Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За съжаление...

Публикувано от kuku987 
Re: За съжаление...
18-02-2010 - 22:20:45
avatar
Quote
nacheff
Quote
Пламен Hиколов
В тая статия (поздравления на Начев clapsmiling smiley,

Когато колегата gamper пусне поредната култова статия усещам нетърпимост към идеята :-)))) някои от колегите да останат назапознати с подобен материал.

Дано обаче не пуска твърде много статии, че тогава може да се наложи да ме пише във ведомостта за заплати. Понякога получавам и чужди преводи, но се случва и аз да бъхтя "на тръстиката" :-)))

То тези сайтове ги видях от Бойчо Курдисания, преди да спре да пише тук.Вчера пак са пуснали 2 хубави статии, с добри линкове към други статии.Например частните банките от кои държави са се набълбукали с най-много облигации от Прасенцата и кредити към източноевропейските държави и дали всъщност Австрия няма да изпревари следващото Прасенце,
Разбира се и Благодарност към колегата Начев за положения труд.Аз например не мога да се навия да преведа нещо и да го постна тук, прекалено мързелив съм.*xxx*

НАЙ-ОБИЧАМ БОБА, ЛЕБА И ДА ЕБА!
Re: За съжаление...
19-02-2010 - 01:52:53
Quote
gamper
Quote
nacheff
Quote
Пламен Hиколов
В тая статия (поздравления на Начев clapsmiling smiley,

Когато колегата gamper пусне поредната култова статия усещам нетърпимост към идеята :-)))) някои от колегите да останат назапознати с подобен материал.

Дано обаче не пуска твърде много статии, че тогава може да се наложи да ме пише във ведомостта за заплати. Понякога получавам и чужди преводи, но се случва и аз да бъхтя "на тръстиката" :-)))

То тези сайтове ги видях от Бойчо Курдисания, преди да спре да пише тук.Вчера пак са пуснали 2 хубави статии, с добри линкове към други статии.Например частните банките от кои държави са се набълбукали с най-много облигации от Прасенцата и кредити към източноевропейските държави и дали всъщност Австрия няма да изпревари следващото Прасенце,
Разбира се и Благодарност към колегата Начев за положения труд.Аз например не мога да се навия да преведа нещо и да го постна тук, прекалено мързелив съм.*xxx*

Жалко, че Курдисания спря да пише - беше интересен, а и забавен. Добре, че поне ти пускаш по някоя статия, че мен пък ме мързи да следя изданията, а тук като ги видя ги прочитам *ok*
Re: За съжаление...
19-02-2010 - 02:01:45
avatar
Човек накрая се замисля дали си струва да пише. И аз вече отивам на там като вида какви са се запекали насреща ми като Пунди–професора, Турбото и някои други.

Ни копува ни продава
Re: За съжаление...
19-02-2010 - 05:31:03
avatar
Имотите струват толкова, за колкото могат да бъдат продени. Ако не могат да бъдат продадени, не е ясно колко струват. Но никой нормален човек не би искал да има вещ, която не може да продаде и не е ясно колко струва и то при условие, че това е най-скъпата вещ която притежава. Ако това е нормално здраве му кажи.*xxx*

П.П. Тук ,по форумите учавствуваше и един другар ... Иванов ли беше , Петров ли? Какво стана с този образ- отдавна не съм чел негови коментари.*huh*
Re: За съжаление...
19-02-2010 - 11:53:09
Quote
ТОРТКО
Човек накрая се замисля дали си струва да пише. И аз вече отивам на там като вида какви са се запекали насреща ми като Пунди–професора, Турбото и някои други.

Е, ти пък за тях ли пишеш? smiling smiley Доста интересни хора напуснаха форума - Бойчо, Милко Вълков (дето беше от УК, ама в някъква дълга командировка в Минесота), Асен и Куку почти не се обаждат... Сещам се и за Джулиъс (той си беше "up-ър", но интелигентен и интересен). Има и промяна в официалните изказвания на правителството за кризата (само преди година Станишев обясняваше, че криза няма и няма и да има), та от тази гледна точка вече не е нужно да се предупреждава толкова по форума. От друга страна забелязвам, че последно време няма междуличностни заяждания и обиди, няма "промишлен" софтуерен спам, общо взето крайните и агресивните и от двата лагера смекчиха тона или не пишат...та форума си тече тихо и спокойно... Като се случи нещо по-интересно, все се намира някой да го отрази и после да се коментира smiling smiley

П.П. Горо и Барба нещо се умълчаха...
Re: За съжаление...
19-02-2010 - 15:35:46
Ето нещо по-мързеливо! Като за петък и то след пладне :-)))
Кофти е само, че не звучи особено позитивно, но такива се времената.
Има едни клипчета (не са чалга :-))), в които Марк Фабер, Питър ШИф и сие обясняват какви са перспективите в близко и по-далечно бъдеще.
ФЕД днес заявиха с едно мощно повишение, че ще се борят "на кръв" :-))) с инфлацията, но моят взор не може да съзре никакво друго "решение", което да е различно от инфлация.

Ето тук да чуете един разговор с Марк Фабер

Има и други негови клипове. Особено впечатляващо е и едно мнение, че идат лоши времена и за кеша и държавните облигации. Абе, въобще ... .амата!
Re: За съжаление...
19-02-2010 - 17:29:33
Колега Nacheff, къде се изгуби smiling smiley

Недей раздухва тези страсти, моля те! Взри се по-внимателно и виж нещо различно от инфлация. 'Щото си е е...ло м....та иначе smiling smiley
Re: За съжаление...
19-02-2010 - 18:28:08
Quote
Joan
Колега Nacheff, къде се изгуби
Ох, колежке! Не съм се загубил. По-скоро ти явно не си наминавала тук отдавна и не си в течение, че имаше сериозен опит да ме изгонят от тези виртуални пространства, пък аз демонстрирам упорито, макар и редуцирано присъствие и ще си отида, скоро, но само когато аз реша и ако реша :-))) .

Не мисля, че разпалвам страсти с кротките си включвания. Ще ми се да има широка и по възможност балансирана картина на заобикалящата ни действителност.

Напъвам се да измисля накаква алтернатива, но такава не виждам, засега. Лошото е, че инфлацията сама по себе също няма да реши нищо трайно. Последиците не подлежат на описване - не ми минава и през ум дори опит за бегъл преглед. Само си представи, хората са загубили спестяванията си, а примерно американските и европейските настоящи и бъдещи пенсионери ще бъдат поставени в условията, в които нашите майки и бащи пенсионери са принудени да живеят.

Какво пък толкова. Нищо ново под слънцето. Загивали са велики империи, които са изглеждали буквално безсмъртни в зенита си. Понякога погиването им е протичало бързо и изненадващо, друг път се е проточвало болезнено със столетия.
Re: За съжаление...
19-02-2010 - 21:56:27
avatar





*angel*

НАЙ-ОБИЧАМ БОБА, ЛЕБА И ДА ЕБА!
Re: За съжаление...
04-03-2010 - 12:21:27
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход