,228 милиона евро
2)
- в края на 2009г. бяха 196,860 милиона евро
3)
- в края на юни 2011г. бяха 156,116 милиона евро
4)
- в края на юли 2011г. бяха 156,265 милиона евро
5)
- в края на август 2011г. бяха 157,135 милиона евро
Или за два месеца има повишение от над 1 милиард евро.


[www.bankofgreece.gr]
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
14-10-2011 - 21:04:01
avatar
Според изчисления на американската агенция за стратегически изследвания "Страфор", в скоро време Гърция ще излезе от еврозоната и ще се върне обратно драхмата като платежно средство, предаде "Скай". "Ако Германия иска еврозоната да бъде спасена, тя трябва да стартира процедурата по оттеглянето на Гърция от нея и да настоява за увеличаване на фонда", подчертава "Стратфор". Според агенцията евентуален фалит на Гърция би могъл да доведе до неконтролируеми последици, които биха имали най-голямо влияние върху европейската банкова система.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
20-10-2011 - 23:08:33
С интерес следя тази тема, а и други подобни и вече ми е много трудно да взема, каквото и да е решение. Имотите съм ги изключил като алтернатива за сега, но пък и кеша си е доста притеснителен, имайки напредвид ситуацията в Гърция,а и в целия ЕС. Та въпросът сега не е как да спечелим, а как да запазим кеша.Гръцките банки ми дават добри лихвички за депозитите ми в тях, но напоследък нещо не ми е спокоен сънят и вечер много се потя, но пък ако те повлекат крак то и другите ще са в трапа, та така си се главоблъскам.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
21-10-2011 - 10:51:25
Quote
amam
Та въпросът сега не е как да спечелим, а как да запазим кеша.Гръцките банки ми дават добри лихвички за депозитите ми в тях, но напоследък нещо не ми е спокоен сънят и вечер много се потя, но пък ако те повлекат крак то и другите ще са в трапа, та така си се главоблъскам.

Това е и целта на упражнението "Съдба на гръцките банки в България" - да се накарат вложителите да загубят съня си, а после колективно да се втурнат към гишетата им.....Колкото и да е ликвидна една банка, няма как да издържи на подобна потребителска истерия без загуби, а това би било повод за нова витка в кризата, защото когато разстроиш работата на банковата система, целият бизнес в района закъсва......
Това е целта на американските масирани прогнози за гръцката/европейската банкова система. Един мил опит за съсипване на конкуренцията от страна на хората, които с лакомията си предизвикаха настоящата дългова криза / изобщо не оправдавам гръцките тарикатлъци, просто посочвам главната причина за ситуацията днес!/!
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
31-10-2011 - 15:46:09
avatar
Депозитите на гърци в швейцарски банки ще бъдат облагани с данък 25-35 на сто. Това предвижда проектозакон, изготвен от финансовото министерство на Гърция, който се очаква да бъде обявен да края на годината, съобщава в. "Елефтеротипия". Вложителите ще имат две възможности - или да платят данък 25-35 на сто върху цялата сума на своите депозити, или да разкрият истинския размер на своите влогове пред гръцките власти и да им бъде проверено имотното състояние. Гърция е на път да сключи споразумение с Швейцария за данъчно облагане на "тайните" влогове на гърци в тази страна. Подготвяното споразумение е същото като това, което Швейцария е подписала с Великобритания и Германия. Финансовият министър Евангелос Венизелос обяви, че по този начин в Гърция ще може да влязат значителни суми от скрити доходи на гръцки данъкоплатци в Швейцария и че страната ще се домогне до данни, които ще позволят на властите в Атина да разкрият скандални случаи на неплащане на данъци. Той предупреди, че в законопроекта е предвидена и наказателна отговорност за пране на пари. Засега все още няма точни данни за влоговете на гръцки граждани в швейцарски банки. Според швейцарски медии тези суми възлизали на 286 млрд. евро. Швейцарската централна банка обаче твърди, че те са на стойност 3,37 млрд. евро.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход