Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къща море цена

Публикувано от 2010 
Къща море цена
26-01-2010 - 12:10:30
avatar
Един строител умува относно евентуален строеж на вилно селище 40 - 50 къщи, на 200 метра от морето гр.Царево.
В момента термина "вилно селище" е доста изхабен, но пък след две - три години слънцето отново ще изгрее.
Има различни варианти за големина на къщи и тип конструкция (тухлени или дървени).
Питането му е на каква цена ще има търсене. Според търсенето той да си започне проектите.
С една дума колко пари би дал един софиянец за къщичка (дървена или тухлена) 60 - 120 кв.м. с двор 350 - 400 кв.м, асфалт, канализация, вю - море, 200 метра от хубав плаж, целогодишна охрана на тънки цени.
Re:....
26-01-2010 - 12:13:21
....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-10 13:00 от studenta.
Re: Къща море цена
26-01-2010 - 12:17:33
Много смешен въпрос. Тоя човек или няма хабер за какво става дума, или просто се чуди къде да изсипе пари.

Има идея. Среща се с архитект. Уточнява параметри на проекта, събира оферти за цените и си оформя някакъв план за разходи. После си прави сметката върху тази себестойност какъв процент печалба иска да получи. Разглежда пазара и излага стоката си на тезгяха.

Въпросът е какъв процент печалба иска да получи, а не колко голям балък ще закачи.

Въпросът показва,че няма промяна в мисленето на пишман-инвеститори. При такова питане може да сне предполага какъв ще бъде проектът му и какъв ,съответно ще бъде резултатът - такъв, на какъвто се пекат в момента подобен сорт "инвеститори".

Закъснял е,както се казва, във времето.

Ето тук информация за някой ,който знае как, защо и какво да прави:

[dom.dir.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-26 12:19 от general.
Re: Къща море цена
26-01-2010 - 12:26:14
avatar
Quote
general
Много смешен въпрос. Тоя човек или няма хабер за какво става дума, или просто се чуди къде да изсипе пари.

Има идея. Среща се с архитект. Уточнява параметри на проекта, събира оферти за цените и си оформя някакъв план за разходи. После си прави сметката върху тази себестойност какъв процент печалба иска да получи. Разглежда пазара и излага стоката си на тезгяха.

Въпросът е какъв процент печалба иска да получи, а не колко голям балък ще закачи.

Въпросът показва,че няма промяна в мисленето на пишман-инвеститори. При такова питане може да сне предполага какъв ще бъде проектът му и какъв ,съответно ще бъде резултатът - такъв, на какъвто се пекат в момента подобен сорт "инвеститори".

Закъснял е,както се казва, във времето.

Ето тук информация за някой ,който знае как, защо и какво да прави:

[dom.dir.bg]

Той е наясно със себестойността, разглежда пазара - кой пазар - в момента ли?
Стоката му ще е изложена след две години, без продажби на зелено.
Питането му е дали да заложи на къщурки с цена 30.000 евро или на по-яки къщи за 45.000 евро.
Работи с 10-15% печалба.
Re: Къща море цена
26-01-2010 - 12:28:00
avatar
Quote
2010
Един строител умува относно евентуален строеж на вилно селище 40 - 50 къщи, на 200 метра от морето гр.Царево.
В момента термина "вилно селище" е доста изхабен, но пък след две - три години слънцето отново ще изгрее.
Има различни варианти за големина на къщи и тип конструкция (тухлени или дървени).
Питането му е на каква цена ще има търсене. Според търсенето той да си започне проектите.
С една дума колко пари би дал един софиянец за къщичка (дървена или тухлена) 60 - 120 кв.м. с двор 350 - 400 кв.м, асфалт, канализация, вю - море, 200 метра от хубав плаж, целогодишна охрана на тънки цени.

Това вече го взимам на майтап. Но като гледам как сериозно го пишеш ми идва наум да ти кажа–престани да ходиш в лудницата там инвеститори, строители няма това са болни хора и какво правиш ти между тях се питам Аз?

Ни копува ни продава
Re: Къща море цена
26-01-2010 - 12:31:32
avatar
Строителя дойде при мен и не знам какво да му отговоря за търсене и цени след две години.
Re: Къща море цена
26-01-2010 - 12:31:51
Работи с 10-15% печалба. Стоката му ще е изложена след две години *stop*
Re: Къща море цена
26-01-2010 - 12:51:19
avatar
Кажи му името на строителя. Медал ще му дадем. 10–15% печалба искал ама той дава ли си сметка че след 2 години което е нормалин срок да завърши комплекса ще е реализирал загуба от 10–15%. И точно тогава слага завършените къщи на пазара а куповачи няма и загубите тогава са 100%. Ех невежество защо си пуснало толкова дълбоки корени в България?

Ни копува ни продава
?
Re: Къща море цена
26-01-2010 - 13:11:21
avatar
Ас, ако ша трябва да даам някви пари, ша зема ена къшта за 30 хилки, место ена нова жипка. Жипката само ша ма дърпа надолу – каско, бинзин. Къштата ше я имам за базов лагер, га ходя за рибъ, или ако се скарам с жинъта. Ша я давам на пичувете околу мен и те да помиришат нашто муре. За 30 хилки у Гръцку няма къщуря на мурето. Тъй, че за 30 хилки, ако има и куфня вътре и лигло, то ко му тряа на чиляк повиче. Навии го тоз пич, да ги пусне първити къшти на примоция за 20 хилки и ас почти съм готоф.
Re: Къща море цена
26-01-2010 - 13:34:12
Мечта на много хора, къща на морето................но 30000 евро вече са много пари за имот, който ще посетиш 2-3 пъти в годината, а дали ще успееш да го дадеш под наем, никой не знае, особенно в Царево.
Аз лично съм готов да си купя, нещо като дървено бунгало към 40-50 кв.м. и малък двор в Царево, но максимум до 10000 евро.*yes*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-26 13:35 от briko.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход