Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къща море цена

Публикувано от 2010 
Re: Къща море цена
26-01-2010 - 17:24:16
avatar
Quote
briko
*drunk*Наздраве, съгласен съм без комуникации не ми трябва, заради караваната, която мисля да паркирам там.................случайно твоя строител да е помислил в тази посока, нещо като парк за каравани по 8000 евро парцелче с минималните допустими размери и ток, вода.
Това не е дъното, уважаеми 2010, а утвърден начин за почивка в всички нормални страни, просто пример- собственика на ИКЕА живее в каравана*yes*, но тук всичко трябва да е по така". От 5 години си почиваме компания от 20-25 човека в Царево в бунгала, в хотел или лъскава къща не можеш да ме вкараш да почивам на морето.

Да сега паркове за каравани ще ви строят. Той човека иска да строи продава кинти в неговия джоб не на вас да угажда. Неговата формула е строи+продава=милионер. Вашта формула местенце+комуникации+некой да се грижи за него+малко кинти от ваша страна=ваша усигорена почиФка

Не се връзват формулите
формулата за топлина(парите)
и формулата за тегло (задължениятя)
нямат допирни точки.
Re: Къща море цена
26-01-2010 - 17:24:45
Quote
briko
*drunk*Наздраве, съгласен съм без комуникации не ми трябва, заради караваната, която мисля да паркирам там.................случайно твоя строител да е помислил в тази посока, нещо като парк за каравани по 8000 евро парцелче с минималните допустими размери и ток, вода.

Това е супер идея с гарантирана печалба и дълъг сезон!!! Браво.
За собственика - може да не тече /но в другия варант е съвсем безнадеждно/, но капе - с перспектива да стане вир! Колкото по-близо до природата-толкова по-добре. Той може да се направи ресторантче и т.н. Като начало- е много добре.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-01-26 17:36 от general.
Re: Къща море цена
26-01-2010 - 17:31:31
avatar
Quote
igra4
Я го питай твоя човек как му се вижда 100 Е цена на напълно завършено строителство.
Става въпрос за сглобяеми бунгала от вибриран бетон.Бунгалата са двуетажни с обща квадратура 105 кв.
Монтажа на бунгалото става за половин ден,също има възможност и да се произведат на място.Достатъчно е една площатдка от около 120 кв.

Правилно ли разбирам?
Вие предлагате изработка и монтаж на място на двуетажни бунгала РЗП 105 кв.м. от вибриран бетон. 100 Е / кв.м.
Имате ли проекти? Някакъв линк, сайт?
Това по принцип е "добро" и за вила или селска къща.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-26 17:47 от 2010.
Re: Къща море цена
26-01-2010 - 18:01:02
Quote
briko
На южното черноморие от две години се броят на пръсите на една ръка, Panther1 замисли се. През 2009 изчезна и Оазис, ако ти говори нещо, идеята ми беше да си купиш парцела в този парк за каравани, а не да го наемаш.
Ще ти отговоря накратно.
Няма далавера за продавача в твойта сметка. Така че ...Ако имаш желание - трябва да си направиш нещо сам. Отделно че има странични въпроси - като купиш кой ще поддържа инфраструтурата, кой ще я охранява?
Не случайно парковете за каравани са под наем на запад. Обикновено целогодишно, с поддръжка, консумативи, охрана.
Иначе на мен лично твоята идея ми харесва дори съм мислил за нещо подобно след време, ама не го виждам като бизнес. В Бг всеки се спасява поединично. Купуваш малък парцел (точно по морето ще е сложно), организираш си някакви комуникации и вече преценяш дали ще държиш там караваната или ще я влачиш на пролет натам и наесен обратно.
Re: Къща море цена
26-01-2010 - 19:00:01
интересна тема, по принцип 30 000 евро са много добра цена за къща на морето, обаче тя просто няма как да струва толкова. % на застрояване в момента мисля че е към 30% което ще рече за 50 кв.застроена площ са необходими грубо 200 кв парцел. ако се калкулира цената на земята + разходите по строежа... излиза че за 30 000 неможе да я построиш камоли да продадеш на толко.
а за къмпинги кои каза че немало? има достатъчно обаче като гледам основните им посетители са млади наркомани, дрипави хипари и нудисти smiling smiley абе въобще почивка на къмпинг си е голем филм, ако си и с малко дете... пък и само мисълта да сера 2 седмици в храстите... треба да си голем ентусиаст и любител на природатаsmiling smiley
Re: Къща море цена
26-01-2010 - 19:19:26
Quote
bate dimo
има достатъчно обаче като гледам основните им посетители са млади наркомани, дрипави хипари и нудисти smiling smiley абе въобще почивка на къмпинг си е голем филм, ако си и с малко дете... пък и само мисълта да сера 2 седмици в храстите... треба да си голем ентусиаст и любител на природатаsmiling smiley

Говорим за добре уреден къмпилнг с инфраструктура...
Re: Къща море цена
26-01-2010 - 19:48:43
avatar
Quote
bate dimo
интересна тема, по принцип 30 000 евро са много добра цена за къща на морето, обаче тя просто няма как да струва толкова. % на застрояване в момента мисля че е към 30% което ще рече за 50 кв.застроена площ са необходими грубо 200 кв парцел. ако се калкулира цената на земята + разходите по строежа... излиза че за 30 000 неможе да я построиш камоли да продадеш на толко.

Пича в момента умува различни варианти.
Крайната цел е да предложи стоката на такава цена, че да има купувачи.
Ето някои негови разходи (според мен): земя, проект, изграждане на сградите, ток, вода, канал, път, ограда, ДДС и други данъци и такси, офис обслужване и счетоводство, юридическа поддръжка.
Повече от ясно е, че къщи за 100.000 евро са трудно продаваеми.
Въпроса е колко най-ниска може да е цената.
Re: Къща море цена
26-01-2010 - 19:54:49
И аз бих си купил з а 30 000 евро,за къща на морето просто веднага
Re: Къща море цена
26-01-2010 - 20:00:52
"пича" не е единствения които умува в момента как да изкара некои лев от далавера в строителството. но като гледам настроенията на купувачите за покупка на къща за 30 000 евро при положение че себестоиноста и е двоино повече ... извода е нема далавера в тая работа вече.
Re: Къща море цена
26-01-2010 - 20:20:02
Това лято бях мнохо близо до Царево 2-3километра за около 10 дни платих по 60 лв на ден за спане
догодина пак мога да отида , по -догодина също ...защо ми е вила ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход