Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие

Публикувано от OwnerBG 
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
10-11-2010 - 11:40:28
А май на някой не му харесва длъжника му да печата пари... winking smiley
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
10-11-2010 - 13:28:32
Quote
barbaron
[translate.google.com]

Според мен - много важна новина:
Китайската рейтингова агенция Dagong рязко разкритикува вторник Съединените щати и тяхната централна банка (Фед) и понижи дълговия рейтинг на САЩ, считайки, че платежоспособността им е на прага на пропастта. ... "
Май някои ще го загазят повече от гърците smiling smiley

Барба,
Обама отиде в Индия придружаван от 2 самолета предприемачи и остана ТАМ 4 ДЕНА!
Затова се сърдят китайците - толкова, че чак чухме, че имали рейтингова агенция! Апропо, държавна (комунистическа) лие?

п.п.
Боби,
не смятам, че печатането на пари е най-доброто което може да се измисли. Но когато си фалирал 200 банки, а партньорите ти се правят на улави и наливат ли наливат пари в банковите си системи за да спасят една дузина дебели задници за сметка на изтънелите джобове на данъкоплатците си, или пък като Китай - монетарна и държавна тирания, няма начин на даден етапа да не ти писне и да ги финтираш.

Неолайнярския модел си заминава, отравяйки в агонията си де що читаво е останало, и макар и всички да са го разбрали, единствените дето се опитват почтено да излязат от ситуацията са американците.

Преди време, Асен прогнозираше, че Европа с политиката на Трише (а аз ще добавя - по скоро под дирегентството на лакомата другарка дружинна) ще задлъжнее рекордно към щатите. И май... това и става - с "напечатани" от американците долари.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
15-11-2010 - 00:19:20
Не съм го писал аз.

Quote

segabg.com

...Германците с изумление наблюдават сцените на агресия от стачкуващите по улиците във Франция. Изключително рядко е подобно нещо да се случи по време на протест в Германия. Демонстрациите там са главно за възнаграждения. Германците обикновено стачкуват, след като преговори, продължили дълго време, стигнат задънена улица. Винаги обаче става въпрос за пари. Това е и разликата с вълненията във Франция, където стачки се вдигат за различи проблеми, които имат политически последствия....

Аз само ще добавя, че почти навсякъде става въпрос за пари. Но най-вулгарно в Гепи-мания smiling smiley

Поредния тарикат (със съдействието на гръцките си приятели разбира се), намиращ се под домашен арест в островната си вила се качи на кораба, стигна до Атина и от там на самолета за Гепи-мания. До тази вечер все още не беше издадена европейска заповед за арест. Предполагам, ще бъде издадена, когато последния се представи пред германските власти за да бъде съден там, както се постъпи за други тарикати на двойна служба. И тъй като човек трудно може да бъде съден два пъти за едно и също нещо, Гепи-мания ще откаже да го върне!
Все пак... друго е да те съдят собствените ти работодатели, при това толкова задължени към особота ти!!!

И още нещо дето не съм писал .
Quote

...16 икономики коя от коя по различни и една централна банка която работи в интерес на Германия....
Сега - в коментарите!

Успешна седмица на всички!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-11-15 00:24 от goro.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
15-11-2010 - 22:12:15
Евростат, след незнайни и тайни промени на методологията, най накрая сметна дефицита на Гърция за 2009 - 15+%.
Дълга и за 2010 се очаква да скокне на над 144% от БВП, а в края на спасителното споразумение между 150 и 160% от БВП. (Какви благородни спасители са нашите европейски другарчета начело с дружинната) *angel*
Този път Евростат и Гръцката статистика за първи пък бяха на едно мнение, а Попандреев се похвали, че нямало по прозрачни от гръцките сметки в момента.
Сега остава да се приложи същата методология за останалата част от Европа. :]
Големият лъжец винаги има повече за криене от малкия.

Преди няколко часа, Попандрев за пръв път си позволи да каже в прав текст на Меркел, че разрушава Европа и буквално тласка към фалит някои от страните..
За да не му остане длъжна, последната заяви че Гърция била неподготвена да влезе в Еврозоната през 2000г, но тогава немците си затворили очите. Навели се и взели политическо решение... Политеческите решения били важни ама...

Ний като странични наблюдатели и познавачи на гръцката разточителност и лентяйство пък ни се ще да попитаме Меркел дали Германия тогава си е затворила очите и за целия ПИГС или само за Гърция. Щото след всяко нейно изказване някоя държава се изправя на нокти!
Пак като страничини наблюдатели ни се ще да я питаме, като ги е знаела тия работи - тя къде беше от 2000 година до сега и чак 2009 ли и дойде ъкъла. Като падна от власт съпартийника и Караманов? Или докато Караманов субсидираше немската автомобилна промишленост, Сименс, Тисен и още куп знайни и незнайни рицари от варварския север, от гръцкия бюджет, Гърция можеше и беше "глезеното" дете на Европа...

И други неща можем да я питаме Меркел, но е безмислено. Дебелата Меркел беше преизбрана за шеф на партията си отново с над 90%. Пък ний, дето сме живяли на изток, и дето не мислим с к....те си, сме имунизирани срещу отговорите на Първите Партийни и Държавни Ръководителки избрани с над 90%!
Бог да пази Германия!

п.п.
Всъщност, комичното е, че много от мерките, които предлага Меркел са логични. Някои от тях вероятно отдавна трябваше да бъдат приложени. Но не само самата тя не си позволи да ги приложи - ясен знак ако не за глупостта и управленската и недостатъчност, поне за наглостта и! Приложението им точно в този момент би имало убийствени последствия. И отново възниква въпроса, къде беше другарката дружинна, когато тези мерки трябваше да бъдат приложени? Щото приложението на тези мерки днес е толкокова логично колкото логичността на... национал-социалистите...
пардон ... обърках се - на национал-демократите!...
пардон... пак се обръках - на комунист-демократите...
пардон... пак се обърках... на християн-демократите!!!
А бе... немците християни ли са?
И кога казвате че станаха?



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-11-15 22:17 от goro.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
15-11-2010 - 22:29:26
Ний като странични наблюдатели и познавачи на гръцката разточителност и лентяйство пък ни се ще да попитаме Меркел дали Германия тогава си е затворила очите и за целия ПИГС или само за Гърция.
--------------------------------------------------------------------------

Имам братовчед, който от 30 г. е в Германия и казва:
Ако чуя някой да говори, че германците са работливи - шамар ще му ударя!
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
16-11-2010 - 04:17:09
Barba,
Dve neshta:
1. V momenta 80% ot kitayskite stoki se konsumirat v USA. Za kade e Kitay bez USA konsumatorite?
Samo predi 3 godini tozi prozenta beshe 99.9%.
2. Ot dve godishna bashta mi me e nauchil na slednata pogovorka: "Ti me otdanaos at donna ferentes"< Pazi se ot garzite dage kogato podarak ti davat>". Tova e edna ot nay-lukavite nazii v sveta. Dano da ne sam prava, zashtoto imam pari v grazka banka v Balgaria.
Leka sedmiza !
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
16-11-2010 - 09:20:20
горо ми Гърция кат не и харесват предложенията що ги приема?То не може хем си се наакал хем ти ще определяш правилата.Като искаш ти да си отгоре плащай си кредитите свии си разходите за да се получи балансиран бюджет и си свиркай.Като си папкал чужди пари за да имаш домашна прислужница от България която и да таковаш като си ходил по кръчми на парзни приказки сиртаки и трошене на чинии сега се оправяй сам.Имаш ли представа какво ще стане ако Гърция откаже да помощта и спре да плаща?Или какво ще стане ако баласира бюджета?
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
16-11-2010 - 11:29:34
Quote
batko
горо ми Гърция кат не и харесват предложенията що ги приема?То не може хем си се наакал хем ти ще определяш правилата.Като искаш ти да си отгоре плащай си кредитите свии си разходите за да се получи балансиран бюджет и си свиркай.Като си папкал чужди пари за да имаш домашна прислужница от България която и да таковаш като си ходил по кръчми на парзни приказки сиртаки и трошене на чинии сега се оправяй сам.Имаш ли представа какво ще стане ако Гърция откаже да помощта и спре да плаща?Или какво ще стане ако баласира бюджета?
Смътна представа имам, батко,
Но с някои работи съм наясно. Например, че:
- гърците си редуцират дълговете наполовина поне и след няколко години отново са на международните пазари - дали с евро или с драхма, няма голямо значение, май второто е по-добре
- останалите държави от ПИГС ги следват моментално и към тях срамежливо се присъединява Италия, а защо не и Франция, че и други
- една камара френски и немски банки гърмят, а еврото се пука по шевовете и отива там дето му е мястото, а не където е изгодно единствено на немците
- домашните прислужници от България се прибират в България и заедно с цяла България, че и Македония, Румъния и Сърбия духат супата (щото не само банковия, ами повече от 1/3 от бизнеса се контролира от гръцки компании - например за България това са металопроизводството, цименто-производството, телекомуникациите, шивашката, че май и текстилната промишленост... айде да не ти ги изреждам всичките, щото ми се струва че ще стигнем и до земеделието и зърнопроизводството...smiling smiley )

Таквиз ми са представите, батко!
И не бъркай помощта с лихварството!
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
16-11-2010 - 11:54:41
Quote
goro
- една камара френски и немски банки гърмят, а еврото се пука по шевовете и отива там дето му е мястото, а не където е изгодно единствено на немците

горо зелена, радвам се, че си си намерил мЯстото и живееш в най-хубавата страна на света. за нас, останалите, които още имаме някаква мозъчна активност, гърцте са пълни андрешковци... верно е, малко по-хитри от българският първообраз, но тази разлика я правим само ние, в очите на света няма разлика. мързеливи селски тарикати
просто съм изумен, че им се отделя цяла тема във форума
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
16-11-2010 - 13:00:32
Гърците такива, немците онакива, само ние сме най-хубавите. То, че си е така, така си е. smiling smiley
Само, не мога да си обясня, как техните държави са далеч по-уредени от нашата.

P.S. Привет, Жоро! smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход