Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Не се очаква ипотечен срив у нас ли?*angel*

Публикувано от valsodar 
Re: Не се очаква ипотечен срив у нас ли?*angel*
12-02-2010 - 18:20:36
За АКУЛИТЕ е без значение овца или вълк ! Щом си цопнал във водата си ХРАНА ! Ето едно актуално текстче за коментар :]
“Ако поради изменение на цените, промяна на валутния курс или други обстоятелства стойността на имуществото, предмет на обезпечението, спадне и банката счете, че то е недостатъчно за гарантиране на вземанията й по кредита, кредитополучателят при първа покана намалява задължението си по договора или предоставя допълнително обезпечение в посочените от банката вид, размер и срок“
?
Re: Не се очаква ипотечен срив у нас ли?*angel*
12-02-2010 - 18:34:59
avatar
Щастливец - човек, който не е опрял до доктор, адвокат или кредит.*drunk*

Еврото идва към България.
Re: Не се очаква ипотечен срив у нас ли?*angel*
12-02-2010 - 18:38:01
Под"ипотечна криза" ми се струва,че човекът е имал предвид друго...не това да си купите гараж с месечната заплата...
Re: Не се очаква ипотечен срив у нас ли?*angel*
12-02-2010 - 18:43:14
avatar
Quote
sashe
Аз имам също въпрос на които бих желал да получа отговор. Криза е всички закъсват, особено автопроизводителите. Защо по дяволите не мога да си намеря:
1) нова кола (среден клас - меган, голф, астра...) до 16к (че и до 20) с климатроник, поне 6 еърбега, джанти лети, отопляеми огледала - друго не ща
2) втора ръка (пак поне среден клас) - до 6,7,8к - макс 3 годишна, под 100к км с гореизброените екстри

Гадовете фалират ама няма такива оферти. В аналогии с имотите няма да задълбавам - може да има, може и да няма, но в момента не ме интересува. Но някой ако вижда да сподели - моето скромно виждане е че има неща, за които колкото и да им се иска на някои няма как да станат евтини за масата или болшинството от хора (към която принадлежа и азsad smiley )
С огромен интерес следя как са на загуба все повече и повече ама няма. Дори и да дигна горните граници с 2,3к лева пак няма оферти sad smiley

sashe, разликата между двата отрасъла е, че апартамент на 3 години не се е обезценил с 50%, както е при автомобилите. Така един огромен ресурс ("на старо", но без обезценка) е в частни ръце и пазарът не може да се определя само от производителите (строителите/инвеститорите). Така чисто социални проблеми (каквито в момента изобилстват) са силен фактор за спад на цените - частни лица в нужда са причина за постоянно намаляващи цени.

Друг пример, обясняващ липсата на нови автомобили по 5 лева е това, че при свръхпроизводство се предпочита унищожаване на стоката, а не подаряването и или продажбата на свръхниски цени (защото така пазарът ще се презадоволи и ще се убият и бъдещи продажби за години напред). Даже не се подарява на бедните страни от Третия свят.

По тази логика, за да се реши имотния проблем у нас, трябва да бутнат скапаните грозни сгради. Понеже това няма да стане, ще има слалом надолу. И това няма връзка нито с кризата, нито с останалата икономика.

По някакъв начин това може да се избегне, ако се зомбира населението, както преди няколко години. Но това ще спре проблема временно, след години ще има още по-голям срив, когато демографският проблем стане от "проблем" на нова "криза".

И така сега има два варианта - за няколко години цените да станат такива, каквито за много хора са невероятни (особено за тези, решили да се правят на инвеститори/спекуланти) или да се спре спадът с чисто психологически методи и да чакаме катаклизъм, когато циганите, неграмотните, безработните, децата и пенсионерите станат повече от 50% от населението. Някой трябва да е безумен оптимист, ако предполага, че подчертаното няма да се случи.

Третият вариант е - розови очила.
Re: Не се очаква ипотечен срив у нас ли?*angel*
12-02-2010 - 19:06:28
Quote
dodo2
Друг пример, обясняващ липсата на нови автомобили по 5 лева е това, че при свръхпроизводство се предпочита унищожаване на стоката, а не подаряването и или продажбата на свръхниски цени (защото така пазарът ще се презадоволи и ще се убият и бъдещи продажби за години напред). Даже не се подарява на бедните страни от Третия свят.


Ooooooпс - пак се омешаха жилища, автомобили и ранни домати........
Какаду-ситуация :]
Re: Не се очаква ипотечен срив у нас ли?*angel*
12-02-2010 - 19:38:28
Quote
gogolcho
Quote

Greece has to reduce its public deficit this year by four percentage points from the current 12.7 percent, he underlined.

Превод на български - затягане на коланите. Вероятността гръцките банки-майки да изтеглят още пари от тукашните не знам каква е, но със сигурност няма да налеят ресурс.

ГръЧки са бившата Пощенска (една от големите банки у нас), Пиреос, Емпорики, Алфа.

Емпорики не е гръцка.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Не се очаква ипотечен срив у нас ли?*angel*
12-02-2010 - 19:42:41
avatar
Quote
ivorad
Quote
dodo2
Друг пример, обясняващ липсата на нови автомобили по 5 лева е това, че при свръхпроизводство се предпочита унищожаване на стоката, а не подаряването и или продажбата на свръхниски цени (защото така пазарът ще се презадоволи и ще се убият и бъдещи продажби за години напред). Даже не се подарява на бедните страни от Третия свят.


Ooooooпс - пак се омешаха жилища, автомобили и ранни домати........
Какаду-ситуация :]

Напротив, различни са коренно, господинът по-горе се опита да ги приравни, като попита защо не можело да се продават нови автомобили до 16К с незнам какви си екстри.


А Вие, променихте ли мнението си за 30% ръст на цените на имотите за 1 месец у нас и на хиляди места? Или все още сте ерудит-комедиант-експерта на форума?
Re: Не се очаква ипотечен срив у нас ли?*angel*
12-02-2010 - 19:47:29
Quote
vivic
Quote
Пламен Hиколов
Не съм от ДАНС и не ми пука кой къде си държи депозитите. Ама ми писва понякога от апокалиптични картини и не мога да разбера как някои стигат до духовен оргазъм като пророкуват катастрофи. Какво ви става бе хора? Основното ви занимание е да плюете и да разправяте колко е лошо и колко по-лошо ще става. Ама то лошото ще става на другите, то лошото вас няма да ви засегне, щото сте си сложили депозитите на "сигурно" място, щото заплатата ви е "гарантирана" и само вашата заплата ще расте, а Сулю и Пулю ще останат без работа и ще им вземат апартаментчетата. Как един не каза, че нещата се оправят, как при тях износа се е увеличил и наемат нови хора, как на кризата и се вижда края.

мисля че грешно разбираш нещата. не е необходимо да си социопат и садист за да работиш като диагностик в онкологията примерно. когато някой казва че ни е мръсен двора, не е задължително да иска да ни обиди, може би целта е да ни отвори очите та да се хванем за метлите? обратното би ли било полезно - само теми за благополучието и просперитета на милата рОдина? дай да си затворим очите и да живеем с мисълта че нашата кочинка е най-хубава и най-най-спретната. негативните мнения идват главно от емигранти не защото те получават "духовен оргазъм" а защото когато си "навън" положението у нас се вижда много по-ясно. аз също работя навън, но живея ТУК. болно ми е всеки път като стъпя на летище София и видя мизерията започваща от китната ни столица. та и аз понякога се мъча да понапиша това-онова някъде из БГ форуми, да споделя с приятели, и т.н. но не защото ми е кеф че БГ затъва, а защото искам проблемите на БГ час по-скоро да бъдат решени. Първото действие за решаването на даден проблем е именно това - изтъкването му...
... но виждайки мнения като горното едва ли не изкарващи антисоциални всички инакомислещи се питам има ли смисъл изобщо? може би на прасето просто му харесва да живее в кочина....
тъй де, хайде извинете ме вече че сесията на борста си тече, трябва да се работи...
*drink1*


И къде е мястото на ехидността и злорадството в "изтъкването" и "виждането отвън" на проблемите ни ??
Според мен претегляш нещата (постовете, оттам хората) твърде емоционално, което пречи на правилната ти преценка. Както Николов спомена, от тези хора до сега нищо позитивно и продуктивно не е излязло...това като някаква странична черта/ефект на "търсенето и изтъкването на проблеми" ли трябва да приемем ?
Когато от Сривльовците (не говоря за имоти, цени, икономика и прочие, а принципно Сривьо в живота и общуването) излезе нещо положително, идея, конкретен пример, дори уважение и във форумното общуване и тн в тоя дух, тогава и аз лично ще започна да разглеждам коментарите им като опит (поне) за нещо позитивно, смислено и въобще градивно...
Re: Не се очаква ипотечен срив у нас ли?*angel*
12-02-2010 - 19:49:56
Quote
dodo2

sashe, разликата между двата отрасъла е, че апартамент на 3 години не се е обезценил с 50%, както е при автомобилите. Така един огромен ресурс ("на старо", но без обезценка) е в частни ръце и пазарът не може да се определя само от производителите (строителите/инвеститорите). Така чисто социални проблеми (каквито в момента изобилстват) са силен фактор за спад на цените - частни лица в нужда са причина за постоянно намаляващи цени.

Друг пример, обясняващ липсата на нови автомобили по 5 лева е това, че при свръхпроизводство се предпочита унищожаване на стоката, а не подаряването и или продажбата на свръхниски цени (защото така пазарът ще се презадоволи и ще се убият и бъдещи продажби за години напред). Даже не се подарява на бедните страни от Третия свят.

По тази логика, за да се реши имотния проблем у нас, трябва да бутнат скапаните грозни сгради. Понеже това няма да стане, ще има слалом надолу. И това няма връзка нито с кризата, нито с останалата икономика.

Бях много далеч от идеята за анализ на сектора. Просто има стоки, които няма как да станат наистина по 5 лева оразмерено за съответния сектор. Именно при неизгодна цена няма да има и предлаган независимо дали ще е унищожаване, спиране от производство или лиспа на предлагане. Те и затова 'надеждите' са искренно желание 'ипотекарите' да закъсат, защото само там може да има принудителна продажба на неизгодна цена.

п.п Иначе спред мен и в автомобилния сектор има някакъв балон - (искат по 4к лева за навигация която струва има няма 500, да не говорим колко струва оборудването за ЕСП-то, особено като се има предвид че това е просто ъпгрейд на АБСа и как искат 4 цифрени суми за това ЕСП. Ама аре че там ще отидем в монополни, олигополни, международно-търговски и други аспекти)
Re: Не се очаква ипотечен срив у нас ли?*angel*
12-02-2010 - 19:54:43
avatar
Svetlio "сривльо" има там където има спекула (имоти, борса - за справка виж какво ставаше преди 2 години като дърляници) съмнявам се някой от пишещите тук да е "Сривьо в живота", а освен това повечето го правят, защото се гаврят с разни *xxx* като пунди и др. Иванов.

Или брокери, които да отстояват мераците си за двойна комисиона, без да полагат труд.

Ако тях ги нямаше изобщо нямаше да става дискусия.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход