Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ето за това ставам фен на кризата

Публикувано от jores 
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 15:52:56
Жорес, няма и да дочакат клиента да си каже тежката дума - издухали са супата предварително... освен ако има съвсем друг замисъл smiling smiley

Работата ще става все по-гъвкава и гъвкава, всеки който бяга от това е обречен (и това важи не само за брокерите) - Моделите тип: глобализиране/монополизиране/стандартизиране/регулиране и прочие и прочие ни докараха до тук, като цяло. Сега ще трябва да си припомним за пазара като пазар и който не ще (като Турби грандоманеца) ше ходи у лево...
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 15:53:44
Quote
камелия
Quote
Potential_Buyer
е, да де. За едно и също нещо пишем, но с тази разлика, че аз предлагам твърдо заплащане въз основа на МРЗ при реализирана сделка. Това е.
Твърдо, ама няма да се хареса на много хора, защото цените на имотите са различни. И ако ти купуваш/продаваш нещо за 30 000, а друг- за 300 000, дали ще ти е все тая, че плащаш колкото него?

Искаш да кажеш, че за една и съща работа се взема различна сума пари за да не се почувства клиента прецакан?
Горе-долу така трябва да му се обясни:
- за същата работа на друг клиент с двойно по-малко жилище взехме ххх комисион, но специално за вас и вашето по-скъпо жилище ще Ви вземем двойно, та хем другият клиент да не се почувства прецакан, постфактум, хем вие да оцените какво съкровище купувате, примерно...
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 15:53:53
Ами на мен ми допада идеята и с радост ще работя с тях като знам, че ще спестя пари. А колкото до начична на работа и таксата говорих с момче от техния офис във Варна и пича беше много обедителен, искрен и точно и ясно ми обясни че таксата е някакви 810 лева без ДДС която се заплаща и от двете страни. Плюс това ако аз си продам имота с друга агенция или сам, парите които съм им заплатил авансово ще ми бъдат върнати или ще бъдат използвани за нещо друго ако аз пожелая и всичко това е описано подробно в договор. Не мислите ли че стига толкова простотия и именно някои беше споменал че е време да се разчупи пазара. А тия комисионни приятни ли са ви които плащате по 3-5-10 % давам ви пример:

Баща ми е стройтел и във всички имоти които предлага слага по средно 5-10 % за посредника като по този начин цената му скача. Отделно тои като такъв си има маркетинг екип и заделя една сума пари за реклама която в повечето случаи също е вмъкната в цената на имота и какво се получава имот с надута цена естествено. Не мислите ли че ако се преизчислят тия цени които са надути в цената и се заплаща само една такава такса имота ви ще стане по атрактивен и следователно по-лесно продаваем.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 15:54:34
avatar
Quote
jores

Това което използвайки случая се опитвам да споделя, като мнение е че единственият начин да има точни отношения е работата с аванс, всичко останало до голяма степен е шанс, вероятност, стечение на обстоятелства и т.н., когато има ангажимент нещата стоят по различен начин и за двете страни. Въпроса е с това което се предлага, като цяло в момента дали клиента би платил?
Аз казвам, че би ако му се предложи адекватна оферта.

По това няма спор. Само че, едно е аванс, друго- твърда такса- сума, непроменяща се от факта има ли сделка, или не.

Quote
jores

Сега нека някой ми каже, че не иска аванс, и че аванса е демотивиращ елемент в работата. И да си помисли, колко напразни километри е извървял, колко разходи е направил без никаква реална полза, колко пъти са го забравяли за оглед, колко пъти са го прескачали, ако е разбрал и т.н., а клиента да се замисли кой плаща за тези кухи разходи.... не е трудно той самият, като те са сложени в цената.
Та формулата е проста повишаване на ефективността, елиминиране на ненужните разходи, високо качество съчетано с добра цена.

Добра цена за кого?
- за този, чиято цена на сделката е " жълти стотинки", или за този, със стотиците хиляди?
- за агенцията ли е добра, след като няма да можеш да платиш на специалистите, които те консултират?
Май ще е изгодна само за някой, решил да покаже с един оглед нещо и повече да не мърда.
Защото, продажбата на имоти не е като на зеленчуци- от оборот не можеш да печелиш толкова, че да не фалираш. И това са го разбрали във всички страни, затова и там работят на процент.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 16:01:59
Quote
камелия
Quote
jores

Това което използвайки случая се опитвам да споделя, като мнение е че единственият начин да има точни отношения е работата с аванс, всичко останало до голяма степен е шанс, вероятност, стечение на обстоятелства и т.н., когато има ангажимент нещата стоят по различен начин и за двете страни. Въпроса е с това което се предлага, като цяло в момента дали клиента би платил?
Аз казвам, че би ако му се предложи адекватна оферта.

По това няма спор. Само че, едно е аванс, друго- твърда такса- сума, непроменяща се от факта има ли сделка, или не.

Quote
jores

Сега нека някой ми каже, че не иска аванс, и че аванса е демотивиращ елемент в работата. И да си помисли, колко напразни километри е извървял, колко разходи е направил без никаква реална полза, колко пъти са го забравяли за оглед, колко пъти са го прескачали, ако е разбрал и т.н., а клиента да се замисли кой плаща за тези кухи разходи.... не е трудно той самият, като те са сложени в цената.
Та формулата е проста повишаване на ефективността, елиминиране на ненужните разходи, високо качество съчетано с добра цена.

Добра цена за кого?
- за този, чиято цена на сделката е " жълти стотинки", или за този, със стотиците хиляди?
- за агенцията ли е добра, след като няма да можеш да платиш на специалистите, които те консултират?
Май ще е изгодна само за някой, решил да покаже с един оглед нещо и повече да не мърда.
Защото, продажбата на имоти не е като на зеленчуци- от оборот не можеш да печелиш толкова, че да не фалираш. И това са го разбрали във всички страни, затова и там работят на процент.

Ками дали ще е такса или % е въпрос на политика, добре поне, че за логиката на аванса се уточнихме winking smiley, за което искренно се радвам.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 17:12:27
Quote
iriana64
Здравейте!
Нова съм във форума , но с имоти се занимавам вече около 8 години. Нямам нищо против всяка агенция да търси нови форми на реклама, но да правиш реклама, като плюеш другите според мен не е много редно. Голямо беше учудването ми, че в един голям сайд за реклама на имоти под всяка снимка на обект на дадена агенция , тече реклама на въпросната ENG. В тази реклама се предлага да не се плащат пари а да се купува през ЕNG. Какво става: Харесва си клиентът обект от примерно моята агенция, звъни на ENG, ENG звъни на мен и вместо клиента да плати 2% плаща на ENG 810 лв. Да ама не . Моля, колеги не работете с тях!


Не мислиш ли че си леко некоректна smiling smiley нищо лично просто правя изводи от поста ти. Никои не го интересува дали колегите ти ще работят с тях, а фактът, че с Продукта си както някои го наричат ENG ще променят пазара мисля е неуспорим и другия факт, че офисът им във Варна специално за другите незная се намира в сградата на Адвокатската колегия на мен лично като на потенциален клиент ми говори за Сигурност и Прозрачност. С други думи напълно ме удовлетворява идеята да платя 810 лева и да ми свършат работата когато и да (все някога ще се случи) отколкото да платя 3 % и да чакам същия период. Както вече казах в по горен пост вече говорих с техен представител във Варна и доста приятно впечатление ми направи следващия ФАКТ, че момчето си разбираше от работата и ми отговаряше адекватно, беше запознат с всичко отнасящо се за Недвижими имоти, а не като някои ваши колеги ( и вас може би) които незнаят какво е ЗУТ и как се дефинира Пазар. А този твой отчаян призив да не се работи с тях ми говори за твоята агенция, че сте толкова отчаяни и се молите едва ли не на хората ( потенциални клиенти) да доидат при вас за да им смъкнете 2-3% та да си платите наема за офиса.
Както вече казах, Нищо лично.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-02-09 17:34 от Marthy.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 17:54:15
Много интересно, всяко брокерска тема /за комионните де/ предизвиква небивал интерес, то са мнения, то е чудо.
Следователно много хора това ги вълнува. Следователно смятат да стават купувачи или продавачи, наематели или наемодатели. Следователно кризата свършва.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 18:07:10
Imotko,
Нали не очакваш форума на imoti.net да се чете с интерес от хора, които "ни коповат, ни продават"?
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 18:17:11
avatar
Quote
Marthy

Не мислиш ли че си леко некоректна smiling smiley нищо лично просто правя изводи от поста ти. Никои не го интересува дали колегите ти ще работят с тях, а фактът, че с Продукта си както някои го наричат ENG ще променят пазара мисля е неуспорим и другия факт, че офисът им във Варна специално за другите незная се намира в сградата на Адвокатската колегия на мен лично като на потенциален клиент ми говори за Сигурност и Прозрачност. С други думи напълно ме удовлетворява идеята да платя 810 лева и да ми свършат работата когато и да (все някога ще се случи) отколкото да платя 3 % и да чакам същия период. Както вече казах в по горен пост вече говорих с техен представител във Варна и доста приятно впечатление ми направи следващия ФАКТ, че момчето си разбираше от работата и ми отговаряше адекватно, беше запознат с всичко отнасящо се за Недвижими имоти, а не като някои ваши колеги ( и вас може би) които незнаят какво е ЗУТ и как се дефинира Пазар. А този твой отчаян призив да не се работи с тях ми говори за твоята агенция, че сте толкова отчаяни и се молите едва ли не на хората ( потенциални клиенти) да доидат при вас за да им смъкнете 2-3% та да си платите наема за офиса.
Както вече казах, Нищо лично.

Също нищо лично, само уточнение.
Една работа се върши тогава, когато е нужна на клиента. Работа, свършена " когато и да е", не е работа. Това, всеки, който някога е вършил нещо- дори и един хляб е купувал, може да ти го каже.
Не си участвал досега на пазара на имоти, затова нямаш представа.
Или не си клиент, а заинтересован колега. Може и да знаеш какво значи ЗУТ, но не знаеш, че "не", като отрицание, не се пише слято с глагола.
Ти разбра ли въобще, каква е причината за възмущението на бракерката? Не си, затова ще ти обясня.
Тя е платила за реклама на имот. А те поместват под описанието на имота й своята реклама, че не взимат комисион, а само такса. На това му се казва нелоялна конкуренция. Толкова за тяхната/ вашата коректност.
Има ли агенция в чужбина , която работи безплатно ?
09-02-2010 - 18:32:55
Г-н Маринов| Стена | facebook.com, По един или друг начин - ще има промяна на пазара.
Услуга не се получава безплатно.
Безплатен обяд няма !
Ще го разберем след много глад и социалистически сълзи.
---

[vladimirproperty.com] ,
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход