Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Началото на възхода ?

Публикувано от 2010 
Re: Началото на възхода !
23-01-2010 - 00:09:29
@steppenwolf
Аз си мисля че съм реалист, но знае ли човек ...
Ти явно смяташ че има доста свободни апартаменти. Какво значение има кой е собственика им?
Въпросите са:
1. Откъде ще дойдат хора които да живеят в тези апартаменти?
2. Откъде тези хора ще имат доход, който да им позволява да дават Е300 за наем?
Имаш ли разумни отговори на тези въпроси?

БТВ Средномесечния осигурителен доход за 2009 е под Е300. Прогнозите са за безработица през 2010 до над 15%. Неофициално и повече.

Дай сега няколко причини за оптимизъм да видим.
Re: Началото на възхода !
23-01-2010 - 00:22:21
avatar
Quote
Panther1
@steppenwolf
Аз си мисля че съм реалист, но знае ли човек ...
Ти явно смяташ че има доста свободни апартаменти. Какво значение има кой е собственика им?
Въпросите са:
1. Откъде ще дойдат хора които да живеят в тези апартаменти?
2. Откъде тези хора ще имат доход, който да им позволява да дават Е300 за наем?
Имаш ли разумни отговори на тези въпроси?

БТВ Средномесечния осигурителен доход за 2009 е под Е300. Прогнозите са за безработица през 2010 до над 15%. Неофициално и повече.

Дай сега няколко причини за оптимизъм да видим.

За оптимизъм е рано да говорим, но в кризата, пак София е с най- ниския % на безработица. Тук ли живееш? Ако, да, да стигаш по- бързо до работата си? Да се връщаш по- бързо? Не, трафикът си е все толкова безобразен. По Нова година, градът беше празен и чудесен. Сега пак е ад. Така че, хора има- повече от оптималния брой. Наемите вече паднаха, те и никога не са били еквивалентни на цената на жилищата, а на заплатите. Ако заплатите не паднат и наемите няма да намалеят още.
Re: Началото на възхода !
23-01-2010 - 00:28:12
avatar
Ками, в кой свят живееш?
В Свят 5?

ТПЗ си бе, ТПЗ си и остана.
Наемите си падат, заплатите не се повишават, но за сметка на това се повишават държавните такси и данъци.
А безработните се множат.
Днес уволниха на куп десет човека във фирмата ми. Без предизвестие естествено.
А те нито ще са първите, нито последните - тепърва се започва.
Аз мога да оцелея.
Година, пет, дори и десет без да работя.
А тези, които нямат нищо встрани?
А?

Мда.... ТПЗ! winking smiley
Re: Началото на възхода !
23-01-2010 - 01:53:21
Начало на възход може да има , но това ще бъде възход на попарените надежди на дребните спекуланти на НИ.
Строители който са закъсали с продажбите сигурно има , но има и такива който успяха да затворят цикъла си преди кризата и да натрупат значителни печалби( браво на тях !!!) . Това са тези строители, който множеството манипулатори(в този и други форуми) изнесоха на гърба си и ги направиха богати . Същите тези строители най безцеремонно ще забият нож(мистрия) в гърба на довчерашните си съмишленици - Пунди , Тъпарон,др. Иванов, 2010 и т.н
Как точно ще стане това ли ? Ето как : както по-горе споменах строителните фирми който са успели да се измъкнат от лапите на кризата( а те хич не са малко) са тъпкани с кеш . Мислите ли, че този кеш ще седи някъде на мизерен банков депозит(бил той дори и 10%-ен) ?Въпроса е риторичен. Тези пари ще бъдат впрегнати да работят за своите собственици , а именно ще бъдат вложени в стройтелство на нови жилищни и офис сгради . Във това дори няма смисъл да ви убеждавам, достатъчно е да погледнете през прозореца или да се огледате внимателно сутрин на път за работа . Някой биха възприели това като лудост, но кога ако не сега можеш да фалираш закъсалите си конкуренти,кога ако не сега можеш да се пребориш за по-добър пазарен дял.А и строителите какво друго умеят освен да строят.Само да направя уточнение,че тези строители ще работят със собствени средства и никакъв кредит.Имайки на предвид новите икономически реалности на вас оставям да определите себестойноста на това ново стройтелство . Ако включим в уравнението и склонноста на предприемача да продава "само" на 30-40% печалба(след време такава норма на печалба ще печели респект и блясък в очите на всеки български строителен предприемач), се получава такава продажна цена , че сегашните пишман инвеститори ще ги свие под лъжичката .Ще се създадат нови стандарти за себестойност който ще дадат тласък към немислими до вчера-ниски ценови равнища. Тогава ще виждате и чувате рекламни слогани от типа: Евтиното винаги е на мода .
Накой от вас се сещат за маркетинговият трик на "FLORYMONT".Е, това е само началото.
Тук е мястото да попитам тези който твърдят, че не може да се продава под себестойност, коя себестойност по точно имат в предвид - старата или новата ?
Няколко такива реализирани проекта ще направят собствениците още по-богати, а дребните индивидуални инвеститори ще............
Като казвам няколко проекта,имам в предвид,че първите няколко,който първи направят промоцията ще бъдат продадени много бързо,защото те ще оберат натрупаното напрежение породено от купувачи чакащи ниски цени и продавачи отложили продажбата за "по-добри времена". С две думи ще оберат каймака .Както се казва: Добре дошли в дивият капитализъм, където един умира, а друг му го......Тогава ще стане ясно,че може да се печели и на падащ имотен пазар.
Те така,докато вие четете статистика други ще забогатеят .
Не е много кратко но е обосновано,аргументирано и предстоящо
Re: Началото на възхода !
23-01-2010 - 08:32:58
Quote
камелия
Quote
Panther1
@steppenwolf
Аз си мисля че съм реалист, но знае ли човек ...
Ти явно смяташ че има доста свободни апартаменти. Какво значение има кой е собственика им?
Въпросите са:
1. Откъде ще дойдат хора които да живеят в тези апартаменти?
2. Откъде тези хора ще имат доход, който да им позволява да дават Е300 за наем?
Имаш ли разумни отговори на тези въпроси?

БТВ Средномесечния осигурителен доход за 2009 е под Е300. Прогнозите са за безработица през 2010 до над 15%. Неофициално и повече.

Дай сега няколко причини за оптимизъм да видим.

За оптимизъм е рано да говорим, но в кризата, пак София е с най- ниския % на безработица. Тук ли живееш? Ако, да, да стигаш по- бързо до работата си? Да се връщаш по- бързо? Не, трафикът си е все толкова безобразен. По Нова година, градът беше празен и чудесен. Сега пак е ад. Така че, хора има- повече от оптималния брой. Наемите вече паднаха, те и никога не са били еквивалентни на цената на жилищата, а на заплатите. Ако заплатите не паднат и наемите няма да намалеят още.
*book*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-23 10:17 от paio.
Re: Началото на възхода !
23-01-2010 - 09:12:34
Началото на възхода ще съвпадне с началото на повсеместната бедност , т. е с ограничаването на достъпа до парчни ресурси на 60-70% от популацията на Западна Анадола, която до 7-та си година не е знаела че освен четки за дрехи има и четки за зъби, до 15-та си година не се е запознала с Пиноикио и Добрата фея, на 18години (и все още) си мисли че Джек Лондон и Жул Верн са актьори в уестърни на Холивуд, на 25 е убедена че " Човек-това значи шАфьор на С-класа" ...... а.... замалко да забравя да включа глупаците гравирали и четящи с доверие девиза на Шилер:

" Човекът е човек , когато играе"

на......................................, О, мили Боже...... на националния стадион "В. Левски" !?!?!?
Прости им Госпо...., пардон , Шилер... Те не са виновни. Прекалено буквално са те разбрали. В гумените им глави "играещия" си човек изглежда като "подскачащ" човек.....
Та на думата. Възходът ще започне , когато достъпът на гореизброените породи до финикийските знаци бъде ограничен и парите попаднат в добри ръце.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-23 09:20 от Спиридон Тепавичаров.
Re: Началото на възхода !
23-01-2010 - 09:16:12
razbivach,
имаш осем мнения за два месеца, ама това последното ме накара да потърся предишните ти постове.
За мен е попадение точно е в десетката.*ok*
Re: Началото на възхода !
23-01-2010 - 09:19:19
avatar
Quote
razbivach
Начало на възход може да има , но това ще бъде възход на попарените надежди на дребните спекуланти на НИ.
Строители който са закъсали с продажбите сигурно има , но има и такива който успяха да затворят цикъла си преди кризата и да натрупат значителни печалби( браво на тях !!!) . Това са тези строители, който множеството манипулатори(в този и други форуми) изнесоха на гърба си и ги направиха богати . Същите тези строители най безцеремонно ще забият нож(мистрия) в гърба на довчерашните си съмишленици - Пунди , Тъпарон,др. Иванов, 2010 и т.н
Как точно ще стане това ли ? Ето как : както по-горе споменах строителните фирми който са успели да се измъкнат от лапите на кризата( а те хич не са малко) са тъпкани с кеш . Мислите ли, че този кеш ще седи някъде на мизерен банков депозит(бил той дори и 10%-ен) ?Въпроса е риторичен. Тези пари ще бъдат впрегнати да работят за своите собственици , а именно ще бъдат вложени в стройтелство на нови жилищни и офис сгради . Във това дори няма смисъл да ви убеждавам, достатъчно е да погледнете през прозореца или да се огледате внимателно сутрин на път за работа . Някой биха възприели това като лудост, но кога ако не сега можеш да фалираш закъсалите си конкуренти,кога ако не сега можеш да се пребориш за по-добър пазарен дял.А и строителите какво друго умеят освен да строят.Само да направя уточнение,че тези строители ще работят със собствени средства и никакъв кредит.Имайки на предвид новите икономически реалности на вас оставям да определите себестойноста на това ново стройтелство . Ако включим в уравнението и склонноста на предприемача да продава "само" на 30-40% печалба(след време такава норма на печалба ще печели респект и блясък в очите на всеки български строителен предприемач), се получава такава продажна цена , че сегашните пишман инвеститори ще ги свие под лъжичката .Ще се създадат нови стандарти за себестойност който ще дадат тласък към немислими до вчера-ниски ценови равнища. Тогава ще виждате и чувате рекламни слогани от типа: Евтиното винаги е на мода .
Накой от вас се сещат за маркетинговият трик на "FLORYMONT".Е, това е само началото.
Тук е мястото да попитам тези който твърдят, че не може да се продава под себестойност, коя себестойност по точно имат в предвид - старата или новата ?
Няколко такива реализирани проекта ще направят собствениците още по-богати, а дребните индивидуални инвеститори ще............
Като казвам няколко проекта,имам в предвид,че първите няколко,който първи направят промоцията ще бъдат продадени много бързо,защото те ще оберат натрупаното напрежение породено от купувачи чакащи ниски цени и продавачи отложили продажбата за "по-добри времена". С две думи ще оберат каймака .Както се казва: Добре дошли в дивият капитализъм, където един умира, а друг му го......Тогава ще стане ясно,че може да се печели и на падащ имотен пазар.
Те така,докато вие четете статистика други ще забогатеят .
Не е много кратко но е обосновано,аргументирано и предстоящо

Разбивач, аз съм се регистрирал преди 1 месец и не ми преписвай някакви чужди мнения и анализи.
Относно строителите, до м.Октомври 2008 работих с 30 предприемачи, сега - само с двама.
Изводите оставям на вас.
От камарата на строителите около 80% ще отпаднат и ще се върнат при стария си занаят.
Аз съм умерен оптимист. Смятам, че ще има спад още 10-15% спрямо сегашните цени и там е дъното.
Мисля,че и днес човек може да си закупи изгоден апартамент.
Re: Началото на възхода !
23-01-2010 - 11:16:14
Разбивач, нищо няма да направят. Този трик не важи за имоти, още по-малко тук, още по-малко в този момент. натрупаното напрежение няма да доведе до бум в продажбите при едно сваляне 20-30% на цената - каквото се цели там. Защо си мислиш, че новата себестойност ще е по-ниска от старата. Тука е заигравката.
Още не може да се проумее, а и май никой не желае, че щом няма търсене, такова не може да се породи с "някакво" сваляне на цената. Такава е спецификата на продукта. Логиката: ако имаше някакво търсене, което да е обусловимо с падането на цената, то с падането трябва да се увеличава прогресивно. Такова не се наблюдава, така че не може да се очаква БУМ дори и при БУМ-цена. Когато има насищане, цената не е от 1во значение. Ще е от значение само за спекулантите и далажераджиите.
Re: Началото на възхода !
23-01-2010 - 12:03:24
avatar
Според данните от НСИ, цените се повишават в градовете:
Благоевград, Велико Търново, Видин, Габрово, Кърджали, Кюстендил, Силистра, Търговище, Хасково, Шумен, Ямбол.
Тук съм сгрешил, аз очаквах в тези градове посоката да е плавно надолу.
Според мен темпото и тенденциите ще се определят от
София, Варна, Пловдив, Бургас и донякъде Русе и Стара Загора.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход