Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ето за това ставам фен на кризата

Публикувано от jores 
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 14:48:55
Така и понеже темата е жеШка, преди 20мин. подписан договор за четири месеца /имайте в предвид, че колегата е гений в комуникацията/, ххх точки аванс по сметката, като се свърши работа доплащане от хххх точки, какви минимални заплати, какви комисионни по 30 000лв.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 14:55:51
avatar
Quote
Svetlio
Пак задавам глупавият си въпрос: "Как така, комисионните от 3% стигнаха до 6% - с повишаване на качеството ли" ???

Преди 15г. беше средно 2%. От всяка страна. Т. е.- 4% общо. Сега, средно е 6%. Средно пиша, защото комисиона винаги търпи договаряне според спецификата на сделката.
За тези 15г., с какъв % се повишиха цените на имотите- средно?
Дали защото качеството им се вдигна?
Всичко е пазар- търсене и предлагане.
И всичко е вързано- от цените на краставиците, до цените на билетите за кино и тостерите.
Можеш ли да ги сравняваш с тези, преди 15- 20г.?
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 15:07:38
Глупаво е. 2001-2004 си бяха на твърдо 3% (по 1.5 от страна), после с имотната експанзия се вдигна до 6%. Това значи, че се злоупотребява с възможността за заплащане (поради зверското търсене), а не защото с нещо са ти се увеличили разходите или подобно. Ценовите нива сега са приблизително паднали към 2004 - защо не се намали пак на 3% щом това е част от доводите smiling smiley

Яко лакомия е, всички го знаем и ти самата.. winking smiley
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 15:08:17
Моля,
Нали въпросът беше дали ENG имоти са новатори, така ли трябва да работят всички агенции или това са пълни глупости?*pardon*
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 15:11:02
avatar
Quote
Svetlio
Глупаво е. 2001-2004 си бяха на твърдо 3% (по 1.5 от страна), после с имотната експанзия се вдигна до 6%. Това значи, че се злоупотребява с възможността за заплащане (поради зверското търсене), а не защото с нещо са ти се увеличили разходите или подобно. Ценовите нива сега са приблизително паднали към 2004 - защо не се намали пак на 3% щом това е част от доводите smiling smiley

Яко лакомия е, всички го знаем и ти самата.. winking smiley

Не е вярно, Светльо, бъркаш с времето отпреди 1995г. Тук, в София, на 1.5% на страна падаше, ако и двете страни са на агенцията. Или, ако е втора сделка.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 15:19:25
Тъкмо защото "Всичко е пазар - търсене и предлагане" не е ли редно при намаляло търсене да се приложат по-гъвкави схеми на заплащане на "услугата". Като сте се хванали за 3%, та 3%. Светльо направи отлични предложения, но никой не ги коментира. Ако някоя АНИ заяви ясно, че комисионът е въпрос на договорка, може само да спечели.

Нямам нищо против да платя за професионално свършена работа, но ето запитването ми към АНИ и отговорът и.
---------------------------------------------------------------------------------------------
-------- Оригинално писмо --------
От: ХХХХХ
Относно: Запитване за апартамент
До: b]ХХХХХ[/b]
Изпратено на: Понеделник, 2010, Февруари 8 19:49:37 EET
Здравейте,
Интересувам се от този имот.
Може ли да уточните изложението на отделните стаи и района, защото "широк център"е доста широко понятие. Имате ли снимки?
Благодаря

-----------------------ОТГОВОР----------------------------------
ЗДравейте пиша ви отностно запитване за имот [www.portalimoti.com]
имота се намира до ХХХХХ, юг-север, изложение, имаме много други оферти в офиса на ул.Царс Освободител ХХХХХ, партер, зад Бензиностанция Шел, между двете поликлиники в един офис сме куриерска агениця Еконт Експрес, след Шела посока старата пориклиника в дясно в офиса имаме близо 2000 обяви, етажи къщи, апартаменти заповядайте да ги разгледате може и събота и неделя, и след работа с предварителна уговорка, за връзка ХХХХХ, skype ХХХХХ пратете ми телефон за връзка и характеристики за вашето търсене, в кой район или без кой район, минимална площ, цена максимална и начин на купуване, /брой, кредит, или продажба на друг имот, ако е кредиг дали ще говорили с някоя банка имате ли постоянен договор поне 6 месеца, с осигуровки, имате ли други заеми, и дали сте ставали поръчител, банка за тухла дава 80 % от оценката тоест трябва да имате в наличност може два заеема като допълнение, да ви предлагам най новите,добри имоти и цени да не пропуснете нещо добро, лека и вечер.

ХХХХХ
---------------------------------------------------------------------------------------------

Как да избера този "професионалист", който дори не може да пише грамотно и плиткоумния му план е: "той да ми дойде в офиса, аз ще го омагьосам".
С ХХХХХ съм заместил имена и телефони, оригиналният стил и правопис е запазен.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 15:23:45
Само няколко думи за тел. 0700, защото г-жа Ириана нищо не е разбрала. Това е национален телефон на цената на един градски разговор, т.е. откъдето и да се обадите, цената на разговора за вас е 11ст. Разликата до цената на междуградския разговор се заплаща от собственика на телефона, т.е. от набедената агенция.
Иначе смятам, че тази формула, която се предлага е с трици маймуни да ловиш. Или както се казва във вица - човека взе парите и каза ще видим... Ама не ти харесвало, ама ти си искал стара тухла, а аз съм те завел на нов панел, ама ти си искал в Борово а аз съм те пратил в Ботунец, какво толкова. Аз моята работа съм си я свършил, а ти можеш оплакванията си да ги пратиш на pop@armenia.com
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 15:25:24
avatar
Quote
Dimitar.
Тъкмо защото "Всичко е пазар - търсене и предлагане" не е ли редно при намаляло търсене да се приложат по-гъвкави схеми на заплащане на "услугата". Като сте се хванали за 3%, та 3%. Светльо направи отлични предложения, но никой не ги коментира. Ако някоя АНИ заяви ясно, че комисионът е въпрос на договорка, може само да спечели.

Нямам нищо против да платя за професионално свършена работа, но ето запитването ми към АНИ и отговорът и.
---------------------------------------------------------------------------------------------
-------- Оригинално писмо --------
От: ХХХХХ
Относно: Запитване за апартамент
До: b]ХХХХХ[/b]
Изпратено на: Понеделник, 2010, Февруари 8 19:49:37 EET
Здравейте,
Интересувам се от този имот.
Може ли да уточните изложението на отделните стаи и района, защото "широк център"е доста широко понятие. Имате ли снимки?
Благодаря

-----------------------ОТГОВОР----------------------------------
ЗДравейте пиша ви отностно запитване за имот [www.portalimoti.com]
имота се намира до ХХХХХ, юг-север, изложение, имаме много други оферти в офиса на ул.Царс Освободител ХХХХХ, партер, зад Бензиностанция Шел, между двете поликлиники в един офис сме куриерска агениця Еконт Експрес, след Шела посока старата пориклиника в дясно в офиса имаме близо 2000 обяви, етажи къщи, апартаменти заповядайте да ги разгледате може и събота и неделя, и след работа с предварителна уговорка, за връзка ХХХХХ, skype ХХХХХ пратете ми телефон за връзка и характеристики за вашето търсене, в кой район или без кой район, минимална площ, цена максимална и начин на купуване, /брой, кредит, или продажба на друг имот, ако е кредиг дали ще говорили с някоя банка имате ли постоянен договор поне 6 месеца, с осигуровки, имате ли други заеми, и дали сте ставали поръчител, банка за тухла дава 80 % от оценката тоест трябва да имате в наличност може два заеема като допълнение, да ви предлагам най новите,добри имоти и цени да не пропуснете нещо добро, лека и вечер.

ХХХХХ
---------------------------------------------------------------------------------------------

Как да избера този "професионалист", който дори не може да пише грамотно и плиткоумния му план е: "той да ми дойде в офиса, аз ще го омагьосам".
С ХХХХХ съм заместил имена и телефони, оригиналният стил и правопис е запазен.

Отговорът е, " никак".
Същото се получава и тук- във форума. Явяват се "специалисти", които раздават акъл как да работят АНИ, а като им направиш забележка за неграмотността, се сърдят..........
Не случайна е приказката: " По дрехите посрещат- по акъла изпращат".smiling smiley
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 15:28:05
Quote
iriana64
Моля,
Нали въпросът беше дали ENG имоти са новатори, така ли трябва да работят всички агенции или това са пълни глупости?*pardon*

Еми ново си е както и да го разгледаш, добро или лошо клиента ще си каже тежката дума. По принцип идеята ми за темата, беше, че в криза се раждат нови неща.
Нали не си представяш 2007/08г. в голямата лапаница някой да излезне с подобна оферта.
Най - малко пък всички трябва да работят по един начин, с едни цени, с един комплект услуги и т.н.

Това което използвайки случая се опитвам да споделя, като мнение е че единственият начин да има точни отношения е работата с аванс, всичко останало до голяма степен е шанс, вероятност, стечение на обстоятелства и т.н., когато има ангажимент нещата стоят по различен начин и за двете страни. Въпроса е с това което се предлага, като цяло в момента дали клиента би платил?
Аз казвам, че би ако му се предложи адекватна оферта.

Сега нека някой ми каже, че не иска аванс, и че аванса е демотивиращ елемент в работата. И да си помисли, колко напразни километри е извървял, колко разходи е направил без никаква реална полза, колко пъти са го забравяли за оглед, колко пъти са го прескачали, ако е разбрал и т.н., а клиента да се замисли кой плаща за тези кухи разходи.... не е трудно той самият, като те са сложени в цената.
Та формулата е проста повишаване на ефективността, елиминиране на ненужните разходи, високо качество съчетано с добра цена.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-09 15:33 от jores.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 15:48:07
Quote
камелия
Quote
Svetlio
Глупаво е. 2001-2004 си бяха на твърдо 3% (по 1.5 от страна), после с имотната експанзия се вдигна до 6%. Това значи, че се злоупотребява с възможността за заплащане (поради зверското търсене), а не защото с нещо са ти се увеличили разходите или подобно. Ценовите нива сега са приблизително паднали към 2004 - защо не се намали пак на 3% щом това е част от доводите smiling smiley

Яко лакомия е, всички го знаем и ти самата.. winking smiley

Не е вярно, Светльо, бъркаш с времето отпреди 1995г. Тук, в София, на 1.5% на страна падаше, ако и двете страни са на агенцията. Или, ако е втора сделка.

Още по-лошо smiling smiley Тогава цените бяха в пъти по-ниски и агенциите бяхте в пъти по-малко. Какво от тези факти вдигна %-та на комисионните winking smiley Защо си мисля, че нормалните пазарни практики би трябвало да диктуват обратното...


Яко лакомия е, всички го знаем и ти самата.. winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход