Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Началото на възхода ?

Публикувано от 2010 
Re: Началото на възхода !
22-01-2010 - 11:27:44
По време на криза инвестицията в имот си е една добра инвестиция. Дали днешните цени спрямо цените на имотите отпреди 20 години са спаднали или са се вдигнали? Дали и при достигане на дъното цените няма да са по-високи от тези отпреди 20 години?
Re: Началото на възхода !
22-01-2010 - 11:44:45
Quote
tuomas
По време на криза инвестицията в имот си е една добра инвестиция. Дали днешните цени спрямо цените на имотите отпреди 20 години са спаднали или са се вдигнали? Дали и при достигане на дъното цените няма да са по-високи от тези отпреди 20 години?
Обясни това на някой японец....winking smiley
Re: Началото на възхода !
22-01-2010 - 11:47:23
Боже, божеее колко мъка има по тоя свят. Двегодишната ми дъщеря разсъждава по-логично - "имало 6 милиарда души и нужда от имоти щяло да има". Случайно да прави някой разлика между нужда и платежоспособно търсене?

At least 80% of humanity lives on less than $10 a day.Source 1

More than 80 percent of the world’s population lives in countries where income differentials are widening.Source 2

The poorest 40 percent of the world’s population accounts for 5 percent of global income. The richest 20 percent accounts for three-quarters of world income.Source 3

According to UNICEF, 25,000 children die each day due to poverty. And they “die quietly in some of the poorest villages on earth, far removed from the scrutiny and the conscience of the world. Being meek and weak in life makes these dying multitudes even more invisible in death.”Source 4

[1] Shaohua Chen and Martin Ravallion, The developing world is poorer than we thought, but no less successful in the fight against poverty, World Bank, August 2008

[2] [3] [4] 2007 Human Development Report (HDR), United Nations Development Program, November 27, 2007, p.25

Престанете да мажете със сапун и да правите розови мехури! И пак призивите "дайде да дадем за общественото благо" - аланкоолу, ИНДИВИДУАЛНОТО благо е в основата на общественото такова. Ако мислиш обратното - моментално ти връчвам лопата и бягай на Лот Х да довършваш безплатно магистрала Тракия.
Re: Началото на възхода !
22-01-2010 - 11:51:32
Quote
dragogbg
И така чуйте ме добре докато не започнем да мислим за обществото ни като едно цяло а не като отделни личности България никога няма да догони развитите страни.Разковничето е в това да настроим мисленето си като социално интелигентни и съобразяващи се един с друг човешки същества.Иначе имотите са имали сривове и падения от както човек е построил първата си къща.Нито вие нито аз сме в състояние да прогнозираме какво точно и, кога ще се случи.Трябва да живеем според обстоятелствата.Всеки да си гледа работата и да допринася за благото на цялото общество! Ще Ви издам и една тайна която знаете, но не осъзнавате :ami: На земята сме повече от 6 милиарда души и тази цифра расте с огромни темпове, което означава, че от имоти нужда ЩЕ ИМА ...!!! Изводите оставям на вас *ok*

clap:
На следващите избори ще гласувам за теб.
Само дето не успях да разбера какво общо имат нашите имоти /в БГ/ и техните цени с прираста на населението в Бангладеш и Нигерия?
По твоята логика цените на НИ със сигурност ще намаляват, защото всички знаем, че населението на БГ намалява, въпреки прираста на малцинствените групи /които и да нарастват, не са купувачи на НИ/.
Re: Началото на възхода !
22-01-2010 - 12:06:55
началото на рибките - т.нар. бул трап.
Аз го ядох вече един път преди 2 години на борсата.
Вкарах доста кинти януари 2008 - на софикс - 1200, вкарах и на 600 - "не може повече да пада". Е оказа се че може. изчаках дъното от 256 мисля и взех на Софикс 280 някъде - на двойното дъно и продадох леко(30-на %) на 460 след върха от 500.
Един съвет - то си го има написан - НЕ ИГРАЙ НИКОГА СРЕЩУ ТРЕНДА!. А тренда на имотите е само НАДОЛУ и в близките месеци ще е все така!!!
Аз болезнено го разбрах въпреки че съм чел в доста книжки и т.н. - явно и тези които са го писали за го разбрали по БОЛЕЗНЕНИЯ НАЧИН!
Дъното ще е края на 2010 или 2011 но възстановяването ще е след 2013 със сигурност. Трябва да се отчаят повечето хора, да им е все тая какво става (тогава ще е най-големия спад на цените - тази година есента може би). После ще загубят интерес медиите - няма да се пише за спад-а или пък за съвсем леките корекции нагоре, ТОГАВА сме стигнали дъното, Още сме много далеч от тези цени.
със сигурност са под 500 евра чиста жилищна площ!!! или 350-400 по сегашните измекярски оферти. (за нормален апартамент в квартал в София тип Младост)
Re: Началото на възхода !
22-01-2010 - 12:30:42
avatar
Quote
tuomas
По време на криза инвестицията в имот си е една добра инвестиция. Дали днешните цени спрямо цените на имотите отпреди 20 години са спаднали или са се вдигнали? Дали и при достигане на дъното цените няма да са по-високи от тези отпреди 20 години?

Трудно може да се направи сравнение защото цифрите са едно, а покупателната им стойност е съвсем друга.
Пример: 1990 г. – 2010 г.
Билет за градски автобус от 6 ст. – сега 1 лв.
Хляб 26 ст. – сега 1 лв.
Вестник 5 ст. – сега 1 лв.
Кино 30 ст. – сега 5 лв.
Ток за месец от 25 лв. – сега 200 лв.
Газ пропан бутан от 12 ст. – сега 1 лв.
................
Техниката е приравнима:
Пералня 600 лв – сега 600 лв.
Телевизор 1000 лв. – сега 1000 лв.
Стара кола 4000 лв. – сега 4000 лв.
..................................
Ако някой си спомня точно цените на жилищата 1990 год., може да каже нещо.
Аз съм в час от 1993 год
Re: Началото на възхода !
22-01-2010 - 15:00:52
avatar
12.2009 год. Цените на британските жилища продължават да нарастват за седми пореден месец, подкрепяни от по-добрите от очакваните новини от трудовия пазар. Това е резултат от редовното проучване на британската компания Nationwide, цитирана от ВВС. Средната цена на жилище е 162 764 лири, което е с 2.7% повече от преди година. Задържането на цените се дължи и до голяма степен на недостатъчното предлагане на имотния пазар. Като цяло анализаторите са изненадани от ръста на цените по време на рецесията. Кредитните институции се съвземат от банковата криза и започват да разхлабват малко изискванията си, коментира Мишел Слейд от Moneyfacts.
Ето, че на острова дъното може би е достигнато и вече отчитат 2.7% възход.
Защо и ние да не ги последваме!*drunk*



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-01-22 16:27 от 2010.
Re: Началото на възхода !
22-01-2010 - 15:24:16
avatar
Ами много просто - тук не е Англия
Re: Началото на възхода !
22-01-2010 - 16:07:19
всеки пазар си има цикличност , но за да стигне курс нагоре трябва да си мине и през спада , а спада още не се е случил така че .....................
Re: Началото на възхода !
22-01-2010 - 16:16:42
avatar
Quote
2010
Защо и ние да не ги последваме!*drunk*

Защото там отчетоха 70% спад на цените от пика, а тук всички се ослушват.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход