Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие

Публикувано от OwnerBG 
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
09-05-2010 - 02:09:05
avatar
Стига да има на кого изобщо да го продадеш, когато ти потрябват парите които си вложил в него. Обикновено по това време започват и интересните въпроси, които не ти дават да спиш нощем winking smiley
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
09-05-2010 - 02:15:45
Не знам за валутата... Аз за себе си имам колебания какво да правя. Държа горе-долу по равно евро и щатски долари, като имам и малко канадски за цвят... Асен ако го питаш, ще ти каже, че прогнози за валути не дава. Аз пък още по-малко бих се наел с толкова отговорен съвет. Лева както е вързан за еврото, и да падне (еврото), ако си харчиш парите тук или в Европа, това няма значение голямо, най-много да имаш пропуснати ползи т.е. пак ще имаш толкова пари, колкото си имал. Ама ако обменяш в долари и долара падне, вече си на загуба, защото си обменял левове за да го купиш т.е. в този случай ще имаш по-малко отколкото си имал преди да ги смениш. Аз поне се залъгвам с тази теория smiling smiley
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
09-05-2010 - 02:16:07
Средната възраст на обитателите на Софийските топ-локейшън кооперации е около 70 години.Всеки ремонт е приключение,занемарени фасади и дворчета,сърдити старчета ти правят анонимни забележки на пишеща машина и ти ги пъхат под вратата :]
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
09-05-2010 - 02:30:26
avatar
Quote
tearesum
В крайна сметка, след толкова умуване, какво бихте посъветвали средностатистическия БГтовец, който спестява едни 500 - 1000 лв./месец, в каква валута е най-сигурно да си държи спестяванията ?
Домашна ракия, консерви Русенско варено, пастет и нафта! Може и пчелен мед, конфитюри.АК-74 и боеприпаси.Тургам си Европата на ....

Ако искате в парички-Януари ви казах-50:50 долар/паунд, но не в български банки.Това важи само за 2010.

БулКан-е , ако се чудите каква ще е валутата на бъдещето-като си бил в Канада да си плащал нещо в кеш?Щото аз от 3 години кеш не съм пипал, само като се прибирам в България.Просто някакви числа, може и без име да е валутата, кредит.
Новия ми електромер и газ-метъра ми показват и каква емисия СО2 се отделя при горенето на газта и произвеждането на ползвания ток, колко въглеродни кредити съм ползвал един вид.
На кой му трябва злато, валути и пр. като си имаме въглероден диоксид, който се отделя при произвеждането на всичко и затова може да измерва всичко?
Но всяко нещо с времето си, първо една хубава дабъл дип депресийка, после 1-2 локални или по-глобални войнички, докато всички ''узреят''за идеята, че трябва единно световно правителство и централна банка на въглеродните кредити или както там ще се нарече.

Оптимистите учат английски, песимистите китайски, реалистите-АК-74.

НАЙ-ОБИЧАМ БОБА, ЛЕБА И ДА ЕБА!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-09 02:42 от gamper.
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
09-05-2010 - 02:30:57
Quote
valsodar
Стига да има на кого изобщо да го продадеш, когато ти потрябват парите които си вложил в него. Обикновено по това време започват и интересните въпроси, които не ти дават да спиш нощем winking smiley

Абе то ще се намери на кого, въпроса е на каква цена? По времето на възхода на цените НИ имаха ликвидност - ако ти се наложи спешно да продадеш, сваляш там едни 10% и е заминал за една седмица. Сега...не знам, сигурно трябва да се сваля докато се уцели продажната цена. Винаги има цена, на която се намират купувачи.
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
09-05-2010 - 02:39:27
avatar
Така е - цена винаги има.
Но, нали знаеш вторият най-голям страх на българите кой е?
Да не се минат! winking smiley
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
09-05-2010 - 02:39:43
Quote
gamper
Quote
tearesum
В крайна сметка, след толкова умуване, какво бихте посъветвали средностатистическия БГтовец, който спестява едни 500 - 1000 лв./месец, в каква валута е най-сигурно да си държи спестяванията ?
Домашна ракия, консерви Русенско варено, пастет и нафта! Може и пчелен мед, конфитюри.АК-74 и боеприпаси.Тургам си Европата на ....

Ако искате в парички-Януари ви казах-50:50 долар/паунд, но не в български банки.Това важи само за 2010.

БулКан-е , ако се чудите каква ще е валутата на бъдещето-като си бил в Канада да си плащал нещо в кеш?Щото аз от 3 години кеш не съм пипал, само като се прибирам в България.Просто някакви числа, може и без име да е валутата, кредит.
Новия ми електромер и газ-метъра ми показват и каква емисия СО2 се отделя при горенето на газта и произвеждането на ползвания ток, колко въглеродни кредити съм ползвал един вид.
На кой му трябва злато, валути и пр. като си имаме въглероден диоксид, който се ползва при всичко и затова може да измерва всичко?
Но всяко нещо с времето си, първо една хубава дабъл дип депресийка, после 1-2 локални или по-глобални войнички, докато всички ''узреят''за идеята, че трябва единно световно правителство и централна банка на въглеродните кредити или както там ще се нарече.

Оптимистите учат английски, песимистите китайски, реалистите-АК-74.

:] А, плащал съм в брой бе, ако си купуваш мекици на улицата (beaver tales им викат) с кредитна карта ли плащаш на мекичаря? Ами те като му вземат 3-4% от Visa, MC или каквато е там картата, колко ще му остане печалба на мекица :] Майтапа настрана, миналото лято в Мюнхен в един сувенирен магазин бяха сложили табела, че кредитни карти не приемат за покупка под 25 евро.

Иначе може и на задниците ни да сложат по някакъв метър за емисии, то нали на кравите им мислеха някаква храна, дето отделяли по малко емисии като я ядат :]
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
09-05-2010 - 02:42:29
Quote
valsodar
Така е - цена винаги има.
Но, нали знаеш вторият най-голям страх на българите кой е?
Да не се минат! winking smiley

Аз пък си мислех, че това е първият :] Да не се настине е на второ място smiling smiley
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
09-05-2010 - 13:47:27
avatar
Булкане, знаеш, че съм противник на спестяването ти в двете валути, заради диверсификацията с която според мен нищо не правиш. Ако едната е нагоре, другата е надолу и обратното. И на двете в българските банки лихвите са им на по-ниски нива от на лева и хептен се изяжда от инфлацията . Затова обори ме че една стока която си качва цената от инфлацията и от акциза и е трайна каквато е РАКИЯТА е по лоша инвестиция от двете ти валути:] Дори да си помислиш, че ракията е слабо ликвидна, за мен и моята среда не е. Винаги ще мога да я развържа:]

"TO ACT LIKE AN OWNER"
Warren Buffett
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
09-05-2010 - 14:37:06
avatar
Личи си, че ракията ти е сред най-ликвидните стоки, с които разполагаш в обръщение.
То трезвен човек няма как да пише неща, които ги раждаш на по няколко ликвидирани ракии.

Пак не си вдянал какво прави Булкан-а, но ти е простено - алкохола замъглява съзнанието.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход