Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Време е за БOЙКОт на ВИСОКИТЕ цени на Имотите в БГ!

Публикувано от palamud 
Време е за БOЙКОт на ВИСОКИТЕ цени на Имотите в БГ!
11-02-2010 - 14:32:40
avatar
Аз мисля, че е време много от потенциалните купувачи на имоти умишленно да изчакат с покупките на имот!
Поради яснта посока на цените (към поевтиняване) и умишлените спекулации в медиите, на хора свързани със строителство, посредници и банки.

Не на рекета от тройната колиция "Строители-брокери-банки"!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-11 17:27 от palamud.
Re: Време е за БЙКОт на ВИСОКИТЕ цени на Имотите в БГ!
11-02-2010 - 14:41:23
Че те и сега си изчакват, не е нужно да се наговарятwinking smiley
Re: Време е за БЙКОт на ВИСОКИТЕ цени на Имотите в БГ!
11-02-2010 - 14:47:21
тъкмо щях да казвам че и без друго купувачите си изчакват пазара
и пред никого не стои въпроса - дали това е дъното , кога ще бъде дъното и тн.....
хората си знаят доходите , знаят че цените ще продължат да падат
всеки има по някои познат в банка и знае колко неща паднаха
всеки има познат някои нотариус и знае колко реални сделки се слючват
всеки когато минава покраи някоя кооперациика вижда че не свети нито един прозорец
всеки има поне един познат които се опитва с месеци да продаде някакъв имот
всеки има познат които е теглил кредит и сега се чуди какво да прави
хората не са толкова глупави
tot
Re: Време е за БЙКОт на ВИСОКИТЕ цени на Имотите в БГ!
11-02-2010 - 14:57:50
направих справка за цените на имотите в Берлин.
Останах потресен как може техните продавачи да са такива будали smiling smiley
За сумата около 30 хил. евро спокойно можеш да си купиш двустайно хубаво апартаментче с отделна кухня с чиста площ около 60 квадрата..
Който разбира немски да си разцука из сайтчето:
[www.immobilienscout24.de]
За какво изобщо става дума в Бг.......
Re: Време е за БЙКОт на ВИСОКИТЕ цени на Имотите в БГ!
11-02-2010 - 15:00:52
Аз искам да си купя имот.От няколко години си спестяваме да си купим нещо, но цените бяха толкова високи и се вдигаха все повече, че беше страшно!!!
Миналото лято ходихме по огледи с брокери които ни убеждаваха че цените само ще се качват от тук нататъка....така че купувайте по бързо!Сега се радвам че не купихме нищо(а бяхме съвсем близо).И също вече се убедих че брокерите изобщо не защитават интереса на клиента си, а напротив.
Просто трябва да се разбере че никой няма да тръгне да купува тези незъвършени, без инфраструктура, нагъчкани кутийки за толкова пари, в тази държава където се кръде, няма работа, пътища, образование....
Аз и моето семейство можем да чакаме и ще чакаме цените да станат нормални....като преди балона.
Re: Време е за БЙКОт на ВИСОКИТЕ цени на Имотите в БГ!
11-02-2010 - 15:11:03
Quote
palamud
Аз мисля, че е време много от потенциалните купувачи на имоти умишленно да изчакат с покупките на имот!
Поради яснта посока на цените (към поевтиняване) и умишлените спекулации в медиите, на хора свързани със строителство, посредници и банки.

Не на рекета от тройната колиция "Строители-брокери-банки"!

И аз съм на мнение, че трябва да се сложи край на тройния рекет clap:*drunk*
Идеята е в действие от доста време. Без да е официално обявен бойкот, никой разумен човек не би купил хапартаментче на тези ценови равнища. Е, има и неразумни - вярно, да са живи и здрави и да купуват, все пак без тях предприемачите ще започнат от отчаяние да се бесят по дърветата, а това не е добре.
Бойкотът изнервя "Иворад", но има и други поприща, в които способен професионалист като него, може да се изяви.*yes*

[zdravbadi.com]
Re: Време е за БЙКОт на ВИСОКИТЕ цени на Имотите в БГ!
11-02-2010 - 15:16:36
avatar
Бойкот е силно казано.
По-скоро на пазара са само реалните купувачи, тези които оперират със свои, а не с чужди пари, осъзнаващи ясно цената им на придобиване и не виждащи съизмеримост спрямо предлаганото им. winking smiley
Re: Време е за БЙКОт на ВИСОКИТЕ цени на Имотите в БГ!
11-02-2010 - 15:20:14
първо ще има паника ....после ще видим ....
Re: Време е за БЙКОт на ВИСОКИТЕ цени на Имотите в БГ!
11-02-2010 - 15:23:59
Quote
tot
направих справка за цените на имотите в Берлин.
Останах потресен как може техните продавачи да са такива будали smiling smiley
За сумата около 30 хил. евро спокойно можеш да си купиш двустайно хубаво апартаментче с отделна кухня с чиста площ около 60 квадрата..
Който разбира немски да си разцука из сайтчето:
[www.immobilienscout24.de]
За какво изобщо става дума в Бг.......

Още по-скандално е, че като му гледам разпределението на това - в България ще ти го предлагат като тристаен апартамент (по новите "стандарти" ...)
Re: Време е за БЙКОт на ВИСОКИТЕ цени на Имотите в БГ!
11-02-2010 - 15:59:12
Е те сега какво правят...на опашка за огледи ли чакат?
Пазарът на имоти ще се раздвижи когато банките решат.И в какви обеми ще се раздвижи-пак те ще решат.
Приемете реалноста-този пазар не зависи нито от вас,нито от мен.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход