Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко дъна ще има?

Публикувано от borimar 
Re: Колко дъна ще има?
30-01-2010 - 20:53:50
avatar
Quote
vivic
пуста робска психика :]

Ей, пич, явно ти си с робска психика!
В Щатите се регистрира фирма за 4 часа и почваш да бачкаш.
Държавата е направила така, че на този който му се бачка - да не му се пречи, а да му се помага.
Тук обаче не е така.
Ти явно си на държавна службичка и си бъркаш в носа по цял ден.
Re: Колко дъна ще има?
30-01-2010 - 21:07:37
Quote
2010
Quote
vivic
пуста робска психика :]

Ей, пич, явно ти си с робска психика!
В Щатите се регистрира фирма за 4 часа и почваш да бачкаш.
Държавата е направила така, че на този който му се бачка - да не му се пречи, а да му се помага.
Тук обаче не е така.
Ти явно си на държавна службичка и си бъркаш в носа по цял ден.

как пък ме определи веднага, хахаха *bow*
споко бе човек, намерил съм му решението, не работя в БГ от няколко години вече smoking smiley
пък ти чакай "Отгоре" да ти кажат довечера под юргана к'во шъ прайш spinning smiley sticking its tongue out
Re: Колко дъна ще има?
30-01-2010 - 21:10:02
avatar
Щом си навънка - стой си там.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Колко дъна ще има?
30-01-2010 - 21:14:41
Quote
2010
Щом си навънка - стой си там.spinning smiley sticking its tongue out

ц, пак не позна *smiley_ahh*
туканка съм, да ви гледам сеирЯ, докат' чакате "Отгоре" да ви прошепнат там за жената довечера... дали може... :loveu:
Re: Колко дъна ще има?
30-01-2010 - 21:29:58
Отгоре и да кажат " Може" ......, ако жената каже "Не може" , положението става като на борсата 2008 , или на пазара на НИ 2010.......
т.е отваря се ножицата между желаните и възможните неща....
Re: Колко дъна ще има?
30-01-2010 - 21:46:15
хе,ми че те тия "отгоре" са най набутаните.......разбира се,че в медиите дъното постоянно ще се е стигнало.....и че е време за купуване......
аз едно време защо ви казвах само да стоите отстрани и да гледате сеира,кво става когато крадци(политици) и мутри се вземат насериозно и почнат да се правят на капиталисти........
кат те бива за крадец и разбоиник-крадни си и си трай,не се бутай между шамарите,че и открадното ще загубиш.......вече тези мои теории май стават факт......
ако някой ми даде пример с политик или мутра,който не е в бизнеса с имоти,евалата ще му кажа..........
а най якия пример е зам министъра на икономиката,който за 2009 бе изгубил 85% от декапитализация в инвестициите си на БФБ....колко тъп трябва да си,че да си във икономическото управление на държавата и да загубиш 85% за една година??????
някой от инвестора му бе пльокнал даначната декларация за 2009....голем смех беше.........
тия ОТГОРЕ........смех......кукуригувци със самочувствие на уорън бъфетовци
Re: Колко дъна ще има?
31-01-2010 - 02:55:56
avatar
Quote
Бай Пешо
Quote
borimar
Разбира се изчисленията са доста условни в зависимост от вида на имота -магазин, офис или жилище и дали е в София или другаде.
Но вече доходността ще е на кантар, а като се има предвид, че спада няма да е вечен ще се печели и от растеж на цените в бъдеще.

Въпросът е кога ще е това "бъдеще". Ако е като светлого бъдеще на комунизма,... не мерси. Човешката история и бъдещето на човечесттвото са много интересни теми, но ние живеем тук и сега и е нормално да се интересуваме от доходността и цените в близките няколко години. А както става ясно, повечето /почти всички участници във форума без продавачите/ са убедени, че поне през следващите 2-3 години трендът е надолу. А дали и след това ще продължи в тази посока и до какви нива ще стигнат цените и наемите -

божа работа. Та да купиш в момента НИ е като да купиш фабрика на 9-ти септември 1944 !
Дъното и да беше дошло, а това е много далеч, би било плато, т.е. много дълго. Ако си луд, то се набутай при днешните лихви на цени, дето с всеки ден падат и дъно определено не се вижда. Прецени си сам пазара:
- няма кредитиране почти никакво, което какво прави? Просто купувачите са много малко и да има луди да искат да купуват, защото кешът си е дефицитен в размер за жилище.
- заради кризата хората са уплашени и не искат да хвърлят луди пари накуп или да теглят кредити
- с всеки ден се отваря все по-голям пазар на описани от съдебни изпълнители имоти
- има адски много непродадени готови жилища и офиси
- почти всеки, който би се хванал на идея да улови момента с евтиното или да купи 2-3 имота, за да спечели от препродажба, вече се е набутал
Кое и как ще вдигне цените, че и да е ударно, така че при евентуален ръст някой ден в рамките на месеци или година-две да изпуснеш дъното с повече от 2-3, 5%? Заслужава ли си риска сега в началото на голямата криза за България? Защото сега започнаха фалитите, сега е свиването на абсолютно всеки бизнес, сега гърмят лошите кредити, сега почва голямата безработица и т.н.
Re: Колко дъна ще има?
31-01-2010 - 09:04:32
И да сме стигнали дъното -няма кислород за изплуване на повърхността .winking smiley
PMP
Re: Колко дъна ще има?
31-01-2010 - 12:46:31
За дъна, уфси, отгоре,отдолу и отстрани питайте негово величество форумния пишман-специалист:loveu: ПУНДИ!

Абе къде е оня червен чичка бай Иван Сънито...сигуно посреща вече тълпи туристи...мъка мъкаааа...

Посоката е толкова надолу, че куку и асен сериозно ми се струват оптимисти вече...а ми е жал за хорицата-новодомци...



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-01-31 12:50 от PMP.
Re: Колко дъна ще има?
31-01-2010 - 13:38:14
avatar
Quote
PMP
За дъна, уфси, отгоре,отдолу и отстрани питайте негово величество форумния пишман-специалист:loveu: ПУНДИ!

Абе къде е оня червен чичка бай Иван Сънито...сигуно посреща вече тълпи туристи...мъка мъкаааа...

Посоката е толкова надолу, че куку и асен сериозно ми се струват оптимисти вече...а ми е жал за хорицата-новодомци...
---------

симпатяга си,нищо че си просто момче!*angel*
--------
като за най-прости е най-простият еталон/измерител за пазар - НЕ слушай - Гледай !

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-01 05:37 от прУфесУр тъпарон.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход