Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ето за това ставам фен на кризата

Публикувано от jores 
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 18:48:32
avatar
Quote
Cepcem

Искаш да кажеш, че за една и съща работа се взема различна сума пари за да не се почувства клиента прецакан?
Горе-долу така трябва да му се обясни:
- за същата работа на друг клиент с двойно по-малко жилище взехме ххх комисион, но специално за вас и вашето по-скъпо жилище ще Ви вземем двойно, та хем другият клиент да не се почувства прецакан, постфактум, хем вие да оцените какво съкровище купувате, примерно...

Работата никога не е една и съща. Тук ти е основната заблуда. А дори да се случат едни и същи действия по две сделки, двамата клиенти са в неравнопоставено положение с единната такса, тъй като тя се явява различен процент от стойността на сделката.
810лв. да платиш за цена на имота 5000лв. и пак толкова, за цена 300 000Е, какъв процент е за единия и за другия?
Отделен въпрос е, че с тази такса никаква читава работа не може да свърши агенцията. Как да се разплати с консултантите, как да плати на брокера, как да си плати данъците, консумативите и рекламата?
Няма начин. Затова твърдя, че е манипулация, граничеща с измама.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 19:13:17
както и да го представяме, цените на имотите падат, комисионните на АНИ-тата също трябва да паднат. Те продавачите осъзнават, че при стагнация на пазара трябва да смъкват цените, а АНИ-тата явно все още не желаят да го разберат (99% от тях).
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 19:19:00
Quote
камелия
Quote
Marthy

Не мислиш ли че си леко некоректна smiling smiley нищо лично просто правя изводи от поста ти. Никои не го интересува дали колегите ти ще работят с тях, а фактът, че с Продукта си както някои го наричат ENG ще променят пазара мисля е неуспорим и другия факт, че офисът им във Варна специално за другите незная се намира в сградата на Адвокатската колегия на мен лично като на потенциален клиент ми говори за Сигурност и Прозрачност. С други думи напълно ме удовлетворява идеята да платя 810 лева и да ми свършат работата когато и да (все някога ще се случи) отколкото да платя 3 % и да чакам същия период. Както вече казах в по горен пост вече говорих с техен представител във Варна и доста приятно впечатление ми направи следващия ФАКТ, че момчето си разбираше от работата и ми отговаряше адекватно, беше запознат с всичко отнасящо се за Недвижими имоти, а не като някои ваши колеги ( и вас може би) които незнаят какво е ЗУТ и как се дефинира Пазар. А този твой отчаян призив да не се работи с тях ми говори за твоята агенция, че сте толкова отчаяни и се молите едва ли не на хората ( потенциални клиенти) да доидат при вас за да им смъкнете 2-3% та да си платите наема за офиса.
Както вече казах, Нищо лично.

Също нищо лично, само уточнение.
Една работа се върши тогава, когато е нужна на клиента. Работа, свършена " когато и да е", не е работа. Това, всеки, който някога е вършил нещо- дори и един хляб е купувал, може да ти го каже.
Не си участвал досега на пазара на имоти, затова нямаш представа.
Или не си клиент, а заинтересован колега. Може и да знаеш какво значи ЗУТ, но не знаеш, че "не", като отрицание, не се пише слято с глагола.
Ти разбра ли въобще, каква е причината за възмущението на бракерката? Не си, затова ще ти обясня.
Тя е платила за реклама на имот. А те поместват под описанието на имота й своята реклама, че не взимат комисион, а само такса. На това му се казва нелоялна конкуренция. Толкова за тяхната/ вашата коректност.

:}Прощавай Камелия, за пазар на имоти и участия в него не ми говори. Няколко поста по-горе съм писал, че пряко съм в строителния бранш (за да бъда по-точен, вече 11 години и 4 месеца) който според мен някак си се явява даващ хляб на брокерите. И не разбирам защо си толкова възмутена, аз съм сигурен, че както си ги говориш ако (пожелавам ти го) утре имаш възможност да закупиш жилище няма да се обърнеш към брокерката с 2-3 % която може и да ти е колежка (щом я защитаваш ), а ще се обърнеш към една такава агенция която ще ти спести обзавеждането на кухнята примерно smiling smiley А ако мислиш да ме оборваш, че това няма да стане, по-добре недей защото знаеш много добре, че ще го направиш. А колкото до "НЕ"-то ще го запомня smiling smiley за жалост на този урок по Български език сигурно не съм пресъствал. Айде със здраве.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 19:22:57
avatar
Quote
Marthy
А тия комисионни приятни ли са ви които плащате по 3-5-10 % давам ви пример:

Quote
Marthy
Баща ми е стройтел и във всички имоти които предлага слага по средно 5-10 % за посредника като по този начин цената му скача. Отделно тои като такъв си има маркетинг екип и заделя една сума пари за реклама която в повечето случаи също е вмъкната в цената на имота и какво се получава имот с надута цена естествено. Не мислите ли че ако се преизчислят тия цени които са надути в цената и се заплаща само една такава такса имота ви ще стане по атрактивен и следователно по-лесно продаваем.

Марти, Марти, с трици маймуни искаш да ловиш!

Всяка от страните плаща ДО 3%, останалото са твои фантазии, ама забравяш в какъв форум пишеш.
А с баща ти "строЙтел" , изби рибата. Няма предприемач, който да е давал повече от 1% на посредник и то- с клизма. Готов си и майка си да продадеш, за да пробуташ номера.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 19:24:50
Quote
jores
Почва да се мисли и съответно да се раждат нови и хубави подходи към пазара

Успех на проекта само мога да пожелая


За съжаление, опитът ми ме е направил особено скептичен към реклами, обещаващи "революция" в някоя традиционна област. Бих препоръчал на екзалтирания ни съфорумник по-умерени викове на възторг winking smiley
Скоро истината за предлаганата услуга ще лъсне.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 19:26:01
avatar
Quote
Potential_Buyer
както и да го представяме, цените на имотите падат, комисионните на АНИ-тата също трябва да паднат. Те продавачите осъзнават, че при стагнация на пазара трябва да смъкват цените, а АНИ-тата явно все още не желаят да го разберат (99% от тях).

Кой е казал, че и комисионите на АНИ не падат? Падат и още как- веднаж от по- ниските цени, втори път от по- малкото клиенти.
За не знам кой път ще припомня, че комисиона се договаря. smiling smiley
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 19:26:16
За всички които не са разбрали !!!Брокерския комисион се получава при реализирана сделка .База 3%!!!Успешните сделки са когато не бръмчите като ...............от Агенция на Агенция ....!!!!,а работите с една Агенция...!!!!!Брокерите не са Ви виновни, че продавате скъпо или че искате да купите евтино ...,ама ................,тате баница!!ПазарО определя ценЪта ...За 50000е нема ДВУСТАЙНИ апартаменти у центърО!!(ПРИМЕРНО)Скоро или по -точно казано ВЕЧЕ ПАЗАРА ТРЪГНА ..(продажбите демек).В близко бъдеще вечно търсещите да купят СРИВЛЮВЦИ ще станат реални клиенти (ИЛИ ЧАСТ ОТ ТЯХ),ТОЕСТ сривлювците ще намалеят.,освен ВЕЧНИТЕ СРИВЛЮВЦИ...Те ще си останат СРИВЛЮВЦИ до живот.И ич ми не дреме на .........,дали поредните аматьори работят със или без комисион или с такса и без такса .50% НАЕМИ и 3% продажба,точка в спора !!Имотите и клиентите няма да свършат ..Ресто на чуствата ще има за недоклатени педерунгели ,които си мислят ,че като работят с такса ??!! ще напреднат в кризата ..и ще дръпнат клиенти ,по скоро ще дръпнат "шалтера ".!!!Всеки има право да говори като луд с....А си и аз не му се сърдя. ОТНОВО ПОЯСНЯВАМ ЗА Е..ТИ КОЙ ПЪТ.2.5- 3% при продажба или бегаш у лево !!50% НАЕМИ ако не ти изнася "оди си тегли Врачански късметчета".*drunk*
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 19:33:29
avatar
Ей, познах, че Турбозола ще побеснее!

Колко малко му трябва на един изтрещял от глад брокер да яхне метлата, като види че някой му яде от хляба, ей? :}
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 19:33:43
Quote
камелия
Quote
Marthy
А тия комисионни приятни ли са ви които плащате по 3-5-10 % давам ви пример:

Quote
Marthy
Баща ми е стройтел и във всички имоти които предлага слага по средно 5-10 % за посредника като по този начин цената му скача. Отделно тои като такъв си има маркетинг екип и заделя една сума пари за реклама която в повечето случаи също е вмъкната в цената на имота и какво се получава имот с надута цена естествено. Не мислите ли че ако се преизчислят тия цени които са надути в цената и се заплаща само една такава такса имота ви ще стане по атрактивен и следователно по-лесно продаваем.

Марти, Марти, с трици маймуни искаш да ловиш!

Всяка от страните плаща ДО 3%, останалото са твои фантазии, ама забравяш в какъв форум пишеш.
А с баща ти "строЙтел" , изби рибата. Няма предприемач, който да е давал повече от 1% на посредник и то- с клизма. Готов си и майка си да продадеш, за да пробуташ номера.

Един съвет smiling smiley стани учителка по Български. А за 1% къде това? С трици маймуни съм ловил когато е трябвало spinning smiley sticking its tongue out на тебе с клизма ли ти дават 1%? winking smiley Значи не ставаш за тая работа, още една причина да стане ш учителка по Български.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 19:36:18
avatar
Quote
Marthy
И не разбирам защо си толкова възмутена, аз съм сигурен, че както си ги говориш ако (пожелавам ти го) утре имаш възможност да закупиш жилище няма да се обърнеш към брокерката с 2-3 % която може и да ти е колежка (щом я защитаваш ), а ще се обърнеш към една такава агенция която ще ти спести обзавеждането на кухнята примерно smiling smiley А ако мислиш да ме оборваш, че това няма да стане, по-добре недей защото знаеш много добре, че ще го направиш. А колкото до "НЕ"-то ще го запомня smiling smiley за жалост на този урок по Български език сигурно не съм пресъствал. Айде със здраве.

Ще ти обясня защо няма да се обърна към такава агенция. Защото, за тези пари, тя няма да може да ми осигури нито правна, нито инженерна, нито архитектска помощ. А те ще са ми безкрайно нужни, ако се прежаля да си купя ново строителство.
Де факто, тя ще ми ги вземе, за да ме запознае с другата страна.
Всъщност, " новата идея" се опира на глупостта на хората, които в даден момент, са евтини на брашното и скъпи- на триците.........smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход