Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие

Публикувано от OwnerBG 
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
27-11-2011 - 16:49:58
Quote
TZARS
...
Аз например бях впечатлен, че на гърците им забраняват на строят хотели по-високи от три етажа и с повече от десет стаи. Така се дава възможност на средния грък да развие семеен бизнес и той да не е смачкан от "богатите".

Няма такова нещо TZARS!
По скоро си получил информация за някоя програма в подкрепа на дребния бизнес с определен регламент!

Застрояването зависи от режима за съответния район, понякога и общината може да наложи ограничения или да допусне изключения.
Примерно, има райони на Халкидики, където на 100+ м от зимната вълна нямаш право да строиш, други - на 60!
И... като цяло се прави всичко възможно за запазване на зеленото!
В рамките на старите селища застрояването е много плътно, но навън -йок!
Пример:


Ето и една графика за обема на частното строителство последните 10 години (щото много народ си мислеше, че ще паднат цените в Гърция и тогава ще купи)

Ако мога да направя аналогия, обема на строителството е като в Бг 99 година по отношение на 2005 да речем.
Пика в продажбите беше 2006. От тогава слушам как цените падали. Ама само слушам.

На Иванов глупостите за инфраструктурата ги оставям без коментар, щото са си глупости!

п.п.
Много народ се кефи, непонятно защо, на кризата в Гърция. Без да си дава сметка, че сме като скачени съдове - повече пари в Гр означаваше и повече пари в Бг...
Само че сега гр. банки са се превърнали в прахосмукачки в бг...
Банките намалиха външния си дълг със 100 млн. евро за месец
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
27-11-2011 - 16:58:29
avatar
Quote
goro
Quote
TZARS
Аз например бях впечатлен, че на гърците им забраняват на строят хотели по-високи от три етажа и с повече от десет стаи.
Така се дава възможност на средния грък да развие семеен бизнес и той да не е смачкан от "богатите".

Няма такова нещо TZARS!
По скоро си получил информация за някоя програма в подкрепа на дребния бизнес с определен регламент!
Застрояването зависи от режима за съответния район, понякога и общината може да наложи ограничения или да допусне изключения.
Примерно, има райони на Халкидики, където на 100+ м от зимната вълна нямаш право да строиш, други - на 60!
В рамките на старите селища застрояването е много плътно, но навън -йок!

Разговарях с хотелиер в Аспровалта и той ми сподели информацията.
Допускам, че той ми е обяснявал параметрите за района.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
27-11-2011 - 17:28:55
Иванов глупости не говори! Снимай една сметка за вода и канал и я пусни, да видим каква им е инфраструктурата!
Това, което го пишете като "ограничения", да не би да се отнася за земеделски земи? Я попитайте пак!

От 20 години слушам какъм велик и мъдър народ са гърците и те се оказаха толкова велик и мъдър, че превърнаха страната си в географско понятие, управлявано от дребни чиновници в западни банки.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
27-11-2011 - 19:38:24
Quote
др. Иванов
Иванов глупости не говори! Снимай една сметка за вода и канал и я пусни, да видим каква им е инфраструктурата!
Това, което го пишете като "ограничения", да не би да се отнася за земеделски земи? Я попитайте пак!

От 20 години слушам какъм велик и мъдър народ са гърците и те се оказаха толкова велик и мъдър, че превърнаха страната си в географско понятие, управлявано от дребни чиновници в западни банки.

Иванов,
Че говориш глупости - глупости са!
Сайта и цените на Солунското ВиК!
Цените на водата за частни битови нужди са в първата таблица - има ги за 5 години назад.
Цените във втората таблица
- първи ред - общи чешми в блоковете
- втори ред - професионалисти (хотели, ресторанти и т.н.)
- трети и четвърти ред - промишлена вода и т. н....
Цените в третата таблица са за канала - изразяват се в % от питейната воде
Четвърта таблица - абонамент според сечението на тръбата (за месец и четиримесечие)
Пета таблица - абонамент поддръжка водомер

Живял съм и на място, където за цяла година имах сметка за вода колкото в Солун за 4 месеца - под 40Е! Оказа се, че ВиК бил собственост на общината!
Чувал съм, че има селища които имат проблеми с водата - при над 15000 км. плажове няма начин да няма, ама аз не съм случвал на такова.


п.п.
Иванов, ти кой мислиш, че те управлява?
Пък и да ти кажа - гърците ще се радват на едно икономическо обединение на Европа! Няма цяла Европа да си пече задниците по плажовете, пък субсидиите и охраната да ги плаща само гр. държава! Така де!
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
27-11-2011 - 20:03:07
avatar
Quote
goro
Няма цяла Европа да си пече задниците по плажовете, пък субсидиите и охраната да ги плаща само гр. държава! Така де!

Ти стана по- грък от гърците, ама не можеш да се видиш отстрани, което е жалко.
Войникът Шовен е бил на почит във Франция, но в другите страни е нарицателно, будещо И насмешка.:]
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
27-11-2011 - 20:32:15
Аз по гръцки все четворки имах, та малко ми се губят таблиците, интересуваше ме колко е м2 да ти го докарат и откарат. Солун е на континента и лочи вода от нашите реки, не му я карат с кораби или с тръби по морското дъно.
Тези дето ме управляват се сменят, но никой не ми е оставил дългове, които да ги изплащат 10 поколения.
Имаше тука едни петрички кредитни милионери. Да не се повтарям, но преди време щяха да покриват тротоарите с мокет, а сега пасат кози в балкана.
С 40 пъти по-дълга плажна ивица Гърция има 4 пъти повече постъпления от туризъм. Четох в БГ.мама отзиви за почивки в Гърция и било нещо обичайно в пет звездни хотели климатиците да се включват за определени часове централно, дето тука вече в селски квартири го няма. Всичко било супер, хората се били осрали от пари, ами като е така защо минах през 10 крайбрежни града и не видях нито една кола над 30-40 хил. евро? Не говоря за бентлита, майбаси, ферарита, ламборджинита и въобще всичко, дето е по 2-3 бройки пред всяко несебърско кафене. И най-вече защо и четирите деца на наша близка баба отдавна са драснали в чужбина, а най-малкия се ожени за румънка и от 10 години живее в Букурещ. Аз много не говоря, защото веднъж съм ходил там, но такава мизерия където аз ходя по България не съм виждал от 1976 г.
Кое ми хвалите, че държавата раздавала пари на калпак и е съсипала живота на много поколения напред, а в крайбрежен център няма нито магазин, нито заведение с климатик? Че влизам в нещо като наш смесен магазин от времето на Трайчо Костов, дето служител на ХЕИ ще си направи сепуко още като го види? Окаяни фериботи, където музикантите дори не просеха от гърци, защото никой нищо не им даваше, а веднага хукваха към българите.
Да, в момента нещата са зле заради една крадлива шайка селски идиоти, но те така или иначе ще си тръгнат след година и половина и пак ще сме добре, докато гърците като цяло няма да са добре близките 300 години.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
27-11-2011 - 21:27:34
Quote
камелия
Quote
goro
Няма цяла Европа да си пече задниците по плажовете, пък субсидиите и охраната да ги плаща само гр. държава! Така де!
Ти стана по- грък от гърците, ама не можеш да се видиш отстрани, което е жалко.
Войникът Шовен е бил на почит във Франция, но в другите страни е нарицателно, будещо И насмешка.:]

Ми нали трябва да има един родоотстъпник, Камелче, сред толкова патриоти! smiling smiley



Quote
др. Иванов
... и не видях нито една кола над 30-40 хил. евро?
...
Да, в момента нещата са зле заради една крадлива шайка селски идиоти, но те така или иначе ще си тръгнат след година и половина и пак ще сме добре, докато гърците като цяло няма да са добре близките 300 години.

Прав си Иванов!
За сметка на това, колите до 30000 са повечето нови!
Та да те питам...
Аз с моята кола под 30000 постигам средна скорост от 137 в италианско, 119 в гръцко и 70 км. в час в българско! Все за на дълъг път говоря!
Твоята лети ли или се гмурка под дупките?
:]

п.п.
Шайката разбойници не е български феномен! Но у нас е взела цялата власт благодарение на ивановци!

п.п.
Включих се тук отново за да дам малко факти и да поизправя вестникарските небивалици. Не за друго.
Едно време си мислех, че ако се изнесе цяла България по белия свят, поживее 1-2 години и се върне, след това апашите едва ли ще имат такова широко поле за действие. Трудно се лъже народ видял нещата със собствените си очи!
Ама... надали... Още много години б.бойковци ще има да плашат народа с "мълчете, да не станете като гърците - след година и половина и пак ще сме добре, докато гърците като цяло няма да са добре близките 300 години" по Иванов!
Не разбрах, кога точно сме били по-добре, че да станем пак но...
След година и половина ще се включа пак!
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
27-11-2011 - 22:04:13
avatar
Quote
goro

Прав си Иванов!
За сметка на това, колите до 30000 са повечето нови!
Та да те питам...
Аз с моята кола под 30000 постигам средна скорост от 137 в италианско, 119 в гръцко и 70 км. в час в българско! Все за на дълъг път говоря!
Твоята лети ли или се гмурка под дупките?
:]

Виж сега, ако бяхме в Евросъюза от толкова години, колкото са Гърците, сравнението щеше да е коректно.
Ако беше видял Гърция преди да влезе в ЕС къде беше спрямо соц. България, щеше да разбереш.
Само ако си коректен, обаче.
И какво, като вдигаш само 70 км. в българско?
Това е толкова срамно, че по- добре се чувстваш като киряк стефчов?:]
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
27-11-2011 - 22:31:34
След толкова години узаки ,сиртаки и чупаки на чинии ,на входната врата застава Старшата сестра/фрау Меркел/. Тя е строга, но справедлива и ще излекува болезнения гръцки мухмурлък.Като поизтрезнеят и си оправят мътния поглед ще видят,че наистина маслиновите дръвчета са 3 пъти по-малко от евросубсидираните бройки и, че нещо не е наред в това да се плаща пенсия на генералска щерка неомъжена до 40 годишна възраст,както и други благини от опиянението.smiling smiley
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
28-11-2011 - 20:41:17
Оптимизацията на разходите за заплати на бюджетниците в Гърция започва да дава добри резултати:
1)
- от началото на 2010г. до края на октомври 2010г. тази разходи бяха 13,489 милиона евро
2)
- от началото на 2011г. до края на октомври 2011г. тази разходи бяха 12,527 милиона евро
Или за една година има оптимизация от 962 милиона евро.


[www.minfin.gr]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход