Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Топ Център

Публикувано от rakoooo 
Топ Център
28-05-2006 - 16:44:33
Предлагат ми да закупя офис в топ центъра на София в новострояща се административна сграда. Цена от 3 000 евро за кв.м.. Това подходяща инвестиция ли е???
Предварително благодаря за мненията!
Иво
Re: Топ Център
28-05-2006 - 17:23:18
Това е безумна инвестиция!Тавана на наемите е 15-16Екв/м.Това е изплащане за повече от 15 години,защото този офис ще го даваш под наем вероятно на голяма фирма която ще отчита разход и ще плащаш данъци.
Да не говорим че прекалено много офиси от Клас А строят из центъра.Тези цени са почти до тавана на офиси в столици като Прага,Варшава,Будапеща където макс цената е 20-22Е кв/м.
Повече от 2 000-2 200евро кв/м не е реално поне според мен.Проучвах и този пазар заедно с този на ваканционните имоти.
Като цяло по изгодно от магазин на топ-булевард няма.Щом разполагаш с големи пари там трябва да ти е целта cool smiley
на
Re: Топ Център
28-05-2006 - 21:33:41
и аз мисля, че 3000е/кв е лудост; а и не се знае дали ще вземеш повече от 10е/кв наем; повече от 1300е/кв не си струва защото сякаш има доста офиси
Zico
на
30-05-2006 - 10:58:43
на, кво му обръщаш внимание на racooo изобщо ?!
ако не беше тъжно щеше да е смешно !!!
Брокерчето нещо съвсем е огладняло !!!
3000 ЕUR подходяща инвестиция ли било ?!
Луд !!!
Подходяща е купувай !
ха,ха,ха
аз знам една още по-подходяща 5000 !!!
Ако решиш кажи !
ха,ха,ха
Re: Топ Център
02-06-2006 - 17:52:36
Все пак ви благодаря за откровенноста, но трябва да ви кажа, че все пак има реализирани продажби на зелено и мястото наистина е ТОП. Има и реално паркоместо в подземен гараж, а не някакъв си служебен абонамент, а и къщата е с много хубав проект...
Иво
Re: Топ Център
02-06-2006 - 18:50:47
Ще ти кажа че аз пък можех да продам магазин при цена от 25 000евро на кв/м!!!Винаги ще има кой да изпере нещо.Не се чуди че има сделки.Ние говорим за реални печалби и нормална възвращаемост от 9-10% годишно,каквато няма да имаш при платени 3 000евро кв/м.
Peter_K
Re: Топ Център
02-06-2006 - 18:53:36
A ti znaesh li na kakvi ceni e prodadeno "na zeleno"? Razbira se che shte ti kazat che ne si pyrvia ... Nishto lichno, samo razsyjdavam ...
na
Re: Топ Център
02-06-2006 - 19:52:03
ако наистинаш имаш и смяташ да дадеш 3000е/кв, моят съвет е да се огледаш и в чужбина; наскоро разглеждах проекти в Испания, Турция, Кипър, Китай(!), Дубай; някои предприемачи предлагат 7.5-10% гарантиарана възвращаемост за 3-5 години за проекти в начална фаза на строителство; ти за 3000е/кв можеш да си построиш цял хотел в Бг
Re: Топ Център
02-06-2006 - 23:13:23
Може би сте прави обаче на мен ми се струва привлекателна идеата да имам имот в топцентъра на столица отколкото в някаква провинция в Испанско където става само за курорт... Мястото, мястото и само мястото....
Re: Топ Център
03-06-2006 - 10:31:56
Не си ли пропуснал момента, че компаниите на които се надяваш да ти наемат офиса идват в България, защото им е доста по-евтино да подържат офис в София, отколкото във Виена? Не станахме ли много маймунките на клона - един очаква да му дадат европейска заплата,друг европейски наем...
А не пропускаш ли, че фирмата може да отвори офис в Букурещ или пък недай си боже да реши, че офисът в Истанбул ще обслужва и България....
Я се замисли ти защо би предпочел да пътуваш с автобус, а не със самолет. Дали не е само заради голямата разлика в цените?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход