Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Не се очаква ипотечен срив у нас ли?*angel*

Публикувано от valsodar 
Re: Не се очаква ипотечен срив у нас ли?*angel*
12-02-2010 - 17:21:39
Малко по темата - никой няма полза от ипотечен и какъвто и да било срив у нас. Дори и Радославчоeye popping smiley. Ако пофантазираме в тази посока резултата ще бъде много грозен. Да приемем, че банките пуснат масово лошите ипотеки на пазара. Това естественно ще понижи цените до нива от 2000г. И какво от това. Банките кой знае какви пари няма да съберат, а просрочените им кредити стават несъбираеми. Купувачи няма или са няколко пъти по-малко от ипотекарите. Някой ще си купи един-два апартамента и с това пазаруването ще приключи. На улицата остават голяма маса хора с жените, децата и домашните си любимци. Те не могат да отидат под наем, защото нямат пари (ако имаха щяха да си обслужват кредитите). Освен това тези хора ще продължават да дължат пари на банките. Не могат да се върнат по родните си места, щото в провинцията безработицата е много по-голяма, отколкото в големите градове. Тези хора освен това стават неработоспособни автоматично - от човек с неразрешим проблем работа не чакай. Ще се появят палаткови лагери от хора извън обществото, които нямат повече какво да губят. И остава да се появи поредния лидер, да им даде по едно паве в ръката и да ги поведе към парламента.
Re: Не се очаква ипотечен срив у нас ли?*angel*
12-02-2010 - 17:28:41
Аз имам също въпрос на които бих желал да получа отговор. Криза е всички закъсват, особено автопроизводителите. Защо по дяволите не мога да си намеря:
1) нова кола (среден клас - меган, голф, астра...) до 16к (че и до 20) с климатроник, поне 6 еърбега, джанти лети, отопляеми огледала - друго не ща
2) втора ръка (пак поне среден клас) - до 6,7,8к - макс 3 годишна, под 100к км с гореизброените екстри

Гадовете фалират ама няма такива оферти. В аналогии с имотите няма да задълбавам - може да има, може и да няма, но в момента не ме интересува. Но някой ако вижда да сподели - моето скромно виждане е че има неща, за които колкото и да им се иска на някои няма как да станат евтини за масата или болшинството от хора (към която принадлежа и азsad smiley )
С огромен интерес следя как са на загуба все повече и повече ама няма. Дори и да дигна горните граници с 2,3к лева пак няма оферти sad smiley
Re: Не се очаква ипотечен срив у нас ли?*angel*
12-02-2010 - 17:32:50
avatar
Я да ти задам един много простичък въпрос - ти краят на кризата в сектора на имотите кога я виждаш във времето?

И как една банка може да си подобри ликвидноста, задържайки имот в момент в който може да му вземе все още една добра цена, за момента в който няма да му вземе никаква? ( Виж за пример в САЩ и в Испания, колко много имоти на банките пустеят и се рушат! )

Та, като говориш за палаткови лагери, що не вземеш да видиш и тоя до Сан Франциско, кмета им бе дал за малко общинска земя на палаткарите, но ги натириха от там по хигиенни съображения.

Как мислиш, кое е по-добре за един ипотекар спрял да плаща по кредит за 100 000 евро - банката да му продаде сега имота за 70 000 евро или да му го продаде след една година за 35 000?
Кое е по-добре - да имаш да връщаш 30 000 или да са 75 000??!

Това с лидерите и с паветата в посока към парламента го забрави!
За разлика от предни години, подобен протест няма да срещне нито местна, нито международна подкрепа, защото изземването на имотите от длъжниците си става по един напълно законен начин, въз основа на документи под които те собственоръчно са се подписали. Битият - бит, ебаният - ебан!
Колкото повече банките отлагат момента да се отърват от недвижимата си собственост - толкова по-проблемна и неефективна ще бъде продажбата им за тях!

Та в заключение ще кажа само едно - от всички човешки грехове Бог наказва най-тежко глупоста.
А в нашата държава има премного съгрешили, последвали лакомията и простотията си, наместо гласа на разума.
Глас, който се чуваше и в този форум, докато всички крещяха в хор : Ъп-ъп-ъп!
Re: Не се очаква ипотечен срив у нас ли?*angel*
12-02-2010 - 17:37:20
avatar
Quote
sashe
Аз имам също въпрос на които бих желал да получа отговор. Криза е всички закъсват, особено автопроизводителите. Защо по дяволите не мога да си намеря:
1) нова кола (среден клас - меган, голф, астра...) до 16к (че и до 20) с климатроник, поне 6 еърбега, джанти лети, отопляеми огледала - друго не ща
2) втора ръка (пак поне среден клас) - до 6,7,8к - макс 3 годишна, под 100к км с гореизброените екстри
А свирка от продавачката към тях не щеш ли?
Вече без свирка на такава цена ги не дават.

Посочи ми през коя година са се продавали на тези цени, как се е формирал балона в цените на автомобилите и ще ти кажа кога точно ще направиш покупката на живота си! winking smiley

ПП Имаше и по-евтини от търсеното от тебе, но те бяха от един контейнеровоз, който лекинко се бе потопил. smiling smiley
Re: Не се очаква ипотечен срив у нас ли?*angel*
12-02-2010 - 17:51:42
Quote
valsodar
Една да се изпусне - всичките ще се насерат! winking smiley


Чудя се - какви ли са причините, които карат определени хора да се скъсват да дават апокалиптични прогнози пишейки невероятни глупости наляво и надясно.......
Re: Не се очаква ипотечен срив у нас ли?*angel*
12-02-2010 - 17:53:30
Quote
Пламен Hиколов
Малко по темата - никой няма полза от ипотечен и какъвто и да било срив у нас. Дори и Радославчоeye popping smiley. Ако пофантазираме в тази посока резултата ще бъде много грозен. Да приемем, че банките пуснат масово лошите ипотеки на пазара. Това естественно ще понижи цените до нива от 2000г. И какво от това. Банките кой знае какви пари няма да съберат, а просрочените им кредити стават несъбираеми. Купувачи няма или са няколко пъти по-малко от ипотекарите. Някой ще си купи един-два апартамента и с това пазаруването ще приключи. На улицата остават голяма маса хора с жените, децата и домашните си любимци. Те не могат да отидат под наем, защото нямат пари (ако имаха щяха да си обслужват кредитите). Освен това тези хора ще продължават да дължат пари на банките. Не могат да се върнат по родните си места, щото в провинцията безработицата е много по-голяма, отколкото в големите градове. Тези хора освен това стават неработоспособни автоматично - от човек с неразрешим проблем работа не чакай. Ще се появят палаткови лагери от хора извън обществото, които нямат повече какво да губят. И остава да се появи поредния лидер, да им даде по едно паве в ръката и да ги поведе към парламента.

г-н Николов, много добре сте навързали твърденията едно след друга. В часовете по математика едно време ни учеха, че от грешно твърдение може да следва както вярно твъдение така и невярно твърдение.

Quote
Пламен Hиколов
Те не могат да отидат под наем, защото нямат пари (ако имаха щяха да си обслужват кредитите).
Това не винаги е така. Голяма част от хората, които познавам и взеха жилище на кредит се изхвърлиха далеч от възможностите си.
За една млада двойка не е нужно да живее в апартамента с две спални на центъра на София и с нови лъскави мебели.
Разгледай голяма част от офертите на ипотекирани жилища, които са на пазара в момента и ще разбереш какво имам пред вид.
Наемите и преди бяха по-ниски от вносните по кредита, а сега са много по-ниски.
Не е нужно като живееш под наем да живееш в същия лукс като до преди една година.
Всеки мери сам спред аршина си.

Не е нужно при един евентуален ипотечен срив, да се достига до мрачния сценарии, който разиграхте. Няма нужда да е толкова драматично. Всеки според възможностите си.
Re: Не се очаква ипотечен срив у нас ли?*angel*
12-02-2010 - 18:02:31
Quote
valsodar
Я да ти задам един много простичък въпрос - ти краят на кризата в сектора на имотите кога я виждаш във времето?

И как една банка може да си подобри ликвидноста, задържайки имот в момент в който може да му вземе все още една добра цена, за момента в който няма да му вземе никаква? ( Виж за пример в САЩ и в Испания, колко много имоти на банките пустеят и се рушат! )

Та, като говориш за палаткови лагери, що не вземеш да видиш и тоя до Сан Франциско, кмета им бе дал за малко общинска земя на палаткарите, но ги натириха от там по хигиенни съображения.

Как мислиш, кое е по-добре за един ипотекар спрял да плаща по кредит за 100 000 евро - банката да му продаде сега имота за 70 000 евро или да му го продаде след една година за 35 000?
Кое е по-добре - да имаш да връщаш 30 000 или да са 75 000??!

Това с лидерите и с паветата в посока към парламента го забрави!
За разлика от предни години, подобен протест няма да срещне нито местна, нито международна подкрепа, защото изземването на имотите от длъжниците си става по един напълно законен начин, въз основа на документи под които те собственоръчно са се подписали. Битият - бит, ебаният - ебан!
Колкото повече банките отлагат момента да се отърват от недвижимата си собственост - толкова по-проблемна и неефективна ще бъде продажбата им за тях!

Та в заключение ще кажа само едно - от всички човешки грехове Бог наказва най-тежко глупоста.
А в нашата държава има премного съгрешили, последвали лакомията и простотията си, наместо гласа на разума.
Глас, който се чуваше и в този форум, докато всички крещяха в хор : Ъп-ъп-ъп!
Нали се сещаш, че ако една банка извади имот на пазара, другите ще направят същото веднага. И забрави за 70 000 Евро. Банката е много по на далавера, ипотекаря сам да си продаде имота, а тя по-добре да почака. А за протестите, малък си и затова не помниш. Като му падне пердето на човек, особено като се съберат и десетина като него последната им грижа е международната подкрепа. Те и фермерите в Гърция нямат международна подкрепа, ама си блокират каквото си искат. А тяхното положение е в пъти по-добро от нашето.
Колкото за глупостта, колкото е по-глупав (или наивен) или както искаш го наречи човек, толкова по-смята, че другите (държавата, банките, международното положение) са му виновни. И толкова е по-лесен за манипулация. А българите определено сме шампиони в тази дисципилина *ok*
Re: Не се очаква ипотечен срив у нас ли?*angel*
12-02-2010 - 18:08:10
avatar
Quote
steppenwolf
Вчера по новините казаха, че борсата в Атина не е реагирала на тези новини. Изчакват да видят какви са конкретните параметри на помощта. То е ясно, че ще им дадат пари. Алтернативата е да ги изхвърлят от еврозоната, което е доста неприемливо и след това ще повдигне въпроса за Португалия и Испания. Не вярвам да дават пари на калпак, а срещу някакви мерки за свиване на разходите от страна на правителството. То и нас МВФ даваше ама срещу стриктно следване на план.

------------
Приятелю млад и зелен.......,
а знаеш ли , че Борсите НЕ реагираха и на 12.09.2001 след атентатите ?
какво представлява Атинската борса спрямо форекс , наймекс,найс,насдак , и пр..........
борсите не се занимават с глупости , те НЕ чакат да им кажат по новините - те ПРОИЗВЕЖДАТ новините !
вразумявайте се че ви чакат тежки години - системата е оФчар / оФца (новините са за офцете) - догадываеш winking smiley ли ся

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Re: Не се очаква ипотечен срив у нас ли?*angel*
12-02-2010 - 18:16:43
Quote
Пламен Hиколов
Не съм от ДАНС и не ми пука кой къде си държи депозитите. Ама ми писва понякога от апокалиптични картини и не мога да разбера как някои стигат до духовен оргазъм като пророкуват катастрофи. Какво ви става бе хора? Основното ви занимание е да плюете и да разправяте колко е лошо и колко по-лошо ще става. Ама то лошото ще става на другите, то лошото вас няма да ви засегне, щото сте си сложили депозитите на "сигурно" място, щото заплатата ви е "гарантирана" и само вашата заплата ще расте, а Сулю и Пулю ще останат без работа и ще им вземат апартаментчетата. Как един не каза, че нещата се оправят, как при тях износа се е увеличил и наемат нови хора, как на кризата и се вижда края.

мисля че грешно разбираш нещата. не е необходимо да си социопат и садист за да работиш като диагностик в онкологията примерно. когато някой казва че ни е мръсен двора, не е задължително да иска да ни обиди, може би целта е да ни отвори очите та да се хванем за метлите? обратното би ли било полезно - само теми за благополучието и просперитета на милата рОдина? дай да си затворим очите и да живеем с мисълта че нашата кочинка е най-хубава и най-най-спретната. негативните мнения идват главно от емигранти не защото те получават "духовен оргазъм" а защото когато си "навън" положението у нас се вижда много по-ясно. аз също работя навън, но живея ТУК. болно ми е всеки път като стъпя на летище София и видя мизерията започваща от китната ни столица. та и аз понякога се мъча да понапиша това-онова някъде из БГ форуми, да споделя с приятели, и т.н. но не защото ми е кеф че БГ затъва, а защото искам проблемите на БГ час по-скоро да бъдат решени. Първото действие за решаването на даден проблем е именно това - изтъкването му...
... но виждайки мнения като горното едва ли не изкарващи антисоциални всички инакомислещи се питам има ли смисъл изобщо? може би на прасето просто му харесва да живее в кочина....
тъй де, хайде извинете ме вече че сесията на борста си тече, трябва да се работи...
*drink1*
Re: Не се очаква ипотечен срив у нас ли?*angel*
12-02-2010 - 18:17:24
Ей голям си злобар. Аз само питах ти ми се нахвърли.
Ама ти е нервно, бая време се поздържа под наем а winking smiley
Виж в УСА колко струва едно Кемри или Корола и какво включва базовото им оборудване. (нека са от оня с фалшивия педал мен не ме е страх smiling smiley )
Абе набълбукал си се ти с някоя кола и сега те е яд, че аз ще си взема по-евтина и по-хубава от твоята winking smiley
Иначе наистина не мога да разбера кое му е хубавото някой да остане без работа или да му вземат апартамента или да му намалят заплатата. Това с банките трябва да си малоумен да не разбереш че ипотечните кредити на физически лица не са избощо фактор за каквото и да било (смешно малък % от портфейлите им и ред други причини) и че жилищата служещи за обезпечение присъстват само в мокрите сънища, на хора чийто цял живот се будят нощем 'дошъл ли е момента за хапартамента'.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-12 19:33 от sashe.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход