Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Златото в БГ

Публикувано от tot 
Re: Златото в БГ
18-02-2010 - 17:04:03
avatar
Quote
Ivel
В някои банки в Русия предлагата така наречените "метални сметки". Купуваш си да речем 1 кило сребро или платина или злато, но ти не го пипаш имаш си го на сметка и в бъдеще ако примерно цената се повиши - борсовата на LME то ти можеш да си закриеш сметката и да си дръпнеш парите с печалбата или обратно да регистрираш загуби ако е паднала цената. За такова нещо ли питаш? Това го предлагата в Русия банките. А иначе ако ти трябва нещо само кажи какво веднага ще те уредя, злато, сребро, платина и даже екзотични метали само кажи какво и колко - продавам по цените на LME -3% .


Те това е отговора.

Ако си купиш злато, сребро или друг благороден метал и го държиш дома или по разни сейфове то нема същата ликвидност. Само да кажа злато да беше се сетил да купиш преди 15 години когато цената му бе -$400. Мое лично мнение е че сребро е по добре да се вземе защото процентно цената се вдига по плавно във времето по защнтено е от спекулативни действия по достъпно е като цена с всички произтичащи благинки от това. За злато трябва да имаш здрав стомах и нерви парите които си вложил дане ти трябват поне 1 година и в удобен за теб момент да извадиш основния дял на това дето си вложил и да оставиш печалбата да се развива. Малко спекулативно е но 30 000–40 000 евро примерно неса сума която ще окаже влияние на пазара но може да докара добра печалба отколкото банкови лихви.

Ни копува ни продава
Re: Златото в БГ
18-02-2010 - 22:01:10
И на мен среброто ми е любимия инструмент по ред причини. Използува се доста в индустрията докато златото вече почти навсякъде е изместено или минимизирано. Златото е балонирано а среброто има поренциал за ръст Има си търсене стабилно за среброто не само в БГ, но и Турция, Италия абе ако ти е хубав материала проблем с реализацията няма. Мен лично златото не ми е много интересно защото може лошо да залетиш с него.

_________________
Re: Златото в БГ
18-02-2010 - 22:10:37
Re: Златото в БГ
18-02-2010 - 22:35:34
avatar
Quote
Muza
Каква е картината при златото

Ще пусне злато на пазара и какво цената ще спадне ли? Не ще се нахвърлят да го купуват и да се освобождават от долари и други дървени валути. Няма стабилна валута в момента и златото остава засега най сигурно. Индия скоро купи солидно количество злато и не повлия на пазара значително. А 191.3 метрични тона си е капка в морето така че нема да отиде род $1000.

Ни копува ни продава
Re: Златото в БГ
18-02-2010 - 23:04:51
А, може! Не споря! Макар, че ей така, като се случи да се нахвърлят да купуват нещо, тръпки ме побиват... smiling smiley

*drink1*smiling smiley
Re: Златото в БГ
19-02-2010 - 11:16:01
Quote
ТОРТКО
Ще пусне злато на пазара и какво цената ще спадне ли? Не ще се нахвърлят да го купуват и да се освобождават от долари и други дървени валути. Няма стабилна валута в момента и златото остава засега най сигурно. Индия скоро купи солидно количество злато и не повлия на пазара значително. А 191.3 метрични тона си е капка в морето така че нема да отиде род $1000.

Индия купи и не само тя. А златото спадна за с около 6% за месец - два.
В края на 2006-та общото злато в света се оценява на 158,000 t
National Geographic в януарския си брой от 2009 оценява златните запаси на 161,000 t
За да се избегне влинието на масивна продажба на злато върху цената на скъпоценния метал, са били определени квоти от 400тона на година с Вашингтонското споразумение от 1999г. Впоследствие са увеличени на 500t.
МВФ пласира буквално за половин година цялата си квота.
neo
Re: Златото в БГ
19-02-2010 - 20:48:08
Fake Gold Bars in Bank of England and Fort Knox [pakalert.wordpress.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход