Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ето за това ставам фен на кризата

Публикувано от jores 
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 19:55:19
avatar
Quote
brotarius
Ако се работи на принципа "След мен и потоп.", както в повечето случаи до сега, то наиситна предварителното плащане е проблем. Но ако се опитваш да наложиш нов стил на работа и да останеш на пазара то определено ще се стремиш към качество на услугата и това клиентите ти да останат доволни. Ако не успееш просто няма да има успех инициативата.

Проблем е винаги, когато се работи на принципа " След мен и потоп". Въпросът е да отсееш шарлатанията от истински полезната идея.
А да те успиват, че печелиш, като платиш предварително за едно бъдещо несигурно събитие, без да ти върнат парите, ако то не се състои, за мен си е далавера отвсякъде. Не за клиента, обаче.......
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 20:07:58
За 414 Е, може да се спретне цял сайт за даден имот. Не че е гаранция за продажба, но поне няма да е "Човека взе парите, каза: "Чакай малко."
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 20:08:02
Quote
камелия
Quote
jores

Ками както винаги на стотици километри от истината....

Да те питам ако аз съм класически посредник и никой не ме е ангажирал /за мен ангажимент е договор и пари но го забравяме/, с кой акъл лицето което ме е ангажирало ще има претенции към мен??? Че съм го забравил две седмици например защото в момента работя например с по - 'БЛАГОНАДЕЖДЕН" клиент с който съм преценил, че е по - вероятно да стигна до сделка. Защото в крайна сметка работата на класическата посредническа дейност е близка до теорията на вероятностите, и най - важното по тази схема една сделка плаща труда на посредника по работата с пет други клиенти с които не е достигнал до сделка. Въпроса е дали да си "купиш" човек да работи за тебе или да се довериш на нтеорията на вероятностите с неясен край и качество.

Моля работилите с АНИ да споделят забравяни ли са?
Моля продаващите имоти да споделят прави ли се масимума за продажба на имота им?

Жорес, хайде малко по- мъжки и по- джентълментски, ако можеш, разбира се!
Дали някой ще те "забрави", зависи от клаузите в договора. Логически- докато не си платил и стотинка, работещият за теб, трудно ще те забрави. Но, когато си плащаш предварително една сума, която остава в работещия за теб, независимо дали се стига до сделка, е много лесно да бъдеш забравен. При това- с железен аргумент- дал си парите и няма къде да ходиш.
Много удобно забравяш, че в класически посредническата дейност, се плаща само, ако има сделка.
Разбирам възхитата ти от врътката- това е и твоя идея- да се плаща една сума, която да си е сигурна за агенцията, без да е обвързана с резултат. Така, може би, според теб, е по- справедливо- що да плащат само тези, които са купили/ продали? Да цакат всички, които са решили да видят имот на агенцията.

Ками в единия случай имаш договор, който влиза в сила ако настъпи определено събитие, в другия случай имаш договор в който са описани обем работа със срок за изпълнение. Мисля е излишно да кометирам, че в първия случай не носиш никакъв ангажимент освен ако настъпи събитието, докато във втория трябва да извършиш определени дейности за което ти е платено а като стане сделката ще получиш и другата сума.
Така за мен е справедливо труда ми да се плаща от този за който работя а не от този с който по теорията на вероятностите свърша работа и същия да плати и за всички останали с които не съм стигнал до сделка.
Логически ако не ми е платено /предпочитам термина показан ангажимент/ аз не съм ангажиран по никакъв начин, не могат и да имат никакви претенции към мен.
В другия случай дал си парите и получаваш това за което си ги дал, ако не го получиш имаш, какво да предприемеш.
Когато целия бизнес НИ се изнесе в нета този разговор ще е почти безпредметен ми се струва.

Резултат какво е резултат? Какво правим ако аз съм свършил работата си а резултат няма?
Ако трицифрено число е "платил си и няма къде да ходиш"? Ами нали ти си се договорил с човека, уточнили сте за какво плащаш, какво следва ако не го получиш и т.н. как така няма къде да ходиш нещо не те разбирам.

За търговеца един недоволен клиент може да е провал за бизнеса му в тези времена, и друго елементарен мошеник повярвай ми няма кой да му даде пари напред.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 20:20:58
И аз съм скептик за този нов "продукт", въпреки че не съм брокер. Договорът и услугата, която се предлагат са неясни. Примерно търся имот за 200Е/м2 на Аксаков или Графа, не е ли редно да ми отговорят, че подобно търсене предварително /поне в момента*yes*/ е обречено на неуспех и да не се ангажират с такава услуга. До колкото разбирам те ще направят точно обратното - ще проведат търсенето след съответната такса от моя страна въпреки че и те и аз зная какъв ще е резултатът.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 20:31:21
Jores,
На мен, като потенциален клиент, повече ми харесва с твоята добавка - процент от постигната разлика.
Но пак нещата опират до доверие. Ако лелка, бивш лаборант, без елементарни финансови и правни познания ми я предлага, няма как да ме спечели. И за съжаление пак стигаме до момента на изчистването на боклука от този бизнес.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 20:58:50
Quote
Бай Пешо
И аз съм скептик за този нов "продукт", въпреки че не съм брокер. Договорът и услугата, която се предлагат са неясни. Примерно търся имот за 200Е/м2 на Аксаков или Графа, не е ли редно да ми отговорят, че подобно търсене предварително /поне в момента*yes*/ е обречено на неуспех и да не се ангажират с такава услуга. До колкото разбирам те ще направят точно обратното - ще проведат търсенето след съответната такса от моя страна въпреки че и те и аз зная какъв ще е резултатът.
Бай Пешо,
Свалил си летвата. Нали бяха 200Е за жълтите павета. winking smiley

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
?
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 21:01:02
avatar
Я пък, утре ше ида и ше им дам таксъ 414 евру.
Да видити, че имъ хоръ дету щом искът да купят имотъ - даат таксъ.
Имъ и нахакани кът меня, дет искът да са в игрътъ.
Не съ сичкити кът вас - скиптици. Вии саму кусури търсити бе.
Я ше им дам кинтити, и посли ши ви пишъ, ко съм взял.

Ай, да пия инъ ракия и лека нощ.*drunk*

Еврото идва към България.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 21:02:51
В тази работа, както и да се организира, кадрите решават всичко. Всичко зависи от това какви хора ще привлекат.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 21:10:31
avatar
Quote
Купувач
Jores,
На мен, като потенциален клиент, повече ми харесва с твоята добавка - процент от постигната разлика.
Но пак нещата опират до доверие. Ако лелка, бивш лаборант, без елементарни финансови и правни познания ми я предлага, няма как да ме спечели. И за съжаление пак стигаме до момента на изчистването на боклука от този бизнес.

На теб не ти трябва човек нито с правни, нито с финансови познания, на теб ти е достатъчен Жорес и ония- дето вече са развили идеята му.
Quote
jores

Резултат какво е резултат? Какво правим ако аз съм свършил работата си а резултат няма?

Ето, това ти трябва- да ти вземат паричките без да видиш сделка. Ама, ще ти обяснат, че са си свършили работата..............:]
Ама, нали си умен, давай...........търси разликата......spinning smiley sticking its tongue out
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 21:16:27
Много надребно се заяждате наистина. Ками, я ми кажи ти с твоя дългогодишен опит не си ли чувала или виждала платени комисионни на ПД без да има сделка накрая? Там каква е разликата? Пак обясняват, че са свършили работата, даже ако не се лъжа и ти беше от защитниците на тая порочна идея.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход