Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Обявена цена 60 000,а реална...?*tired*

Публикувано от alana 
Re: Обявена цена 60 000,а реална...?*tired*
04-02-2010 - 11:35:22
разкарай паразитите от имота(тоест брокерите) и цената от само себе си ще падне с 30%. Оттам насетне можеш да посвалиш още малко с нормални преговори. Успех.
Re: Обявена цена 60 000,а реална...?*tired*
04-02-2010 - 11:37:15
Не знам какво толкова ви се е набила в главата думата "кеш".Продавачът така или иначе ще получи всичко в смеката си,освен ако не договаряте някаква схема за разсрочване.Какво го интересува него дали някой пазарува с кеш или с кредит,дали парите са му наследствени,от търговия с органи или ги е намерил в куфарче покрай ЖП линията...

Сега по темата...ми зависи какво купуваш с тия 60 хил.За прилично направено и достатъчно голямо жилище не са много.За "маломерен двустаен" 45 квадрата,с лице срещу блозкия голям булевард са си доста пари.
Re: Обявена цена 60 000,а реална...?*tired*
04-02-2010 - 12:26:12
avatar
Quote
salvador
Какво го интересува него дали някой пазарува с кеш или с кредит

Когато с в брой и иска да купи - може веднага. Когато ще са кредит, няма никаква гаранция, че банката ще даде толкова, колкото иска купувачът над самоучастието. Т.е. изобщо не е сигурен купувач. А в днешно време банката ще оцени имота на доста под офертната цена, т.е. купувачът е само зяпач.
?
Re: Обявена цена 60 000,а реална...?*tired*
04-02-2010 - 12:39:48
avatar
Преди да атакуваш конкретния апартамент, добре е да се поогледаш дали някое "омразно брокерче" съвсем случайно не предлага подобен тип имот на цена 45.000 - 50.000.
Дори и да му платиш някои лев комисион - пак ще ти е по-изгодно.
Нагледал съм се на директни сделки между продавач и купувач на безумни цени.
Накрая купувача е като наакан, когато си анализира действията.

Еврото идва към България.
Re: Обявена цена 60 000,а реална...?*tired*
04-02-2010 - 15:03:39
е кажи какво се предлага за тия 60К.
Re: Обявена цена 60 000,а реална...?*tired*
04-02-2010 - 20:22:28
Благодаря за отговорите.На въпросите защо бързам и дали съм се ориентирала,нито бързам ,нито съм се ориентиралаwinking smiley.Ще имам време да тръгна сериозно на огледи,едва от април нататък.Засега просто чета обяви и се опитвам да науча "тънкостите"около покупко-продажбите.Не мога да се спра на даден район все още,единственото,което мога да кажа е,че не искам да е в Дружба,Обеля,Люлин,Левски,а и е едва ли ще е и центъра или Лозенец.Предпочитам разбира се,Южните райони-Стрелбище,Борово,Красно село,но не знам дали ще мога да си позволя и тях.Бих желала двустаен апартамент,минимум 60кв.(по възможност чиста площ).Също така вече окончателно се отказах от панел,и искам да е стара тухла или евентуално ЕПК.Мога да платя максимум 60 хиляди,но много зависи от това,има ли комисионна за купувача агенцията,ако има колко е,и кой до каква степен поема нотариалните такси, тоест зависи от самата оферта.Другата посока ,освен Южните квартали,за която си мисля е,Зона Б 5,Зона Б 18,Б 19.Преди се колебаех и за Овча Купел-старата част,но ми се струва,че с транспорта положението там не е особено добро.Та с две думи,преди всичко,ако излезе някоя добра оферта в Южните квартали,а след това Зоните....
Re: Обявена цена 60 000,а реална...?*tired*
04-02-2010 - 20:28:41
avatar
За половината пари и по-малко даже (61 000 Лева) има обявен двустаен 51м2 за продан от банка Пиреус в Младост 2, а това е само върхът на айсберга, който ще срути пазара winking smiley

Няма за къде да бързаш, всеки един ден на изчакване ти носи пари.
Re: Обявена цена 60 000,а реална...?*tired*
04-02-2010 - 20:34:32
Quote
valsodar
За половината пари и по-малко даже (61 000 Лева) има обявен двустаен 51м2 за продан от банка Пиреус в Младост 2, а това е само върхът на айсберга, който ще срути пазара winking smiley

Няма за къде да бързаш, всеки един ден на изчакване ти носи пари.

Само да напомня на питащата, че вслушването в съветите на очевидни кретени не е добра стратегия!
Успех в покупкатаsmiling smiley
Re: Обявена цена 60 000,а реална...?*tired*
04-02-2010 - 20:45:37
avatar
Ивчо, да не би да имаш нещо за продан на тезгяха бре баце, че така нервно... ? winking smiley

Ние с всеки ден печелим, вие с всеки ден губите - така е, всичко се стреми към равновесие.
Re: Обявена цена 60 000,а реална...?*tired*
04-02-2010 - 21:08:37
.Ще имам време да тръгна сериозно на огледи,едва от април нататък

много добро решение да тръгнеш след април
боикотирал съм пазара за имоти отдавна така че аз април тръгвам за риба smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход