Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

...

Публикувано от studenta 
Re: Къде ги тези оферти за 300 евро на м2 не ги виждам?
15-01-2010 - 19:24:28
avatar
Аз винаги съм казвал, че крайните изказвания са смешни.

Ама не ей сега ще видиш зимата какво ще стане - първо революция, после имоти в София по 300 евро /ама не на зелено, а с акт 16 в центъра разбира се/, а после ще стане ей така... Освен това ей сега през февруари ще закъсат всички с кредитите и банките ще им вземат изведнъж на всички имотите и ще ги обявят на публична продан по два за лев...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Къде ги тези оферти за 300 евро на м2 не ги виждам?
15-01-2010 - 19:33:18
avatar
Вече половин година чакаме банките, ама те стискат. Когато се изпуснат, ще разберем всички.

Не знам дали някой е измислил дума за това, когато се стига една критична точка, след която събитията се променят драстично. Наблюдава се във всеки един динамичен процес. Например взрив на барут - стандартно гори, но ако се повиши налягането изгърмява изведнъж всичкото количество; или път, който има дебит от 100 коли на час, ако станат 101 (само с 1 повече или 1%), започва натрупване на опашка, а след време се задръства целия и води до спиране на цялото движение и т.н.

Мисля си, че в много критични области просто се чака някакво чудо "кризата да свърши", а не се прави нищо смислено. И ако "кризата не свърши" навреме, ще започне нещо много по-неприятно. Това чакат куку и асен и си имат основания.
Re: Къде ги тези оферти за 300 евро на м2 не ги виждам?
15-01-2010 - 20:48:31
Вие с "вашите прогнози" ... по-добре хвърляйте зарчета!!

Да не пропуснахте че Кризата се контролира? За примера на ДОДО - поддържа се трафика да не минава 99 коли на час, но и да не пада под 98 winking smiley
Re: Къде ги тези оферти за 300 евро на м2 не ги виждам?
15-01-2010 - 20:54:19
avatar
Ако се контролираше, нямаше София (а вероятно и градът където си ти) да е в този осран вид. Никой нищо не контролира, а се разчита на късмет. "Ще купят моите дини, а не на съседа и след това се пенсионирам на остров с палми".
Re: Къде ги тези оферти за 300 евро на м2 не ги виждам?
15-01-2010 - 21:08:17
Кризата се контролира но само по високите етажи. Долу в ниското - квото стане! За осрания вид - много точно казано! Ако си избрал Кипър - по добре не идвай. И тук вече тресе яко гръцкия синдром. Иначе палми има и е топло . А имоти на 450 -500еуро вече са факт.Има и на 330е. Тях ги няма в ефира - само директен контакт - продавача се срамува!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-15 21:19 от paio.
Re: Къде ги тези оферти за 300 евро на м2 не ги виждам?
15-01-2010 - 21:36:23
Когато финансовата система дълго време е залагала и финансирала разтеж, а в един момент се получи спад, финансовата система се разстройва. В цял свят финансовата система се самолекува с постепенно изпускане на напрежението, а нашата се опитва да докаже, че разстройството се лекува със стискане на кълки...
Re: Къде ги тези оферти за 300 евро на м2 не ги виждам?
15-01-2010 - 21:43:57
Quote
dodo2
Не знам дали някой е измислил дума за това, когато се стига една критична точка, след която събитията се променят драстично. Наблюдава се във всеки един динамичен процес. Например взрив на барут - стандартно гори, но ако се повиши налягането изгърмява изведнъж всичкото количество; или път, който има дебит от 100 коли на час, ако станат 101 (само с 1 повече или 1%), започва натрупване на опашка, а след време се задръства целия и води до спиране на цялото движение и т.н.

Има един термин - the tipping point - мисля, че до известна степен покрива това което имаш предвид smiling smiley
Re: Къде ги тези оферти за 300 евро на м2 не ги виждам?
15-01-2010 - 21:50:31
Миналата година не вярвахте че са възможни 500 евро
Другата година ще се чудите как така вече са възможни 300 евро
За грозните коптори от софийските гета и това е много.
Re: Къде ги тези оферти за 300 евро на м2 не ги виждам?
15-01-2010 - 22:03:50
Още едно мнение за критичната точка при процесите отпреди 2 години-справка датата долу.

На страница 4-та от този форум написах един коментар за причините , които пораждат катастрофите в системите-било икономически, политически, технически. И тъи като си изкарвам хляба в техническата област, приведох пример от тази област, но не съм предполагал че само един ден по-късно световната борса ще потвърди скромното мнение на бай ви Спиридон. Накратко: КОГАТО ПАРАМЕТРИТЕ НА ЕДНА СИСТЕМА ИЗЛЯЗАТ ОТ КОНТРОЛ, АКО НЕ СЕ ВКАРАТ СВОЕВРЕМЕННО В ЛИМИТА СЛЕДВА КАТАСТРОФА.ГАРАНТИРАНО!!!Събитията на борсата го потвърждават. В момента параметрите на пзара на НИ в БГ са тотално излезли от контрол.
Доказателства:

1. Цените в София надминаха цените в проспериращи държави от Централна Европа.
2. Мой познат брокер(истински такъв) ми обяснява как 10 пъти води на оглед в някакво измислено тухлено копторче 55 кв. м в неугледен блок някъде около Ситняково и как подивелите и озверели от сиромашия собственици непрекъснато отказват сделка, защото "имотите се вдигали". В момента му искат 100 000 Евро.. По време на престоя ми в Щатите научих че добър специалист със 5-6000 долара заплата( реални 3-4000,поради данъците) в наи-добрия случай може да спести -преко сили 5000-6000 долара на година, т.е. трябва да отдели 20-на години квалифицирана работа в наи-мощната икономика на света, за да се сдобие с тухлено копторче в Подуенско.
4. 80 % от брокерите в София са безработни хорица от провинцията. Те не познават града, камо ли тенденциите, а непрекъснато обясняват "какво прИекрасно жилищИе Ша ви намерят и как Ша спИечИелитИ голИеми пари само да го купитИ"
Тези 80% също озверели за пари посредници правят не-малко за вдигането на цените .
С две думи машината работи в режим OVERHEAT, OVERSPEED.
Изпълнен съм с любопитство какво ще се случи......ако не се отнеме газта....
Редактиране Отговор Цитирай Докладвай
камелия [ Отговор ]
Re: Кой купува скъпите имоти, аз имам пари и пак ми е скъпо?
22-01-2008 - 13:33:14 Регистриран: преди 3 години
Мнения: 7 746
Re: Къде ги тези оферти за 300 евро на м2 не ги виждам?
15-01-2010 - 23:43:47
avatar
Quote
ilianm
Миналата година не вярвахте че са възможни 500 евро
Другата година ще се чудите как така вече са възможни 300 евро
За грозните коптори от софийските гета и това е много.

Не си доразбрал, душко! Според " специалистите", трябваше вече да купуваме на " топ локейшън" по 149$/ кв.м.
У вашия град, отвън ли си внасяте строители, че нямате коптори? Щото, у нашия, са се от провинцията........:]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход